Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400

Hozzászólások

(#1) RufuszX


RufuszX
senior tag

Akku teszt első nap:



Szerintem eddig bizakodásra ad okot. Végig, Wifi on, 2 sim (3g bekapcsolva), kijelző automatikus fényerőn, szinkronizáció bekapcsolva és semmi energiatakarékos mód.

[ Szerkesztve ]

(#2) klogw válasza RufuszX (#1) üzenetére


klogw
aktív tag

Köszi! :R

Nem akarom elkiabálni, de ebből úgy tűnik, benne van az aksiban a 4 napos, használat melletti üzemidő. (Nekem legalábbis, mivel nem vagyok gamer.)
Szuper! :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) RufuszX válasza klogw (#2) üzenetére


RufuszX
senior tag

Játék részemről sem volt. De alkalmazásokat azért telepítgettem play-ről.

(#4) klogw válasza RufuszX (#3) üzenetére


klogw
aktív tag

Akkor meg annál inkább, hiszen azt egyszer megcsinálja az ember és utána legfeljebb alkalmanként telepít valami újat (legalábbis egy átlag júzer). És persze azt se felejtsük, hogy ez még csak az első teljes ciklusa az aksinak.

(#5) Cyborg válasza RufuszX (#1) üzenetére


Cyborg
őstag

1nap alatt 2:46 kijelző idő, és 74%-on az akksi mindenféle trükk nélkül???!

Ááááááááá! Merevedésem van :-)

Köszi szépen!

Alig várom a végeredményt, meg a gps teszteket.

(#6) RufuszX válasza Cyborg (#5) üzenetére


RufuszX
senior tag

GPS-sel bütykölnöm kell, mert olyan lassan fixál, hogy megőszülök. Tuti, hogy a lokalizáció miatt, de hiába másolom be a gps.conf file-t a megfelelő helyre, hiába próbálom az agps-t frissíteni semmi hatása nincs.
Ha megvan a jel akkor ez jó erős és szépen tartja de sok idő mire megleli. (kicsi bánom a teljes visszaállítást, mert előtte hidegen 1 perc volt a fixálás). De biztosan meglesz a módja. :)

(#7) 7Sony7 válasza RufuszX (#6) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv! Fastergps -t próbáltad már?

-

(#8) RufuszX válasza 7Sony7 (#7) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem, de köszönöm a tippet. Úgy fest segített, kb fél perc volt ez az állapot:

(#9) csiga25


csiga25
csendes tag

Eddig meggyőző :) Amugy honnan redelted? és mennyi idő volt míg kiért házhoz. Én minidealről akarnám hozatni 175 dollcsiért van ott. A képeket milyeneket lehet vele csinálni?
A GPS az itt hogy van simán megy mint a navi? Mert ami nekem van sony xperiám ott ha be akarom nyomni a gps-t kiirja h esetleg + költségek is felmerülhetnek.
Ilyen üzemidőt sztem nekem is tudna , egy kártyával lenne használva és folymatos 3g-vel.

Köszi az eddigi infókat , várjuk a folytatást

(#10) RufuszX válasza csiga25 (#9) üzenetére


RufuszX
senior tag

Miniről rendeltem 170 + DHL.
A szállítás nagy kálvária volt, mert szerintük dhl visszadobta, majd második feladás után (új TN számmal), ami egy vasárnapi nap volt szerdán a kezemben volt.
Egyébként június 3-án rendeltem és június 18-án volt a kezemben. (a valós szállítás poedig 15-18 volt :) )

Bepipáltam az oldalukon, hogy original leather case ajándékba, de nem jött vele, csak a flipcase, bár lehet ők arra gondoltak, mert az külön volt a dobozban, nem a telefon dobozában. Viszont az fix hogy abban semmi bőr nincs és egy rakás hulladék, mert a mágnes gyengén fogja oda, patentzár pedig nincs rajta és így folyton felébreszti a telefont (lehet majd mókolok rá valami okosságot).
Hagytam is a fenébe és a silicon tokban használom a hozzá adott fóliával (pedig jó lenne a flip case is mert kifejezetten tetszik az óra, ami a kivágásban megjelenik a lezárásnál).

Navigálni még nem navigáltam vele, de majd letesztelem simán gps-sel minden hálózati segítség nélkül, de szerintem úgy is működnie kell majd.

(#11) Neil Watts


Neil Watts
veterán

(A képet inkább átmozgattam a PH képfeltöltőjére, mert az eredeti cím igen lassú volt)

Üdv. core2

(#12) RufuszX válasza Neil Watts (#11) üzenetére


RufuszX
senior tag

köszi :)

(#13) klogw


klogw
aktív tag

Ergonómiával kapcsolatban lenne kérdésem:
A kártyák (sim, tf) milyen könnyen tehetők ki-be? A tf meg bal oldali (sima gsm) sim kivétele nehézkesnek tűnik.
Az aksi mennyire van egybeépítve a telefonal? Az oldalai mentén levő csavarokat kicsavarva kivehető?

Írtad, hogy tettél fel appokat. Elég volt a telefon saját memóriája vagy tf-kártyára telepítettél?

(#14) Cyborg válasza klogw (#13) üzenetére


Cyborg
őstag

A jutubon láttam, h könnyen kivehető az akksi, gondolom gari időn túl, a kérdés inkább az, hogy lehet-e majd hozzá kapni, mert kb. legkésőbb 2 év múlva szükség lesz rá.

(#15) RufuszX válasza klogw (#13) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ergonómia szempontjából szerintem rendben van a készülék. A hátlap leszedése után (ami egyébként igen jól rajta van és nem nyekereg, nem áll el stb.) könnyen behelyezhető és ki is vehető mindkét sim valamint az sd kártya is. Először nézegetnem kellett a rajzot hogy melyik irányba megy be a sim, de utána nagyon könnyen megoldható volt, a kivétel szintúgy.

Az akksiról nyilatkozni nem tudok, youtube videót láttam ahol totál szétszedik a készüléket, és emlékeim szerint csak csavarozni kell és könnyen megy. De ezt azért még nem játszanám el agy darabig a készüléken.

Appok telepítésre 1 GB-s partíció áll rendelkezésre. Nekem eddig untig elég volt, nem pakolgattam még semmit sehová.

Egyébként az akksi jelenleg így áll:

Képeket készítgetem lassan, ahogy van rá időm és talán a héten lesz időm egy rövid tesztet is írni.

(#16) klogw válasza RufuszX (#15) üzenetére


klogw
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Nyilván van ennél fontosabb dolgod is, úgyhogy természetesen türelemmel kivárom a részletek csepegtetését. :)
Én is néztem egy yt videót (ott nem szedték szét) és azon nyekergett az illető, hogy jaj de kevés a memória.

[ Szerkesztve ]

(#17) Noo72


Noo72
csendes tag

Hali!

Én is szemezek a készülékkel főleg az aksi miatt, de biztató a márkás optika is. Nagyon várom a tapasztalatokat a fotókról és a videó is érdekelne, mert néha jól jönne a gyerek miatt ha kéznél van egy használható kamera.
Apropó, milyen a led fényereje? A sógoromnak Cubot one készüléke van, de csak arra alkalmas a ledje, hogy tök sötétben ne essen orra.

Köszi az eddigi és ez utáni tapasztalat megosztásokat is.

Méghogy nem foglalkozom kultúrával , ma is Jókai bablevest ettem ...

(#18) klogw válasza Noo72 (#17) üzenetére


klogw
aktív tag

Azért ettől a "márkás optikától" ne várj sokat, mert nem az, hanem csak átlagos. Ha a Sony IMX 135-öse lenne benne mint a thl 5000-ben akkor lehetne előre elvárásod, de így felesleges, ráadásul lutri a dolog, ugyanis nagyban függ a végeredmény a kameraszoftvertől is.

(#19) klogw


klogw
aktív tag

Üdv!

Mikor ért nullára az aksi? Vagy azt nem vártad meg, esetleg ráerősítettél a használatra a végén, és éjszakára már töltőre tetted?

[ Szerkesztve ]

(#20) RufuszX válasza klogw (#19) üzenetére


RufuszX
senior tag

Kicsit megtréfált a telefon, mert tegnap 15%-n elmentem meccset nézni, de olyan sok kíváncsi kéz közé került, hogy lemerítették, így csak töltés közben sikerült készítenem képernyőképet.
A vége ez lett:

Azt hiszem első ciklusnál nem rossz eredmény. Ha az ember éjszakára kikapcsolja a szinkronizálást és a wifit ha nem kell (vagy ha nincs szükség rá akkor a 3g-t) szerintem simán hozható vele a 4 nap (4 napközben így is megvolt.)

(#21) klogw válasza RufuszX (#20) üzenetére


klogw
aktív tag

Köszi! Igen ez a 4 napközben így tkp. rendben is van, hiszen úgyis éjszakára teszi az ember töltőre.

(#22) TedThomas válasza RufuszX (#20) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Csodálatos! :C

Ha ezek mellé még a képek is jók lesznek akkor már rendelem is.

Nagyon várjuk a teszt képeket. Minél több annál jobb :B

(#23) RufuszX válasza TedThomas (#22) üzenetére


RufuszX
senior tag

Kb milyen képeket készítsek?

(#24) TedThomas válasza RufuszX (#23) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nem akarok telhetetlen lenni igazából bármi jó teljes méretben.

De klogw jól összefoglalta a dual simes fórumban mi az ami alapján már véleményt lehet alkotni róla:

Ha van időd meg alkalmad rá, automata beállítással:
egy beltéri fotó
egy sötétben fotó
egy makró fotó
egy tájkép/"végtelen" fotó (pl. az utca hosszában)
egy portré fotó 3-5 méterről (pl. udvaron kutyáról a klasszikus téma itt a topikban :) )
esetleg fotó egy fáról, hogy lássuk, hogy bírja az apró részleteket (levelek).

:R

(#25) Cyborg válasza klogw (#19) üzenetére


Cyborg
őstag

Reggel már majdnem rákérdeztem én is az akksira, de nem akartam türelmetlen lenni:)

RufuszX
Ez az akksi idő igen rendben van!

Esetleg amerre eljársz majd fotózni a többieknek tájképeket, rögzíthetnéd az gps útvonalat Nekem Runtastic, vagy Endomondo, vagy Google Saját Útvonalakkal, esetleg telepíthetnél egy bizonyos navit, ha nem túl nagy pofátlanság :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#26) RufuszX válasza Cyborg (#25) üzenetére


RufuszX
senior tag

valószínűleg pénteken lesz végre navizás :)

(#27) klogw válasza RufuszX (#26) üzenetére


klogw
aktív tag

Sikerül helyrepofozni a GPSt?

(#28) RufuszX válasza klogw (#27) üzenetére


RufuszX
senior tag

A hidegindítás még mindig hosszadalmas, de ha megvan a jel utána már nagyon korrektül tartja.

(#29) RufuszX válasza Cyborg (#25) üzenetére


RufuszX
senior tag

A ma reggeli futáshoz feltettem az Endomondo-t. Az eredmény itt van.

Indulásnál kóválygott rendesen, de kicsivel több, mint 1 km után szépen követett. Valószínűleg onnét kezdve több műholdra csatlakozott, mert attól kezdve szépen az útvonalat követve loggolt.
Tanulság: indulás előtt többet kellett volna várnom (amikor elindultam még gyenge jelet írt a szoftver, visszaérkezéskor már kiváló volt.)
Holnap lesz egy olyan 2,5 óra navigáció is + lehet megismétlem ezt a futást is úgy hogy előtte 10 percre ablakba teszem a telefont hidegindításnál :) (csak eléggé zavar futás közben a teló a kezemben :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#30) klogw válasza RufuszX (#29) üzenetére


klogw
aktív tag

Lehet, hogy a magas épületek miatt nem talált jó jelet az elején.

(#31) Cyborg válasza RufuszX (#29) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi Szépen!
...nekem ennyi még bringából is sok lenne:) Irigy vagyok:)

Várjuk a fejleményeket!

(#32) klogw válasza Cyborg (#31) üzenetére


klogw
aktív tag

Más bent városban futni, pláne egy kellemes recortan pályán, mint ha csak kimész valahova külterületre: a rekortan kényelmes, a környezet meg nem annyira monoton. Így pszichésen könnyebb, elterelődik a figyelem.

[ Szerkesztve ]

(#33) RufuszX válasza klogw (#32) üzenetére


RufuszX
senior tag

Azért a 3. szigetkörnél már vitatkoznék a változatossággal, ráadásul reggel kevesen is vannak, este más a helyzet :)

(#34) Cyborg válasza RufuszX (#29) üzenetére


Cyborg
őstag

Tegnap láttam egy középkorú nőt biciklivel, vmi 6 collos tepsi volt a karján, de még úgy is viccesen nézett ki, hogy akkora bicepsze volt, mint a combom:)

(#35) Cyborg válasza RufuszX (#29) üzenetére


Cyborg
őstag

Bocsi a türelmetlenségért, sikerült további gps tapasztalatokat szerezni? :)

(#36) RufuszX válasza Cyborg (#35) üzenetére


RufuszX
senior tag

Elnézést, szabin voltam/vagyok, de ebből kifolyólag volt egy kis navigáció (200km). Nagyon szépen elnavigalt a jelet nem vesztette el és pillanatok alatt újra tervezett, amikor rövidítettem. 😆
(egyébként a 3 betűs navival autoztam)
Képek is nagyjából megvannak, de azt csak gépről tudom majd megosztani. (ésrreményeim szerint nyaralás alatt lesz végre időm a tesztet megírni.)

(#37) Cyborg válasza RufuszX (#36) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszönjük, hogy a pihenő idődből is szakítottál időt erre a pár, de annál fontosabb sorra:)
Jó pihit!

(#38) RufuszX


RufuszX
senior tag

Egy-két kép. Milyenre lenne még szükség?
Szerintem tűrhető a minősége.

(#39) klogw válasza RufuszX (#38) üzenetére


klogw
aktív tag

Köszi! :R

Még a kutyportré is megvan! :C Saját eb?

(#40) RufuszX válasza klogw (#39) üzenetére


RufuszX
senior tag

Kedvesem családi kedvence, nálunk csak egy mopsz van. :-)

(#41) TedThomas válasza RufuszX (#38) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszönjük szépen :R

(#42) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

Mai edzést mindenféle mobilnet rásegítés nélkül tisztán gsp használatával loggoltam.
Bekapcsolásnál kb fél percen belül fixált a rendszer és utána szépen tartotta a jelet.
A kml fájl itt elérhető.
A gpx pedig itt.

Közben rájöttem, hogyan tudom megosztatni google maps-n. :)

Szerintem rendben van. Szóval a gps-ről már bátran merem állítani, hogy hozza az evlártat számomra.

[ Szerkesztve ]

(#43) klogw válasza RufuszX (#42) üzenetére


klogw
aktív tag

Micsoda helyeken futkorászik a kolléga. :C
Korrektnek tűnik az útvonal képe is. Ezek szerint sikerült helyrerázni a gpst?

(#44) RufuszX válasza klogw (#43) üzenetére


RufuszX
senior tag

Igen.
Ez a program nálam megoldás volt. Azóta 1 percen belül fixál.

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na berendelek egy ilyet
remelem jol birja majd

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) RufuszX válasza Graphics (#45) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nem fogod megbánni. Fixen 3 napos telefon nálam, ha odafigyelek a 4 is megvan.
De szerintem a kijelzője is nagyon jó minőség.

(#47) Graphics válasza RufuszX (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mostansag sokat varialtam, es rajottem hosszu uzemido fog kelleni nekem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) RufuszX válasza Graphics (#47) üzenetére


RufuszX
senior tag

Dettó ezért döntöttem én is a THL 4400 mellett.
A lenovo s660-n gondolkoztam még nagyon sokat, ahogy nézem a aaláírásodban volt hozzá szerencséd, mi a tapasztalatod vele?

(#49) dime27 válasza Graphics (#45) üzenetére


dime27
őstag

Remélem az enyém tényleg megérkezik holnap és pénteken már a markomban lesz kollega :)) :R

Ha lenyomja a Lenovo P780-mat üzemidőben akkor ez nagyon de nagyon best buy telefon mondom ugy h van egy Xiaomi MI3-am is! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#50) RufuszX


RufuszX
senior tag

Ahogy olvasom egyre több embernek lesz itt a fórumról ilyen teloja, ha érdekelvvalakit akkor már van hozzá cappa féle cwm.

Egyébként a nyaralás alatt eddig ezt produkálta a telefon:

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.