Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Nem járt már le nagyon rég a nevezés?

(#2) razorbenke92 válasza kemotox (#1) üzenetére

Jogos, rosszul linkeltem. Egyébként írtam is, hogy meg lett hosszabbítva. Most vasárnap a határidő.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#3) kemotox válasza razorbenke92 (#2) üzenetére


kemotox
addikt

Jah zsír, akkor hajrá!

(#4) menledge


menledge
senior tag

Helo!

Tetszik az ötlet, bár fogalmam sincs, h csinálod meg, h jelezze, ha jött egy mail vagy fb értesítés... :Y
Szóval csak az értesítés elhelyezésére adnék egy tippet, vagyis inkább csak leírom az én meglátásom. :)

Szerintem az egér "seggére" tedd, mert ugye a gomb a monitor felé néz, és mondjuk ha távolabbra mész, akkor jobban azt látod, mivel a gombos résznek lefelé menő íve van.

Sok sikert a megvalósításhoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#5) razorbenke92 válasza menledge (#4) üzenetére

Nagyon köszönöm, ilyen, és ehhez hasonló gondolatok forogtak bennem. Főleg azért is volt kérdéses bennem az elhelyezés, mert f.ngom sincs, hogy hol lesz eltakarva a legkevésbé használat közben.

Szeretnék rekonstruálható dokumentációt csinálni, meg fogod benne látni.

Rövid tömör spoiler, hogy be akarok építeni az egérbe egy mikrokontrollert, amivel könnyítem a benne elvégzendő feladatokat.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#6) menledge válasza razorbenke92 (#5) üzenetére


menledge
senior tag

Értem, kíváncsian várom, nagyon érdekel a dolog! :)

Még az elhelyezéshez annyit, h először én is a használat közbenire gondoltam... de mondom, rajta van a kezem, talán a gomboknál van egy kis rész ami látszik, de mondom ha használom a monitort lesem nem az egeret! Ekkor ugrott be, h pl. én sokszor ha csinálom egyéb dolgom, a monitort kikapcsolom, de megy a gép, ezért, ha az egér mutatná, h jött egy értesítés az frankó volna, mert csak odapillantok és tudom, mindenzt a monitor ki-be kapcsolgatása nélkül! Ezért is tetszett nagyon meg az ötlet. Szóval szerintem ne azt figyeld, h használat közben mennyire lehet látni, hanem ha távolabb vagy a géptől, akkor jól lehessen látni.

Bocsi, h így belepofátlankodtam, természetesen csak a véleményem mondtam, nem e szerint kell megvalósítani! :B :DDD

(#7) razorbenke92 válasza menledge (#6) üzenetére

A legfontosabb: Ne kérjen senki bocsánatot. Nem olyan téma, hogy életem álmát valósítom meg, csak nekem kell, és ne szóljon bele senki. Ellenkezőleg! Valami olyat akarok csinálni, ami amellett hogy klassz, nem csak nekem tetszik, hanem a nagyérdeműnek is. A tervek sem olyan konkrétak, vagy előrehaladottak, hogy ne fogadnék meg egy-egy jó ötletet.

(Igen, a használat közbeni értesítés miatt lesz benne a rezgő motor. Az már csak hab lenne a tortán, ha végre rájönnék, hogy milyen infót ad a játék a gépnek/kontrollernek, amikor rezgésre kényszeríti. Akkor még arra is lehetne írni valamit.)

Szerk: Az értesítőt elsősorban azért álmodtam meg, mert speciel én amikor tanulok, mindig elkezd járni az agyam, hogy mi van, ha pont most jön az email a vizsgámról, vagy tesznek ki a fb csoportba valami fontosat. Ezért percenként nézem ezeket, és néha le is ragadok, mert "jjjééé milyen klassz képeket rakott fel ez", "jé milyen érdekes cikket rakott ki az". Így meg hatékonyan tudnék tanulni emailre várva is :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#8) menledge válasza razorbenke92 (#7) üzenetére


menledge
senior tag

Okés, értettem! :B :K

Tényleeeeeg!!! :C Így a kettőt kombinálva lenne tökéletes! Használatközben rezeg, távolabbról meg látod a ledes értesítést! Esküszöm le kéne védetned! :D

Na igen.. ez eszembe se jutott, pedig nálam is így van... :DDD Lehetne ez a szlogen is: A tanulást elősegítő egér! :D

(#9) OutsideR válasza menledge (#8) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Logitechnek volt régen (kb még a facebook előtt) egy mx 610 nevú rádiós egere amin volt ilyen email meg msn led. Mondjuk én nem ezekért vettem, hanem mert létezett balkezes verziója, ha nem kezd el betegeskedni 1 éve még most is azt használnám.

Kéken és zölden pulzált a led ha e-mailed vagy msn üzeneted jött, sőt mivel ezek egyúttal gombok is voltak nem csak visszajelzők ha megnyomtad nyitotta is az alkalmazást, szóval a levédetésről sajnos sikerült lecsúszni. bár rezgés nem volt benne, így akár még be lehet jegyezni hogy kombinált jelzés.

Tényleg elég kevés a hely ebben az egérben, én is alig tudom belerakni a cuccokat amiket beleterveztem.

[ Szerkesztve ]

(#10) menledge válasza OutsideR (#9) üzenetére


menledge
senior tag

Hú de kafa! :))
Elfogadnék egy ilyet! Nekem nagyon bejön ez az ötlet! :) Mindjuk az utolsó forgalmazási ára már nem annyira! :DDD

(#11) OutsideR válasza menledge (#10) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Sajnos én balost már csak e-bayen találtam ott is aranyáron.
2005-ben adták ki az egeret akkor még nem tombolt a Facebook láz
A ledek meg ugye outlookkal meg MSN-el működtek, szóval ma kb használhatatlanok. Nem is igazán használtam őket soha semmire, csak mikor megvettem (2006-ban) kipróbáltam és annyi.

(#12) razorbenke92 válasza OutsideR (#9) üzenetére

Tegnap fotózás helyett inkább dolgoztam, (lemerült a fényképező, és úgy voltam vele, hogy amíg tölt, csinálok valamit. Úgy belelendültem, hogy 4 óra alvást hagytam magamnak munka előtt. Fotó így nem lett.

A helyet elég drasztikusan oldottam meg, na de nem spoilerezek, majd jönnek a fotók :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#13) OutsideR válasza razorbenke92 (#12) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Felcsigáztál :)

(#14) menledge válasza razorbenke92 (#12) üzenetére


menledge
senior tag

Várjuk! :K

(#15) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Külsőben milyen lesz, azt nem tudom, de technikailag 5*.

(#16) menledge válasza Fr0z3n (#15) üzenetére


menledge
senior tag

Pontosan! :) Nagyon várom a végeredményt, és a további updateket! :K

(#17) razorbenke92 válasza menledge (#16) üzenetére

Köszönöm! Nem akarok elkiabálni semmit, de a hét végére jön a frissítés :R

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#18) csabi112


csabi112
Modder

Tetszik ez az "okosegér"! Nem semmi lesz a belső. :C

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#19) razorbenke92 válasza csabi112 (#18) üzenetére

Fú, ne is mondd, ma bepróbálgattam az RGB-ket. Hát komolyan mondom, ha kész lesz ebbe belefingani sem lehet majd, olyan kevés hely marad :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20) OutsideR


OutsideR
aktív tag

hát igen, a hely az nem túl sok benne, nálam is elég nehéz úgy berendezni hogy minden elférjen.

(#21) mekker


mekker
őstag

Annyi elektronika lesz benne a végén, hogy forrósodni fog tőle az ember keze:D

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22) razorbenke92 válasza mekker (#21) üzenetére

Ezzel arra célzol, hogy tegyek bele hűtést is? :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#23) OutsideR válasza razorbenke92 (#22) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Ja, az jó ötlet. Egy 12 centis venti simán elér még benne. :D

(#24) mekker


mekker
őstag

Egy USB csati + egy ilyen nyakkendó

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#25) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Hát nem biztos hogy én jártam jól a teljes nyák újragyártással.
Ez az első nyákom. Több napig tartott míg elkészült, majd ismét több napig a hibakeresés és javítás. Az usb hubom valamiért nem akar működni, mint ahogy a gombváltó kapcsolás sem, az egér végre talán már jól működik. Így jelenleg az a helyzet hogy az új dolgok közül amit beletettem gyakorlatilag semmi nem megy.

(#26) razorbenke92 válasza OutsideR (#25) üzenetére

Kitartás kolléga!

Én tegnap (valószínűleg napszúrás miatt) szétrobbanó fejjel próbáltam túlélni a napot. Nemhogy az egérrel nem tudtam foglalkozni, de kihívás volt még inni is. Kicsit kedvem szegte, hogy a mai nap be kéne fejeznem, és sok minden nem úgy lesz megoldva, ahogyan szerettem volna.

Másrészről, rengeteget tanulunk minden egyes új munka közben, amibe belevágunk. Ha nincs ez a verseny, valószínűleg én sem próbálok soha pulzusmérőt építeni :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#27) OutsideR válasza razorbenke92 (#26) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Na igen, rengeteget tanultam az elmúlt pár hétben, rengeteg szívás árán. Az egeres verseny nélkül én sem gyártottam volna nyákot még jó ideig. Tudom is miket és hol rontottam el (azon kívül hogy ismét alábecsültem az elvégzendő munkát) de most már legalább van némi rálátásom a nyákkészítés mikéntjére.
Nem tudnám megsaccolni hány tíz órát görnyedtem a nagyítós lámpa felett, de biztos hogy már eléggé kikészültem.

(#28) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Sikerült végül elkészülnöd időben?
Van friss infód, képed vagy valami?
Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre

(#29) razorbenke92 válasza OutsideR (#28) üzenetére

Nem, sajnos nem fejeztem be. A baj, hogy voltak rajta komoly hiányosságok, főleg a kinézetén még. A visszajelző fények dizájnja nem sikerült az igazira, ahogyan a CM jel sem. Kicsiben nagyon nehezen tudtam sablonozni, a szabadkézi tehetségem pedig nem elég jó. Ez lenne az első nyilvános munkám PH!-n, és mit sem ér, ha néhány rosszul sikerült külsőséggel elrontom a bemutatkozásom. Ezért döntöttem úgy, hogy nem adom ki még a kezeim közül.

A határidő után el kellett mennem nyaralni, azután munkaügyben kellett elutaznom otthonról, most itthon vagyok hétfőig, utána megint nem, így nem tudtam még azóta sem befejezni, de amint leteszem itthon a sejhajom be fogom fejezni, mert nem sok kell már neki.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#30) OutsideR válasza razorbenke92 (#29) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Az enyém sem egészen olyan lett mint amilyet akartam, de mindenképpen le akartam adni, így kompromisszumokat kellett kötnöm magammal. (jó sokat :( )

(#31) mekker


mekker
őstag

Bekönyvjelzőzöm a lapot, ha befejezed, azért írj ide valamit. Számomra ez volt talán a legérdekesebb próbálkozás.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#32) razorbenke92 válasza mekker (#31) üzenetére

Talán a nyáron erőt merítek, és befejezem.

Addigra megépül a CNC és hozzáférek egy 3D nyomtatóhoz is, így kicsit könnyítve a munkámon.

Köszönöm az érdeklődést :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#33) OutsideR válasza razorbenke92 (#32) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Engem is érdekel a végeredmény.
Na meg a munkafolyamat is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.