Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rebugra


rebugra
aktív tag

Várom az észrevételeket, és tapasztalatokat akinek már van ilyen beltérije.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#2) aXXon


aXXon
senior tag

Nekem sima iptv-m van, de sajnos hiába dugok rá bármit, semmit nem csinál :( pedig már próbáltam :))

szerk: mondjuk nekem Cisco stb-m van

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

ez a t-home-os ketyere érdekelne: működik mint hálózati média lejátszó, ha már egyszer kell neki hálózat? tehát rá tudok vele csatlakozni egy hálózati meghajtóra, nas-ra, akármire és tudok tartalmakat lejátszani?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) aXXon válasza tkazmer (#3) üzenetére


aXXon
senior tag

Ami nekem van, ugyan nem ez a fajta, de szintén T-home által kapott iptv kliens, tud a hálózatról megjeleníteni, de sajnos csak képeket és zenét. A videókkal valamiért nem bánik el :(

Az első adandó alkalommal cseréltetném, ha lehetne, de sajnos csak ezért nem lehet.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#5) tkazmer válasza aXXon (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

aha, akkor lehet, hogy üzletpolitikai megfontolások állhatnak a háttérben, és nem is lesz videót lejátszani képes darab...kár

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) aXXon válasza tkazmer (#5) üzenetére


aXXon
senior tag

Várjuk meg azért rebugra válaszát is.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#7) rebugra válasza tkazmer (#3) üzenetére


rebugra
aktív tag

Sajnos hálózati eszközként nem működik, nem látja a hálózatom, és ha a beltéri IP címét bekérem akkor se csatlakozik rá. Pingelni tudom, vissza is "válaszol", de sajnos csak ennyi.
Csak USB-n rákötött HDD-t ismeri fel, arra tud rögzíteni, és csak saját maga tudja visszajátszani. Linux alatt ismeretlen, kiterjesztés nélküli fájlokat hoz létre, amit sem a Linux média lejátszója, sem pedig windows alatt semmilyen program sem tud mit kezdeni vele.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#8) Attila0302 válasza rebugra (#7) üzenetére


Attila0302
újonc

A bevezetés elején vannak, nem lehet mindent egyből szerintem megoldani. Az IPTV is a jelenlegi tudását szépen lassan érte el. Ráadásul ez linux alapú, sokkal kevesebb a kötöttség.

(#9) rebugra válasza Attila0302 (#8) üzenetére


rebugra
aktív tag

Na igen. Én már csak azt várom, hogy ki lesz az az első ember, aki szét meri szedni a nem felvevő BOX-ot, hogy ugyan van e belső HDD csatlakozásnak lehetőség?! Haverokkal diskuráltunk, hogy ugye annyi a különbség hogy ebbe nincs "belső tár", de mi van ha ki van építve benne? Egyszer talán ezt is megtudjuk :DDD

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#10) anjani182


anjani182
őstag

Mitől interaktív IPTV?

Forever and ever, let's make this last forever.

(#11) rebugra válasza anjani182 (#10) üzenetére


rebugra
aktív tag

Az alkalmazások miatt! Facebook, Origo, Videótéka, meg ilyesmi ami lassan fejlődik, hamarosan még több interaktív alkalmazásokkal gyarapodnak. A tévénézők a csatornák weboldaláról származó híreket, fényképes időjárás-jelentést (szöveges, térképes előrejelzések) és közeljövőben műsorelőzetes videókkal ellátott műsorújságot, egészség témájú kisebb kalkulátorokat, adatbázisokat (például laborlelet-értelmező), a csatornák archív tévétartalmait valamint kvízjátékot találhatnak.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#12) digo00


digo00
tag

Sziasztok!Nekem is tegnap kötöttek ilyen cuccot.Én is 4GB-os penyóval próbáltam a felvételt de nem lehet mert kiírja,hogy nincs hely.Esetleg van erre a problémára megoldás?Mert nem szeretném formázni az 1TB-s vinyómat!Köszi.

(#13) Attila0302 válasza digo00 (#12) üzenetére


Attila0302
újonc

16GB a minimum.

(#14) Attila0302 válasza rebugra (#9) üzenetére


Attila0302
újonc

Azért nem csak a HDD a különbség, szemmel is látható, hogy egy tunerrel kevesebbje van.
Az ilyen majdnem egyforma kialakítások esetében az alaplap az egyforma csak egy nagy csomó mütyürt lehagynak a kisebbről.

(#15) sagabica


sagabica
újonc

Sziasztok.

Segítség kellene.)))
Digis voltam beltérire rá volt kötve 2 tv koax kábellel.
T hibrides lettem:)) Nos a koaxot hiába dugom bele,unokám szobájában nem látni semmit,nincs jel-írja az ottani tv.
Próbáltam a beltéris tv-be scart,beltéribe másik vége: ugyanaz:(((
S:O:S:))))
Valami használható ötlet kellene sürgősben,nagyon köszönném:))
Üdv sagabica
:(( :W

gabcika

(#16) aXXon válasza sagabica (#15) üzenetére


aXXon
senior tag

Ezt egy kicsit részletezd légyszíves, egy kicsit kevesebb smileyval, egy kicsit több szóval :)

Köszönöm és utána megpróbálunk nekifutni!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#17) sagabica válasza aXXon (#16) üzenetére


sagabica
újonc

Üdv.
Már index fórumon is érdeklődtem,úgy tűnik bonyolult megoldások vannak csak.
Digis voltam,ott volt a beltérimben scart a tv-be,majd a másik szobába ment át koaxon az adás.
A thomos beltérin nincs koax bemenet,így nem tudja unokám nézni a szobájában a tv-t. Erre keresnék olcsó gyors megoldást.
Köszönöm figyelmed és türelmed.
Üdv- smylok nélkül.

gabcika

(#18) aXXon válasza sagabica (#17) üzenetére


aXXon
senior tag

IPTV, vagy SAT tv?

Mindkét esetben az a megoldás, hogy szólsz nekik, kijönnek és havi pár száz forintért kapsz még egy beltérit. Elvileg talán minden egyéb plusz költség nélkül, de ha felhívod a 1212-t és elmondod nekik, hogy te szeretnél a kisszobában is tévézni és ehhez szeretnél még egy Settopboxot, akkor elmondanak mindent.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#19) kazy76


kazy76
aktív tag

Sziasztok! Tudomásom szerint január 1. csatorna módosítás történt. Nálam nem történt meg a csatorna adatbázis frissítés. Van akinél igen és ha igen hogyan?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#20) aXXon válasza kazy76 (#19) üzenetére


aXXon
senior tag

Január 6-tól van a csatornaváltás, legalábbis IPTV-n, de gondolom az összes streamet akkor variálták meg. Gondolom azóta már neked is megtörténtek a cserék.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#21) rebugra válasza aXXon (#20) üzenetére


rebugra
aktív tag

Na igen, lett is csatorna váltás, a legdurvább: Parlament TV ezt még most se tudom felfogni :O :F :F Ki nézi ezt???????????????

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#22) aXXon válasza rebugra (#21) üzenetére


aXXon
senior tag

Elárulom : a lakótelepi nyugdíjasok :U

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#23) Jani67


Jani67
újonc

Nos néhány napja ismerkedem ezzel a készülékkel, előtte a Digi Humaxati teszteltem:))
Azok sem voltak mindig a legjobbak, de azért működtek és "kezelhetőek" voltak.Az elején még elfelejtették a csatorna lista beállításait ( később ezt is kinőtték). Nos ez a készülék nem fogja összekeverni! , mert még olyat nem találtam benne.Van ugyan egy kedvencek csatorna lista de ezt még egy beltériben sem láttam hatékonya működni( sok nyomogatás árán lehet kicsalni ) , itt konkrétan minden bekapcsolás után újra kell előhívni, és az eredeti csatorna számokat írja ki, csak a le fel nyilakkal lehet navigálni. Praktikusabb lenne egy memóriában tárolt újraszámozott lista. Ha nem vagy műszaki értelmiségi szinte kezelhetetlen.
Ma csak a listára vagyok kíváncsi Túl sok az információ.Itt azt hiszem lenne mit javítani.

Az Ip funkciók remélhetőleg javulnak majd később ez elég új dolog, én azért nem fogom a You Tube-ot a számítógéppel a sutba dobni, ha van saját csatornád rá fogsz jönni:Csak a kedvencek listád elejét tölti be. Ami az első lapra ráfér, a többi listádat pedig meg sem mutatja.

Műszakilag: azért a készülék hátulján egy sima videó jel kimenet elfért volna a többi mellet:)

Azért van ami tetszik is : a távirányító tanítható funkciója kifejezetten tetszik!:)

Ha valaki esetleg cáfolni tudja a csatorna listával kapcsolatos észrevételeimet, azt szívesen veszem!:) (tanulni soha sem szégyen:) )

Ja és elég gyér a műszaki ismertető anyag ( a beltéri funkcióinak a leírására gondolok) , talán éppen azért mert nincs mit leírni.

Szép napot mindenkinek:)

(#24) kazy76


kazy76
aktív tag

Sziasztok! Kezdeném azzal h szerintem egész jól működik az inteligens sat tv. Azért írtam h elég jól mert van egy érdekes probléma amit a hivatalos T-sek sem tudtak megoldani. Arról lenne szó h a Videotéka-Filmek-Díjmentes filmek-Discovery sikerfilmek egyszerűen nem érhető el. Először kijött a szerelő de nem tudott mit kezdeni vele. Központilag próbálkoztak de az lett az eredmény h eltűnt minden csatorna és egy este nem tudtunk tv-t nézni. Felhívtam őket másnap jött a szerelő és kb 1 óra küszködés után sikerült megoldani és lett tv. Az említett Discovery sikerfilmek továbra sem érhető el és nem tudják miért. És végül egy nagyon fontos funkció ami nekem nagyon hiányzik. Az IP-vel ellentétben ez nem tartalmaz sorozat felvételi lehetőséget szerintem ez nagyon fontos lenne. Szóval van még mit fejlődni!

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#25) kilev


kilev
újonc

Milyen előfizetési típussal működött a merevlemezes felvételi funkciója?

(#26) rebugra válasza kilev (#25) üzenetére


rebugra
aktív tag

Sima, nem prémium!

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#27) GoNoSz_KiFli


GoNoSz_KiFli
csendes tag

Sziasztok!
Interaktív Sat Tv-t szeretnék kötni, de nincs minden szobába kihúzva a net kábel. Abban kérném a segítségeteket, hogy maga a tv szolgáltatás működik-e internet összeköttetés nélkül (azaz lehet-e a tv-t nézni :) )?
Előre is köszönet a válaszokért.

(#28) rebugra válasza GoNoSz_KiFli (#27) üzenetére


rebugra
aktív tag

Természetesen, csak az interaktív funkciók nem lesznek láthatóak!

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#29) siofok


siofok
őstag

sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy hogylehet megtanittatni a tv ki-be kapcsolást a távjával?Ma kötötték be hozzánk a sat tv-t,és nemigen vágom még. :B
segítséget előre is köszönöm!

OnePlus nord 2t

(#30) djsnail


djsnail
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy kicsit maximalista vagyok, de 3 hónap használat után sem bírtam megbarátkozni ezzel a kacattal. Szerintem úgy szar ahogy van.
Előzőleg egy ADB5800S beltérim volt sima SatTV előfizetéssel. Volt benne Pan-Scan.
Most ez a Hauwei EC2218SS van, ebben nincs (csak nyújtás, vízszintesen, azaz torz kép).
Sajnos vannak még olyan csatornák, ahol a 4:3 a képformátum, és amikor 16:9-es filmet adnak, hát akkor igencsak pici a kép a tv közepén.
Előző beltérin 1gomb!!! többszöri lenyomásával nagyítás (x és y irányban) oszt szevasz.
Most mászkálás a menüben, tv állítgatása jobbra-balra, az eredmény: teljes képernyőt kitöltő képet előerőszakolva az infósáv fele kilóg a képernyőről...

Szóval amíg nem tudnak másik beltérit adni, addig én személy szerint visszaállok a hagyományos SatTV-re, mert így most a televíziózás lényegét nem nyújtja a szolgáltatás: nézhetetlen némelyik csatorna!!!

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#31) puca86


puca86
újonc

Sziasztok.Lenne egy problémám.Van egy ilyen beltérim.Sat tv szolgáltatásom van.A mai nap igénybe vettem a tanuló módott a távon hogy megtanulja a tv távirányitó föbb gombjait.De viszont a programokat nem tudom váltani a T-home beltérin.Ha valaki tudna segíteni abba hogyan kell elfelejtetni vele ezt a funciót vagy valami gyári beállítást csinálni a beléri távján az leírhatná.LEGYEN SZÍVES VALAKI SEGÍTENI.

(#32) roger92


roger92
tag

Nekem nem megy. Hiába írom be a jelszót. Bár már nekem automatikusan beírja a kártyaszámot. Gondolom akkor csak tesztelés miatt lehetett ingyen használni a ketyerét.
De lehet-e a vinyóra filmet tenni, ergo lehet-e a boxot médialejátszóként használni?
Nekem is a Sat TV családi csomag van megrendelve, de hiába kötöttem rá a vinyót azt írja ki, hogy nincs jogosultságom a felvételhez. Gondolom csak interaktív sat tv-seknek engedi akinek van prémium opciója is. Azt nem lehet elintézni, hogy valami működjön?
Várom mielőbbi válaszotokat! :)

(#33) Aureal válasza djsnail (#30) üzenetére


Aureal
senior tag

Állítólag nem szarok a Hauwei cuccok haverom szerint, bár ő csak rossz nyelvérzéke miatt "hüvelygombának" becézi :) csak a rózsaszínes eeeeftásak barmolják szét a gyári szoftot rajta, mikor t-homokosítják.
Felhívtam minap a 1412-t és nem tudták megmondani, hogy az alsó scartra ha rádugok egy dvd játékost, annak adására miként tudok átmenni a távnyesővel. Hát sehogy, mert az kimenet hogy videóval lehessen róla felvenni, mint mástól megtudtam, viszont rózsaszín eeeftás a telefonon diplomatikusan kijelentette, hogy ő csak a t-homokozó szolgáltatásában tud segíteni, egyéb készülékekkel való összekötésre tud ajánlani egy műszaki kollégát aki kiszáll a helyszínre de ezt csak díj ellenében. :DDD Jó vicc!

Amúgy cserekészülékként kaptam én is a Hauweit, ami folytán 3 sms-ben értesítettek hogy a szerelő mindjárt érkezik csak most tolta le a gatyeszt a budiban előtte, viszont már 3 napja bejelentettem hogy akad az egész szoftvere, múltkor a Storyn nem tudtam megnézni rajta a SanFransisco útcáint, mert 2 percenként darabossá vált a képe, int ha a video dekódere nem bírná az iramot. Másnap viszont ment rendesen, csak a menüire kell várni éveket, meg a távnyesőre mire reagál, lejön a kávém is. Szóval ott fejeztem abba, hogy a 3 napos bejelentés óta semmi nem történik, se visszajelzés, se sms-ek úgyhogy még örülök hogy műsor van rajta.
Mellesleg 16:9-es plazmámon a jobb oldalt lemarad a képből egy jó rész!
Szóval innen gratulálunk a derék magyar rózsaszín eeeeftásaknak a t-homokozóba! :P

(#34) Riuko


Riuko
senior tag

Alapértelmezett csatorna lezáró kódot megadná valaki privátban, köszönöm.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#35) totika69


totika69
csendes tag

Sziasztok.

Világ végén lévő településünkön max egy Megás adsl van. Azzal hogy mehet szerintetek ?

(#36) djsnail válasza totika69 (#35) üzenetére


djsnail
csendes tag

Szuperül! Eltekintve a hiányosságtól amit fentebb már leírtam.
A net nem is feltétlenül kell hozzá....

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#37) tomanyek


tomanyek
csendes tag

Sziasztok!Megtudná valaki mondani,hogy van-e lehetőség csatorna lista megjelenítésére ezen beltérin?Olyanra gondolok mint általában az OK gomb megnyomására szokott előjönni.
Köszönöm!

(#38) djsnail válasza tomanyek (#37) üzenetére


djsnail
csendes tag

Guide gomb...

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#39) tomanyek


tomanyek
csendes tag

Megpróbáltam műsort felvenni usb keresztül pendrive ra!
16gb már tényleg elfogatta!
De a műsort nem tudom vele rögzíteni.
Tudna valaki segíteni miért nem tudok felvenni vele,azt írja,hogy nincs előfizetésem erre a szolgáltatásra!

(#40) djsnail válasza tomanyek (#39) üzenetére


djsnail
csendes tag

Elő kell fizetni... A műsorrögzítés egy díjköteles szolgáltatás a tréhomnál...

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#41) Bernhardt


Bernhardt
csendes tag

Sziasztok!

Nekem T-Home-os IPTVm van már egy ideje.
A cikk indítójának lenne egy válaszom/megjegyzésem.
Az STB egy EXT3 -as formátumban menti le a műsort, ez ugyanolyan mint a NAS tárolók fájlformátuma.
Vagyis, ha le szeretnénk menteni, akkor egy külső NAS-ra van szükségünk, ebbe beletesszük a kiszerelt HDD-t és ha nincs titkosítva, akkor mehet a másolás.
Ezt T-Home-os szerelő is megerősítette, hogy elvileg működnie kell ennek.
Igaz, ezt még nem próbáltam ki.

(#42) Bernhardt válasza Bernhardt (#41) üzenetére


Bernhardt
csendes tag

Helyesbíteném az előző kommentemet:
A HDD fomrátuma EXT3, ez stimmel, de a HDD-n csak DUMY fájlokat tárol az STB, ami egy azonosítót tartalmaz. Ehhez az azonosítóhoz tartozik egy fájl a szerveren a T-Home központban, ami a tényleges felvételt tartalmazza.
(Ma beszéltem a T-Home-os szervízes ismerősömmel és ezt mondta, hogy erre térek át.)
Így a HDD-ről a lementés nem lehetséges, mert ott nincs semmi tárolva.

Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de érdekesen hangzik. Ezek szerint a T-Home szereti ha nagy a szerverének a leterheltsége! :)
Lehet hogy ezt a szerzői jogok miatt csinálták így.

(#43) djsnail válasza Bernhardt (#42) üzenetére


djsnail
csendes tag

Mert neked IPTV-d van....

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#44) athomeatka válasza rebugra (#9) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Van benne hely a belső HDD-nek, csak szemmel láthatóan kiforrasztották a HDD táp és adat kábel csatlakozót belőle :)

(#45) djsnail válasza athomeatka (#44) üzenetére


djsnail
csendes tag

Vagy bele sem rakták... :)

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#46) athomeatka


athomeatka
csendes tag

Az elsők között kaptam annak idején ilyen Huawei STB-t, nem sok jó tapasztalatom volt vele. Én csak Sat TV-hez használtam, de a képe is és a hangja is rosszabb, mint a Sagem-é volt, lassan váltott csatornákat, le is fagyott HBO HD-n és csatorna váltáskor is sokszor... 2 hétig tudtam felvenni a külső HDD-re, egyszer csak letiltották. Ez annyira sikerült, hogy a SCART csatlakozón se engedte a felvételt a Panasonic DVD felvevővel, kiírta a felvevő, hogy a felvétel nem engedélyezett. Visszakértem a Sagemeket, azokról legalább lehet felvenni. Azoknak más baja volt, nem részletezem. Most a negyedik fajta STB-t használom Sat TV-hez, ennek is van baja :W Eddig a T-Home nem tudott tökéletes STB-t adni a Sat TV-hez. Hűségidő végén szolgáltatót váltok.

Ha valaki ért hozzá, hogy tudom eltüntetni az eredeti szoftvert a Huaweiből - "súgja meg" - van egy elfekvőm és ahogy nézem, van benne 4 Giga Samsung tárhely, elfér rajta bármilyen Linux :DD

(#47) athomeatka válasza djsnail (#45) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Egyértelműen taknyolva van forrasztópákával a HDD táp csatlakozó helye :)

(#48) djsnail válasza athomeatka (#47) üzenetére


djsnail
csendes tag

Az szép!
Tudtam hogy gagyi a tréhóm, de hogy ennyire???

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

(#49) athomeatka válasza djsnail (#48) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Lehet az újabbakba már gyárilag nem teszik bele, de mint írtam, az elsők közt kaptam ilyen Huawei-t.
Nem lenne ez rossz, ha nem nyúltak volna bele akik nem értenek hozzá.
Mellesleg azt letilthatja, hogy a készülékkel felvételt tudjak készíteni, de azt nem tilthatná le, hogy saját felvevővel a műsorokat rögzítsem. Ezt se értették az okosok, ezért cseréltettem le mind a 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#50) djsnail válasza athomeatka (#49) üzenetére


djsnail
csendes tag

Jó neked, én fél év harcászkodás után sem jutottam velük dűlőre... Fentebb leírtam.

djsnail felhasználónak csak pozitív értékelése van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.