Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Jó írás, a kocsi is tetszetős, de nekem sajnos nem igazán lenne jó első autónak :N Ami nálam feltétel, az a pakolhatóság (tehát ferdehátúak nagyjából ki is estek), dinamikus motor és lehetőleg elektromos ablakok - a manuálisok szeretnek nagy zenénél rezegni, amit én ki nem állhattam a családi Fabia-ban sem, pedig imádtam azt a kocsit vezetni, vajpuha precíz váltó, 1.2-es létére pörgős kis háromhengeres motor, 170-et vitte végre és városon kívül 6 literből megállt a fogyasztása, még akkor is ha nem kímélte az ember :)

Amivel szemezek, az egy Citroen Xantia (felfüggesztése miatt, nagyon baba :K ) vagy egy Octavia 1.8T :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#2) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Na meg persze az Alfa 156 lenne az igazi, kívül-belül gyönyörű, csak a felfüggesztését nem a magyar utakra tervezték...bár valószínűleg menne úgyis alá valami sportosabb. Na talán nyáron eljutok én is a kocsivásárlásig :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3) rdt89 válasza Szoszo94 (#2) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm a véleményedet. :) Nos 340 literes csomagtartó, így ha pakolni szeretnél bele akkor mély láda felejtős, ezt aláírom, mert volt benne, de nem használtam ki és a csomagtartó több mint felét kifoglalta. Igen hallottam, hogy az 1.2 3 hengeres kis fábiák is viszik a 170-et gond nélkül, Octavia van egy ismerősömnek még pedig valamilyen tuning cég verziós 300le-s és az mocskosul megy, csak a turbó ha elköszön a kocsitól 2-300 ezer sajnos. Szerencsére nem rezeg semmi az utastérben, mert annyira vastag és kemény műanyagból van minden, hogy még ököllel se nagyon lehet recsegésre bírni (sajnos tapasztalat be is dagadt a kezem), viszont a hátránya, hogy kemény a műszerfal, így ha nincs bt öv bekapcsolva és nagyobbat fékezel, eltöri lazán az orrot meg társait,karambolnál nem is merek belegondolni mit művelne az a műszerfal... :D Hát remélem megtalálod a kocsit amit keresel. Alfa nekem is nagyon tetszik, de költséges a szerelésük. 353-as Wartburgnak van egy brutális méretű csomagtartója még. :) Citroen Xantia az annyira le tud ülni autópálya üzemmódban, hogy épp csak, hogy alá lehet köpni. :) Vegyél egy kombi Passátot és abba befér a Jackhammer MTX . :)

(#4) Szoszo94 válasza rdt89 (#3) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jaaajj, a légkalapács...mindig a Pimp my Ride (MTV) jut róla eszembe :D Ott követtek el ekkora brutalitásokat :)

Az Octavia amit szeretnék, az turbós benzines, és valóban nem olcsó a turbó cseréje. Viszont azzal a motorral már lehet haladni :K

Passat is játszana, bár a kombi már túl családias hozzám, sedanban elfogadnék egyet. Túl sok a lehetőség, majd úgyis az dönt, hogy mit fogok a legjobb ár/érték arányban épp kifogni. Az is lehet, hogy várok még pár évet, aztán a most milla körüli autókból szemezgetek majd, ha addigra jóárasodnak :)

Most néztem a linkelt képet, szerintem ez pont az az adás volt az MTV-n :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5) rdt89 válasza Szoszo94 (#4) üzenetére


rdt89
addikt

Ebben az adásban voltak olyan betegek és 2db-ot tettek a kocsiba. :) 2 év múlva esni fognak a milliós kocsik 650-700 körülre, nem hülyeség várni vele. :) Én már nem bukok ezen a vénségen semmit :) Én is be akartam turbósítani a kocsit, de 1 millióba került volna, és ezt a csepp motort maximum 10 ezer km-en halálra gyalázta volna. Az viszont igaz, hogy a turbós kocsihoz és teljesítményéhez semmi se hasonlítható. :)

(#6) 426os


426os
őstag

Szép autó, grat hozzá. Mostanában nekem is elkezdték mozgatni a fantáziám a francia gépek. Nézegetem őket, népítéleteket olvasgatok és van egy pár, ami megtetszett. Nagyon szeretnék már én is saját kocsit, lehet a végén valami franciánál kötök ki, ha oda jutok. Ahogy látom árban néha olcsóbbak, mint a többi német/japán vetélytárs, megbízhatóságban viszont nem tűnnek rosszabbnak.

.

(#7) rdt89 válasza 426os (#6) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen. :) Valóban, a régebbiek még megbízhatóbbak sokkal. Nagyon jól sikerült konstrukciók, melyek fenttartásban, árban nagyon pofátlanul alacsonyak: 406, 306, 205 (ez már öreg így több a hibalehetőség),106, 405 (ez is öreg és több a hiba, de törődéssel elnyűhetetlen) ezekből is az 1.4, 1.6-os változatok, melyek Dinamikusak és igénytelenek. Az otthoni 1.6-os 406-ban 300 ezer km van amiből 220-at apám tett bele, és még a kötelező szervízen felül semmit nem kellett vele szarakodni (12 éve a család tagja a kocsi és nem akarja az istennek se lecserélni az öreg :D) Szóval sok sikert a vásárláshoz, rosszul nem fogsz járni velük, és hamar megszereted, mert kényelemben jóval a konkurencia előtt járnak! :)

(#8) 426os válasza rdt89 (#7) üzenetére


426os
őstag

Nem mostanában lesz ez a vásárlás, de azért köszi :)
Egyébként kicsit furcsa, meglepő, hogy a 406 már ilyen "idős" modell (lassan 20 évesek lesznek az első darabok, ha jól számolok). Nekem meg még mindig egy modern autóként él az emlékeimben, a Taxi sorozat miatt nagyon megmaradt. Aztán most, hogy újra elkezdem rájuk felfigyelni az utakon szomorúan tapasztalom, hogy valóban nem mai kocsik ezek, a formavilágukon is látszik, valahogy modernebbre emlékeztem. Nem mondom, hogy csúnyák, mert abszolút nem azok, csak kicsit megkopott a design.

.

(#9) rdt89 válasza 426os (#8) üzenetére


rdt89
addikt

Én, ezt, így nem mondanám. Az én szememnek még mindig egy alacsony építésű, áramvonalas, gyönyörű formákkal megáldott szépség. Az új autók, szögletesek, éles vágásokkal teli formaviláguk futurisztikusan hatnak. Mivel azt szokta meg a szem, így réginek hat a 406, de szerintem még mindig az egyik legszebb formával rendelkező személygépkocsi, és ha beleveszem, hogy a Coupe változata bekerült az örökfiatal GT-k ranglistájának a top 3-as helyezetébe és a Totalcaron is tesztben a legszebb GT-nek mondják, nem teljesen sütném rá az "öreg" szót. :) Az én autó az ami öreg kinézetre! :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Szoszo94 válasza rdt89 (#9) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ó, a 406, hétvégente mikor hazajárok, mindig ott áll egy abban az utcában, ahol végigsétálok. Fehér színű, nem bánnám, ha az enyém lenne :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#11) rdt89 válasza Szoszo94 (#10) üzenetére


rdt89
addikt

Abba a színbe meseszép, én se bánnám ha egy rám találna :)

(#12) eclipse92


eclipse92
tag

Nekem személy szerint tetszik ez a 306os :) egyáltalán nem tűnik öregnek.. szép vonalai vannak. az eleje a legszebb szerintem, jó azért a műszerfalon látszik hogy nem mai a kicsike de inkább vennék egy ilyet mint egy régi suzuki swiftet (alias száguldó koporsót) :U

(#13) rdt89 válasza eclipse92 (#12) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen :) Igen azért egy Suzukihoz képest klasszisokkal jobb minden téren, anyaghasználatról nem is beszélve. Ha sikerül megtalálnom a régi videó és képcsokrot, akkor testvérem előző kocsijáról szeretnék egy tisztelgés szerű leírást csinálni. Ő pedig nem más mint a legendás és halhatatlan Wartburg 353w, de nem ettől volt különleges darab, hanem a sok-sok apró átalakítástól optikailag, az utolsó 1988-as kiadás padlóváltóval, mely tovább emeli a ritkaságok csarnokába, mondjuk szegény papírjaguár el lett pazarolva 35 ezerért. :)

Személy szerint imádtam ezt a kocsit, volt egyedisége XD

(#14) eclipse92 válasza rdt89 (#13) üzenetére


eclipse92
tag

Annyiért kár volt elpazarolni azt a jó kis warburgot... egyébként számomra az "álom" autó egy Golf 4-es vagy Passat TDI :U de leginkább a Golf 4 mert kiskorom óta az egyik kedvencem. tetszik a kinézete. :K

(#15) rdt89 válasza eclipse92 (#14) üzenetére


rdt89
addikt

Na ez jó, akkor neked se elérhetetlen összegű az álmod :)

(#16) eclipse92 válasza rdt89 (#15) üzenetére


eclipse92
tag

Nem nem... :U nem is tetszenek az új autók.. a sport kocsik (pl Ferrari) meg főleg nem.. jó .. gyors meg sok paci van a motorház alatt.. de valahogy nálam nem ez a mérvadó...

(#17) Szoszo94 válasza rdt89 (#15) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem egy Mustang az álmom :DDD
Ha sikerül az egyetem és el is tudok helyezkedni olyan helyen, ahol meg is fizetnek (külfölkhmmkhmmm), akkor talán nekem sem lesz annyira elérhetetlen :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#18) TechRobot


TechRobot
aktív tag

várunk ide:
http://www.franciaautoklub.hu/

Dikk egy százas...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.