Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Igazából a közepén elmondtad, hogy mi is a helyzet és mire számítsunk.
Heavy User vagy. Ennyi. A WP köztudottan nem való heavy usereknek. App kínálat és egyéb más problémákból adódóan, amiket amúgy egy átlag júzer észre sem vesz!

Én is így vagyok vele, mindenre használom a telefont, de csak átlagos szinten. Ezért nekem tökéletes.
Én most tértem át Wp-re. Először iPhone-nal kezdtem, utána jött egy alsós android, majd egy középkat. android, majd most egy közepes WP (lumia 735). És azt kell mondjam megkönnyebbülés! Eszméletlen jó érzés, hogy stabil a rendszer, hogy nem lagol, nem akad, nem fagy! Hogy nem kell foglalkoznom azzal, hogy épp hány app fut, vagy hogy éppen hány MB szabad memória van és hogy épp most melyik app zabálja az akksit, amit nekem külön ki kell lőni, vagy fél napig se bírja.

Komolyan mondom, általánosságban véve vagyok nyugodtabb, mióta WP-t használok! Nem ba..om fel az agyam a sok hülye androidos szarságon. Pedig, mikor az Xperia P-t vettem 120 ezer forint volt! Abszolút középkategóriába tartozott, tehát nem holmi low olcsó dzsunka droid készülék volt. Ráadásul Sony...
De mégis. A gyári szoftverrel a 2.3.7-tel kiváló volt a telefon. De egy idő után az is hajlamos volt random fagyásokra, lassúlásokra stb.. rendszeresen újra kellett indítani.
Aztán jött rá az ICS frissítés, majd a JB. Mindegyik úgy szétku...ta a telefont, hogy gyakorlatilag használni nem lehetett. Pedig rengetegszer próbáltam több hétig is őket. A vége mindig az lett, hogy ment vissza a 2.3.7.
Úgyhogy ennyit erről. A végére megutáltam rendesen.

Igen jó androidban, hogy van sok app és sok lehetőség. Meg persze google. De azt is figyelembe kell venni, hogy az appok nagyrész egy rakás szart se ér. Vagy ha ér is csak fizetős formában.

Na most pl WP-n egy remote PC appot kb 2.-ra(!) megtaláltam a tökéletesen működőt, ingyen! Droidon ezt kb 5-6.-ra találtam meg és még az se volt ennyire igényes!

Ráadásul a végére már nagyon meguntam az ahány program annyiféle ikon stílust a droidnál. Tényleg egy odahányt katyvasz volt az egész... Ahogy iOS7-tel már az iPhone is az... A WP viszont szép, letisztult mégis egy szintig variálható.

Szóval na. Én azt mondom, hogy a WP egyértelműen nem power usereknek való. Ezt tudnod kellett volna. :)
Viszont az a nagy helyzet, hogy azok a problémák, amik téged érintenek, azok a vásárlók 98%-át egyáltalán nem érinti. Tehát emiatt nem lehet kövezni a WP-t, nyilvánvaló hogy a többségi igényt fogja kiszolgálni.

Neked tényleg a droid való, ott mindent megtehetsz, amit szeretnél :)

(#2) Viktor77 válasza Dany007 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

A legismertebb, ingyenes Teamviewert 5-6-ikra találtad meg?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) s3nsitivity válasza Dany007 (#1) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Tökéletesen egyet értek veled ! :R

Ahogy ezt az utolsó pontokban is kifejetettem ez nem fikázás akart lenni de ha akkoriban találtam volna egy ilyen leírást lehet nem próbálkoztam volna vele. :D

Az meg teljesen igaz, hogy az androidnál nagy a katyvasz, viszont erre gugliék is rájöttek és az 5.0-nál a material design kezdi egységesíteni a dolgokat! :)

Androidnál meg direkt csillagoztam meg az "értelmes" szót, igaz utána elfelejtettem kifejteni de mindjárt megteszem! :))

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Kár, pedig december végén szemezgettem ezzel a telóval mint ONE utóddal. De a leírtak fényében inkább egy M9 For Windows verzió lesz nálam a befutó, ha bekerül a magmentához.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) no more


no more
addikt

Szép kis írás, gratula! :C Pedig úgy ki szerettem volna a jövőben próbálni egy WP-t, nekem nagyon tetszik az átlátszó csempés Metro UI! Gyönyörű egy igényes háttérrel, de így akkor kösz, nem, kihagyom. Ismerősömnek egy Lumia 630 van, ugyanezekre panaszkodik, mint, amikre te... Random restart, Windows (home?) gombot megnyomva pár másodperc lefagyások... Állandóan "töltés", egy app sem képtelen futni a háttérben. Pedig aztán ő tényleg egy full átlag user, pár appja van és kész, 99%-ban messengerezik csak. Neki ennyire kell egy okostelefon. Én csak simán ráfogtam, hogy egy alsókategóriás készülék, így előfordulhatnak "bakik". És mégsem... :)

(amúgy a One után egy telefon sem az igazi :DDD)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#6) Dany007 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Teamviewer nem jó. Olyan kellett, amin van külön egér funkció, külön médiavezérlő gombok stb..
Tehát nem csak egy sima remote desktop kellett, hanem egy olyan, ami tudja a sima remote desktop funkciókat plusz van külön egér vezérlő és külön média lejátszó vezérlő...

Sima teamvieweren katasztrófa pl egy telefonról eltalálni az adott lejátszó gombjait úgy, hogy ugye az egész desktopot látom. Ezért jó ha van külön egér funkcó... így az egész telefon egy touchpaddá változik... stb stb...

@s3nsitivity:

:R

[ Szerkesztve ]

(#7) s3nsitivity válasza no more (#5) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az UI tényleg nagyon szép :K
Ha bár gyakran eltévedtem benne. :DDD
Más kategóriáról meg nem igazán tudok nyilatkozni de nem túl fényes ha mindig előfordulnak ilyenek. :(

(#4) Klaus Duran

Hát One után annyira nem javaslok WP-t. :)
Viszont most én is az M9-re várok, ha bár én a drodios verzióra. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#8) Viktor77 válasza Dany007 (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Így azért mindjárt más az első hsz fekvése, neked extra igényeid voltak.

Mennyivel másabb egy ugyanakkora WP telefonon eltalálni a lejátszó gombjait?

Arról nem is beszélve, hogy 5-6 próbálkozást írtál. Ennél, ahogy látom, sokkal több van Playen, és ha egy résxük használhatatlan is, akkor is megtalálja mindenki a neki megfelelőt.

A telefonom ugyan nem OTG képes, de a tabletfm igen, ott ha bedugom az egeret úgy viselkedik, mint ha bökdösném, ergó a TW is azzal fogja vezérelni a távoli gépet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Klaus Duran válasza s3nsitivity (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Sandstorm :DDD
Annak függvénye hogy melyik lesz kapható.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Na elég fikázósnak hatott így még egyszer átolvasva az egész. :D

Kicsit javítottam rajta, konkrétan ezzel a ponttal:

Pozitívumok

Hogy ne csak rossz dolgokat írjak azt meg kell említeni, hogy multimédiásan nagyon ott van.
A Dolby equalizer jól teszi a dolgát, ezen felül a hangszórói is nagyon jól szólnak, bár kár, hogy hátrafelé.
Kamerában, videóban meg egyszerűen fenomenális. :K
Az összeszerelés minősége valamint az anyag használat szintén a prémium kategóriát tükrözi, jó ézbe fogni a készüléket. :K

(#9) Klaus Duran

Csak jönne már. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#11) Dany007 válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Igen ez egy extrább igény volt, de meglett. Ezen is azon is.
Épp arra céloztam, hogy mivel dorid tele van appokkal mindenféle szutyokkal is, ott sokkal nehezebb volt normális appot találni hozzá.
Volt sok, csak fizetős. Sok időbe telt, mire ingyen olyat találtam.

Wp-n is nehéz eltalálni, ezt félreértetted. A lényeg azon volt, hogy van külön egér app meg média lejátszó app. Így nem igazán kellett találgatni. A TW-ben meg csak remote desktop van. Nincsenek dedikált media lejásztó gombot, sem külön egér app.

(#12) Viktor77 válasza Dany007 (#11) üzenetére


Viktor77
titán

Na, így már sokkal érthetőbb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) kentucky


kentucky
őstag

S3 után én is Windows Phone-ra fogok váltani, bár ezt még leírni is nehéz, mert nagyon szeretem a galaxyt. :(

(#14) alkatraz3000 válasza kentucky (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ha nem vagy "heavy user" akkor tetszeni fog :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) dragon1993


dragon1993
őstag

Úgy érzem jól tettem ,hogy ismeretségi körben "érintős okos telefonnak" Lumia 530-at ajánlottam a belépő droidok helyett. A Nexus 4-em viszont nem adnám 930-ért ezek után se. (Na jó eladni talán :D)

Én azt nem szeretem, hogy az androidot mindenki a Galaxy Gio vs iPhone 6 Plus összehasonlítás szerint ítéli meg.

(#16) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Annyi biztos, hogy ez nem a google-től függő linux usereknek lett kitalálva. Ha WP-re váltasz, akkor élből ki kell vágni minden google cuccod.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#17) alkatraz3000 válasza dragon1993 (#15) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Meg kell mondjam őszintén, én pl nem az alapján ítélem meg :) mégsem tartom hasznalhatonak a droidot.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) s3nsitivity válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mit nem tartasz használhatónak egy Androidon?

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#19) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ilyen x@r a luminya? Adok érte 5k-t tezsvírem :DDD

Félre a tréfát. Aki nem 100 appot telepít, azoknak nagyon jól használható a WP. Én droidról váltottam Lumiára, majd vissza egy MIUI-s xiaomira. Hát megbántam. Lehet, hogy sokan szeretik az MIUI-t, de nekem nagyon nem gyere be. Ahogy lehet, megyek vissza a WP-re egy 1520 személyében.

(#20) s3nsitivity válasza Fr0z3n (#19) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Igen ezt le is írtam. :K
A wp az átlag sávnak lett kitalálva, még a prémium kategóra is, kár érte. :D

De pl édesanyám kezébe aki csak a Facebookon nyomkodja esetleg böngészik na meg persze telefonál, egyértelműen WPt adnék nem egy belépő vagy akár közép droidot :)

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#21) Tim82


Tim82
nagyúr

A Google appok hiányáról nem az MS tehet, hanem a Google (érdemes utánanézni, mi is a sztorija annak, hogy nincs pl. hivatalos YouTube app WP8-ra). OTG-t jelenleg egy WP-s telefon sem tud; ezeknek - ahogy az értesítő LED hiányának és a nano sim-nek - utána lehet nézni általában telefonvásárlás előtt is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) no more válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


no more
addikt

Nekem ezen teszt elolvasása után úgy tűnik, hogy pont a WP használhatatlan... :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#23) s3nsitivity válasza Tim82 (#21) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ahogy a tesztben is kifejtettem ezek csak apróságok, a google appok primitivitása pont elviselhető lett volna, nem hivatalos appot vártam, de mivel elérhető az API így egy normálisat.

Igazából ezek összessége volt az ami sok, telefonhívás utáni ébredés. Bekapcs gombra nem ébredés, email push megőrülése etc etc és ezekről nem igazán találni semmit.
Az értesítés jelzés meg nálam alap így nem is gondoltam, hogy erre nincs megoldás benne.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#24) Tim82 válasza s3nsitivity (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mint írtam, nézz utána, miért is nincsenek hivatalos Google appok. Nem hivatalosak vannak; olyanok is.

Végiggondolva, értesító LED-es WP telefon nincs is tudtommal. Ezt váltaná ki a Glance, ami - ha tudja az adott modell - sokkal jobb megoldás, Androidon talán a Moto X-en lévő Active Display mérhető hozzá csak, a 3rd party megoldások rosszabbak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) eclipse92


eclipse92
tag

Jó kis cikk, valahogy én is így érzek a WP iránt.. nemrég szereztem be életem első WP8-as telefonját..amit WP8.1 re frissítettem szinte azonnal. egy HTC 8S ről van szó.. engem is zavart az appok hiánya.. meg az is hogy az FB értesítéseket..üzeneteket is sokszor késve..vagy meg sem kaptam.. egyszerűen lusta volt jelezni ha üzenetem érkezett.. sokszor csak akkor láttam hogy valaki írt,ha megnyitottam a Messengert. azért beszélek múltidőben, mert 1 hét után eladtam a kicsikét... :U a WP platform Droid/iOS-hez képest nagyon gyerekcipőben jár még szerény véleményem szerint.. majd talán visszatérek rá 2-3 év múlva..

(#26) no more válasza Tim82 (#24) üzenetére


no more
addikt

A WP-s M8-on van LED. Az csak működik, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#27) Tim82 válasza no more (#26) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos, ez az első ilyen WP8-as telefon, ha minden igaz. Lumiákon biztosan nincsen LED, korábbi HTC-n (8X) meg csak töltéssel kapcsolatos visszajelzést tudott tudtommal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) s3nsitivity válasza Tim82 (#24) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem érted, mint írtam nem szükséges a hivatalos változat.
De mivel az API legnagyobb része elérhető így azért egy normálisan működőt elvárnék nem hivatalos elkészítésből.
De még mindig nem ez volt a legnagyobb bajom, nem értem miért pont ennyi jön le.

A glance meg igen, hát jó kis dolog, ha épp van.
Viszont droidon jön most az Ambient ami úgymond a Glance tovább fejlesztett verziója, mondjuk ennél is kell a támogatottság. Azonban azért 80-85%-ban van led így nem is oly szükséges. De ahogy írtam ez is csak apróság volt a sok dolog között.

Plusz ezt nem egy tesztnek kell értelmezni, nem fikázni akartam semmit, mindössze az én dolgaimnak kevés ez a rendszer, kevés az amit a WP jelenleg nyújt.

Sőt ki is fejtettem, hogy megvan az a réteg akiknek boldogan ajánlanám, de az nem az a réteg akik a felső kategóriás, gyakran hibamentes droidhoz szoktak.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#29) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Én, mint nem Heavy user kifejezetten utálom, hogy ilyen igényes az android a tudásra. Tudom, mit hogyan kell megcsinalni, hogy jobb legyen, de egy telefon eseteben nekem nincs erre szükségem. Ezt egy iPhone, es wp alapesetben tudja teljesíteni felém. A push értesítések sosem bírtak megérkezni nekem egyik androidra sem, a stock droid remunalmas egy nexuson, rámókolni egy "kitudjakiáltalcsinálthackeltizét" meg nem fogok a telefonomra. A Cyanogenmodot sem értem mi a jo benne komolyan. A galaxy s4-el voltam kis ideig elégedett, aztán elkezdte a droidhoz méltó anomáliákat, pedig abban tetszett is 1-2 dolog. A touchwizz nem! :)
Biztosan meg lehet oldani többe kevésbé minden hibáját, de nem heavy user ezt magasról... A wp egyetlen hibája tényleg, hogy későn jott es szegényes az app kinálat. Mai napig az egyik kedvenc telefonomnak a lumia 520-at tartom.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) Tim82 válasza s3nsitivity (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hiába érhetőek el az API-k, ha a Google megteheti, hogy egy elkészült appot simán letiltson. (Ez az MS-féle YouTube-kliens sorsa; ezek után szerinted hány fejlesztó véli úgy, hogy komolyan érdemes WP-re Google szolgáltatásokhoz klienst fejleszteni?)

A Glance elődje egyébként Symbian-os Nokiákon, ill. az N9-en elég régen megvolt, 2013-ban kapták meg a Black firmware-rel az akkori Lumiák (gyakorlatulag csak az 520 nem). Az persze szomorú, hogy a mostaniak közül egyedül a 830 tudja. De ha upcoming feature számít (ld. Ambient), akkor elvileg majd valamikor a WP is fog tudni pl. OTG-t... :)

Sajnálom, hogy eddig nem esett le, hogy nem a következtetéseiddel vitázom, hanem bizonyos részekkel a cikkből. Nem szándékoztam és ezután sem szándékozom belemenni abba, hogy melyik "rétegnek" melyik mobil OS a megfelelőbb, lévén ezek nagyon szubjektív dolgok. Csak furcsa számomra, hogy alap dolgoknak nem néztél utána "heavy user"-ként, hogy tudja-e a kinézett telefon vagy nem, majd utólag ezekre rádöbbenve a rendszer/telefon hibájaként rovod fel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31) s3nsitivity válasza Tim82 (#30) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Benne volt ebben a kulcsszó. „Alap dolgok”, meg se fordult a fejemben, hogy eme problémák felmerülhetnek ilyen alap dolgokkal. Illetve nem is épp problémaként hanem hiányosságként titulálnám.

Az OTG hiányról tudtam de úgy véltem nem lesz nagy baj, tévedtem ezzel kapcsolatban.
De még mindig csak azt tudom mondani mint eddig, így kiragadva egy egy hiányosság, probléma nem nagy, sőt elenyésző, a problémám ezek összességével volt csak.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#32) s3nsitivity válasza alkatraz3000 (#29) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ahogy a cikkben is leírtam, Droidot választani is tudni kell, míg WP-t vagy iPhone-t csak letesznek eléd is ugyan az mindegyik.
Egy HTC One, Xiaomi Mi4, OnePlus One, Nexus 5, Nexus 6, Note 4, Oppo Find 7 és hasonló készülékek viszont igényesek, szépek és ha leteszik eléd is jól mennek. :K

Az unalmas szót meg inkább a WP vagy iOS esetén használnám mivel droidon mindent személyre szabhatsz.

Ha bár ezeket meg kell fizetni, de nem is két low budget készülék használhatóságát hasonlítottam össze, hanem egy közel 200 ezres zászlóshajót. Amin az ember elvárná, hogy tökéletes legyen.

A Droidnál pont az a baj, hogy az összes vendor forkol magának egy OS-t teleküldi valamivel és aztán jó szar lesz. :D
Ezzel tisztában vagyok én is, de pl a fent említett készülékek tökéletesek. :K

Ha készüléket kéne választanom mondjuk 50e pénzig nagy valószínűséggel WP lenne mert ebben a kategóriában nem versenyezhet vele semmi.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#33) Tim82 válasza s3nsitivity (#31) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondom, nem olyan dolgokkal vitázom, hogy pl. nálad rosszul működött a push a 930-on. Ilyen van, másnál is, még ha nagyobb részt jól szokott ez működni a WP-n. Tényleg csak arra akarok rámutatni, hogy bizonyos, az írásodban hibaként felrótt dolgokat lehetett előre tudni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) s3nsitivity válasza Tim82 (#33) üzenetére


s3nsitivity
addikt

De ,hogy ha nem írja le senki, vagy nem annyira megtalálható akkor nem tudják előre és ez az írás inkább csak élmény beszámolónak készült. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#35) Burt1793


Burt1793
veterán

Helló!

Jó írás, vannak benne igazságok. Nem olvastam végig, ismerem a telót. Én pl sosem találkoztam azzal, hogy hívás végén 2 percig szenved a mobil. Rögtön tudom folytatni, amit előtte csináltam.

(#36) s3nsitivity válasza Burt1793 (#35) üzenetére


s3nsitivity
addikt

:R

Persze ezt nem törvényként írtam, hogy mégpedig ez így van. Nálam ezek a dolgok jöttek elő ami amúgy valószínűleg a belakott rendszer miatt történt ugyanis simán felzabáltam a 2 giga ramot. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#37) Tim82 válasza s3nsitivity (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mind az értesítő LED, mind az OTG hiánya kb. 20 másodperc guglizással megtudható. Akár az is, hogy egyik eddigi Lumia modell sem képes ezekre. Nekem ennyi volt, pedig nem vagyok "heavy user".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) Burt1793 válasza s3nsitivity (#36) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem is tele van mindenfélével, a tárhely is fullos. Van mellette egy s5, azzal tudom összehasonlítani. De eleget szidtam már a 930at a topikjában. :D A sok hibáján túl valamiért mégis bejön. A fő ok az, hogy Nokia (persze tudtam, hogy az összeszerelés az nem lesz olyan tökéletes, minden második telefon kijelzőjének a ragasztása elenged) és az, hogy szerintem ez a legszebb telefon, ami persze szubjektív dolog. Mindenképpen akartam egy utolsó Nokiát.

[ Szerkesztve ]

(#39) pzstm


pzstm
titán

Persze, tökéletes amíg le nem rakom és nem kell fél percet várnom, hogy magához térjen a készülék. Ez a probléma is a kezdetektől jelen volt, de mindig ráfogtam valamire, viszont itt már éreztem, hogy ezt nem kell ráfogni semmire, ez fícsör. :DD
Csak úgy mint az, hogy a kontaktok megnyitása után egy cuki kis "Betöltés.." szöveg fogad közel 10 sec-ig.

Ezt egy Lumia 520-ason 43 appal sem sikerül reprodukálnom.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#40) Burt1793 válasza pzstm (#39) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, ezek biztos nem fordultak elő nálam, valami elcsesződhetett nála. Ez a része hibátlan a telefonnak.

(#41) Воланд válasza pzstm (#39) üzenetére


Воланд
titán

ez mondjuk pont jellemzo a wp-re, 8.0-tol, hogy akar ket, ugyan olyan keszuleken is kepes teljesen eltero mukodest produkalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Nem fogok itt senkivel háborúzni, ne higyjétek ,hogy azért buktam a vásárláson közel 50e pénzt mert így volt kedvem és csak szidnám a WP-t.
Akartam használni a készüléket, imádom a kinézetét, az anyaghasználatát, érződik rajta a prémium. Imádom a kameráját, a zenei teljesítményét.

De ezek a hibák nálam valósak voltak, lehet másnál nem jelentkeznek, nem általánosítottam, nem mondtam, hogy nem lehetne ilyeneket találni róla.

Bocsánat, hogy nem írtam be a GOOGLE-ba előtte, hogy Lumia 930 led ,- otg ,-issues.
De ha a paradoxonitást is belevesszük az egészbe akkor ha mindenhová azt írnák, hogy "hát erre számíthattál volna, guglizás után megtalálni" akkor senki se írta volna le, nem lehetne megtalálni, magyarok vagyunk lehet sokan szívesebben olvasnak magyar dolgokat mint guglizzanak valami külföldit aki csak megírt egy cikket és kész.

A tapasztalataimat, "élményeimet" írtam le, ha XY-nál hibátlan akkor örülök neki, nálam nem volt az így váltásra kényszerültem ami eléggé megkopasztotta a pénztárcám, egyetemista létemre nagyon örültem neki.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#43) Воланд válasza s3nsitivity (#42) üzenetére


Воланд
titán

"Sajnos OTG eszközöket hiába dugdostunk a microUSB portra, azokat nem kezeli továbbra sem a WP." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) no more válasza alkatraz3000 (#29) üzenetére


no more
addikt

Te sem használtál még 4.1 és afeletti Androidot... :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#45) Burt1793 válasza s3nsitivity (#42) üzenetére


Burt1793
veterán

Ne aggódj, ahogy átfutottam az írást, keveselltem a hibákat, sőt. Kijelzőlilulás, 2G-n vibrálás, sokat fogyasztó kijelző, emiatt gyenge akkuidő, kijelzőüveg elállás, néha nem csörög ki (nem csak nálam van ez a bug), zenealkalmazás leáll néha zeneváltáskor, IE-rel nem lehet normálisan böngészni, valós alternatíva nincs, mint pl droidon, a soc jobb alul van és könnyen melegszik (note3-ban ugyanez a soc van és nem melegszik, illetve a kamera mellett van). Ezek persze nagyrészt nem a wp, hanem a telefon hibái. Szóval szerintem te nem is használtad olyan sokáig a telefont vagy különben nem tudom, hogy ezeket a hibákat hogy nem vetted észre. :D

(#46) junior11 válasza Воланд (#41) üzenetére


junior11
veterán

Bizony ez így van. :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47) s3nsitivity válasza Burt1793 (#45) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát igen, mindössze 3 hétig bírtam vele. :D
Az IE-t nem akartam fikázni, mondjuk úgy az volt a legkevesebb ami zavart. :K
Az akku meg nálam egész jó volt, minden készülékem merül mint a titanik így nem tűnt fel, hogy annyira rossz lenne. :D

A melegedés most, hogy mondod tényleg volt, csak már 1 hónapja nincs meg a készülék és csak most vettem rá magam az írásra miután ülepedtek a dolgok. :D

(#43) woland_y2k

Jó igen, nem is írtam, hogy úgy tűnt fel, hogy beledugtam a sticket és nem ment. :D
Erről a hiányosságról pont tudtam csak felhoztam ezt is mint hiányosság, mint csepp a pohárban. :K

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#48) Burt1793 válasza s3nsitivity (#47) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha mondjuk napi fél órát böngészel a telefonnal (én nem szoktam, mert használhatatlan), persze teljes oldalakra gondolok, akkor ez a legzavaróbb hiba szvsz. Konkrétan egy 5 ezer forintos kínai telefon szintjét hozza a böngésző az ugrálásaival, laggolásaival és folyamatos újratöltődéseivel. Viszont pl ha már megvan a cikk, amit olvasnál, akkor az olvasó üzemmód nagyon jól működő és hasznos dolog.

(#49) Tim82 válasza s3nsitivity (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a "heavy user" definíciójába nem tartozik bele a "tudatos vásárló", akkor minden világos. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50) s3nsitivity válasza Tim82 (#49) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát ezzel vitatkozhatnék de látom veled értelmetlen mert nem látod mire akarok rámutatni.
Vásárlás előtt az egyedüli hiányosság amit nem tudtam az a led volt, a többivel meg úgy voltam megoldható. Vagy boldogulok nélküle, pl OTG, vagy van alternatíva, Google appok. Amik egyébként egész tűrhetőek de hát sok velük a probléma azért .

#48
Sima böngészésre Maxthont használtam az egész tűrhető, kár, hogy alapértelmezetten nem lehetett azt használni. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.