Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszönjük a tesztet!

Boldog 14. születésnapot Prohardver!

[2000.11.18. A mai napon újjászülettünk...]
A PH! őse: [Plusabit]

További hasonló éveket kívánok! :R

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) KTTech


KTTech
veterán

Azt hiszem meg van az új SSD-m egy 256-os képében :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Tegnap óta egy 128GB-s példány lakik a notiban, érzésre nem sokkal gyorsabb a 840evo-nal.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4) SRII


SRII
őstag

"Boldog 14. születésnapot Prohardver!"
már ennyi ideje? ez a kor már lányban is sok :DDD (haladok a korral )

ígéretes ki cucc.. :K

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#5) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon dúrva ára van ennek.

Biztos tartós meg strapabíró, de ennyi pénzért már bőven megfontolandó egy 512GB-os olcsóbb (nem 850pro) modell beszerzése ami egyrészt nagyobb, másrészt ugyanaz az írásmennyiség kétszer annyi cellára oszlik el, ami csökkenti az igénybevételt ezáltal szintén növeli a tartósságot...

J.

(#6) schawo válasza Rez_Grof (#3) üzenetére


schawo
titán

Vicces is lenne, ha érzésre gyorsabb volna :D:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) QwErTy42 válasza joysefke (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

+1

Az 50%-os felár durva. 20-30-ra még azt mondanám, hogy érthető.
Így inkább veszek konkurenst 5 év garival sokkal olcsóbban vagy ugyanennyiért kétszer akkora tárkapacitással.

A 10 év gar szerintem továbbra is a parasztvakítás témakörébe tartozik, ha számítástechnikai eszközről beszélünk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) kromatika


kromatika
veterán

Jó teszt,jó cucc..Az ár szerintem egy kicsit magas az újdonság varázsa miatt.Kb fél év múlva,ha a felár 20,%-ra mérséklődne megérné.Most sajnos eléggé drága.Ennyiért felejtős 256 GB ssd,bármilyen gyors is.

[ Szerkesztve ]

Légy jó mind halálig.

(#9) Oliverda válasza QwErTy42 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennyiért sehol nem kapsz új ~500 GB-os SSD-t. Illetve jó ha a fele, harmada írási mennyiséget vállalják mellé garanciában.

Nem mindenki 1-2-3 éve vesz hardvert. Van olyan ismerősöm aki ~5 éve megvette a 80 GB-os SSD-t, és addig nem szeretne másikat venni amíg bírja a strapát. Ilyeneknek elég jól jöhet a 10 év garancia is.

Persze aki apróságokra használja a gépét, évente ír max. 1 TB-ot, és/vagy 2-3 évente rendszeresen lecseréli az egész rendszerét, annak sanszos hogy nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) schawo válasza Oliverda (#9) üzenetére


schawo
titán

Erre mennyi írási mennyiséget vállalnak garanciában?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Jó lenne tudni hogy ez is belassulós fajta-e vagy sem mert az OCZ-m már csere érett.
Az írásmennyiséget nézve még akár seed szerverbe is jó lenne.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#12) Oliverda válasza schawo (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Benne van a cikkben. 150 TB.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) schawo válasza Oliverda (#12) üzenetére


schawo
titán

Köszönöm, átsiklottam felette.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

[link]

Lassan négy hónapja teljesít szolgálatot nálam, bizony hibátlanul. Előtte 2 OCZ is tönkre ment, úgy hogy elegem lett, és bár nem szeretem a márkát, de samsungra váltottam, SSD-téren nem is csalódtam bennük. Megszűntek a random lassulások, kék halálok, amik a haldokló OCZ számlájára írhatóak. 2x cserélték garba, utána inkább eladtam.

(#15) general


general
addikt

ez a széria nem átlag usernek készült, vegyük észre. nem kicsi az a szegmens, ahol a megbízhatóság fontosabb szempont, mint az ár, és nemcsak nagy cégekről beszélek. sokaknak megér mondjuk 10 ezret a nyugalom. én is nyüstölöm napi szinten a lemezeimet, és eddig pl nem mertem SSD-re váltani, mert nem bízom egyelőre benne, de úgy látom, kezd változni a dolog, ennek kifejezetten örülök!

(#16) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

M.2/SEk dekstopra mikor jönnek?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) ktamask válasza general (#15) üzenetére


ktamask
tag

Rendszernek + néhány programnak:-) elég a 128GB-os is, ami 30-31e körül van.
A 850 EVO valószínűleg olcsóbb lesz, kérdés mennyire lesz megbízható, lásd 840 EVO.

Egy 128GB-os 850 PRO-ra beneveznék később.

[ Szerkesztve ]

(#18) Oliverda válasza Dare2Live (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

M.2 jövőre, a SATA Express kérdéses.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Radványi


Radványi
aktív tag

Pont ma akrtam 840 PRO-t venni, azt hiszem ez megvaltozott 850-re.

(#20) kromatika válasza Oliverda (#9) üzenetére


kromatika
veterán

50% felár szerintem akkor is sok.

Légy jó mind halálig.

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Erről csak ez jutott eszembe: [link] :DDD

Jöhetnek lejjebb a M.2-s alaplapok a középkategóriába, meg a kis ventilátorral tuningolt ssd-k...

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Puff, napi 42 giga írással 10 év. Na ez már tetszik. :C
Kulturált otthoni felhasználásom mellett ez olyan 4-5 giga naponta. Vagy még annyi se. Akkor 100 évre lesz ssd-m. ;]

(#9) Oliverda:

Én is ilyen vagyok. kb 2 éve vettem 830-at. De még szeretném, hogy 10 évig ketyegjen ugyan így. Akkor max beteszem a 3. számú desktopomba és kész. :DD Megy az még tovább is.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Lassan kellenének az M.2 tesztek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) k1csi


k1csi
senior tag

Jó cucc. Úgy tűnik ma már minden SSD sebességét az interfészek korlátozzák, szóval a megbízhatóság és az ár dönt.
Az elsőben jónak tűnik, az árban még kell kicsit várni amíg az újdonság prémium felára lecseng. Akkor viszont nagyobb méretre fogok bepályázni.
A normál HDD-k elég erőteljesen és gyorsan a NAS kategóriába fognak kiszorulni (RAID-ben), ha így folytatódik.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#25) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

"Ezzel szemben az összesen nagyjából egy évtizedet felemésztő kutatás és fejlesztés költségeit valószínűleg mihamarabb szeretné viszontlátni a Samsung, így ameddig ez nem térül meg, minden bizonnyal a lehető legmagasabb profittal fogják értékesíteni a 3D V-NAND lapkákat."

marmint az egyszeri k+f koltsegek visszateritesenek modja a volumen novelese es az ar csokkentese. (amennyiben a k+f a darabra vetitett eloallitasi koltseg lefaragasara iranyul)

-

(#26) Oliverda válasza kromatika (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ebben az esetben valószínűleg nem Te vagy a célközönség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) martonx válasza k1csi (#24) üzenetére


martonx
veterán

A normal HDD-knél is van azért innováció, már a 6GB-t pedzegetik.
Normál gépbe egy 256GB-s SSD + mellé egy 3TB-s HDD untig elég évekig.

Ez a 3D Nand számomra csalódás, mert úgy volt, hogy ezáltal jóval olcsóbbak lesznek az SSD-k, erre ez drágább, mint a hagyományos társai. :(

Én kérek elnézést!

(#28) Reggie0 válasza general (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha megbizhatosag kene, akkor ugyis raidben gondolkodnal, valamint lenne legalabb heti biztonsagi mentesed es maris nem izgulnal az ssdn.

(#29) Oliverda válasza martonx (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd eljön annak is az ideje. A TLC V-NAND-ra épülő modellek szvsz már inkább az árra lesznek kihegyezve, miközben annyi írási ciklust lesznek képesek elviselni mint a ~20nm-es MLC.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) schawo válasza martonx (#27) üzenetére


schawo
titán

Ha az adatsűrűséget nézzük, jóval olcsóbbnak kéne lenni, főleg, hogy nagy csíkszélességen is gyárthatják. De ezzel az SSD-vel a Samsung nem terméket, NAND chipeket, hanem szolgáltatást (tárolási kapacitást, gyorsaságot és megbízhatóságot) akar eladni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) #59070464


#59070464
törölt tag

A 128-as mennyivel lehet lassabb a 256-osnál?

(#32) huszar90


huszar90
aktív tag

Remek ssd, és nem is vészesen drága, ha most kéne vennem akkor őt választanám :)

(#33) vicze válasza #59070464 (#31) üzenetére


vicze
félisten

A teszek alapján írásban lassabb csak, az úgy ~400-450MB/s-re "esik" vissza.
A sebességet egyértelműen a SATA3 korlátozza már, még a 128-asnál is.

(#34) k1csi válasza martonx (#27) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem írtam, hogy nincs, de ritkábban és kisebb ami van.
A felár meg vsz. időleges (legalábbis remélem). Pláne ha a többi gyártó is rááll a 3D fejlesztésre.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#35) KTTech válasza martonx (#27) üzenetére


KTTech
veterán

Alapvetően nem az ár miatt, hanem az írási ciklus növekedése miatt jobb a 3D NAND.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#36) 7time


7time
senior tag

Nagyon baba és a 10 év gari mindent elmond, kb. 2-3 hete nyúzom a 128 példányt.

[ Szerkesztve ]

(#37) Juliuska


Juliuska
senior tag

juj de vártam már ezt a tesztet :C
meg is lepődtem, amikor ca. 3 oldalnyi előzmény után leltem rá :D

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#38) Taranti


Taranti
senior tag

Pár éve még nem gondoltuk volna, hogy az SSD-re mint hosszú távú adattároló befektetésre gondoljunk (Abu írta egy cikkben, hogy sokkal inkább sebesség upgrade...) és erre tessék. Jó lenne, ha a többiek is villantanának már valamit a piacon, mert verseny hiján a Samu annyiért adja a termékeit, amennyiért nem szégyelli.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#39) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi a tesztet.

Nemrég kezdtem használni ennek az elődjét kétszer ilyen tárkapacitással.
Eddig elégedett vagyok vele.

(#40) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Köszönjük a tesztet, igen tetszetős példány :K
:C

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#41) vinibali


vinibali
őstag

tipikus Oli cikk lett, köszi a technikai részletek összegzését :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) LazaCCC válasza joysefke (#5) üzenetére


LazaCCC
tag

"másrészt ugyanaz az írásmennyiség kétszer annyi cellára oszlik el, ami csökkenti az igénybevételt ezáltal szintén növeli a tartósságot"

Te el is olvastad a cikket, vagy csak úgy a levegőbe mondasz ilyeneket? :)
Ha ennek a tartósságával valakinek problémája akad, az valószínűleg szöget akar beverni vele :D

(#43) Luzso


Luzso
tag

Úgy szeretnék egy olyan tesztet amiben a Sims 3 betöltési ideje szerepel úgy, hogy mind a 18 kiegészítő fel van telepítve :)

XBox: TannishComa036, LG G3

(#44) Goblin12 válasza Luzso (#43) üzenetére


Goblin12
őstag

Baromi nagy házzal tele custom meg origi cuccokkal meg vagy egy 8 fős család, azt én is megnézném mennyi idő alatt töltené be. :K

(#45) Oliverda válasza Luzso (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Sokáig tölt SSD-vel is? :) Ha könnyen megvalósítható, akkor a következő tesztcsomagba bevehetjük.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) 7time válasza Luzso (#43) üzenetére


7time
senior tag

Jó ha mindenki kérne egy játékot akkor soha sem fejeződne be egy teszt.

(#47) Luzso válasza Oliverda (#45) üzenetére


Luzso
tag

Nem tudom ssd-n mennyi lenne, laptop vinyóról mire betölt kb megfőzök és megiszok egy kávét :)

XBox: TannishComa036, LG G3

(#48) ígyvanferi válasza Oliverda (#45) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az mi az, amire a gépet raktátok a képen? Hirtelen azt hittem a táp, ha már Seasonic, na de ekkora nem lehet. Valami kicsi házikó?

(#49) joysefke válasza LazaCCC (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Te el is olvastad a cikket, vagy csak úgy a levegőbe mondasz ilyeneket?

Ha ennek a tartósságával valakinek problémája akad, az valószínűleg szöget akar beverni vele

úgy látom nem sikerült felfogni amit írtam, sebaj, belerágom a szádba, hátha úgy megérted:

Ha valaki a sok írás miatt a memóriacellák tartósságán aggódik, akkor a következőket teheti:
1, vagy vesz olyan SSD-t ami ebben már bizonyított
2, vagy olyat vesz amelyen olyan technológiát használnak ami valószínűsíti, hogy nem fáradnak el idő előtt a cellák. A Samu 850PRO az ilyen.
3, Vagy vesz egy gyengébb/egyszerűbb gyártástechnológiával szerelt SSDt, de nagyobb méretben. Mert ha azonos írásmennyiséggel terheli a kicsi, de drága technológiás és a nagy olcsóbb technológiás SSD-t, akkor a nagyobb SSD-nek egy egy cellájára a wear leveling miatt kevesebb írás jut, ezáltal a méretnövelés azonos írott/tárolt adatmennyiségek esetén növeli az SSD tartósságát. Ilyen lehet pld. a Crucial M550 512GB méretben (+30% felárért a 250-es 850PRO-hoz képest)

A 2,-es esetben továbbra is ott van mint előny a lényegesen hosszabb garancia, a 3,-as esetben a user +30% felárért cserébe kapott +100% tárterületet, ami nem csak a tárolható adatok mennyiségét hanem az maximális várható írásmennyiséget amit az SSD elvisel növeli.

Az a szám, pedig hogy a gyártó mekkora értéket ad meg mint a korlátozott gariban foglalt max írásmennyiség SZERINTEM legalább annyira marketing mint valóság. A legtöbb SSD aminek a haláláról én hallottam nem a túlírás miatt, hanem a vezérlő hibájából ment tönkre, ezen pedig semmilyen VNAND nem fog segíteni. Ettől függetlenül a megadott 150TB ahogyan az egész 850PRO is nagyon bizalomgerjesztő elismerem, de én nem látom azt amiért én ennyire masszív felárat fizetnék egy másik szintén jó SSD-hez képest, vagypedig ha sokat szándékozom költeni SSD-re, akkor miért nem egy más típusból vennék +30% felárért egy 100%-al nagyobb méretűt. (Ráadásul a nevezett M550 szintén rendelkezik 1-2 adatbiztonságot növelő funkcióval)

Szóval máskor az arcvesztés elkerülése érdekében szállj le a magas lóról és ne abból indúlj ki hogy rajtad kívül mindenki hülye és csak te vagy helikopter.
J.

[ Szerkesztve ]

(#50) joysefke válasza joysefke (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mielőtt valaki belekötne:

akkor a nagyobb SSD-nek egy egy cellájára a wear leveling miatt kevesebb írás jut, ezáltal a méretnövelés azonos írott/tárolt adatmennyiségek esetén növeli az SSD tartósságát.
ugyanolyan típusú de eltérő méretű SSD-k esetén

A 2,-es esetben továbbra is ott van mint előny a lényegesen hosszabb garancia, a 3,-as esetben a user +30% felárért cserébe kapott +100% tárterületet, ami nem csak a tárolható adatok mennyiségét hanem az maximális várható írásmennyiséget amit az SSD elvisel növeli.

Itt nem azt mondtam, hogy a Crucial M550 512GB többet fog elviselni, mint 850PRO 256GB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.