Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) tildy


tildy
nagyúr

Bar ez kulfoldrol szol, hatha valakinek jol jon: [link]

Illetve masik cikkem, mikor rajtam is elkezdett kovetelozni a NAV.

6390 Ft iden.

Egyebkent pedig Euvonalrol: 3. Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése

A magyar jogszabály, a társadalombiztosítás ellátásaira és magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) 39. § (2) bekezdése értelmében azon személyek, akik Magyarországon rendelkeznek lakóhellyel, és itthon nem minősülnek biztosítottnak vagy egészségügyi szolgáltatásra jogosultnak, egészségügyi szolgáltatási járulékot kötelesek fizetni, melynek összege 2012. január 1-jétől havonta 6390 Ft. A járulék fizetésével az érintett személyek jogosultak maradnak Magyarországon az egészségügyi ellátások igénybevételére. Az egészségügyi szolgáltatási járulék befizetéséről az adóhatósággal kell megállapodást kötni.

Egyebkent visszamenoleg is kovetelhetik, ahogyan rajtam is koveteltek ( csakhogy ok voltak balfekek, mert en biza bejelentettem az OEP-nel , hogy kulfoldon fizetek biztositast).

Honnet kellene tudni? Hat mondjuk onnet, hogy ha az ember befejezi az iskolat, utananez a jogszabalyoknak. Tudom, sok iskola nem szol, masreszrol viszont tenyleg erdemes nyitott szemmel jarni, nem pedig varni, hogy na majd allambacsi mindig megmondja mit , hogyan csinaljunk.

Mikor kulfoldre jottem, en is utananeztem minden jogszabalynak ezzel kapcsolatban. Nem azert mert mondtak, hanem amiatt , mert egy ...rago , burokratikus utveszto a magyar allam , es hivatalai, es kepesek utanad nyulni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.