Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Szép "kis" lista! Nem volt könnyű összegyűjteni ezeket! Le a kalappal :R
Ezeket ismertem eddig:
-Bantam > Először asszem ők nyerték meg a "Jeep-pályázatot"
-Austin > Austin(-healey) Mafia II-ből
-Autobianchi
-Duesenberg > Mafia II(Cossack)
-Hudson > Mafia II(Houston Wasp)
-Morris
-Packard
-Pagani
-Pierce-Arrow > Mafia(Silver Fletcher)
-Steyr
-Studebaker > Mafia
-Tata > jókat nevettem anno a nevén :D
-Tesla > mostanában szerintem mindenki ismeri
-Triumph
-Tucker('48 Torpedo) > Mafia II(Walker Rocket), L.A. Noire(amit nem bírok feltelepíteni); Ennél ocsmányabb autót nem nagyon láttam. Először, amikor megláttam Mafia II-ben, akkor azt hittem, hogy ezt egy egyszerű, lassú városi autónak szánták. Ja, és a kinézete miatt hívom "Broki-kocsinak".
-Willys > Mafia II(Walter), sok más játék, II. világháború. Ja, és valóságból is ismerem(Willys MB)

Nekem amúgy az '55-ös Thunderbird(piros-fehér színben) a személyes kedvencem, de nem biztos, hogy ez annyira idetartozik.

És jutalmul egy Ford :DDD

'57 Ford Fairline

[ Szerkesztve ]

(#2) rdt89 válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen. Gyönyörű a Ford amit belinkeltél, valamint ismét bővült a tudástáram az általad pluszba leírtakból. :)

(#3) #53932800


#53932800
törölt tag

Van pár nagyon de nagyon gyönyörű autó...:)

(#4) DR|FTK|NG válasza rdt89 (#2) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Én is köszönöm. Amúgy az én tudástáram is bővült az írásodtól. Pl közvetetten rájöttem arra, hogy melyik volt az a szerintem csúnya autó(valami Ssangyong)

Egy kicsi off-ként:
Nekem a Mafia II indította be a régi autók íránti érdeklődésemet. Amikor megtetszett egy autó(természetesen Mafia 2-ből), akkor megnéztem itt, hogy mi a neve az autónak. Mostanában azon vagyok, hogyha felnövök(14 vagyok most), akkor veszek egy régi amerikai autót, felújítom, és majd patika állapotban fogom tartani. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) #53932800 válasza DR|FTK|NG (#4) üzenetére


#53932800
törölt tag

Csak egy baj van a régi autókkal: Sokat fogyaszt ,pedig nagyon szépek :( Ami az én pénztárcámhoz nem megengedhető... :O

(#6) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Jó volt így együtt látni ennyi ritka/egzotikus/különleges autót, van jó pár amit nem ismertem, pedig masszív autóbuzi vagyok. Mondjuk a kínai belpiacos modelleknél ez nem meglepő :D Nagy kár, hogy ezen gyártók nagyobbik része ma már nem létezik, vagy csak papíron. Pl a DeTomasso. Ahány kézen átment az utóbbi pár évben... :( Illetve sok az átcimkézett modell is a listában. A Vektor és Studebaker örök kedvenc, de mondhatnám akár a Morgant, a Sciont ( XB RULZ) vagy a Duesenberget. Utóbbi nem akármilyen autógyártó volt, mert minden modellből csak 1 db-ot épített.

(#7) BoB


BoB
veterán

Na most már tudom hogy a Wayne világa című filmben 1976 AMC Pacer -el nyomták. :))

Érdekes hogy nem ma láttam azt a filmet ('92-es), de azonnal felismertem itt annyira fura alakja van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Köszönöm mindenkinek! :R

DR|FTK|NG:
Ha amerikai autó akkor nekem, csak a Dodge Charger R/T (Lee Tábornok), de ezek mérhetetlenül sokat falnak és nem kevés pénz őket fent tartani, de remélem, hogy össze fog jönni és lesz egy gyönyörű autód, aminek a hangja brutálisan üvölt a V8, mert a V8 a pokolban is V8. :)

Fr0z3n:
Duesenberg azért került be a listába, mert a maga idejében olyan teljesítményt tett le az asztalra ami jócskán megelőzte a korát, és nem utolsó sorban egy szép alkotás! :) A Vector-t sajnálom, hogy nem sikerült fent tartania magát, mert nagyon szép és erős autókat tudott alkotni. A DeTomaso meg egy meseszép konstrukció volt bármelyik modelljét is nézem. Azért is kezdtem kutakodni, mert hatalmas autófanatizmusom ellenére a listában szereplő autók, minimum 30%-a nem volt ismert számomra. :)

(#9) DR|FTK|NG válasza #53932800 (#5) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ismerőseim is a fogyasztással jönnek mindig ellenérvnek. Sajnos drága egy ilyesmit fenntartani. :(
Mondjuk megvesz az ember több milkáért egy Thunderbird-et. Meghibásodik? Nehezen és drágán tud bele alkatrészt szerezni, ha valami ritkább darab kell(pl ajtó). :W


rdt89(#8) Köszönöm a biztatást. A Charger R/T-t nem ismerem, de szerintem mehet, mint az állat, de cserébe sokat is fogyaszt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) BoB válasza rdt89 (#8) üzenetére


BoB
veterán

Ha amerikai autó akkor 2015 -ös Dodge Challanger SRT Hellcat 8 sebességes automata váltóval. 707 lóerő :Y

Videó

Igazi álomautó, valószínű az is marad :O

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#11) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

[link] :P

Szép hosszú lista. Köszönjük!

Nem lehetne eselteg 4-5 oldalra tördelni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) rdt89 válasza BoB (#10) üzenetére


rdt89
addikt

Gyönyörű, de egy terepjáró is tud majdnem ilyet, gyárilag. :)

Ne csak a levegőbe beszéljek: SRT Grand Cherokee

(#13) rdt89 válasza buherton (#11) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen. :)
Mivel nem címoldalas csak saját bejegyzés, ezért ez a lehetőség nem adott, pedig én is szerettem volna.
Puli nagyon adja :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) feco72


feco72
Modder

Ezekről mennyi ötletet lehet venni moddinghoz :R

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#15) BoB válasza rdt89 (#12) üzenetére


BoB
veterán

Az nagyon komoly :Y

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szép kis gyűjtemény, gratula. :) Van köztük pár igencsak szép darab, pár érdekes és hasznos is, de van néhány, ami olyan szinten ronda (másolat), hogy az valami rettenet.

Nyugodj békében Integra!

(#17) Nkboy


Nkboy
senior tag

Nekem ez az etalon:

1968 Dodge Charger at the SEMA Show 2011

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#18) rdt89 válasza Nkboy (#17) üzenetére


rdt89
addikt

Nyugtass meg, hogy ha a motorháztetőt felnyitják nem emelkedik fel vele együtt a kompresszor (Halálos Iramban 1) :D Amúgy gyönyörű autó! :)

(#19) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Szép gyűjtemény! :R

Proton-nál az első kép, az nem egy Koenigsegg CC prototípus?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#20) rdt89 válasza DeltaPower (#19) üzenetére


rdt89
addikt

Köszi. :) Jó a kérdés, de a Wikipedian is feltünik ez a kép mint Proton Prototipus. :)

(#21) DeltaPower válasza rdt89 (#20) üzenetére


DeltaPower
őstag

eredeti fotósoppolt logóval szerintem a második képen koenigsegg jel fölé raktak egy proton jelet, oldalt és fent látszik is

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#22) EczkE


EczkE
addikt

Ebbol azert joparat ismertem hala a Top Gearnek. :D

Ja es Pagani! ❤

Asszem mindenféleképpen!

(#23) zotyesz66 válasza DR|FTK|NG (#1) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ocsmány a Tucker Torpedo? Szerintem zseniális ahogy kinéz, a fő kedvencem a Tatrákkal és a régi DS Citroenekkel együtt. Készült egy film is Preston Tucker-ről Jeff Bridges a főszereplő.
Tucker: A man and his dream Elég jó film, szerepel benne a fennmaradt Tucker autók (összesen 52 készült) jó része.

(#24) Nkboy válasza rdt89 (#18) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nyugodjál meg, nem emelkedik a motorháztetővel együtt :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR

kieg: a Datsunt Europaban Nissan neven aruljak. ha a kepeket megnezed akkor ott van egy elsogeneracios skyline es egy elegge megtuningolt Z97 is.

Bertone designstudio, csinaltak ugyan autokat kiallitasokra, de nem errol voltak ismertek. Lamborghini Miura, Volvo 780, Alfa Rome 2600, BMW 3200, Aston Martin DB4.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) rdt89 válasza DeltaPower (#21) üzenetére


rdt89
addikt

Teljesen jogos a felvetés, nem is gondoltam, pedig egyértelmű, hogy a proton ilyet nem késít, javítottam is a hibát! :)

22.EczkE:
Én a Forza 4-nek hála ismertem meg sok olyan formát, melyet eddig nem is láttam még ismert márkán belül is. Példa erre a Toyota gyönyörű GT-je ami nagyon formás és egyedi. :)

23.Zotyesz66:
Én se tudnám rámondani, lelkiismeret furdalás nélkül, hogy ronda :)

24. Nkboy:
Teljes mértékben megnyugtattál! :)

25. Proci985:
Tisztában vagyok vele, de a Forza 4-ben is benne van az a Bertone ezért is került bele, de bele tehettem volna a Pininfarinát is de a Bertone-nek voltak saját gyártású csodái is és ne mcsak Designnel foglalkozott. Valamint a Datsun társult a Nissannal, de nem feltétlenül Nissan néven volt Európában, csak példaként említeném meg a szomszédban lévő Datsun Tanza autót. :)

(#27) DR|FTK|NG válasza zotyesz66 (#23) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem ocsmány. Gyorsan megy, meg minden, de a kinézetére azért többet adhattak volna. Amúgy nem 51 készült belőle(50 befejezett és egy fékész)?
Ha így nézne ki, akkor nekem tetszene(valami min. 200 pacis motorral):
[link]

(#28) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Azért a Magyar gépjárműgyártás gyöngyszeméről se feledkezzünk meg! Hódgép Puli :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#29) zotyesz66 válasza DR|FTK|NG (#27) üzenetére


zotyesz66
őstag

De basszus, ez 1948-ban készült! A korabeli amcsi autók krumplinak néznek ki mellette. Amúgy meg nem volt annyira messze a 200 pacitól így sem, egy spéci vizes 6 hengeres boxer volt a hátuljában.

(#30) rdt89 válasza dr.bubo (#28) üzenetére


rdt89
addikt

Igen már valaki javasolta, lehet belecsempészem majd ezt az aero dinamikai csodát :D :)

(#31) DR|FTK|NG válasza zotyesz66 (#29) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Jó, oké. Ízlések, és pofonok. Az akkori kocsik tényleg nem voltak valami szépségverseny-díjasok. De legalább nem használták a tervezésekor a CTRL+C-t és a CTRL+V-t. :DDD
Meg ahogy tudom, nem volt könnyű ezt a kocsit elkészíteni. Azért le a kalappal Preston Tucker előtt :R

Ha nekem valami nem tetszik, az ettől függetlenül tetszhet másoknak.

(#32) Duree


Duree
veterán

Na ez aztán lenyügözö,nem semmi munka van mögötte.Köszönet érte

duree54

(#33) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Magyar a tervezője a Faralli & Mazzanti Vulca S]-nek.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#34) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Szép! Sajnálatos, hogy rengeteg név mára halott.

Pár dolog:

- A Brammo-ról: a képen látható Ultima GTR egy kit-car, nem saját termékük. Bárki megrendelheti és összerakhatja magának. Wiki szerint ők is csak annyit csináltak, hogy importálták darabokban, összeszerelték és forgalmazták azoknak, akik képtelenek/lusták lettek volna maguk összerakni. A cég egyébként Sárváron gyártat egy elektromos motorkerékpárt.

- A DeTomaso Pantera hangjára érdemes ráguglizni. Egy Ford V8-as van benne.

- Wector: vicces, hogy veszélyes autó volt, de nem a sebessége miatt. Az egyedi dizájn olyan aerodinamikával járt, ami az autó orrának úttestről történő elemelkedését okozta már 200 Km/h-nál.
Turbo-rágós korszakom unikornisa volt, soha senki,aki birtokolta (1000-ből 1) nem cserélte/adta volna el
semmiért.

- Az Aixam és Ligier kisautókról van egy cikk Totalcar-on, sajnos itthon a hatóságok ellehetetlenítik a használatukat, pedig ideális városi kisautók lennének.

- A kínaiak pofátlansága meg eszméletlen.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#35) rdt89 válasza PC-rev-RM (#34) üzenetére


rdt89
addikt

Teljesen egyetértek, a Vector sztorit vágom, de ki lehetett olyan bátor, hogy kipróbálta a 368-at akkor... :)

(#36) rdt89 válasza dr.bubo (#33) üzenetére


rdt89
addikt

Le a kalappal, szép autó jó teljesítmény és MAGYAR, direkt nagy betűkkel. Arról ne mis beszélve, hogy a 208 t16-os designét Magyar tervezte és az 508 RXH-t is Magyar tervezte, valamint vagy a Porsche vagy a Ferrari családi autóját is Magyar tervezte. Nem hiába gyönyörűek az általuk kiadott modellek!

(#37) PC-rev-RM válasza rdt89 (#35) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Senki. A gyár állítása a fentebbi adat, amit vagy kiszámoltak, vagy mérőpadon mértek. Ahogy olvasom, utasították a Top Gear stábját, hogy végsebesség-tesztet ne hajtsanak végre.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.