Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

nyíljálmeg.

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

lehet, hogy csak én vagyok igénytelen, de nekem megfelel a bkv.
bár én csak villamost és metrót használok, ezek szerintem tök rendben vannak, akár külföldhöz viszonyítva is.

az átfestés pedig hülyeség, úgy ahogy van.
gondolom valamelyik képviselő felesége hozzájutott egy fényezőüzemhez, oszt felfuttatják kicsit :)

(#3) Csemike


Csemike
csendes tag

Talán az új festék jobban összetartja majd a busz karosszériát. :)

(#4) Domxc válasza Csemike (#3) üzenetére


Domxc
senior tag

Meg feldobja a kallerek napját, amiért soha nem büntetnek majd meg. Juhééé!

;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#5) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Engem nem érdekel mi van a bkv-val, 3 évente ha egyszer megyek Pestre, közben meg az én adómat is erre pocsékolják. Nem hiszem, hogy csak az utasokból nem lehet fenntartani. A legtöbb járat mindig zsúfolt. Több ellenőr, és felszállás csak az első ajtókon, mint vidéken.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6) andris1602 válasza Csemike (#3) üzenetére


andris1602
aktív tag

:DDD :C
lehet hogy nem fogok több csuklós buszt két darabban látni? :F :DD

(#7) Domxc válasza andris1602 (#6) üzenetére


Domxc
senior tag

Nem, sőt a 120 régetű Dulux, amit hamarosan rákennek egyben tartja még az 1940-es évjáratú buszokat is, ezeket is elindítják, a 105-ös, 178-as és a 16-os vonalán.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#8) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

. "A színe égkék és nem bugyikék, mint ahogy az egyes tudósításokban megjelent" – pontosított a BKK. :DD epic.

amúgy a sok tirpákot kéne kitenni inkább, meg az aktuálpolitka, ami ugye tilos

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#9) #51736960 válasza Victoryus (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

az igaz, hogy a vidék nagyban hozzájárul a bkv fenntartásához, másfelő viszont a vidék is rengeteg lóvét kap a pestiek adójából, hiszen a GDP kábé 40%-át pesten termelik meg, és ennek a jelentős része vidékre megy, önkormányzatokhoz, szociális juttatásra, stb...

úgyhogy szerintem összességében nem járnak rosszul a vidékiek :)
és egyébként is, a vidék és pest nem egymás ellen kell, hogy működjön, hanem egymást kiegészítve, másképp nem műxik az ország...

(#10) Ringman válasza #51736960 (#9) üzenetére


Ringman
nagyúr

sok országos/multicégnek Bp-en van a székhelye, ez torzítja az adatokat, plusz sokan járnak agglomerációból dolgozni.

és egyébként is, a vidék és pest nem egymás ellen kell, hogy működjön, hanem egymást kiegészítve, másképp nem műxik az ország...
:K

(#11) Lenry válasza #51736960 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

tömegközlekedés szempontjából viszont abszolút rosszul jár a vidék.

...a városi közösségi közlekedések állami támogatása mely évente kb. 35 milliárdot emészt fel. Ennek az összegnek 92 százaléka Budapestre (BKV) kerül, a maradék 8 százalékon 105 másik város osztozik.

[link]

ezt azért egy hangyafaxnyit igazságtalannak érzem. :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Thrawn válasza Lenry (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Testvériesen van elosztva ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) andris1602 válasza #51736960 (#9) üzenetére


andris1602
aktív tag

lehet hogy Pesten termelik meg a GDP nagy részét, bár ez sem feltétlenül áll meg, mert attól, hogy az összes cég ide van bejelentve, a nagy része nem itt végez termelő munkát.

viszont az amire Te gondolsz, (legalábbis amire hiszem hogy gondolsz) amit effektív segélyként fizetnek ki, az GDP mindössze 0.6 százaléka.

[ Szerkesztve ]

(#14) nincsisbéla válasza Csemike (#3) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Reméljük a legjobbakat! :D

Amúgy meg nem rossz ötlet, ez az újrafestés, csak az a baj, hogy máshol jobb helye lenne ennek a pénznek... (bkv-n belül is!!!)

Mentalita'

(#15) Domxc válasza nincsisbéla (#14) üzenetére


Domxc
senior tag

"csak az a baj, hogy máshol jobb helye lenne ennek a pénznek..."

Mondjuk egy Nokiás dobozban? ;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#16) po1son válasza #51736960 (#2) üzenetére


po1son
addikt

A metró neked rendben van?! :B
Egy BKVés karbantartó leveléből!

A 3-as metró alagútjaiban a vágányok több szakaszon is életveszélyesek, így a Népligetihez hasonló baleset (a múlt héten leszakadt a mennyezet burkoló lemezének két darabja) bármelyik állomáson bármikor előfordulhat – írta drámai hangú levelében egy karbantartó.

teljes cikk

Érdemes elolvasni. Én személy szerint, ha tehetem, akkor más megoldást választok metró helyet, ha lehet utazásnál. Nem értem, hogy miért kell megvárni míg megtörténik egy tragédia...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#17) #51736960 válasza po1son (#16) üzenetére


#51736960
törölt tag

én csak annyit tudok mondani, hogy alattam még egyszer sem állt meg bkv jármű, és ez nekem épp elég :)

(#18) po1son válasza #51736960 (#17) üzenetére


po1son
addikt

Nálam sem, de jobb félni, mint megijedni. :K

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#19) Eastman


Eastman
őstag

Bugyikék az a gyári Trabant szín, szerintem.

A BKV buszokat pedig belül kellene felújítani először. Ahogy körülnézek minden nap, nem érzem, hogy megér 320.- Ft-ot az utazás. Jó lenne, ha valamelyik fejes takarítócéget alakítana inkább. ...és ha már be van kamerázva néhány busz, következetesen el kellene kapni a firkálókat. Ha már ez a kettő rendben, lehetne az egységes külső színen gondolkodni.

A Budapesten kívül, vidéken élő hozzászólóknak pedig - az adóforintjaikat említve - teljesen igazuk van.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) nincsisbéla válasza Domxc (#15) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Nem éppen erre gondoltam! :N :DDD

Mentalita'

(#21) Crystalheart válasza Eastman (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha jól megnézitek amúgy, ennek a trabantnak a színének százszor több köze van az éghez, mint a fenti hupikék busznak. :)

(Szerintem ízléstelen. Igen, egy eklektikus belvárosba pont ez a szín passzol.)

(#22) Eastman válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Eastman
őstag

...de mint tudjuk a törpök élete nem csak játék és mese. :) Ez van.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Dany007 válasza #51736960 (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, nem vagy te ilyen száklátókörű! :)

(#24) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Mind rosszul tudjátok, ez ugyanis Starndkorlátkék™. :DDD

Crystalheart: nem beilleszkedőnek kell lennie, hanem könnyen beazonosíthatónak. :D

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#25) Crystalheart válasza Zolaash (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az biztos, hogy egy kilométerről is észre lehet majd venni őket, mert jó ízlésű ember nem vesz ilyen színű gépjárművet. :DDD

(#26) #56230144


#56230144
törölt tag

A BKV már régóta ilyen,most kaptak új trolikat/buszokat,már járnak itt is.

(#27) Huma


Huma
addikt

Förtelmes ez az új szín. A régi sokkal jobb.
De azért jó látni, hogy a BKV mégis nyereséges. Van pénz újrafesteni a járműveket... :U

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) Raucher válasza andris1602 (#13) üzenetére


Raucher
tag

"..mert attól, hogy az összes cég ide van bejelentve, a nagy része nem itt végez termelő munkát. .."
A cég szempontjából nincs olyan, hogy termelő és nem termelő munka.
Kis János karbantartó, fizikai munkás, de termelő munkát még soha sem végzett, mióta a cégnél dolgozik. A TMK-ba vették fel annak idején. Akkor végzi jól a munkáját, ha a munkaidejének jó részében csak a lábát lógatja. Nincs meghibásodott gép, amit javítani kellene. A tervszerű gépfelújításokkal terv szerint halad.
Ugyan így szükség van irodában dolgozó alkalmazottakra, üzletkötőkre, .. minden tevékenységre szükség van, a termeléshez.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.