Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) generic


generic
senior tag

Support tényleg 0, viszont ebben a kategóriában tényleg ez a legjobb tab. :)
Nekem volt alkalmam kipróbálni a két "ellenfelét" is, hidd el, hiába nem valami erős, de jó kis gép 19.990ér..:))

(#2) razorka777 válasza generic (#1) üzenetére


razorka777
veterán

Aki nem próbált előtte mondjuk ICS-t mobilon annak jó,de nekem ez kevés. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3) myke01 válasza razorka777 (#2) üzenetére


myke01
senior tag

Ennyi pénzért ez jár , csodát én sem vártam ettől a készüléktől :D . Szerencsére gyárilag root-olt ,és szépen ki lehet "gyomlálni" a felesleges háttérben futó alkalmazásokat, ezzel is gyorsítva a rendszeren.
A legújabb kiadások már Jelly Bean op.rendszerrel jönnek ki,ezért merült fel bennem a kérdés, hogy lesz-e hivatalos frissítés a DPS Dream 7-hez?
Mivel támogatást nem találtam sehol a neten ehhez a tablethez ,ezért valószínűnek tartom, hogy csak "főzött" rom-ot(4.1 Android) tudunk majd csak feltenni "frissítés-gyanánt".

(#4) razorka777 válasza myke01 (#3) üzenetére


razorka777
veterán

Állítólag elképzelhető,hogy lesz rá jelly bean.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5) myke01 válasza razorka777 (#4) üzenetére


myke01
senior tag

Én is bízom benne !
Ha valamit megtudsz "jelly bean" ügyben ,akkor ne tartsd magadban ... :))

(#6) razorka777 válasza myke01 (#5) üzenetére


razorka777
veterán

Oké

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#7) delofeu


delofeu
csendes tag

Sziasztok.

Vettem én is egy ilyen cuccost, ennyi pénzért, azt tudja, amit vártam tőle.
Bár, néha hajlamos nagyon gondolkozni, ha netre csatlakozok.
Nektek, milyen erős a wifi? Nekem elég gyenge és annyira nem is stabil..

[ Szerkesztve ]

Egytál, kéttál, hánytál?

(#8) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Mai napon vettem egy Dream 7 JB készüléket. Eddigi tapasztalataim nagyon pozitívak, remélem ez később se hajlik negatívba. Kopp, Kopp, Kopp
Egyedi látásmód és pontozás, fórumokban felvetődött hibákra koncentrálva:
Android: 4.1.1: 5/5 ebben bizony a nagy gyártóknak van mit tanulnia
Betekintési szög: 3/5, de ne várjunk IPS minőséget
Kép minőség: 4/5 nekem bejött, jobb mint amit vártam
Zene/hangerő: 4/5 erősebb a hangja a Toshiba AT300 készüléknek, pedig csak mono és szerintem szebben is szól.
Film: 4/5 elképesztő, 720p, 1080p mind fut rajta, akadás nélkül!! Egyetlen probléma, amivel találkoztam, bár ez szerintem vagy szoftveres, vagy a pendrive miatt van, ha beletekerek a fimbe, megáll a filmlejátszás, véglegesen. Majd kipróbálom kártyáról is.
Alvás: 4/5 leküldtem alvásba és nem állt meg az óra, wifit ugyan megfuttatta, de ha vársz vele egy fél percet és oké lesz.
Wifi: 5/5 több falon át sem volt gond, nem dobálta el eddig a jelet és maxon látja.
Böngészés: 4/5 amiket eddig megnéztem azokat az oldalakat az alap böngészővel gyorsan betölti. Youtube filmlejátszás, sima ügy, nem csúszik a hang.
Megvagyok elégedve.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#9) llspencerll


llspencerll
tag

A forgalmazót megkérdezve, frissítése nem várható, sőt, ők sem frissítik a szervízben.

(#10) razorka777 válasza llspencerll (#9) üzenetére


razorka777
veterán

ez várhato volt.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#11) myke01 válasza razorka777 (#10) üzenetére


myke01
senior tag

Szinte sejtettem ,hogy a "fenti" bejegyzésben linkelt oldalon csak "látogató-csalogató" volt a 'Mikulás-napi boldogság :) ' bejegyzés :) . Azóta nem annyira "pörög" az oldal....

(#12) razorka777 válasza myke01 (#11) üzenetére


razorka777
veterán

Én mindenesetre tanultam a saját hibámból és inkább gyűjtök egy normális tabra,mert ez nagyon messze van tőle.
Minap volt szerencsém a kolegám galaxy tab 7-esét kipróbálni.hát.mit ne mondjak,inkább tettem volna hozzá és megvehettem volna azt. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#13) SATIKA31 válasza razorka777 (#12) üzenetére


SATIKA31
tag

Üdv!
Használja valaki a 9-es verziót?
Másnak is nagyon lassú?

(#14) razorka777 válasza SATIKA31 (#13) üzenetére


razorka777
veterán

Azon már alapból Jelly Bean van,ha jól tudom.És még úgy is lassú?
Pedig a 4.1 jobban optimalizált,mint az ICS,plusz a memóriakezelése is jobb,gördülékenyebb. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#15) SATIKA31 válasza razorka777 (#14) üzenetére


SATIKA31
tag

Hát nem tudom kb 5X nyomtam factory resetet 1 hónap alatt mert még böngészni sem lehetett.
A játékot meg teljesen el kell felejteni max kártya játék.

(#16) razorka777 válasza SATIKA31 (#15) üzenetére


razorka777
veterán

Nálam kimerült a játék a snapszernál,mert azt még vitte,bár volt amikor hajlamos volt belassulni még az is.
Én mindenesetre örülök,hogy megszabadultam ettől a......na,mindegy. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#17) SATIKA31 válasza razorka777 (#16) üzenetére


SATIKA31
tag

Csak azt nem értem hogy a hardverrrel nincs gond akkor mivel van?

(#18) razorka777 válasza SATIKA31 (#17) üzenetére


razorka777
veterán

Nincs rendesen optimalizálva az OS.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#19) madagaszkar


madagaszkar
tag

2012.12.15-én vásároltam egy ilyen készüléket a Media Markt-ban. A mai napon próbálgattam a különböző funkciókat rajta, videókat szépen játssza,( pendrive-ról is ) wifi gyorsan talál jelet, usb billentyűzetet szépen felismeri, böngészés elfogadható sebességű, a készülék hátlapjának anyaga és kiképzése miatt jó a fogása nem csúszik ki a kézből, összességében elégedett vagyok a géppel.. Azonban találtam egy óriási problémát, a képernyő baloldali része a szélétől 1 cm-re kezdődően egy két centi széles sávban nem érzékel semmit. legegyszerűbben úgy lehet észrevenni, hogy a virtuális billentyűzeten nem érzékeli a W,Y, és az Y alatti billentyűket. Szerencsémre még csak 48 óra telt el a vásárlástól számítva, holnap viszem vissza, remélem kicserélik.
Az lenne a kérésem, hogy ha van aki hasonlóan járt ezzel a géppel, az megosztaná velem a tapasztalatait:
szerviz javítási ideje, ha 72 órát meghaladta a hiba észlelése stb. Okulásként is írtam le az esetemet, hogy ha van aki ilyen gép vásárlásán töri a fejét még időben észlelje a hibát és cseréltesse ki!

(#20) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nálam volt egy ilyen 2 hétig, 6 hónapos, eredeti verzió, akkor még 4.0.x mennyivel? 3 vagy 4 most nem tudom. Az tökre pozitív csalódás volt, általánosságban retekgyors, 1080p nem gond, csak a kijelző a ratyi.
Aztán haver vett egy új szériásat, na az egy kalap szar. Lassú mint a dög, és fagy meg bugol. A cikk melyikről szól?
Egyébként 20k-ért jó lenne, bár a giro pontatlan, a mali400 teljesítménye meg érdekes. Elvileg lealázza az adreno 200-at, ez sokszor meg is történik, de a raging thunder 2-őt nem kedveli, pedig az még galaxy y-on is elmegy...
Mindenesetre élő háttérképet nem kell rá rakni az biztos.
[link] itt az összehasonlítás, az a hardveres opciók gomb hiányzik az újról...

(#21) razorka777 válasza quailstorm (#20) üzenetére


razorka777
veterán

Az új szériás volt nekem. :)

Az első széria 4.0.3-mal,a második 4.0.4-gyel jött ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#22) myke01 válasza razorka777 (#21) üzenetére


myke01
senior tag

Az enyém ,pontosabban a páromé is 4.0.4 Androiddal van felvértezve gyárilag . Nem mondom ,hogy nem férne rá a "vérfrissítés" JB ügyileg , de kizárólag csak is a gyárilag megírt frissítés jöhetne szóba. A "mások" által írt szoftverfrissítéssel már volt gondom (androidos telón ) .

[ Szerkesztve ]

(#23) razorka777 válasza myke01 (#22) üzenetére


razorka777
veterán

én meg pont azt mondom,hogy a gyári firmwarek az optimalizálatlan s*arok.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24) quailstorm válasza razorka777 (#23) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jaja. Max nincs meg minden driver és valami nem működik főzött ROM-on. De mindig az az első ha veszek egy telót... Szeretem kihasználni amiért pénz adtam, nem pedig beleőrülni a hibáiba.
Havernak azt csinálja a dream7-v2, hogy 3 appot enged lekapni a google fiókkal, aztán kell egy másikat kreálni.
[link]
A régi verzió még A10-es allwinner.

(#25) razorka777 válasza quailstorm (#24) üzenetére


razorka777
veterán

az is igaz sajnos,hogy ezekhez a low budget tabletekhez nem nagyon van custom rom,ugyhogy az ember kénytelen a gyári rommal kinlódni

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#26) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
ADB drivereket honnan tudnék letölteni hozzá? Mert hiába dugom össze a win7-es gépemmel, bármelyik módban, mindegyiknél hibát ír ki az illesztőprogram keresésekor...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27) razorka777 válasza gabe_ (#26) üzenetére


razorka777
veterán

a techknow forumán vannak fent driverek

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#28) gabe_ válasza razorka777 (#27) üzenetére


gabe_
őstag

de jó, nem vagyok regisztrálva, így nem enged keresni sem...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#29) razorka777 válasza gabe_ (#28) üzenetére


razorka777
veterán

Akkor regisztrálj. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#30) gabe_ válasza razorka777 (#29) üzenetére


gabe_
őstag

közben sikerült megoldani egy superoneclick nevű programmal. A rootolás viszont még mindig nem megy... (JB van a kicsikén)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#31) razorka777 válasza gabe_ (#30) üzenetére


razorka777
veterán

Elvileg,legalább is az enyém gyárilag rootolt volt.Szerintem a tied is megy superuser nélkül is.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#32) Allure


Allure
aktív tag

Van a családban egy ilyen kütyü, a gyári rom tényleg elég gáz, viszont a jó hír az, hogy a Concorde Tab One romjait fel lehet rá tenni, mivel ugyanaz a hardvere mindkettőnek. Felraktam a legújabb Jelly Bean romjukat és azóta a tulaj állítása szerint egy fokkal jobb lett a kütyü. Itt a leírás hozzá.

(#33) gabe_ válasza razorka777 (#31) üzenetére


gabe_
őstag

Az enyém nem rootolt, legalábbis a titanium backup program mikor elindul, azt írja ki. feltettem a superusert, de semmi változás. Romot cserélni nem akarok rajta, csak a gyárit rootolni.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#34) razorka777 válasza gabe_ (#33) üzenetére


razorka777
veterán

Ami nekem volt DPS az 4.0.4-gyel jött és gyárilag rootolt volt. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#35) myke01 válasza razorka777 (#34) üzenetére


myke01
senior tag

Megerősítem ,az enyém is rootolt a gyári 4.0.4-el.

(#36) madagaszkar válasza madagaszkar (#19) üzenetére


madagaszkar
tag

Két nap után visszavittem az Media Markt-ba és szó nélkül kicserélték, elismerték a hibát! Az új amit kaptam az egyik eladó által, saját magának félretett és letesztelt példány volt. Eddig stabilan működik semmilyen hibát nem produkál, a kijelző érzékenysége jó, a wifi néha belassul. Az én példányomon két kijelzővédő fólia van. A felső nagyon vékony alatt van egy sokkal vastagabb is, ezt úgy vettem észre, hogy a felső eltávolításakor a jobb felső szélén elvált az alsó is és így láthatóvá vált az alsó ami nagyon vastag, szinte műanyag lemez szerű. Szerintem ezt is el kellene távolítani, mert szinte biztos, hogy ezért nem túl érzékeny a képernyő. Egyébként a felső eltávolítása után a képernyő függőleges csíkozottsága megszűnt.

(#37) hodostamas válasza madagaszkar (#36) üzenetére


hodostamas
addikt

Van már hozzá gyorsabb rom: [link]

(#38) gabe_ válasza hodostamas (#37) üzenetére


gabe_
őstag

:R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#39) gabe_


gabe_
őstag

Ma reggel végre sikerült rootolnom a dream 7-est, az adb driverrel volt gond, de már jó. (A JB-es verziót kaptam)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#40) GŐZEKE


GŐZEKE
csendes tag

nekem aránylag bevált a gép, szeretném upc stick el összehozni az nem megy.és vodafone stick el sem.mit lehetne tenni?tudja valaki?köszi.

(#41) firgusz


firgusz
újonc

Sajnos egy véletlen folytán,dps tablet dream 7 gépünk leesett a földre.Betört a belső képernyője.Nem lehet egyáltalán használni.Vajon mennyibe kerül a szervizelése,a képernyő hibájának javítása? :F Segítsetek!

(#42) razorka777 válasza firgusz (#41) üzenetére


razorka777
veterán

10k alatt tuti nem úszod meg.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#43) gabe_ válasza firgusz (#41) üzenetére


gabe_
őstag

Az már szinte gazdasági totálkár.

GŐZEKE: Ezeket a típusú stickeket kezeli elvileg. Be kellene szerezni valamelyiket.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#44) myke01 válasza firgusz (#41) üzenetére


myke01
senior tag

Szerintem jobban jársz egy új masinával (anyagilag ) :) ...Ezeket nem nagyon szokták javítani, olcsó kategória ; tudom a 20E Ft is pénz (nekem is ) .

[ Szerkesztve ]

(#45) GŐZEKE


GŐZEKE
csendes tag

Kétféle stick-em van egyikkel sem megy

(#46) GŐZEKE válasza gabe_ (#43) üzenetére


GŐZEKE
csendes tag

2-ből egyikkel sem megy vajon miért?

(#47) dzsidzsas válasza GŐZEKE (#46) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Mert sok féle stick van, a leggyakoribbak drivere van benne, nem Magyar viszonylatban. Ráadásul, egy csomó sticknek nincs linux driverje, pl ZTE, ezért benne se lehet, keress olyat ami benne van a listában.

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#48) GŐZEKE


GŐZEKE
csendes tag

lehet hogy én vagyok a hülye hozzá de bármit csinálok azt írja:sikertelen hálózatkeresés

(#49) zmiko


zmiko
csendes tag

Sziasztok!
Én tegnap kaptam meg. JB-vel jött. Eleinte próbálgattam, majd kicsit kikapcsoltam. Közben végig töltőn volt (nullára merült akkuval érkezett). Amikor újra bekapcsoltam, nem tudtam feloldani a zárat (minta). Szakadozott a rajzolás, hol csak az elejét, hol csak a közepét jegyezte meg a mintának. Végre sikerült belépnem. Gépelni nem lehetett. A virtuális billentyűzethez valahol hozzáérve 5-ből kb. 1-szer egészen más jelent meg. Volt, hogy az L-et megérintve LAG jelent meg :Y. Már majdnem teljesen feladtam, mire feltöltődött a tablet. Kihúztam a töltőből, és azóta, mint a kisangyal.
Tudtok erre valami magyarázatot?

(#50) hodostamas válasza zmiko (#49) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem a legjobb a töltő :) Nagyon sok kapacitív érzékelős eszköznél előfordul ez. Használj másik töltőt, vagy rendesen meg kell fogni ilyenkor a táblát, az is segítni szokott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.