Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Végigolvastam a cikket és nagyon elgondolkodtató főleg annak fényében, hogy ugye arab származású az újságíró aki az eredti cikket publikálta.

Voltak olyan részek a cikkben, ahol érezhetően utalt az iraki háborúra (lásd politikai és gazdasági rasszizmus, melyet kártékonynak minősített)

Egyébként szerintem a rasszizmus már ott kezdődik (bár inkább a nemzeti tudat kérdése), ha egy külföldi lefikázná a Tokaji aszút és mi ezért jól elakarnánk náspángolni!

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#2) finest válasza Kareszovics (#1) üzenetére


finest
őstag

A rasszizmus a csoporthoz való tartozás eredménye a cikk szerint és egyidős a civilizációval. Az ember szociális lény és az előítéletek gyakran tapasztalatokra épülnek (az indukció elvének alkalmazása révén). Igazából nem maga a rasszizmus a kártékony, hanem azok, akik a nevében embertelen, emberhez méltatlan cselekedeteket hajtanak végre. Tehát a kérdés inkább az, h a Tokaji lefikázásáért meg kell-e valakit verni?
Jó, h szóba hoztada nemzeti öntudatot. Önmagában az sem kártékony szerintem, az kártékony, ha a nemzeti öntudatot más nemzetek negatív cimkézésében találjuk meg.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) Kareszovics válasza finest (#2) üzenetére


Kareszovics
addikt

"Tokaji lefikázásáért meg kell-e valakit verni?" Józan ember természetesen nem teszi meg ezt, de ha józanul végiggondolod, a Te fejedben is megfordul, hogy ezt a Hungarikumot idegen föld szülöttje milyen alaposan minősíti ily módon. (ez természetesen szigorúan elmélet)

Nemzeti öntudat akkor kártékony szerintem amikor, az utcán örjöngő és masírozó "bácsik" és "nénik" két rongálás közepette zsidóznak nemzeti öntudatra hivatkozva.

A nemzeti öntudat nálam ott kezdődik, hogyha meghallom a himnuszt, akkor ha a wc-n ülök és szarok akkor is felállok; 10 forint különbségért nem veszem meg a szlovák tejet, hanem a magyart stb.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#4) finest válasza Kareszovics (#3) üzenetére


finest
őstag

Egyetértünk, talán a wc-és példát leszámítva. ;) Szerintem a hungarikumos példa sántít, egem nem különösebben zaklat fel, ha mondjuk valaki a Tokajit fikázza, a rossz véleményhez is joga van mindenkinek. (Mi van, ha a száraz vöröset szereti?) Akkor sértene engem a fikázás, ha a Tokajit fikázva - pars pro toto - a magyarokra céloz. De ez nem szükségszerűen van így, ha valaki elégedetlen egy tradicionálisan magyar termékkel.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) Kareszovics válasza finest (#4) üzenetére


Kareszovics
addikt

Na a Tokajis témát sikerült úgy megfogalmaznod, ahogy én is gondoltam,csak nekem az ilyen nehezen megy. (ilyen ez ha az ember magyarból kettes volt :) )

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#6) finest válasza Kareszovics (#5) üzenetére


finest
őstag

Én is csak egy rumos tea után tudok ilyeneket. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) moma válasza Kareszovics (#3) üzenetére


moma
őstag

szerintem az, hogy a helyben előállított cuccot veszed, annak nem sok köze van nemzeti öntudathoz. szerintem ez egyszerű érdek.
egyébként szerintem ha nagyon kapargatjuk ezt a nemzeti öntudat témát, akkor nem sok minden fog maradni :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#8) finest válasza moma (#7) üzenetére


finest
őstag

Nem, az érdek az lenne, h az olcsó, "teszkós", "gujárgumis", EU-s hulladékot vegyük, mert ki vagyunk anyagilag szolgáltatva minden jött-ment politikai vezetésnek. Szerintem rendes a sráctól, h veszi a fáradtságot és támogatja a magyar termékeket, még akkor is, ha a tulajdonosok gyakran külföldiek. ;)
Aszem sok lett a rum a teámban, megyek aludni. :R Peace.

P.S.: Fura, h folyton elkalandozunk a cikkek eredeti témájától és magyar vonatkozásokat keresünk. moma, te rendszeresen jársz ide, h látod ezt a tényt? Gondoltam, h elő jön majd ez, és rendbe kellene tenni először a fogalmakat a nemzeti öntudatról, partriotizmusról, sovinizmusról, rasszizmusról etc. Szívesen veszem, ha leírod ezekről a véleméynedet, mint visszajáró, rendszeres olvasóm. A képhez mit szólsz? Új dizájnelemmel bővült a blog, magam linkeltem a cikkíró weboldaláról, bezony!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jó az írás, mert teljesen pártatlan. (Hát a fordítatlannak nem állok neki :P) Öröm látni, hogy még ilyen emberek is vannak. Úgy sikerült elítélnie a rasszizmust, hogy közben egy rossz szót sem szólt a hasznos együvé tartozásról, mondjuk éppen a nemzeti öntudatról.

(#10) finest válasza Crystalheart (#9) üzenetére


finest
őstag

"Hát a fordítatlannak nem állok neki", ezt nem értem, de lehet, h csak mert késő van. Örülök, h itt vagy megint!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) Crystalheart válasza finest (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát márhogy ez eredetit nem olvasom el, fordítási hibák után kutatva ;] Úgysem szokásom, hiszek neked ;)

(#12) philoxenia válasza finest (#2) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A csoporthoz tartozás idősebb a civilizációnál, más csoportok ellenségként való kezelése pedig csak valószínűleg idősebb.
A rasszizmus külső jegyek és viselkedésmódok alapján történő megkülönböztetése embertársainknak ami segítheti a csoporthoz tartozás felismerését.
Ami káros,az a rasszizmus mellé társuló politikai ideológia. Azonban, ha nálunk is robbantanának arab vagy afrikai rasszjegyeket viselő emberek, óhatatlanul gyanakodva néznénk ilyen külsejű embertársainkat.
Mo-on a rasszizmus inkább bizonyos jegyeket viselő polgártársaink ellen irányul, de szerencsére ehhez még a bőrszín legtöbbször nem elég, kell mellé az öltözködés és viselkedés jellegzetességeinek megjelenése is.
Arra gondolok, hogy ha két rosszul öltözött koszos fehér bőrű ember megtámadna, gondolkodás nélkül kérnék segítséget jól öltözött tiszta barna bőrű emberektől.
Tehát a csoporthoz tartozás inkább működik társadalmi, gazdasági alapokon, mint faji, rasszista szempontok alapján.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) rdi


rdi
veterán

Szerintem Ti a sztereotípiáról beszéltek.
A rasszizmus szerintem már eleve negatív sztereotípia.

Fej! Tor! Potroh!

(#14) philoxenia válasza rdi (#13) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ebben az értelemben használják.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) philoxenia válasza philoxenia (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A rasszizmus anno tudományként indult és ha nem a negatív felhangok kerültek volna túlsúlyba másként ítélnénk ma meg.
Ami tény, az emberi rasszok nem csak külső jegyekben különböznek egymástól.
Ami HELYTELEN ideológia : az egyik rassz magasabb rendű a másiknál :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Crystalheart válasza philoxenia (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos igen. Az a baj, hogy a jelen világ civilizáltabbik fele az egészséges "csoportba tartozástól" egyszerre akar eltávolodni, és közelebb kerülni. Tök lehetetlen így... Pedig az ilyen (nemzeti) csoportoknak nagyon nagy a jelentősége, főleg a kultúra területén. És tapasztalhatjuk is, mennyire hanyatlik a kultúránk, a fejlett világ kultúrája... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.