Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szp1


szp1
addikt

Érdekes barkácsolás, gratulálok az ötletes megoldáshoz !
Volt a családban egy Sznena, meg nem mondom melyik, a Nagyim kattintgatott vele anno. Nagy varázsa a többszörös expozíció volt - rendszeresen elfelejtette a filmtovábbítást, csak a zárat húzta fel...érdekes képek születtek néha. :) .
A készített képek nekem annyira nem jönnek be, szerintem ez az obi filmmel az igazi. :U

( A cirill "C" helyett nyugodtan használd az "SZ" betűt, hiszen az a magyar megfelelője. )

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#2) UnA válasza szp1 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Tetszett a cikk és a képek hangulata is, de kérlek legyen inkább Szmena, mert ez a neve magyarul...

(#3) hcl válasza szp1 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A többszörös expo ezzel is előállítható :) Amúgy igen, a későbbi verziók extrája volt az automata filmtovábbítás.
A képeket írtam is, hogy fullframe géppel lenne az igazi :) De amíg nem készült el, nem tudtam, milyen lesz :D

Nekem Cmena-nak jobban tetszik :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) klaczi


klaczi
aktív tag

Nekem van egy Szmenám, a könyvespolcon díszeleg. Nagy becsben tartom. Talán egyszer még kéne bele filmet venni.
Ilyesmi képeket képes vagyok digigéppel is csinálni, sajnos nem szándékosan. Nekem nem kell ahhoz buherálnom :)
Elismerem, hogy remek móka.

[ Szerkesztve ]

(#5) hcl válasza klaczi (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyesmi képeket szándékosan nehéz csinálni :) Amúgy meg igen; sok mindent meg lehet oldani megfelelő eszközökkel, de ebben az a lényeg, hogy ez azzal az obival készült.
Amúgy nem véletlenül sláger a Helios 44 sem, nem azért, mert olyan szép a képe, hanem mert olyan a képe, amilyen. Nem mindig az kell, hogy tűéles legyen egy kép, jó az expó, és helyes a wb :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Tutu7030 válasza klaczi (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kettő szmena symbol nálunk is kallódik valahol. Egyszer vettem hozzá egy billenőfejes praktika vakut. A vakupapucs úgy megrázta a szemöldököm, hogy majdnem eldobtam a gépet. :D:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) hcl válasza Tutu7030 (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fotózni veszélyes! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Mintha Bacsis fotózna, olyan érzésem volt a cikkel kapcsolatban. :DD

(#9) hcl válasza osztraksajt (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, ő szerintem a CCD hűtésére menne rá :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) dabadab válasza UnA (#2) üzenetére


dabadab
titán

Ehhez én is csatlakoznék: legyen Szmena, mert az a magyar átirat (vagy legyen akár Smena, ami az angolos átirat, vagy akár CMEHA, ami a cirill meglehetősen jó szimulációja latin betűkkel, de Cmena semmiképpen sem).

DRM is theft

(#11) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Jó az a bokeh :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#12) hcl válasza jjeahh (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Képszéleken jobb lenne, ha nem m4/3-on lenne...

@Írásmód téma : Nesztek, kijavítottam :P

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) jjeahh válasza hcl (#12) üzenetére


jjeahh
nagyúr

FF-en lehet ezt is verné :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14) hcl válasza jjeahh (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bokeh-ben esetleg, de semmi másban. Alapból f4 a kezdő fényereje, és ilyesmik. Amúgy az a bokeh is csak a legközelebbi tárgytávolságon van, ahol pedig minden, csak nem éles... Illetve mint kiderül, a legközelebbi tárgytávolságán is túl nagy a kivágás portréhoz, azaz félalakoshoz még jó. De majd kiderül, ha lesz alkalmam valami csajon kipróbálni :)

De az az 1.5-ös izé, az durva... :Y

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) UnA válasza hcl (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem kötözkodésként, de egy helyen megmaradt... :)

(#16) hcl válasza UnA (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:P OK, majd rárúgok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Tok jo lett a cikk! :)

(#18) hcl válasza turbulencia8 (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Eastman


Eastman
őstag

Hát ez morva jó! :)

...remélem, hogy ez a skicc is egyszer megvalósulhat: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) szp1 válasza Eastman (#19) üzenetére


szp1
addikt

Erre én is vevő lennék.... :K

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#21) Eastman válasza szp1 (#20) üzenetére


Eastman
őstag

...és még pár millióan. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) jjeahh válasza Eastman (#19) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rendes kezelőszervekkel a hátoldalon nem lenne rossz, bár valszeg drágább lenne mint egy használt a7 (újdonság ereje) és arra legalább mindenféle üveg felmegy. Amúgy el tudom képzelni ez hogy felvinné az ebay-es filléres filmes vázak árát :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23) Eastman válasza jjeahh (#22) üzenetére


Eastman
őstag

Előkerülne egy-két Praktika, Zenit, Minolta, régi Nikon a fiókok mélyéről azonnal. Főleg, ha egyszerre csak 36 kockát tudnál rátenni. :D Durván át lett húzva egy vízszintes vonallal az összes régi jó kamera.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) szp1 válasza Eastman (#23) üzenetére


szp1
addikt

Ilyenek nálam is vannak a sublótban. Amennyit kapnék értük, annyit nekem is megérnek.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#25) dabadab válasza Eastman (#21) üzenetére


dabadab
titán

".és még pár millióan."

Nem igazán. Amikor tényleg lehetett volna vevőnek lenni, akkor 115-en jelentkeztek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) hcl válasza Eastman (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokan próbálkoztak már ezzel, senkinek nem jött be. Az A7-re rakás a legjobb, amit lehet a régi obikkal, és sajnos a legtöbb obi csak arra megy fel, mert a többi FF rendszer bázistávolsága túl nagy. Vagy maradnak a MILC-ek, de azon meg a fél képet veszted...
OK, lehetne olyan adaptert gyártani, amiben van optikai elem, és megoldja, de az mindenképp beleszól a képbe is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) jjeahh válasza hcl (#26) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Speed booster és másolatai elvileg apsc-n megoldják a crop faktor gondot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28) hcl válasza jjeahh (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ismerem, de elvileg annak is megvan a saját bázistávolsága, ami vagy stimmel, vagy nem. Ha olyan egyszerű lenne, szerintem többen használnának vele egzotikus obikat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) jjeahh válasza hcl (#28) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használnak is sokan, csak itt fórumon nem annyira elterjedt, gondolom az ára miatt, az olcsó másolattól meg tartanak az emberek, mert nem tudni milyen minőséget képvisel. De valamikor a tavasszal én beruházok egybe és manuálos topikban megosztom majd a tapasztalatokat :B Elvileg képközépen az élesség nem romlik hanem javul, nő a látószög, nyerek fényerőt, viszont képszéleken jobban fog kenni és vinyettálni minden üvegem, de ff szenzoron is ugyanez lenne és inkább a régi olcsó objektívek hibája, nem az adapteré.
Dslr bázistávon tényleg nem segít, sőt dslr-re nincs is ilyen focal reducer, aps-c milc-en a crop faktor gondot viszont megoldja.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30) hcl válasza jjeahh (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Képszéleken kenés a régi obik lényege amúgy is :) Amúgy igaz a mondás, hogy ne erőszakold az üveget, mert nem lesz jó (volt, aki feltett F obit középformátumra, utána mondta, hogy meg lehet csinálni, csak minek.
Ezt lehet beleírom akkor. Nem tudtam, hogy MILC-ekre ennyire elterjedt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) hcl válasza jjeahh (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megnéztem, tényleg, leesett, mire gondolsz. Annyi, hogy szabvány, elterjedtebb objektívekhez valók vannak, egy ilyen szerencsétlen 27mm-es bázistávolsággal nem tudna mit kezdeni egyik sem. M42-khöz biztos jó, az úgyis elég közkedvelt (tegnap hoztam haza egy Pancolar 1.8 50-est... :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) tvamos válasza dabadab (#25) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, de ott 2/3-os szenzorrol beszel... annak nincs sok ertelme.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33) hcl válasza tvamos (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

FF-nek lenne, max. APS-C -nek, de az nem lenne megfizethető...

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) tvamos válasza hcl (#33) üzenetére


tvamos
nagyúr

Draga jateknak az mar, szerintem. Mondjuk... ha valaki profi, akkor talan tud vele mit kezdeni. Ahogy irja, hogy a retro feeling miatt, hat annak is dragallom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35) hcl válasza tvamos (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, sajnos. Elég sok embert megfogna, de közel sem annyit, hogy rentábilis legyen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) tvamos válasza hcl (#35) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, egy olyannak lenne értelme, hogy egy kisebb ccd + egy lencse, hogy az legyen a ccd-n, ami a 35 mm-esre kerulne, hogy ne legyen crop. (Esetleg valami bluetooth modul, hogy legyen a telefonomon live view... Ez mondjuk opcionalisan.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37) hcl válasza tvamos (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van ilyen, Speed Booster adapterek. Sokat nem érnek, nagyon rontják a minőséget. Azaz ami ér valamit, az meg drága.
A másik macera az a zár és az exponálógomb szinkronizálása, stb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) tvamos válasza hcl (#37) üzenetére


tvamos
nagyúr

Érdekes mérnöki probléma...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Végül is nem rossz az eredmény, sose juttt volna eszembe. :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#40) hcl válasza Fryskitt (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A m4/3 olyan, mint a kalapács. Mindent objektívnek nézel... és minden rá is megy - csak a Sony gurított nagyobbat a 18mm bázistávú FF vázakkal :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.