Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xutor


Xutor
csendes tag

Köszi tökéletesen műkodik! :DD

(#2) roland091 válasza Xutor (#1) üzenetére


roland091
senior tag

nm :) örülök h segíthettem :)

(#3) letthemdown


letthemdown
csendes tag

Nagyon pöpec, köszönöm! ;)

(#4) norbeey


norbeey
tag

12.0.A.2.254/245 nem fordítva van a sorrend? Még nem próbáltam ilyet soha viszont ez logikailag furcsa nekem. Illetve ha ezt megcsinálom, akkor utána a hivatalos frissítés letöltésével nem lesz bajom?

[ Szerkesztve ]

(#5) roland091 válasza norbeey (#4) üzenetére


roland091
senior tag

a 12.0.A.2.254/245 csak a verziókra utál h mikkel működik, ugyanúgy jelezni fog a frissítés

(#6) Specter32


Specter32
csendes tag

Üdv
Elég új vagyok a témában és olvastam már sok mindent és a helyzet tisztázása érdekében kérdeznék párat.

Számít hogy milyen verzió számú android pörög rajt? (esetemben ez 4.1.2 kernel: 12.0.A.2.254)
Számít hogy T függő a telefon?
és a legfontosabb, lehet ezzel téglásítani? x)

előre is köszönöm :R :R :R

(#7) roland091 válasza Specter32 (#6) üzenetére


roland091
senior tag

szia
igen számít ezért van ott az elején h milyen FW verziót lehet vele rootolni.
a hálózathoz való függőség nem számít
téglázni nem tudod, mivel gyári kernel marad rajta SUS-al bármikor helyre lehet állítani

(#8) Specter32 válasza roland091 (#7) üzenetére


Specter32
csendes tag

akkor ha jól értem meg lehet csinálni most az enyémmel

utolsó hülye kérdés mert iszonyatosan elkezdtem utána olvasni de nem igazán találom a megfejtést xD
mi az a SUS?

(#9) roland091 válasza Specter32 (#8) üzenetére


roland091
senior tag

meglehet csinálni, miért szeretnéd rootolni ?

Sony Update Service

[ Szerkesztve ]

(#10) Specter32 válasza roland091 (#9) üzenetére


Specter32
csendes tag

erősen gondolkodom rajta
csak nem tudom megéri-e a gari vesztést

(#11) roland091 válasza Specter32 (#10) üzenetére


roland091
senior tag

nem jár feltétlen garancia vesztéssel, annyi h mielőtt szervizbe adod SUS-al javítást csinálsz rajta és minden nyoma eltűnik
de ha nincs rá feltétlen szükséged akkor meg minek ?

[ Szerkesztve ]

(#12) Specter32 válasza roland091 (#11) üzenetére


Specter32
csendes tag

nos kényelmi funkciók miatt rootolnék mint reklámok kilövése, gps konfig h ne 10 percet várjak már h műholdat találjon és h nyerjek némi üzemidőt a mértéktelen mennyiségű sonys baromság kilövése meg pár app is szeretne root jogot amit ajánlottak ismerőseim szal ilyesmik

(#13) roland091 válasza Specter32 (#12) üzenetére


roland091
senior tag

értem hát te dolgod

(#14) Specter32 válasza roland091 (#13) üzenetére


Specter32
csendes tag

köszönöm szépen a segítséget

(#15) ZrinyiGabó


ZrinyiGabó
csendes tag

Hello.
Csak egy kérdés.
Ha függö telefonál lecseréled az FW akkor nem ugrott a gari?
Csak mert akkor elméletileg megszünteted a simlock-ot

(#16) roland091 válasza ZrinyiGabó (#15) üzenetére


roland091
senior tag

Gyári FW cserével nem ugrik a garancia, attól az még gyári ROM marad, és attól h független romot teszel az egyéb hálózat függő telefonra nem fog feloldódni a simlock sem

[ Szerkesztve ]

(#17) Horviadi91


Horviadi91
újonc

Sziasztok nekem vaamiér nem akar sikerlni a kernel csere megy azt le tudtam cserélni de a root-ot valahogy nem akarja akárhogy próbálom ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném : ))

(#18) roland091 válasza Horviadi91 (#17) üzenetére


roland091
senior tag

szia

amikor futtatod a root file.t akkor figyeld h device detectnél mit ír ki előfordul h a flashtools nem cseréli a kernelt rendesen

(#19) Horviadi91


Horviadi91
újonc

Rendben megnézem figyi még egy jó kérdésem lenne IMEI számot nem tudnál segíteni hogy tudom megváltoztatni ?? nagyo jó lenne mert le van lőve a telóm jelenleg :((

(#20) roland091 válasza Horviadi91 (#19) üzenetére


roland091
senior tag

nem tudom h kell és itt szerintem senki se fog ilyesmibe segíteni mert tiltott téma

(#21) satyavp


satyavp
újonc

Rootoltam,majd unrootoltam a telefont,de azóta ,ha kikapcsolt állapotban rakom töltőre,nincs aksi ikon,hanem azonnal bekapcsol.Van valami ötlet?Köszi
Amúgy a leírás tökéletes:-)

[ Szerkesztve ]

(#22) roland091 válasza satyavp (#21) üzenetére


roland091
senior tag

köszi, hát passz nem tudom igazából és sose rakom töltőre kikapcsolt állapotba :D kérdezz rá SP-topikba hátha valaki tudja mi lehet a gond

(#23) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Indítsd el a „ RunMe.bat”-ot újra fog indulni a telefon…, ha ez megtörtént lépj az alkalmazástárba és ellenőrizd hogy ott van-e a SuperSU

Nincs. Ilyenkor mi a teendő? :F

Sent from my keyBoard

(#24) roland091 válasza N€T0X|N (#23) üzenetére


roland091
senior tag

flashtool fail néha nem flasheli vissza a régi kernelt, próbáld újra flashelni, és amikor fura runme akkor figyeld mit irki közben device detect-nél

(#25) N€T0X|N válasza roland091 (#24) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Device detected: C5303 (12.0.A.1.257)

Attempt perf_swevent exploit...
writing address is 8e49
Launching auto-root script!
---------------------------------------------------------------
Launching final rooting process...
---------------------------------------------------------------
--- Rooting!
--- Remounting rootfs
--- Killing RIC service (specific for new Xperia devices)
Unable to chmod /sbin/ric: No such file or directory
--- Installing busybox
--- Remounting /system
--- cleaning
error: device not found
--- Please wait device is now rebooting
error: device not found
ALL DONE!!!
Press any key to continue . . .

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#26) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#25) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Na úgy néz ki megvan a megoldás: MTP helyett MSC módba raktam az USB átviteli módot és így jó lett. :K

Sent from my keyBoard

(#27) tama777


tama777
tag

Üdv
Elindítottam a flashtoolt a leírtak alapján, de a lefutásnál ezt írja ki:
Loader : S1_Root_7054 - Version : R5G006 / Bootloader status : NOT_ROOTABLE

Tudtok ötletet adni, mi lehet ennek oka? Illetve marad a 2.254-es kernel a telefonon nem változik 1.257-esre és innen fogva a többi sem működik.
Ha esetleg nincs megoldás és maradnék a 2.254-esnél akkor van további teendőm vagy használjam mintha semmi sem történt volna?
Köszi

(#28) roland091 válasza tama777 (#27) üzenetére


roland091
senior tag

Üdv!
az h a bootloader not rootable annyi h nem nyitható a bootloader nincs köze a rootoláshoz, a másik h attól h kernelt cserélsz a telefonon a verzió szám nem fog meg változni, van h a flashtool nem cseréli rendesen a kernelt de amikor futtatod a runme.bat ot akkor közbe írja ha rossz kernel maradt

[ Szerkesztve ]

(#29) norbert1998


norbert1998
veterán

szia!
nekem a 257-es kernellel nem fejeződött be sosem a root, ezért kipróbáltam, hogy az egész firmet lecserélem 257-re és úgy rootolom. siker! :)

(#30) roland091 válasza norbert1998 (#29) üzenetére


roland091
senior tag

szia !
valszeg azért nem mert flashtool rosszul cserélte a kernelt általában ez szokott a baj lenni és ezért nem fut le, semmi értelme egész FW-t cserélni, ha pontról pontra követed a leírást sikerülnie kell

(#31) norbert1998 válasza roland091 (#30) üzenetére


norbert1998
veterán

hát, mostmár lényegtelen, csak azért kellett, hogy az existenz romot feldobhassam

(#32) Kardok77


Kardok77
újonc

Szia!
Azt szeretném kérdezni miután sikerüét rootolni utána leírnád hogy miket tudok csinálni vagy küldenél linket hogy miféle dolgokat lehet csinálni?
Előre is köszi

(#33) norbert1998 válasza Kardok77 (#32) üzenetére


norbert1998
veterán

screen capture, memória-terület hozzáadás, nem teljesen gyári romok telepítése, háttértár összevonás, rengeteg módosítás a szoftverben, amiket amúgy nem lehet megcsinálni, stb...

[ Szerkesztve ]

(#34) tami92


tami92
aktív tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy ha ezzel a módszerrel rootolom a telefont akkor azt vissza lehet állítani root nélkülire hogy teljesen gyári legyen? A garancia miatt kérdezem. Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#35) roland091 válasza tami92 (#34) üzenetére


roland091
senior tag

persze bármikor vissza rakhatod van unroot opcio de ha SUS-al csinálsz javítást mindent letöröl és nyomtalanul eltűnik a root

(#36) roti86


roti86
őstag

Siker :R Igaz, hogy az easy rooting toolkit-et kétszer kellett futtatni (először nem futott le valamiért és nem volt SU a telefonon), de megérte.

Egy kis segítség a driverekhez akinek win 8.1-e van: Két fájlt kell felülírni a C:\Windows\system32\Drivers mappában.

(#37) lajcsi0206


lajcsi0206
újonc

hello.valamit elszurtam mert nekem pirosat ir error in process header 6 a leiro érvénytelen.error flashing aborted.a telefon be sem kapcsol csak azt irja hogy sony és ki be kapcsol.ha tudsz segits légyszives,eőre is nagyon szépen kőszőnőm.

(#38) roland091 válasza lajcsi0206 (#37) üzenetére


roland091
senior tag

Szia
szedd le a hátlapot van egy reset gomb azt nyomd le finomat és várd míg 3at rezzen utána SUS-al csinálj javítást és jó lesz és utána megpróbálhatod újra

[ Szerkesztve ]

(#39) lajcsi0206 válasza roland091 (#38) üzenetére


lajcsi0206
újonc

mi az a sus?

(#40) lajcsi0206 válasza lajcsi0206 (#39) üzenetére


lajcsi0206
újonc

bocsánat hogy ijen hűlye vagyok,látod az ilyeneknek nemszabad ilyet csinálni mint én.megmondod hol találom azt a sust? és hogy kell?

(#41) roland091


roland091
senior tag

[link] :) nyomsz rá egy gyári visszállítást adat törléssel és újra működik

[ Szerkesztve ]

(#42) lajcsi0206 válasza roland091 (#41) üzenetére


lajcsi0206
újonc

és ezt hogy kell használni?min csináljak?

(#43) lajcsi0206 válasza lajcsi0206 (#42) üzenetére


lajcsi0206
újonc

de ha nemkapcsol a telefon be hogy kell csinálni? rádugom a telefont a gépre?ugy hogy kőzbe nyomom a halkitás gombot és ugy be az usbt? és utána katintok erre a linkre?

(#44) roland091 válasza lajcsi0206 (#43) üzenetére


roland091
senior tag

nem ezt letöltöd feltelepíted a gépedre elindítod kiválasztod a telefon a listából utána követed az utasításokat
ehhez majd nem kell bekapcsolni a telefont
csak amikor majd írja akkor kell rácsatlakoztatni a telefont úgy h hangerő le és közben csatlakoztatni

[ Szerkesztve ]

(#45) lajcsi0206 válasza roland091 (#44) üzenetére


lajcsi0206
újonc

jo.mindjárt megprobálom,remélem jo lessz mert az aszony szétvágja a pofám hogy minek nyukálok bele.

(#46) roland091 válasza lajcsi0206 (#45) üzenetére


roland091
senior tag

jó lesz, viszont az amit a belső tárolódon volt minden törlődni fog az SD kártya tartalma megmarad

(#47) lajcsi0206 válasza roland091 (#46) üzenetére


lajcsi0206
újonc

a szoftver frisitést válaszam vagy a gyári álapot visszaálitása és szoftver frisitést?

(#48) roland091 válasza lajcsi0206 (#47) üzenetére


roland091
senior tag

gyári visszaállítást

(#49) lajcsi0206 válasza roland091 (#48) üzenetére


lajcsi0206
újonc

jo lett.nagyon nagyon szépen kőszőnőm a segitséget.

(#50) roland091 válasza lajcsi0206 (#49) üzenetére


roland091
senior tag

örülök szívesen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.