Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) x-Drew


x-Drew
csendes tag

Nekem egy R40-esem van (Mobile Pentium 1.3 Ghz Banias / 512 Mb RAM / Ati Radeon Mobility (16 Mb)), és mindennapi használatban tartom (Office, Internet (SRWare IRon 5ös verzióval akár 10 megnyitott tabbal is bírja), programozás --> VS 2008). 3 ezer forintért jutottam hozzá hibásként egy ismerőstől, HDD beteg volt benne (bontóból jött a gép és a HDD-n még volt is egy matrica, hogy "csak pörög"... :D). Hibátlan a gép, persze már a műanyagok örgednek rajta, de a jó öreg műgyanta mindig kisegít.
Amúgy meg nem igaz, hogy ez nem gamer PC, én ezekkel szoktam rajta játszani: The Bindig Of Isaac, CS 1.6, Mechanarium (legjobb point and click kalandjáték, varázslatos grafikával!), Zuma's Revenge, Plants vs. Zombies, Warcraft III, Star Wars Battlegrounds.

Persze nem egy kórájhét hádéhétezerhétszázhetvenhét, de amire én használom megteszi, és sokkal jobban a szívemhez nőtt, mint bármelyik korábbi gépem.

(#2) saja


saja
tag

Gondoltam egyet. Felrakok rá egy Debian alapú Mint-et. Valahogy a 12.04-es ubi (vagy lubi) nem akart jól működni az ATI kártyával (nem működött sokszor a hardveres gyorsítás).
Ha valakinek van ötlete, melyik erre a legjobb disztró, ne habozzon leírni! (Igaz, hogy ez felhasználási szokásoktól is függ.)

keep calm and code erlang

(#3) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

pont ilyenem van, egy darabig htpc-ként használtam, de már ahhoz is gyenge, most a szekrényben pihen... egyébként makulátlan állapotban van, semmi másra nem volt használva csak filmnézésre :D
de most hogy olvastam a blogot, lehet leporolom és rakok rá egy linuxot, gyereknek internetezésre tökéletes lesz

[ Szerkesztve ]

(#4) saja


saja
tag

Frissítettem egy 1.7GHz-es procival (2MB cache). Látszik a gyorsulás :DD .
Egy másik akkut is vettem innen az apróról, ami egyelőre nem működik jól :( . Remélhetőleg csak szoftveres, kalibrációs probléma.

Már csak egy SSD kéne, és talán még el leszek vele 2-3 évig :DDD . Na jó, arra jó, hogy LateX-et használjak :K , és híreket olvassak, esetleg letöltött filmeket játszak le vele. Apropó! HD mkv filmet is vígan le tud játszani projektorral :D .

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr

41 és még nem döglött meg? ezigen! :R milyen os? van valami könnyítés hozzá?

christal hd van benne?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) saja válasza Vladi (#5) üzenetére


saja
tag

LMDE 2 van rajta telepítve. Kicsit aggódom a HDD miatt, mostanság többször látom boot-nál, hogy a partíción helyrehoz ezt-azt.

Csak egy sima, matt XGA kijelző van benne.

Sajnos a proci csere utáni visszaszerelésnél letört egy darab a palmrestből jobb oldalt (ahol egy csavar rögzítő helye van). A műanyag azért csak megadja magát egy idő után... :(

keep calm and code erlang

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.