Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Gratula a cikkhez, én is ezen a billen gondolkodtam, de valahogy Logitech párti vagyok ilyen téren, de még nem tettem le a voksomat a G710+ mellett, de afelé hajlok, főleg a Mx Brown miatt, nem nagyon szeretem a hangos billentyűket. Habár azt is tudom, hogy van az Ultimate-ből Stealth verzió, de azt még legalább 2x olyan nehéz beszerezni, mint a simát.

(#2) #52815360


#52815360
törölt tag

A kopáshoz : 2 éve használok egy sima bw-t, nagyon picit van csak megkopva a wasd.

(#3) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

O-ring ide-oda, így is úgy is szörnyű hangja van!
Soha nem (lehet) mech. bill.-zetem! :(
Asszony kivágna vele együtt. Még a sima bill ütögetésemtől is a falnak megy néha! :D Idegesíti TV nézés közben! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) lorcsi


lorcsi
veterán

nem tudom elhinni hogy egy bill enyniét ér
ez nagyon nonszensz és szerintem a reális valóságtól maximálisan elrugaszkodott :(
ilyen árban a teljesítményt nagyban befolyásoló ezközöket kapni (lap, proci, memő..winyóból is több terrásakat)

2006-ban vettem egy diNovo szettet, mostanra érzem, hogy csere érett..de 10-15-nél többet egy iylen exkluzív szettnél most sem adok többet. feltéve ha megtalálom az utódját

(#5) lorcsi válasza lorcsi (#4) üzenetére


lorcsi
veterán

mellékesen piszok hangos

(#6) fi:zi'k válasza lorcsi (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha jobban belegondolsz, a nem megfelelő perifériák (bill, egér, monitor) miatt sokkal többet bukhatsz mint amennyit egy kicsit jobb hardveren nyernél.
Természetesen ez csak munkát feltételezve igaz. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) keIdor válasza lorcsi (#4) üzenetére


keIdor
titán

Nem csak ez ennyi.:)

Egyébként nekem is ez van, meg vagyok vele elégedve, hangosnak hangos az tény, legközelebb Black, Brown vagy Red lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Gyűlölöm ezt a kattogó hangot, gyűlölöm ahogy lenyomod és olyan mintha leért volna az aljára, de neeeemmm....az még egy picit tovább megy.
Nálam az ilyen típusú billentyűzet a kuka kategóra. a legszarabb ever.
El nem tudom képzelni hogy lehet ezt szeretni.
Ínhüvelygyulladást kapok már a nézéstől és a hangtól.

Semmilyen visszajelzést nem ad hogy ez jah tényleg ez le van nyomva...A le van nyomja azt jelenti hogy le van nyomva nem azt hogy félúton már érzékel és még tovább szalad még 3 mm-ert
Volt ahol ilyet kellett használni azt hittem kivágom az ablakon a gecibe...

gondolom mennyibe fájt legyártani egyébként, kapcsoló darabja 50Ft sima billentyűzetnél 25Ft
előbbi 40eFt utóbbi 4eFt

Igazi gépelős billentyűzet az a Thinkpad(T40-T60-T400) billentyűzete.
Játékra a 3-4e Ft-os USB-s

[ Szerkesztve ]

(#9) lorcsi válasza keIdor (#7) üzenetére


lorcsi
veterán

tudom, szerintem elképesztően el vannak maguktól szállva a gamer matrica miatt

fi:zi'k:
egyedül a monitornál érthető, mert ott a szemet nagyon óni kell
de alapvetően egy 2-4k bill és egy 40-50k értékűben szvsz nem sok különbség van

[ Szerkesztve ]

(#10) fi:zi'k válasza lorcsi (#9) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Amennyiben könnyíti és vagy gyorsítja a munkát, úgy van értelme. Nyilván végig kell gondolni, hogy mennyi idő alatt térül meg a befektetett összeg.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Csak én nem találtam meg a cikkben, hogy akkor most tulajdonképpen, mi ér ezen a billentyűzeten 40K+-t? Leírod több helyen, hogy újra megvennéd a hibái ellenére, de mik az előnyös tulajdonságai? Néhány extra gomb és hangyaf@sznyit halkabb kattogás egy 5K-s tescos billentyűhöz képest? A Wave kb 15K volt ha jól rémlik amikor megjelent. Mitől ér meg ez 3x akkora árat? Mert ráírták, hogy "Gamer" és szépen világít? Meg plusszpénzért lehet rajta frankó gombokat cserélni? Jajjistenkém.

Szigorúan szubjektív vélemény.

(#12) lofagi válasza SUPREME7 (#11) üzenetére


lofagi
addikt

Nem, nincs benne, hogy mi ér 40e forintot. Ezt jó magam sem tudom megmondani. Biztos benne van a razer mivolta, nem épp arról híresek, hogy alul lennének árazni. Azért írom, hogy megvenném újra és újra, mert megszerettem, tetszik, mert a vonzása alá kerültem. Ez szubjektív, én nem csak azért veszek termékeket, mert megéri, hanem azért, mert bele szerettem. Viszont ez nem olyan, amit mindenkinek meg kell tennie. :]

(#1) Black Dragon: Köszönöm szépen.

(#2) xRagna: Na igen, ezt a 2 évet nem tudtam bemutatni ama rövid idő alatt. :]

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#13) Rover623 válasza lorcsi (#9) üzenetére


Rover623
félisten

"de alapvetően egy 2-4k bill és egy 40-50k értékűben szvsz nem sok különbség van"
Köszönjük Emese! ;]

primus inter pares

(#14) lorcsi válasza Rover623 (#13) üzenetére


lorcsi
veterán

kicsit bővebben is megy ? ;]

(#15) keIdor válasza lorcsi (#14) üzenetére


keIdor
titán

Reális ára ezeknek olyan 20k lenne, de egyébként van különbség.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) lorcsi válasza keIdor (#15) üzenetére


lorcsi
veterán

nyilván van.
de nem ekkora..és ergonómiailag is kb ugyanaz
a wawe és 1-2 bill. másabb..de alapvetően supreme7 véleményével értek egyet

egy 2-5 ezres bill és egy 15-20 ezres között valóban van különbség..de egy 40-50 ezres már másabb

[ Szerkesztve ]

(#17) D1Rect válasza Rover623 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

A felhasználók jelentős részének nincs is.
(mondjuk ne a legutolsó Fosch billhez hasonlítsuk, hanem egy belépő MS-Dell-Logi-etc)

(#18) F34R válasza RyanGiggs (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

igen ilyeneket megszab ? lol.

(#5) lorcsi

es az nem erdekel senkit, nem tudom hanyan nyavognanak ha fele ennyibe kerulne ?

(#8) angyalpc2

no comment....... ervelni tudni kell.

#16) lorcsi

van a francokat van a gumimembranos tokmindegy hogy 5k-s vagy 15k-s. A valtozast tenyleg ezeknel a billentyuzeteknel erzed majd.

(#19) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nekem egy razer arctosa van, ezután a csuklótámaszról nehezen mondanék le. a uk kiosztás nem zavar, tudom mi hol van (a gyakran használtakat legalábbis). az enyémnek sajna nincs háttérvilágítása, viszont a visszajelző ledeket leragasztottam fekete szigszalaggal, vakított. én spec szívesen kipróbálnék egy mechanikus klavit is az érdekesség kedvéért, de ennyiért én sem venném meg. talán életemben összesen nem költöttem ennyit klavira

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20) D1Rect válasza F34R (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

"van a francokat van a gumimembranos tokmindegy hogy 5k-s vagy 15k-s."
Évekig használtam valami egyszerűbb logitech billt, teljesen meg voltam vele elégedve, de ez a mostani modecon miatt fogok mechanikusat venni.
A háttérvilágítást már megszerettem(az egyetlen előnye ennek a vacaknak) és ha ennyit rászánok(15+) akkor meg legyen mechanikus.

(#21) lorcsi válasza D1Rect (#20) üzenetére


lorcsi
veterán

ilyened van?
milyen?
mennyire hangos?

(#22) D1Rect válasza lorcsi (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ez van. Ilyen:[link]

off extra:
Mondjuk az a vicc, hogy a héten voltam majdnem 10 helyi számtechboltban, hogy valami jobb billt keressek.
De nem az, hogy nincs polcon, egy eladót nem találtam aki tudta volna, mi az a mechanikus billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Khelben


Khelben
nagyúr

Ez a hang! Utoljára a 90-es évek elején hallottam ilyet, egy poros helységben használt melós pc billentyűzetétől :D

(#24) lorcsi válasza D1Rect (#22) üzenetére


lorcsi
veterán

8 éves diNovo szettem helyett keresnék valami exkluzívabb utódot..de nem nagyon látok értelmes áron
érdekes lett ez a pc bill. piac

(#25) F34R válasza D1Rect (#20) üzenetére


F34R
nagyúr

15k-ert mechanikusat talalsz , csak azok nem epp lesznek modernek [link]

(#26) D1Rect válasza F34R (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Magyar, világítós, mechanikus legyen ( jó lenne, ha fehér lenne, de esélytelen).
Valószínűleg valamelyik tesoro lesz.

(#24) lorcsi: esetleg nézegesd meg a loginak a bill+egér kombóit, hátha.

(#27) merkucyo válasza SUPREME7 (#11) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Azért ér meg 40-et , és tenné meg újból , mert érzi , h kapott valamit a pénzéért . Ez persze egyénenként változik ,de szvsz azok a dolgok amiket az ember naponta több órán keresztül használ azok legyenek a lehető legjobbak .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#28) keIdor válasza F34R (#25) üzenetére


keIdor
titán

Esetleg az olcsobb Corsair-ek? Azok se veszesek, K60, K70 pl.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) banhammer


banhammer
veterán

Gyuru ide vagy oda ez biza hangos.
A makrogombok elhelyezese meg zavaro, nem ertem miert kellenek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) SUPREME7 válasza merkucyo (#27) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pont ezért tettem fel a kérdést, hogy mit kapott :) Mert a cikkben semmi olyan pozitív dolog nincs ami szerintem ekkora árat indokolna. Ha én valami prémium cuccot veszek, akkor tudok róla valami pozitívat is mondani, mert azért vettem, egyébként meg maximálisan az ár/érték arány híve vagyok. De ez a cikk inkább ilyen e-penis cikk, meg a saját maga megnyugtatása. Ez a cucc HC Gamereknek készülhetett akik csak nem mehetnek el egy gémerversenyre tesco gazdaságos gombsorral, de átlag játékosnak mi a fenének? Átlagember meg azért vesz billentyűt, hogy kényelmes legyen és kézreálló, ami mondjuk egyénileg változik, de itt igazán még ezt se írta a cikkíró, pedig azért két hónap alatt csak rájött, hogy jó is, vagy csak szép és drága.

(Igen, nem szeretem az ilyen "bemutatókat" amik inkább csak mutogatás jellegűek.)

(#31) #52815360 válasza SUPREME7 (#11) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nekem az "olcsóbb" változat van, de leirom mik az előnyös tulajdonságai számomra.

- nehéz ( a maga majd 2kg-os súlyával nem csúszkál az asztalon )
- programozható ( bármelyik gombjára tetszőleges gombot, funkciót állithatok, amiket játékonként/programonként profilokba rendezhetek és válthatok közöttük, sőt felhőben is tárolhatom őket )
- strapabiró ( ezelőtt a bill. előtt évente legalább 3 olcsóbb billentyűzetet elfogyasztottam, ezt pedig már 2 éve használom )

Ami nem tetszik

- a fényes felülete ( nagyon meglátszik rajta a szennyeződés )
- hangos

(#32) Mura válasza angyalpc2 (#8) üzenetére


Mura
csendes tag

Ízlések és pofonok. Nekem a munkám miatt napi 10-12 óra jut a gép előtt, és a mechanikus billentyűzetnek szerintem nincs párja. Nem véletlen, hogy a gyors gépíráshoz általában eredeti Cherry billentyűzeteket szoktak használni (persze a zajt kell tudni bírni hozzá).

Persze ez azon is múlik, hogy min "szocializálódtál" - én még anno Robotron elektronikus írógépen kezdtem, és annak nagyon hasonló volt a kapcsolási "érzete".

A gépírás tanárok egyébként esküsznek a mechanikus írógépre, mert hogy aki azon megtanul gépelni, az mindenhol, minden körülmények között tud majd gépelni. Olyan, mint a zongorázás - azt sem egy elektronikus vacakon, hanem egy klasszikus kalapácsos mechanikán kell.

Hozzáteszem, hogy a klasszikus IBM (NEM Lenovo) Thinkpad billentyűzet a legjobb, ami notebook-on elérhető, és undorral vegyes értetlenséggel figyelem a mostani, szigetes-gumimembrános borzalmakat.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#33) Mura válasza lorcsi (#24) üzenetére


Mura
csendes tag

A DiNovo után nagyon furcsa lesz egy mechanikus - mindenben az ellenkezője a gépelési érzetre. Nagy billentés, kattogó hang.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#34) lorcsi válasza Mura (#33) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem pont ezért nem is lesz mechanikus, nagyon bejött ez a finom stílus

(#35) BlackPriest válasza SUPREME7 (#30) üzenetére


BlackPriest
őstag

pont nem önigazolás, mert leírja a hibáit is, nem csak az előnyeit...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#36) lofagi válasza SUPREME7 (#30) üzenetére


lofagi
addikt

Amúgy pont nem epénisz növelésére írtam a cikket. Pont azt írom le, hogy ennyi pénzért nem biztos, hogy mindenkinek megéri. Hozzászólásban is írtam, hogy nem tudom azt mondani, hogy megérte, mert nem tudom. Viszont valószínűleg megvenném újra, mert Razer párti vagyok. Egyértelmű, hogy aki arra törekszik, hogy mindig ár/érték arányban vásároljon, annak ez nem jó választás. Azt hittem, hogy ez letűnik a cikkből. Sajnálom, nyilván vannak hibái a cikknek, ez az első ilyen jellegű probálkozásom, a következő már biztosan jobban fog sikerülni, vagy nem, de az biztos. :D

Azt meg végképp nem akartam a cikkel elérni, hogy bárki is azt hidje, hogy csak mutogatni szeretném, hogy nekem ilyen van. Inkább azt tanácsolom,hogy aki akar egy ilyet az okvetlen próbálja ki előtte, mert pont ez az, hogy nem tudom megmondani én sem azt, hogy mi került ebbe ~40e Ft-ba. De csak szajkózni tudom magam, hogy ha megint megvehetném ugyanezt venném meg. De nincs konkrét oka, egyszerűen azért mert Razer párti vagyok. De ha neked jobb, akkor azért, mert TESCO-s billel csak nem játszhatom! :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#37) SUPREME7 válasza lofagi (#36) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jó hát nem ismerlek, csak nekem ez jött le, ettől függetlenül tévedhetek is :) Bár még mindig szöges ellentétben áll amit mondasz, mert te se tudod miért, de mégis azt mondod, hogy megvennéd. Nálam ez teljesen logikátlan, de te tudod.

(#38) lofagi válasza SUPREME7 (#37) üzenetére


lofagi
addikt

Van, hogy az ember logikátlanul cselekszik! Ilyen ez a szerelem! :D Én "beleszerettem" a billbe és ez független minden logikától. Túl kiszámíthatóak lennénk ha mindig csak a logikára építessz. Te még nem vettél olyan cuccot ami nem volt hasznod számodra? Nem tudom elképzelni. Jó persze nem mind1, hogy mennyibe kerül az a haszontalan cucc is. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#39) yodamester10 válasza SUPREME7 (#37) üzenetére


yodamester10
őstag

Már bocs de aki drága billentyűzetet vesz az gáz?Nekem Alienware Tactx van és nem bántam meg,hogy megvettem ;)

(#40) SUPREME7 válasza yodamester10 (#39) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mondtam ilyet? Az a gáz szerintem, ha csak azért veszel meg valamit drágán, hogy elmondhasd, hogy van, még ha szar is, sőt még ajánlod másoknak is a drága szart. Ha rád és a cikkíróra ez nem áll, akkor nem gáz. Még egyszer mondom, szerintem, tehát ez az én szubjektív véleményem, nem feltétlenül kell egyetérteni velem, sőt :)

(Najó, pontosítok, mert az olcsó is lehet szar, csak annál elnézzük, hogy szar, mert olcsó. Inkább úgy fogalmazok, hogy nálam a szar = nem áll arányban az értéke és az ára :) )

[ Szerkesztve ]

(#41) yodamester10 válasza SUPREME7 (#40) üzenetére


yodamester10
őstag

Én általában azért veszek drágább cuccokat,hogy tovább tartson ez akár egy cipő is lehet,vagy egy bill.Persze lehet gépelni egy teszkós billel is csak ha sokat használod játékra kb 2 hónap múlva meghal.Nekem fontos a tartósság.Nemrég szart be a Razer Lycosa bill-em ami több mint 3 évig bírta a napi strapát,de 21 ezerért elment több évet.Remélem a mostani is elfog.3 év alatt meg összespórolok egy másikra,jobbra,vagy ugyan olyanra.

(#42) RyanGiggs válasza F34R (#18) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Persze, mert nem tud(na) figyelni a TV-re ha itt kattogna ezerrel a bill.

(#43) D_r_u


D_r_u
tag

Ti ezt amúgy hogy csináljátok, hogy "ezelőtt a bill. előtt évente legalább 3 olcsóbb billentyűzetet elfogyasztottam" by xRagna ill. "Persze lehet gépelni egy teszkós billel is csak ha sokat használod játékra kb 2 hónap múlva meghal" by yodamester10?

A '98 óta íródó pc-s pályafutásom alatt összesen 3 darab billentyűzetem volt/van (munkahelyit nyilván nem számolom, csak saját tulajdonút), ebből a legelső 5 évet bírt és megdöglött rajta 2 gomb (Eagle márka, ~800 ft ha volt), a 3K-s Logitech 2003. óta megy hibátlanul, az ~1,2K-s Labtec pedig 2005. óta. És mindegyiken játszottam nem keveset az évek alatt.:)
Azt mondjuk simán el bírom képzelni, hogy csak az utóbbi években lettek ennyire trágyák az olcsó bill-ek, illetve nyilván az is benne van a pakliban, hogy pont belenyúltam a tutiba. Ennek ellenére ha egy 21K-s billentyűzet csak 3 évig bírná nálam, akkor az adott márkát biztos, hogy nem dicsérném, hanem azonnal tiltólistára tenném.

A bemutatót köszönöm, annak ellenére, hogy alapvetően a filléres perifériák világában mozgolódom, mindig szívesen olvasok a felsőbb kategóriák képviselőiről.:)

(#44) Khelben válasza D_r_u (#43) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem is van ismerősöm, aki minden sikertelen akció után elfogyaszt egy billentyűzetet ;]

(#45) #52815360 válasza D_r_u (#43) üzenetére


#52815360
törölt tag

Sokat használom és akkor sem simogatom :DD

(#46) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nekem is ilyenem van, a különbség az, hogy német kiosztással, ami nekem jobban megfelel.

A kapcsolók jellege valóban olyan, hogy a lenyomásnak kb. a félútján, azaz kisebb erővel nyomva először felkeményedik, aztán egy kicsit nagyobb erővel tovább nyomva túlmegy a ponton és akkor hallani a kattanást, ekkor számít leütésnek.
Felengedéskor szintén érezni lehet egy kicsit félúton ezt a pontot, e fölé kell engedni a billentyűt ahhoz hogy törlődjön a lenyomás.

Gépeléshez szerintem nagyon passzol a kapcsolási érzet, a kattanás jó visszajelzést ad, bár azt mondom lehetne halkabb.

Már nem vagyok nagy játékos, de azért csak kipróbáltam. Itt az a baj, hogy mivel a félútnál jobban fel kell engedni a billentyűt a lenyomás törléséhez, ezért elég kényelmetlen gyorsan ismétlődő lenyomásokat csinálni vele, nincs az, mint más billentyűzeteknél, hogy a végállás közelében tartva, szinte alig felengedve lehessen nyomkodni. Ez egyébként nagyon jól látszik lofagi cikkében a 3. oldalon is.

Igazából azon kívül, hogy játékra szerintem nem a legjobb, más negatívuma nem nagyon van, élvezetes használni. Nem mondom hogy ér ennyit, de ennyibe kerül, és azért a pár ezer forintos dolgokhoz hasonlítani bullshit, nagyon nem egy kategória. Nyilván nem azoknak találták ki, akik érzéketlenek ezekre a dolgokra, mint ahogy a 20 000 Forintos egereket sem.
Az persze elfogadható kifogás a billentyűzet ellen, ha valakinek nem jön be a kapcsolási érzet, mert az tényleg megosztó.

Nehéz eldönteni, hogy egy BlackWidow Ultimate Stealthre elcserélném-e, de az itt hozzászólók többségének szerintem az lenne a jobb választás.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#47) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kegyetlen hangos a cucc, mint egy régi írógép:P a cikk jó lett köszi :R
Itthon vagyok este nyomhatjuk, már ritkábban tűnök el és nem is lagolok :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nem régiben jelent meg a 2014-es verzió, ami Green switchekkel van szerelve, amint tudom berendelem a 2013-as helyett :K :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#49) keIdor válasza BlackSoft (#48) üzenetére


keIdor
titán

Az nem Cherry Green, hanem Razer sajat cucca.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) BlackSoft válasza keIdor (#49) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én még nem jártam utána, csak a képet láttam, és most jelent meg ez a bill megjelenése előtt a Cherry Green is, gondoltam az az újítás, hogy az lesz benne...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.