Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KrAt


KrAt
veterán

Hát pár ember kérésére elkészült az első rész, remélem tetszik és elfogadható :)

(#2) RECSKA válasza KrAt (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Szega!

Végre! ;]
Nektek még nem is volt olyan nagy szopás! :DDD
Kíváncsi vagyok, milyen lesz, nagyon szeretem ezeket a kadikat.

Csak így tovább!!! :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) KrAt válasza RECSKA (#2) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :) Hát igen, ez még csak a lakatolás volt, sok-sok apró buktató volt, de megoldottuk.. Nagyon örültem a karosszériásnak, igazi mesterember :)

(#4) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Hello!

Gönyörű :B

Szép munka, és sok sikert a továbbiakhoz!

Nekünk egy 86'os Corsa-nk volt. Imádtam. 1,2 8V 55ló :D Azért városban tudott meglepetéseket okozni, és kb (házilag barkácsolt ledes ford. mérő volt benne)4 ezer felett iszonyat szép hangja volt, főleg mikor picit lukas volt a kipufogó, és az egyik henger kihagyott néha, szal durrogott ám szépeket... De ez egy másik történet, sorry a hosszú hsz. ért! :B

Smoke & Torque

(#5) BobChemistry válasza KrAt (#1) üzenetére


BobChemistry
őstag

gratula a kocsihoz :)

nekem egy régebbi modell volt, "kocka" Kadett D, 1981 évjárat, 1.3 S
még ma is megy, igaz nem nálam, én túladtam rajta pár éve

azóta van számítógépem, azt hittem olcsóbb lesz, de tévedtem
amennyit beleöltem már a PC-be, vehetnék még két kocsit
:DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#6) KrAt


KrAt
veterán

Köszi mindkettőtöknek :)

Igen, én is imádom a motorhangját, nagyon-nagyon jó, főleg mikor elér egy értelmesebb fordulatszám tartományt, és elindul :) Mondjuk azért szerencsére egyben van a motorom (pár apróságtól eltekintve: kivan kopva az egyik csapszegem, így picit kopog, illetve a szelepszárszimering-nél ha erősen tolom neki, átereszti egy picit az olajat..) Dehát, 22 éves autónál elfogadható :)

(#7) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Én mondjuk nem értem mit lehet ennyire kajálni egy karbis, 1.3as motor hangján... :U
:DDD

Remélem hamarosan jönnek a színre fújt képek :R

Itt is jelezném, hogy nincs még kábelem a szintén huszonéves csak már kétezres, klimás opelhez ;)

(#8) dokar


dokar
addikt

milyen színnel lesz lefújva?

extra - SEXRay

(#9) Lars


Lars
őstag

Sok sikert, és kitartást a felújításhoz.
Az hogy 1 hónapig nem vezetheted az autódat, átérzem hidd el :)
Nekem 4 hónapja lopták el a kocsimat, és 4 hónapja nem vezettem SAJÁT autót :(
Nembaj, optimista vagyok, egyszer csak fizet már a biztosító :D
Ha befejeződött kálváriám, szerintem egy cikkben megosztom a nagyérdeművel. Persze csak ha igény van rá.

(#10) eastsider


eastsider
nagyúr

ejjha:)
bámulatba ejtő ez az elképesztő szereteted az autó iránt :) :R

nekünk is volt ilyenünk, csak 5 ajtósba, de ugyan ilyen volt az első hűtőrács is :)

(#11) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Ó, egész meghatódtam az írásodtól! Nekünk is 1986-os Opel Kadett E autónk volt, csak 1.6-os, 90 LE-s és metálkék színű. Nagyon szerettük, a hibáival együtt is! Hűséges társunk volt több, mint 10 évig... A mienké is a hátsó kerék felett rohadt szét, le kellett glettelni meg minden nyavalyát csinálni vele. Nem értek hozzá, de hasonlóra csinálták meg hátul, mint a tiédet is. Sajnos a fényezésre már nem futotta. Egyszer volt egy komolyabb balesete a szüleimnek vele, akkor az egész motorháztetőt, elülső lökhárítót, lámpákat meg gondolom a motort is cserélni kellett. Nem adták meg az elsőbbséget, és úgy beleszaladtak a kocsinkba, hogy a motorháztető és a kocsi eleje teljesen felgyűrődött a szélvédőig, mintha csak papírból lett volna... :( Amúgy 20 éves korában adtuk el, rendkívül jó állapotban, és szinte az egész család könnyekig meg volt hatva, amikor túl kellett rajta adnunk... Nem azért adtuk el, mert öreg autó volt, hanem mert már nincsen aki vezessen a családban: édesapám szinte teljesen lebénult (nem az előbb említett baleset miatt), anyukám meg retteg kimenni a budapesti forgalomba. Így az utolsó időkben az autó már csak a garázsban állt, nem használtuk, de azért ápoltuk. Viszont folyton fizetni a biztosítást meg intézni a zöld kártyát egy olyan autóra, amit nem használunk, már egy kissé luxus volna, ezért fájó szívvel, de eladtuk. Egy rokonunk vette meg, így azért tudjuk, hogy viszonylag jó kezekben van, és akár még viszont is láthatjuk... :U

Hát így néz ki egy 20 éves autó? (A képek a búcsúzás napján készültek... :O)

[link]
[link]
[link]

Nagyon örülök az írásodnak, szép emlékeket idézett fel! :R Tényleg meghatódtam! :)

(#12) !attis!


!attis!
tag

hali! grat az autóhoz nekem is E kadettom van, csak az enyém i-s (csepp). Én is hasonlókban gondolkodom ahogy te csináltad. Nagyon szeretem én is csak mostanában kicsit ugrándozik a drága:F. nem jövünk rá h mitől. :(

(#13) varga911


varga911
senior tag

Nagyon szép autó, bár nekem a morcosítás és hasonló vizuáltuning nem igazán jön be. :B Érdemes ilyet manapság még használtan venni?

Üdv. :R

(#14) KrAt


KrAt
veterán

Köszi mindenkinek, válaszok szép sorba :)

Gábor: Háát énse tudom, ki volt, aki Lurdynál meghajtotta.. :P

dokar: szürke, icipici kicsi zöldes árnyalattal :)

Lars: sajnálom :( én belehalnék, ha ellopnák (szó szerint)

eastsider: köszi :) az megvan, nagyon rég óta :) És egyre csak nő, de úgy érzem, a kocsi is meghálálja. :)

Kimmuriel: de szép autótok volt :)

!attis!: hát igen, sajna ez is olyan volt :( Ha ugrál, nézess lambdaszondát, hátha :)

Varga911: köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Verus


Verus
senior tag

:R
Elismerésem :)
Szeretem ezeket a "régebbi" autókat, megvan a maguk varázsa és markáns stílusa :)
Szép munka, köszönöm az írást! :K

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#16) KrAt válasza Verus (#15) üzenetére


KrAt
veterán

Én köszönöm :)

(#17) _seth_


_seth_
veterán

Alakul ;) Nekem nem lenne türelmem így leírni mindent... vagyis nem is rossz ötlet mert már kiadhatnám könyvben is akár :D

Nálam is voltak alakítások....

[link]
[link]
[link]
[link]

É végül, tadaaam: [link] [link] [link]

Sokat lehet ezeken az öreg opeleken dolgozni és szemmel láthatóan lehet javítani az állapotukat de rengeteg melóval jár és ami még kell hozzá nagyon: $$$$....

Várom én is a képeket majd az elkészült autóról :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18) KrAt válasza _seth_ (#17) üzenetére


KrAt
veterán

Na alakul neked is, grat :)

(#19) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kapott új csomagtér ajtót is, mert a régit eléggé megette az idő.. Talán ez a kocsi "leggyengébb" pontja, mivel egy hangyányit csálé a csomagtérajtó, nem lehetett jól beállítani, de ez legyen a legnagyobb probléma..

Erről ez jutott az eszembe, pláne 1:30-tól:D

Várom a következő részt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) _seth_ válasza KrAt (#18) üzenetére


_seth_
veterán

Én feladtam... jövőre eladom veszek újabb autót, tudom sokat költöttem rá de tovább akarok lépni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21) venember83


venember83
nagyúr

Várom a képeket, ez így nem teljes. :)

_seth_: Hovatovább?

(#22) KrAt válasza venember83 (#21) üzenetére


KrAt
veterán

Amint lesz fény rajta (kb 2 hét még) meglesznek, csak sajna jelenleg így áll az autó :( És sajna szó szerint áll, mert eltörte a vállát a fényező (ezt elfelejtettem beleírni :) )

(#23) venember83 válasza KrAt (#22) üzenetére


venember83
nagyúr

De, beleírtad, a végén szerepel, vagy valahol a hsz-ekben, fene tudja már, hol olvastam, de azt hiszem az írásban.

Kiváncsi vagyok az autódra, festve. Én is egy hasonló korú Ford Granadára pályázok, de addig még sok víz lefolyik a Sebes Kőrösön.

(#24) dokar válasza Winner_hun (#19) üzenetére


dokar
addikt

ez állat :DDD

extra - SEXRay

(#25) KrAt válasza venember83 (#23) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, már a végén szerepel, most írtam bele :) Amúgy a káromkodós topicban láthattad még :)

Én is kíváncsi vagyok, milyen lesz, hidd el, nincs egy olyan reggelem se, hogy ne azzal a gondolattal ébrednék, hogy "mikor lesz már kész.." :)

(#26) _seth_ válasza venember83 (#21) üzenetére


_seth_
veterán

Jó kérdés.. ami biztos: legyen benne mindaz ami a kadettemben: szervó, elektromos ablak, központi zár, kényelmes ülések, állítható kormány és ülések, 4-5 ajtó, nagy csomagtér, legyen eleje-utastere-hátulja így kiesnek a kis városi autók... ami új elvárás az a klíma és ha lehet legyen nagyobb is mint a kadett (e kadett 5 ajtós: 4m). Motor legyen min 2 literes benzines, pl volvo s40 ami szóbajöhet de ez még kiderül... addig is e kadett marad :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Olyan jó olvasni hogy még vannak olyan emberek akik egyáltalán foglakoznak a régi autóikkal, nem hogy szeretik őket. Hatalmas tisztelet nekik :R

azért az Opelesek is tudják hogy VR6 turbo kell a kocsijaikba :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#28) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát egy autó újjászületik. :C

Néhány kép elég maszatos. Egyébként szép munka. Pár dolgot írhatnál a végcélról is. De nem gáz egy ilyen kocsit földútra engedni? :U

Más: jól látom, hogy 85k km-t ment a gép? Vagy már fordult az óra? :DDD
A teljes összeg eddig akkor kb ~300K? Jól értem? Az nem sok, hidd el.
Egy régi gép helyrepofozásához, kis moddinghoz simán el lehet költeni ennek a 10*-esét is.
(Ha nekem sérül a festés a gépen az 25K/elem :DD :((( )

Tisztelet, és folytatást! :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) KrAt válasza Vladi (#28) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Igen, pár kép telóval készült, a többi digigéppel :)

Neeeeem, az már új óra, az kb 30ezret "késik" :) Olyan 226 vagy 326ezer km lehet benne, de nemtudom :)

Azért mentünk földúton, mert nem sok indexem volt pl elöl, meg kb 20 szabálytalanság volt :) Természetesen nem "munkásautó" lesz :)

Hát a végösszeg 400 felett lesz :B Tudom, hogy nem sok, de az összes ár baráti, nagyon baráti :)

VR6-Fan: köszi :) Azért egy C20XE sokkal szebben mutatna benne :P :))

[ Szerkesztve ]

(#30) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

hello
csak a képekezt néztem most meg

nekem is kocka D kadettem van és ilyen sok meló volt vele
hegesztés+festés

:U

(#31) VR6-Fan válasza KrAt (#29) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azért a calibra V6-ot egy kis insher-es fűszerrel eltudnám viselni egy csep kadett-ban, opel ide vagy oda.

asszem az én storym is megfog érni egy misét, cirka 1,5 éve keresek már egy kettes golfot :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#32) KrAt válasza MaSzKa (#30) üzenetére


KrAt
veterán

Azok is szépek :) Másik kedvencem :)

VR6-Fan: hát igen :) Én majd egy XE-vel ki tudok egyezni picit megpiszkálva, 160-170 ló bőven elég lenne nekem, sőőt :)

(#33) SP!T válasza KrAt (#32) üzenetére


SP!T
addikt

Szeretem látni az olyan emberereket, akik foglalkoznak az autóval. Sokan, ha van pénzük csak arra költik, hogy külső optikai tuningal áldják meg. Miközben röhejes lesz. Én előbb nézek meg egy szép, szinte hibátlan autót!
Nyilván, akit meg nem érdekel az autó, csak dolgozni kell, azt is megértem, hogy nem költ rá. Na de ha már költ... Akkor ne ****okra!
Az én tervem egy kerek lámpás 2101, vagy kocka 2107 Lada! Minnél jobban szeretném megközelíteni a gyári pöpec, csilli-villi, pöc-röf állapotot! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

"A teljes összeg eddig akkor kb ~300K? Jól értem? Az nem sok, hidd el."

Nem azért mondom, de mi 200eFt-ért adtuk el... Lehetett volna 300eFt-ért is, de nem tudtuk kitartani az árát, kellett a pénz. :(

Persze nem mindenki engedheti meg magának, hogy új kocsit vegyen, ez tény sajnos. Meg aztán annyira az ember szívéhez tud nőni az embernek még egy ilyen öreg autó is, hogy csak könnyes szemmel lehet túladni rajta... :B

[ Szerkesztve ]

(#35) KrAt válasza SP!T (#33) üzenetére


KrAt
veterán

Van itthon egy Moszkvics Aleko 2107 is :) Fateré lett, örököltük :(

Kimmuriel: igen, ennek tükrében a kb 400-as végösszeg rengeteg, viszont más részről meg semmiség :)

(#36) VR6-Fan válasza KrAt (#32) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én valami ilyesmi külcsínt kergetek (belső meg gyári recaro verseny)

motor térben meg vagy VR6 turbo (sok sok ló) vagy egy VR6 kompresszor 320-400ló közt valahol, vagy csak egy pillangó szelepes VR6 :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37) Kimmuriel válasza KrAt (#35) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Abszolút megértelek. :K Tudom milyen, ha valami kedves az ember szívének. :) Én a mai napig szoktam az autónkkal álmodni... :) Nagyon hiányzik! :U

(#38) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Hajrá-hajrá, drukkolok az újraélesztéshez! :K

gottagofast

(#39) _seth_ válasza VR6-Fan (#27) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, és a népautósok is tudják mivel megy az igazi autó: [link] ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40) KrAt válasza VR6-Fan (#36) üzenetére


KrAt
veterán

Frankó :)

Kimmuriel: énis :B

geri: thx :R :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Kimmuriel válasza KrAt (#40) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Kíváncsian várom az írás második részét! ;)

(#42) VR6-Fan válasza _seth_ (#39) üzenetére


VR6-Fan
veterán

benzinnel nem ;] ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#43) knajf


knajf
senior tag

hehe nagyon jó cikk, az enyém is most készül...

opel sose kopel, csak elrohad :D

http://drumparty.uw.hu/ itt vannak képek meg talán video is.

még nem készült el teljesen a lakatolás, mert ida oda passzolták a kocsimat... hát lehet jó nagy falat én 140nél álltam meg, mert kifizettem már mindent, a fényezés van már csak hátra az olyan kiló lesz.

javitóiv nekem 4000 forint volt a kettő, meg 7000 a két küszöb, opel cuccokban tudok segiteni
!

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#44) dragonfx


dragonfx
veterán

zsír kis autod lesz de azért kalkuláld bele a mocival is lehet ám gond és akkor a külső hiába tökéletes...

amugy nem hinném ennyit megért, de te tudod...én ennyit nem költenék a bömire :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#45) knajf válasza dragonfx (#44) üzenetére


knajf
senior tag

ez olyan, hogy ha nem akar másik autót hanem megakarja tartani, akkor csak ez az egyetlen megoldás és ha még szereti is akkor nincs indok rá, hogy ne tegye azt. új autó sok hitel sok casco ... és annyi hogy nem annyira biztonságos, esetleg nem annyira csendes, de egy ilyen opelnál igazából ha nem csattog csörög zörög a motorja és nem folyik orrán száján az olaj mert esetleg még azok a nyamvadt tömítések is kilettek cserélve akkor nem sok meglepetés várható. (alap: olajcsere szűrővel,max 10e km-enként, félszintetikus nemtescos)

:R :R

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#46) KrAt válasza dragonfx (#44) üzenetére


KrAt
veterán

A mocival semmi gond nincs és nem is lesz :)

knajf: szép verda lesz, grat hozzá :)

(#47) Skyhigh válasza KrAt (#1) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Sziasztok!

Szép írás, és sok szerencsét az autóhoz, remélhetően nem rágod le a kezeidet a várakozásban :)

Gondolom azzal tisztában vagy, hogy a morcosítást a KPM-esek komolyan büntetik.
Csak példaképpen, nyugat-Békésben laktam, és volt ott egy gyönyörű F Astra kombi, morcosítva a motorháztető, pogácsák a felnik alatt, és a kerék kilógott, a karosszéria vonalából.
Egyszer elugrott Békéscsabára és belefutott a KPM-esekbe, akik csak úgy engedték tovább, ha leszedi a kerekeket, valamint a motorháztető is és még perkál 30000Ft büntetést is, valamint 2 héten belül elmegy műszakira is.
Mivel 4 pótkereke nincs nagyon az autóban senkinek sem, a birsággal, kerekekkel, gépháztetővel együtt az út 80000Ft-jába került.

Utána már csak a városban használta, mert le lett adva róla a drót a megyében, de a helyi rendőrök meg nem foglalkoztak vele.

Egy Balatoni nyaralás közben a sima rendőrök kapták el újra és ott már visszaeső lett, levették a rendszámot, hazaszállítás újra forgalomba helyezés 200000 Ft.
Felhúzta magát és meg akart tőle szabadulni, de az okmányirodáig nem érkezett meg a papír amivel újra forgalomba lett helyezve, sőt ilyenkor eladni sem lehet, hiszen az új forgalminak más volt a száma mint a réginek...

6 hónapig szivatták, a helyi rendőrök nem tudtak neki segíteni!

Utaznak még az aluszárnyakra, azt az én autómról le is szedették a rendőrök Bp-en, valamint Szegeden a rendőrök a jégfehér helyzetjelzőt szedették ki.

Állítólag ki van adva nekik, hogy ilyen autókat csak átépítési engedéllyel, valamint azt a forgalmiba bejegyeztetve engedhetnek tovább.

Ez sem olcsó, a teljes huza-vona közel 30000Ft be kerül és még akkor is elutasíthatják…

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48) _seth_ válasza Skyhigh (#47) üzenetére


_seth_
veterán

Okos ember ezt úgy csinálja, hogy elviszi az autót előműszakira: kb 3e forint körül lehet még mindig nekem ennyibe került tavaly, ott mindent megnéznek mintha rendes műszaki lenne csak éppen matricát nem kap (na mondjuk igen... a matrica kerül akkor még kb 10e forintba?...) Nekem ott annyit mondtak a morcosított mocitetőre, hogy rakjak rá egy gyárit... véletlenül pont megvan az eredetim is így az lett rátéve és kész is... azóta sem szólt érte soha senki...

Ugyanakkor jövőre én is autót cserélek... emlékezetes az az utam amikor 120 kilométeren volt 4 trafi, 2 ellenőrzés és 1 kpm és a kpm az előttem és utánam jövő autót kiszedte a forgalomból engem nem... na inkább nem idegeskedem...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#49) KrAt válasza Skyhigh (#47) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)
Ezt mondta a karosszériásom is, de sok ismerősnek morcosítva van, és semmit nem szólnak neki szerencsére :)

(#50) FlasH-BacK válasza Skyhigh (#47) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Na igen, egyik részről ott vannak a köcsög szemét rendőrök meg kpm-esek akik minden szarért képesek akadékoskodni meg lehúzni az embert, hogyha "termelni" kell néhány büntetést.
Viszont másfelől meg tényleg ott vannak akik körbefóliázzák az autót aztán oldalra semmit nem látnak ki, meg felrakják a 0 csillapítású kipuffrendszert ami 200dB-el ordít éjszaka hogy mindenki felébredjen rá az utcában, meg sötétkék helyzetjelző meg lesötétített hátsó lámpa, olyan morcosítás hogy a fél fényszórót kitakarja és hasonlók. Ezek azért tényleg lehetnek veszélyesek/idegesítőek/kellemetlenek a környezet és a többi autós számára.
Mert az oké hogyha valakinek tucatautója van akkor szeretné valahogy egyedivé tenni hogy neki is meg másoknak is jobban tetsszen, de azt utálom hogyha előtte nem hozza műszakilag 100%-osra a járgányt, inkább ezekbe a "tuningokba" fekteti a pénzét.
Nekem az az alap hogy amíg nincs toppon a gép (értsd: gyári állapot közelében) mind műszakilag mind esztétikailag, addig nem költök semmi pluszra. A húsz éves kocsimba már beleraktam én is vagy 200000ft-ot, és akkor még a lakatolás hátra van, és a motor se volt generálozva. Ja és minden gyári rajta.
És ha valaki már elkezdi alakítgatni a gépet, akkor szánjon arra is néhány ezrest hogy bevizsgáltatja a gépet, szükséges dolgokat forgalmiba íratja, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.