Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Ezt pont tegnap találtam meg, ugyanez az image egy RasPiZeroval, pici 3D nyomtatott házzal és egy 1.5" OLED-el. 99%, hogy ezt egyszer megépítem magamnak!

Thingverse project

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) -szp- válasza zdanee (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

:Y Következő szombat: Zimi összegyűjtött 9+1 őrült Pi barkács cuccot! Ez pont nem volt benne :B

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) Béééla


Béééla
őstag

Úgyis csak porosodik a pi a polcokon, lehet így több haszna lesz :)

Bélabá

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

(#5) boost


boost
addikt

Milyen kontrollerrel lehet használni? PS4?

(#6) -szp- válasza boost (#5) üzenetére


-szp-
aktív tag

A cikkben hivatkozott kiegészítőkkel az arcade (gombos, joystick, pad) és a SNES kontrollerek csatlakoztathatók vezetéken, ha a 3-as Pi-t használod akkor a beépített BT, ha korábbit akkor egy BT dongle segítségével vezeték nélkül lehet a PS4 kontrollerét harcba hívni.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#7) perempe


perempe
addikt

Sonic miatt kipróbálom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8) mad1 válasza perempe (#7) üzenetére


mad1
veterán

Hat az a sneses sonic 4 eleg nagy vicc,de a nes es mario 3 oriasi volt anno!no1best buy volt!

Ne szemetelj ! = Steam

(#9) daninet


daninet
veterán

Bob az I like to make stuff csatornan egy nagyon kiraly arcade gepet epitett retropie-hoz. Nezzetek meg. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) zsola32 válasza -szp- (#6) üzenetére


zsola32
őstag

talán xbox 360 távval is össze lehet hozni az irányítást valahogy?

(#11) -szp- válasza zsola32 (#10) üzenetére


-szp-
aktív tag

Igen!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

C=64 és SNES játékoknál nekem nincs sirályabb a retro érában. :K Még talán az N64 lenne jó, amit ha tudna, arra is volt egynéhány elég pöpec játék, de lehet ahhoz kevés lenne a Pi hardverileg.

(#1) zdanee: Akkor már sokkal inkább egy rendes Pi 3-ra épülő "kézigép", nem lenne sokkal nagyobb mint a pl. a Vita és normális méretű kijelzőt is lehetne bele rakni. Ez is érdekes de az a kijelző nagyon pici ezekhez a TV-re tervezett játékokhoz...

(#13) mildwood


mildwood
tag

Nem tudjuk pontosan, mit fogyasztottak az alkotók, de a tudatmódosítók használata a látottak alapján megalapozottnak tűnik."Ezen meghaltam :D:D Amúgy nekem is van egy pi-m, ki is próbáltam már rajta, tényleg pofon egyszerű telepíteni, csakaz emulátor fájlokat levadászni nehéz. Na majd nekiesek egy-két játékbak szerintem nemsokára...

P

(#14) szupermacs válasza zdanee (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Az Pokémon akar lenni?

(#15) zdanee válasza szupermacs (#14) üzenetére


zdanee
őstag

Az Pokemon, de ha megnézed a videót, ugyanez a cikkben szereplő platform van rajta, N64 emulációig bezárólag visz mindent. TV-re is köthető, USB kontrollert is fogad. Szerintem baromi király, a lelkem mélyén élő kisgyerek most épp visítva ordít, hogy rendeljem már meg hozzá az alkatrészeket és csináljak egy ilyet magamnak :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) szupermacs válasza zdanee (#15) üzenetére


szupermacs
veterán

Én egy ideje GCB-t kergetek, hogy normális áron kazikkal hozzájussak egyhez. :D Valamiért azok jobban mozgatnak, mint a házilag barkácsolt dolgok, nem értek az összeszereléshez sajnos.

(#17) Wesder válasza SunMount3r (#12) üzenetére


Wesder
félisten

El kell hogy vigye, mert az MT6572 is elég neki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) t256 válasza szupermacs (#16) üzenetére


t256
őstag

Az összeszerelés annyit takar a Pi-nél, hogy beleilleszted egy házba és kész is.Az OS telepítés igényel egy minimális hozzáértést.

Retropie 3.6-ot használtam majdnem egy hétig. Nekem kicsit nehézkes volt beállítani. A PS3- kontrollert röhögve kezelte USB-n keresztül (nincs hozzá BT adapterem). Ahogy újraindult a Pi, vagy kikapcsoltam, rögtön bekapcsolt a PS3.
Pendrive-ra másoltam rom fájlokat. Ezt a retropie rögtön átmásolta az SD kártyára. Ez szép és jó, de hamar kifutottam a helyből. Miért kell átmásolnia?

Emellett nem volt valami stabil, sokat fagyott.
Biztos be lehet állítani vagy programozni, hogy tuti legyen a rendszer, én találtam itt az aprón olcsón egy Nintendo Wii-t. 16 bites emulációig a legjobb.

Jut eszembe a Sega Saturn és Dreamcast emulátorokat ki se próbáljátok. Ez a két rendszer még mindig nem emulálható.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#19) kymera


kymera
senior tag

Donkey-Kong vagy Supermario ? :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#20) boost válasza kymera (#19) üzenetére


boost
addikt

kéne most már venni egy rasberryPi-t

(#21) zsola32 válasza boost (#20) üzenetére


zsola32
őstag

én is sokat vaciláltam a megvételén, de nem bántam meg.
fullos filmnézős gép lett belőle, de piszkálja csőröm a játékok lehetősége is...

(#22) SunMount3r válasza SunMount3r (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, nem néztem meg a linket (nem tudtam, hogy az), látom viszi az N64-et is... Ha jobban bele ásnám magam a Pi témába és lenne a közelemben 3D nyomtató, biztos ilyesmiben gondolkodnék inkább... A videó alapján ez a kézi konzol még a vártnál is kisebbnek tűnik, ez már kicsit mazo... De egy normális méretű kijelzővel és meghagyva a HDMI csatlakoztatás lehetőségét TV-re, még érdekes is lehetne...

(#23) zdanee válasza SunMount3r (#22) üzenetére


zdanee
őstag

Van rajta HDMI, a videó második felében a csávó kiköti nagyképernyőre és több USB kontrollerrel játszik rajta.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#24) SunMount3r válasza zdanee (#23) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja igen, megint csak, nem néztem végig. :N

A kijelző és a vezérlő akkor is túl pici (az én kezeimnek meg főleg). Szerintem ha valaki rácsappanta az ötletre, csinálhatna egy PS VIta "versenyképes" kézi konzolt, akár tömeggyártásban is, csak éppen a Retro érára kihegyezve. Kár hogy nincsenek ilyen műszaki haverjaim, meg, hogy még prototípust se tudnánk nyomtatni. Egy Kickstarter project próbát biztos megérne.

[ Szerkesztve ]

(#25) zdanee válasza SunMount3r (#24) üzenetére


zdanee
őstag

Vannak ilyenek, és meg is veheted. Még csak nem is túl drága, kb annyiból kijön, mint az aklatrész költsége ennek a picinek. Talán még a hardveraprón is találni néha ilyesmit (hopp: [link])

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#26) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
feltettem a RetroPie-t, vegyesek az érzéseim...

a telepítés sikerült
a billentyű is működik, a gombokat hozzá tudtam rendelni a funkciókhoz, de az "OK" gombra már nem csinált semmit.

F4-el kiléptem, majd beírtam ezeket a parancsokat:
cd RetroPie-Setup
sudo ./retropie_setup.sh

a Setup-be értem, itt csináltam egy Binary Based Installation-t
újraindítás után, gondoltam beállítom az xbox360 karokat
a setup menüben meg is találtam a hozzá tartozó konfigot, lefuttattam, majd reset.

a főképernyő kiírta, hogy 2 eszköz konfigolható, de nem indult el sehogyan sem.
(PI3 a masina)
a settingsben, nem tudtam elindítani a PI3 blutuszt sem, azaz az egyik számítógépemet látta, gondolom működik.

száz szónak is egy a vége, nem tudtam elindítani a ketyerét, az xbox-al is befaragtam, ha tudtok segítsetek lécci- köszi

(#27) Mattb


Mattb
senior tag

Van aki használja mostanság a Pi3-at retro konzolként? Hogy szuperál?

(#28) stev65 válasza Mattb (#27) üzenetére


stev65
tag

Happigát (Amiga emu) feltettem rá, szépen műxik. Happigame centert is próbáltam egy sd kártyára csak még nem sikerült bekonfigurálnom. Pi3-am van.

Ne ess pánikba!

(#29) retesz147


retesz147
addikt

PI-on maga a progi simán felment, csak a játékok levadászása nem egyszerű.
Nincs valakinek linkje játékokhoz?

Xiaomi 13 eu dev...

(#30) Jahno válasza Mattb (#27) üzenetére


Jahno
őstag

kolléga megreszelte, de egyelőre elég korlátos, én feladtam és azért találtam ide, mert most 1 év után újra nekiugrottam. Fene sem gondolta a leírások és a videók alapján, hogy ennyire alacsony szinten kell majd Linuxot hegeszteni és belebuzulni a szabványokba.

(#31) sad_Vamp válasza retesz147 (#29) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ez - https://www.emuparadise.me/ - még működik?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32) Obi-1 válasza zdanee (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Hogy öregedett a poszt?
Én is nézegettem a RetroPie-t, egy régi 233Mhz notebookra akartam feltenni, csak aztán nem tudott USB-ről boot-olni, és nem voltam elég kitartó. :)
Meg nem volt világos, honnan lehet rom-okat találni. Egy Aladdin Gameboy játékot Kindle Fire-n sikerült elindítani, de csak kipróbálásig játszottam vele. A régi Gameboy Terminator 2-re van komolyabb nosztalgiám. :)

Only a Sith deals in absolutes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.