Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nagyon jó kis cucc, talán benevezek rá egyszer én is!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) h-yle


h-yle
addikt

Tetszik. Szívesen látnék több KS kütyü bemutatót.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) Logeeen


Logeeen
senior tag

Erre lehet házimozit is kötni hangfalkènt?

Nem tzdtok olyan kütyüt, amit bedugok scartba és abba egy pendrive esetleg?

#Xiaomi 13T#

(#4) tothl


tothl
addikt

Ötletesebb lett volna, ha Bluetooth Audio -t tud, mint az autós fejegységek....

(#5) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nagyon jónak tűnik, főleg annak fényében, hogy a legegyszerűbb AirPlay-hangfal is 100K felett van.

iOS alatt ha jól értem, az app csak a konfigurálásra szolgál, onnantól nincs vele dolgunk, ugye? Magyarul itt nincsenek olyan korlátok, mint Androidon, hogy csak Last.fm meg saját zenelejátszó, BÁRMIT át lehet rá lőni?

Nem a lényeg a fontos.

(#6) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kérdem én naivan... ha csak egy hangfalat akarok megszólaltatni mobilról, nem egyszerűbb a kerti bulin annak a Jack kimenetére dugni a hangfalat? Én így szoktam a kertben tabletről zenét döngetni, nem kell oda Bluetooth meg Rocki. Persze az erősítőt oda pont nem viszem ki, az nagy, de van egész korrekt hangszóróm, szépen szól, akkora hangerő meg oda úgy sem kell, mint amit a stereo erősítőm tud a két ládával. A lakásban pedig ezt bármikor ráköthetem a Jack-RCA kábelen keresztül valamire, ami hálózatban van. Kerti buliba meg úgyse vinném ki a NAS-t, bár olyanom pont nincs. A cikkből nekem nagyon nem jött át, mire jó ez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) hsrasus


hsrasus
aktív tag

nekem nagyon tetszik az elképzelés. viszont azt próbáltátok, hogy akkor mi van, ha több eszközről küldtök zenét? értem ez alatt, h lehet esetleg így lejátszási listát csinálni, vagy egyből elindítja a ráküldött audiót? (pl társaságban, mindenki felküldi a kedvenc zenéjét és érkezés sorrendjében lejátsza azokat..)

(#8) alkatraz3000 válasza Dilikutya (#6) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Bárki, bármit, nem helyhez kötötten (persze hatótáv) elindíthat vmilyen zenét.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#9) BoC1ka válasza Dilikutya (#6) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Gondold el, szól a kedvenc zenéd, neked meg megy a hasad...futsz telóval, de ki kell húzni a jackből :)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#10) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

@tothl: benne van a cikkben, hogy mi az eltérés a BT audio és az AirPlay/DLNA páros között. Nem is értem a hozzászólásodat.

@Dilikutya: olvasd át az anyag elejét újra, persze, hogy lehet jack-jack kábellel összekötögetni, de akkor oda kell mászkálnod ahhoz az egy eszközhöz állandóan, ha babrálni kell a zenével. Arról nem is beszélve, hogy a NAS ettől még nem fogja látni a hangfalat, pedig a történetnek ez talán a leglényegesebb eleme.

@hsrasus: felülírja a frissebb igény a korábbit

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) buvartacsko válasza Dilikutya (#6) üzenetére


buvartacsko
addikt

szerencsére senki nem tart fegyvert a fejedhez hogy ezt márpedig meg kell venned. van aki látja a hasznát, és szereti a kényelmet. mindenki olyan módszert használ amilyet akar. :)

(#12) che 1990


che 1990
tag

kb. 2 hónapja 4 dollárért vettem ebayen Bluetooth audio receiver-t, ami ha nem is pont ugyanezt tudja, de számomra funkcionalitásban hasonló.
Ennek fényében nekem (!) kicsit drága a cucc...pedig amúgy szimpatikus ha valamit kickstarter-en dobnak össze :K

(#13) Brut


Brut
tag

Azt meg lehet ezzel valahogy oldani, hogy a tabrol dlna-n tvre küldött film hangja a hi-fin szolaljon meg?

(#14) halkow


halkow
őstag

Van értelme a cuccnak, csak elő kapom asztalról a telót felcsatlakozok és már a szól a di-un disu! és nem kell folyton oda mászkálni zenét váltogatni hangot adni....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) Bog válasza Brut (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Leginkább úgy, ha a tévét összekötöd a hifivel...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) Patice


Patice
nagyúr

Hát lehet drágább megoldás egy NAS, de én már 2012 óta így használom, hogy a NAS-ról játszatom le a zenét a saját Appjával és az rá van kötve a hangcuccra.

Így a saját WiFi hálózatban otthon mozogva telóról vagy tabletről vezérelhető bárhol is vagyok a lakásban, vagy akár a kertből is. Kényelmes megoldás és még hangminőségbn is korrekt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17) Brut válasza Bog (#15) üzenetére


Brut
tag

Nyilvan ennyire sötét en se vagyok.
Ha a kábeltévé megy vagy dvd-ről nezek filmet akkor szól a hifi de ha kikuldom dlnan akkor csak a tv hangszoroja szól

(#18) Bog válasza Patice (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én is így csinálom, csak a NAS és a hangfal között több ok miatt sincs vezeték.
1. Messze vannak egymástól
2. A NAS-on nincs 3,5 mm-es jack
3. A Rockit ha kedvem szottyan átviszem egy másik hangfalhoz és ott megy tovább a zene.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) Bog válasza Brut (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

DLNA szabványnál nem tudod azt állítani, hogy a hang ide, a kép meg amoda menjen. Ezért csak az a megoldás jön szóba, ha a képet és a hangot is a tévére küldöd, de a tévéből kizavarod a hangot a hangfalakra.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) kovgab


kovgab
aktív tag

Nálam minden végpont wifin-n lóg, ha ezt használnám köthetném vissza a kábelt a gépbe, vagy a telón nem menne a wlan...
már ha jól értem...
HA ez így van akkor már inkább a bt...

Ká Úr

(#21) VS461


VS461
tag

Pont ilyet keresek több helyiséges, hálózatos lejátszásra. Már raspberry pi-k használatán agyaltam, csak ahhoz kellene érteni hozzá. Köszi a cikket!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#22) DaveJr válasza kovgab (#20) üzenetére


DaveJr
őstag

Miért? A wifid most is csak 2 eszköszt visz el?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#23) Misi1979


Misi1979
őstag

Apple airport express. Kb 2004 óta tudja ezt. Mondjuk "csak" airplay és nem DLNA..

99 dollár újonnan és dual-band "n" wifi router is egyben, airprint-kompatibilissé teszi a rádugott "régi" usb-s nyomtatót, stb.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#24) Patice válasza Bog (#18) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Érthető.
2. De rakható rá, egy ilyen kis adapterrel. :K
3. Jogos érv. De ugyan ezt egy mobil eszközzel is el lehet játszani, azaz egy telefon vagy tablet ugyan úgy zenélhet és a 3,5-es kimenetét több hifire is rá tudod kötni, és NAS-ról mehet a zene ezekre az eszközökre is. Bár a szinkron lejátszás már sérül így.

Hasznos kis kütyü amúgy ez a Rocki, biztos meglesz a célközönség. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25) zsolidodd válasza Misi1979 (#23) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Sőt, az új, ha jól tudom, már ac szabványú. Amúgy 4 éve használom én is, teljesen jól működik, mobil is, de drágább is.
Kérdés: Rocki-t használva is van csúszás a hangban, mint AirPlaynél?

(#26) Bog válasza zsolidodd (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

4 másodperc buffer van benne, de ha már fut, akkor mondjuk a hangerő izélgetése max fél másodpercet csúszik.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) zsolidodd válasza Bog (#26) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Köszi, akkor még ez sem az igazi. Remélem egyszer végre lesz egy olyan szabvány, ami kiküszöböli ezt, úgy, hogy jó minőségben is lehet zenét hallgatni.

(#28) VS461


VS461
tag

Az vajon lehetséges, hogy a PC-ről a DAC-erősítő-hangfal láncon szóljon a zene (NAS-ról), a többi helyiségben pedig a Rocki tolja szinkronban? Ha már arra a láncra befektetett az ember.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#29) kovgab válasza DaveJr (#22) üzenetére


kovgab
aktív tag

nem, de ezt nem routeren keresztül streameled hanem direkt kapcsolaton, szóval ha ezt használod nincs wlan internet kapcsolat...

Ká Úr

(#30) buvartacsko válasza kovgab (#29) üzenetére


buvartacsko
addikt

miért ne lenne?

(#31) Robert07 válasza VS461 (#28) üzenetére


Robert07
aktív tag

Szerintem, ha pc-n megoldod valahogy a 4 sec késést, akkor igen.

(#32) kovgab válasza buvartacsko (#30) üzenetére


kovgab
aktív tag

... szerintem ha kapcsolódsz egy ilyenhez, a saját wlan-od kapcsolata arra az időre megszakad, nem?
ergo a telefonod ha ennek az eszköznek sreamel akkor köznen wlan-on nem tudsz netezni...

Ká Úr

(#33) Bog válasza kovgab (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt a routeren keresztül streameled. Azon a WiFi-n, amin egyébként a neted is jön. Nem értem az aggodalmat, tényleg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) buvartacsko válasza kovgab (#32) üzenetére


buvartacsko
addikt

az eszköz csatlakozik a te wifidre ideális esetben, és onnan látod a hálózaton. osx/ios azonnal észreveszi hogy van airplay képes eszköz a hálón. 1 klikk és megy a zene.

(#35) kovgab válasza Bog (#33) üzenetére


kovgab
aktív tag

:)
nem aggódtam...
ez így rendben is van akkor...

Ká Úr

(#36) kovgab válasza buvartacsko (#34) üzenetére


kovgab
aktív tag

:)
így a tuti ...

Ká Úr

(#37) Vegha


Vegha
senior tag

kövezzetek meg, de nekem sem derült ki a cikkből, hogy PONTOSAN hova kerül ez a cuc és mit helyettesít.
Hangfalra kötni bármit is jackkel ? Tényleg hifi rendszerről beszélünk ? Nálam a házimozi RCA-val kezdődik, a hangfalakhoz pedig 2,5 mm-es oxigénmentes kábelek viszik a hangot az erősítőből. "Géniusz" aktív hangfalakról lenne szó a cikkben ? Ez komoly ?
Vagy tényleg megvalósította valaki a régi álmomat és a notebookra kötött külső hangkártya (SB Live! usb <> mono RCA koax input a receiveren) kábelét nem kell folyton lóbálnom a nappaliban, hanem végre tolhatom wifin a Yamaha erőlködőre ? Mert akkor azon nyomban befizetek egy ilyenre!

(#38) Polllen


Polllen
nagyúr

Digit coaxial output-tal még el is gondolkodnék rajta, hogy milyen lehet, mert így egyszerűbb lenne a DAC-t etetni, de így. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) kovgab válasza Polllen (#38) üzenetére


kovgab
aktív tag

+1

Ká Úr

(#40) Bog válasza Vegha (#37) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Attól még, hogy neked szentségtörés hangfalra kötni bármit is jack-kel, attól még emberek millióinak pont megfelel... én sem borulok ki minden nap, amikor elsőkerekes autókat látok.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#41) weiss


weiss
addikt

Hangminősége milyen?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42) ch.peter


ch.peter
aktív tag

A NAS-os hasznalatnal nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb megoldas.
A cikkben emlitett Synologynak (es amugy a QNAP-nak is) van sajat lejatszoja, amivel konnyeden, a gyari szoftverekkel ki lehet kuldeni a hifi rendszerre (bar teny, hogy dragabbak mint 50$).

Aki csak siman telefonrol/tabletrol akar lejatszani valamit vezetek nelkul, annak tenyleg jo lehet.

(#43) Dr. Oid válasza tothl (#4) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ilyet kismillio cucc tud, ebben pont az a lenyeg, hogy wifi es airplay plusz dlna kompatibilis.

(#44) Dr. Oid válasza Dilikutya (#6) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

a cucc lenyege sztem, hogy hatokorben barmirol, ami tamogatott, lejatszik, dugdosas neluk. tehat kiviszed a kertbe a hangszorokat/erositot, aztan hadd szoljon a benti geprol a zene orakon at, nem kell kabelezgetni, toltogetni, stb.

(#46) a510 válasza Polllen (#38) üzenetére


a510
aktív tag

Lesz (van?) '+' verziója is, amin TOS és HDMI output is van (mondjuk coax pont nincs). Az $89.

[ Szerkesztve ]

(#47) Polllen válasza a510 (#46) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az optikai kimenet nem igazán játszik, de a hdmi házimozihoz akár még jó is lehet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) atikó


atikó
őstag

Ezzel internetes rádiót is tudok hallgatni?

(#49) Vegha válasza Bog (#40) üzenetére


Vegha
senior tag

mindenféle bántás nélkül: azt gondoltam egy technológiai szakportálon az input vagy ki/bemenet fogalmak használata elfogadott. Legalábbis számomra így már érthetőbb lett volna. De megnéztem a videót és így tiszta: már biztos vagyok benne, hogy azonnal be kell szereznem egy ilyet nekem is ! : )
Köszi, hogy bemutattad!

(#50) debrejo


debrejo
senior tag

Nagyon tetszik a cucc meg amit tud, viszont az ára kicsit húzós, nekem kapásból 3 kellene. 150 dodó meg sok csak azért hogy a konyhában, a hálóban vagy a kertben akár a NASról is szóljon a zene, mindenféle cipekedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.