Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dragonfx


dragonfx
veterán

Hat nem egyszeru ez a vizhutes latvanyba szep de er ez ennyi kockazatot?csopogo repedo blokk?ne viccelj siman gariba vissza sot ha elore tudod erre hajlamos ez a tipus megvenni se....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2) sketchifun válasza dragonfx (#1) üzenetére


sketchifun
senior tag

Leírta, hogy amikor megvette, nem volt ennyi negatív tapasztalat.

Annyi a véleményem, hogy ha már ennyit belefeccöltél, a következő dolog a CPU blokk cseréje legyen, és akkor nyugodtan alszol.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

Nekem is megfordult a fejemben ez az opció, aztán arra jutottam hogy egy Macho 120 + Prolimatech MK 26 csendesebb, olcsóbb, tartósabb, egyszerűbb megoldás, az meg kb tökmindegy hogy 55 fokos a proci vagy 45. Szerelésről nem is beszélve mint kiderült .
Jó ilyen cikkeket olvasni a hibákból mindig többet lehet tanulni : )

(#4) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Pár tapasztalat:

- Nézd meg a gyári specifikációt, mekkora vízhőig ok a Triton. Nekem es D5 XRes alján sikerült hasonló szivárgást produkálnom egyszer, de ott egy 120as single 60 vastag radi (EK 120XTX) hűtött egy 290X OCt, egy 800rpmes ventivel. Tesztrendszer volt iteráció előtt, végleges rendszerben azóta sose volt baj vele (290X OC CF, 3820, 360x45ös Alphacool és 280x30as HWLabs radik)
- A Swif2ők nem jók restriktív bordákra (felejtsd el őket). Ha megáll a levegő és elfér, akkor mehet a ventipogácsa, YateLoon ventik jellemzően olcsóak és jók, egyébként Scythe Stream is jó és az elvileg még kapható is (ideális a Gentle Typhoon de az már beszerezhetetlen). Corsair AF performance szintén oké, leszabályozva persze.
- Ha megáll bent a meleg, akkor a ventiket feljebb kell tolni a szívó oldalon, esetleg a fújón is. Ha a radi fölött van meleg a kilépő oldalon az egy terhelés alatt 300-350Wos rendszernél a világ legtermészetesebb dolga. Mondanom sem kell, enyémből is dől a meleg terhelés alatt, és a házban is azért valamennyire érezni, pedig nekem Nzxt 630 van.
- Réz és alu nem feltétlenül jó ötlet még mindig egy rendszerben. Kérdezz rá a vizes topikban, ott a régi tagoknak jellemzően van tapasztalata.
- Egy medium és egy slim (tetejében alu) radi ha már most is elég magasak a vízhőfokaid, akkor nyáron veszélyes lehet. Ragasztott plexi tartályt én nem járatnék a specifikációja környékén mert ereszteni fog, neked meg kell a levegőhöz képesti magas deltaT hogy bírja a radi elvezetni a meleget. Értsd, alacsony víz deltaT nem lesz elég, magasnál meg elázik a rendszered, tetejében nem tudsz monitorozni vízhőt.
- Az reális, hogy gyakorlatilag a 240es phobya tolja ki a meleg jórészét
- 13/10 törik, 16/10 jobb ilyen szempontból, ha elfér érdemes azt használni. Pl a fekete EK és a Primochill nagyon jól alakítható. Árban jellemzően nincs különbség (csatik a drágák amúgy is).
-1200rpm sweet spot, afölött márcsak pár fokot lehet nyerni, viszont terhelés alatt még épp elfogadható (290 refhez képest főleg), azzal tudsz nyerni pár fokot.
- EK supremacyból a legolcsóbb is jó, az meg bőven nem 20k. supremacy MX 45 euro EKnál, aprón meg jellemzően vannak használt CPUblokkok.
- EK kék lötyi nem fog.

Köszi a cikket, érdekes volt :R. Jó látni, hogy egy alapvetően játékvizes pumpa elbír egy komplett rendszert.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Amikor én megvettem a Cooler Master Nepton 240M-et, korábban én is a Tritonokat nézegettem. ,,Szerencsére" jobban utána olvastam és akkor találtam rá a rengeteg negatív kritikára. Végül ezért döntöttem a Cooler Master mellett, noha árban jóval drágább volt. Bevallom őszintén, hogy ettől is levert a víz nehogy szivárogjon, vagy csináljon valami hasonló galibát. Napokon át nézegettem a vga-t és tapogattam, nehogy vizes legyen :) Szerencsére beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Nem éppen a legcsendesebb, de el lehet viselni. Tetszik az amit kihoztál a saját hűtődből és kívánom, hogy problémamentes legyen. Remélhetőleg rácáfol a rossz hírnevére.

(#6) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ha előre tudtad, hogy (lényegében az egészet) át akarod alakítani miért nem egy ilyet vettél inkább?
AzR9 290-ek 95C-ra vannak hitelesítve, ha ezt elérik visszavesznel a magórajelből, tehát baja nem lehet.Bár nekem anno a Sapphire R9 290 Tri-X-em sosem ment 70C fölé, pedig elég komoly tuninggal ment a kicsike.
Ha a procit delideled az sokat segíthet rajta (akár -10-15C).

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#7) Suker10


Suker10
aktív tag

Ez a hűtés sajnos ilyen, az ára is jelzi.
Nincs olyan folyadék, ami nem vezeti az elektromos áramot, az anyag konzisztenciája miatt.
Nemrég teszteltünk folyadékokat, készítettünk bidesztillált vizet stb. A legpontosabb műszer már nem jelzett vezetést, de alaplapra csepegtetve egyből vezetővé vált a szennyeződés és az oldódás hatására. Már az is elég, ha egy kicsit poros az alkatrész.
Valószínűleg egyszerűbb lett volna egy gyárilag összeszerelt rendszer bővítése. Egy kicsit talán drágább, de a szivárgás ritkábban jelentkezik.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#8) Zsírkrétamen válasza dragonfx (#1) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nekem megérte, hisz ennél olcsóbban sehogy nem tudtam volna összehozni egy komplett vízhűtést.
Illetve miután körbe lett ragasztva a blokk, azóta nem is csöpög egyátalán, lassan 3 hónapja 24/7-be tökéletes.

sketchifun: Valószinüleg az lesz, csak még azon filózok, hogy megtartsam-e ezt pumpának, vagy sem. Bár nem most lesz rá keret, még egy fél évig minimum ki kell húznia :DD

flashpointer: Anno én is sokat agyaltamrajta, hogy egy Raijintek Morpheus-t veszek a vga-ra, és nem szedem szét a cpu blokkot, vagy, egyátalán arra nem is veszek semmit, és marad a gyári, de azóta sem bántam meg hogy inkább így döntöttem, sokkal több hely marad a gépben és a levegő is jobban áramlik, mint egy toronyhűtéssel és egy hatalmas bordázott vga-val.

proci985: -Külön infót nem találtam arról, hogy meddig okés a hőfok :( De ennyit simán kell bírnia, sőt, még többet is, hisz van akinél sokkal melegebb procit kell hűtenie, és nem reped szét, vagy nem ettől repedt szét...
-A ventik tudom nem a legjobbak, cserélni is fogom mindenképp, amint kapható lesz, amire cserélném. Mindenféle képpen valami alacsony fordulatú csendes ventit keresnék.
-Azzal is tisztába vagyok, sőt, kérdeztem és beszéltünk is anno arról, hogy a réz és alu egy rendszerben nem okés, viszont a mai folyadékok többsége korrózió védelemmel el van látva, elméletileg akkor jónak kell lennie, és eddig a gyakorlatban sincs gond. Persze, amint tudom a felső alu radit is rézre cserélem.
-Tény, hogy nagyobb csövek kevésbé törnek, de úgy gondoltam, hogy ha már a cpu-nál és a radinál úgyis 13/10-es csövek fognak maradni, akkor a többi kettőt nincs értelme nagyobbra cserélnem, pont egy 6-os pack 13/10-es csatihoz jutottam hozzá olcsón, ezért maradt így.
-Igen,azóta jobban utánanéztem, 15-16 környékén már vannak jobb cpu blokkok, de még így is olcsóbbra jöttem ki, használtan meg nem veszek ilyet.
Többi infót pedig köszi, újdonság volt :)

WOLFPUNTO: Jól értelmezem, hogy a Nepton 240m-et bővítetted egy vga blokkal? :Y Na ott viszont hogy oldottad meg a csövezést? Más rendszereknél nem volt eddig tapasztalható szivárgás, amelyik nem plexiből van eddig senkinél sem repedt, annál max pumpa halálról hallani.

takacsbotond: Jó kérdés :Y Talán, mert akkor még nem tudtam ennek a létezéséről/pont nem lehetett kapni, illetve még így is többe kerül, mint amennyiből én építettem. Viszont mivel itt réz a radi, ha tudtam volna annó, lehet inkább ezt vettem volna. Na de már mindegy :DDD
Tény, de akkor sem tesz neki jót. A Tri-X pedig 3 ventivel és jóval nagyobb bordával rendelkezett mint nekem a ref, viszont így hűtve sokkal halkabb is mintha a Tri-X-es lenne a gépbe. Hogyhogy 970-re váltottál?
Ilyenbe nem fogok bele, nincs értelme, nagy a kockázat a semmiért, és remélem a proci se marad már nálam sokáig, talán összejön végre annak is a cseréje .

Suker10: Hát igen. Persze a cél, minden olyan elem cseréje, ami a későbbiekben még hibát okozhat (blokk, alu radi), de egyben tán sose gyűlt volna rá annyi pénz össze, így viszont fél-1 évig mégis csak van egy működő rendszerem. Persze félő, ha egyszer bekapcsolt állapotba kifolyna a víz akkor tönkre is vágná az egészet, de mivel nem volt áram alatt a gép és csak kis vizet kapott az alaplap, így nem lett baja.

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

VGA-hoz esetleg 90°-os csati?

(#10) Zsírkrétamen válasza MineFox54 (#9) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Minek? Proci felé nem jó, lefele lehetett volna, de úgy gondoltam így szebb lesz (ha nem hagytam volna ennyire hosszúra a csövet).

(#11) proci985 válasza Zsírkrétamen (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

proci hőfok igazából teljesen mindegy amíg a procinak nem sok (67/72fok intelnél jelenleg talán?), a vízhőfok a kritikus.

igazából ez is csak egy tudjál róla volt, 20 fokos szobában biztos elég lesz a rendszer, 35 fokos szobában viszont óvatosan mert felére fog csökkenni a rendszered hőleadó képessége a biztonságos határokon belül (15ös vs 30as deltaT). a ragasztott plexi tartály meg 55-60fokos vízzel nem életbiztosítás.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) takacsbotond válasza Zsírkrétamen (#8) üzenetére


takacsbotond
őstag

Már miért ne lenne értelme a delidnek?!Sokkal többet számít mint a vízhűtés.Kis ügyességgel bárki meg tudja csinálni, de aprón is sokan vállalják 5k körüli áron.Nekem delid után 4,4Ghz-en hűvősebb az i7 3770K mint előtte gyári órajelen.És mind ezt az egyik leggagyibb léghűtővel.
Ha meg valaki igazán halkat akar félpasszív gépet épít, (én is azon vagyok) és akkor nem kell a pumpa szürcsögését sem hallgatni.
Bordára venti: Akasa Apache (szerintem felesleges push-pullba rakni ilyen vékony radinál)
Házhűtőnek: A Nanoxia maradhat a 12CM-es helyekre + hátulra egy Thermaltake Riing 14.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#13) MineFox54 válasza Zsírkrétamen (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor nem törik meg esetleg. A másik, meg hogy sokkal szebb szvsz 90° csatikkal.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zsírkrétamen válasza proci985 (#11) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

De a vízhőfok sem lehet sokkal több, mint bárki másnál. A csövek nagyjából langyosak, így nem érzem vészesnek. Maximum a pumpa sebességét feljebb állítom, hogy jobban megmozgassa a vizet így gyorsabban vissza is hűlik. De kétlem, hogy ezzel gond lenne, egyik elem sem melegszik annyira.
Azért ha a vízhőfok annyira melegedne, azt már úgy is észre venném, nagyobb hőleadó felületet vennék vagy feljebb venném a ventiket.

takacsbotond:Persze van, de számomra nincs. nem vagyok veszélybe a hőfokokkal, nincs értelme delideltetnem, hogy nyersek 5-10 fokot, mert felesleges jelenleg. Arról nem is beszélve, hogy általában húzás és delid után kevesebbet is érnek, mert már mókonyoltak. Így, nem is fogok bele, szerintem felesleges. Egy jobb, erősebb procinál, amit meg is akar tartani az ember, és számít az az 5-10 fok ott okés.
Végső soron a következő átalakításnál nekem is ez lesz a célom, felülre egy 360-as 30mm-es radi, egy dcp-t vagy egy d5-öt egy ek blokkal és kész, többé gondom nem lenne a rendszerrel, de ez még minimum 50-60k ha az új árakat nézzük. Egyébként a pumpát én egyátalán nem hallom ki a gépből.
Felesleges az Apache, nincs szükség ekkora sebességre, szabályozás nélkül hangos lenne nálam. Ezen kívül nem is férne el push-pullba felülre, nem is akarnék felülre push-pullt.Illetve a többi helyre is majd a Nanoxia megy mind 12-es mind 14-es méretbe, ha a továbbiakban lesz szükségem ventikre.

MineFox54: Miért ne törne meg? Nincs ott annyi hely, hogy azt az amúgy sem könnyen hajligatható csövet 90fokos csatival kössem össze! Ha pedig nem arra a csatlakozásra gondolsz, a többit össze köthetném azzal, de szimplán a rövidebb csövek is megoldanák a gondot, és mivel fele áron jutottam hozzá ezekhez a jó minőségű csatlakozókhoz, célszerűen nem veszek mást drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#15) takacsbotond válasza Zsírkrétamen (#14) üzenetére


takacsbotond
őstag

Bordára nem igazán szokták ajánlani a Nanoxiát, az Apache meg csendesebb, mint a Nanoxia push-pullba, és nem marad el teljesítményben sem.
Hátulra meg egy nagy légszállítású ventit lenne érdemes tenni.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#16) MineFox54 válasza Zsírkrétamen (#14) üzenetére


MineFox54
őstag

[link] pl.

(#17) proci985 válasza Zsírkrétamen (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem, sokkal tobb nem lehet, viszont ha mondjuk 20as deltaTvel birja el a rendszered a hutes, akkor ami mondjuk tokeletes eleg 20 fokos szobaban (40 fokos viz), az 35 fokos szobaban (55 fokos viz) mar nem biztos, hogy oke.

elolre elvileg bemegy egy vastagabb radi is, kerdes mennyire kell HDD a setupodba. mondjuk vannak helyszukere kitalalt 30asok is suru lamellakkal, nalam a HWlabs black ice gts is ilyen.

D5 + xres tartaly kb 25ezer, DCP2.2 / 4.0 + tartaly 25-30. a DCP sokkal kompaktabb, de mindketto elbirja a rendszert (probaltam mindkettot). bar elvileg a H440en van hatra csokivagas, szoval ki tudod rakni a D5ot a tartalyaval a hatso 140esre kivulrol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Zsírkrétamen válasza takacsbotond (#15) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, mert nem akkora teljesítményű, és nincs akkora légszállítása sem, ellenben csendesebb.
Azt viszont kétlem, hogy csendesebb lenne, főleg alacsony fordulaton. Na de mindegy, első körben úgyis ha lesz új rendszer ventik nélkül nézem meg, ha pedig úgy nem birja el a rendszer rakok rá veszek még rá a meglévő Nanoxia mellé még párat, feltéve, ha épp lesz belőle a varázslónál.

MineFox54: Tudom hogy milyen egy 90 fokos csati :C De még mindig össz vissz 6k-ért vettem 6 darab Monsoon csatit, ami még ígyis verhetettlen ajánlat volt!

proci985: Hát majd kiderül. A procit nyáron a nagy melegbe rosszabb szellőzés mellett simán vitte, nem volt vele gond.
Igen belemenne a monsta is, viszont úgy gondoltam hogy most veszek inkább csak 60mm-eset, és járatom ventikkel, később, ha esetleg passzívban akarnám járatni tán így is elég lesz. HDD-re meg szükségem van, így is felülre van szűkösen beszorítva 1, az mindenképpen meg kell hogy maradjon. SSD-n nem férek el :B
Felülső hely lesz majd gondolkodtatós, hogy oda egy 30mm-es 360-as kerüljön majd, vagy egy max 55mm-es 360-as ventik nélkül. De majd a nyári nagy meleg eldönti, hogy mennyire melegednek a cuccok, ahhpz mérten váltok teljesen passzívra, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Zsírkrétamen válasza proci985 (#17) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Szerintem maradok a dcp+xres kombónál az talán olcsóbb lesz újonan, és el kell vinnie a rendszert is szóval nem lesz vele gond. Helyet meg majd kerítek vagy barkácsolok :DDD

(#20) proci985 válasza Zsírkrétamen (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

teljesen passzívra ezek a radiátorok nem alkalmasak:), de 400rpmen nem lesz hangjuk a ventiknek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Zotya84


Zotya84
őstag

Én is megszívtam egyszer az általam összeépített vízzel: a gyártó saját folyadékja simán megzabálta az akkoriban általuk használt szilikon tömítéseket és eláztatta a rendszert. De minden túlélte szerencsére - még a videokártya is, pedig annak a GPU felőli része úszott jó pár napig a folyadékban. De szerencsére küldtek mindhez cseretömítéseket - immár EPDM-ből, így azóta nincs ilyen gondom.

Csőből a legutóbb már sima gazdabolti 10*1,5 PVC csövet vettem, semmivel sem szuperál szarabbul, mint bármelyik korábban kipróbált márkás társa - és alig került pár forinomba. Jelenleg az egyiken van még némi nyoma egy korábbi törésnek, mert kicsit hosszabbra hagytam anno, és részben teherviselő elemmé vált - de szerencsére nem okoz gondot, a nyári takarításkor ez a darab megy cserére.

Az összeszerelést én a kész rendszerben oldottam meg, úgy mindenhova kényelmesen ki tudtam találni, hogy milyen hosszú csőre lesz szükségem - a feltöltés-légtelenítést én egy ennél komolyabb rendszeren is egyedül el tudtam végezni, igaz nem is ilyen macerás rendszerem volt/van azóta is.

Végül: tetszik a minimalista megoldásod benne. Mondjuk én az ennél modulárisabb rendszert kedvelem, így 3 párhuzamos körre van osztva a rendszer, ezek önállóan, gyorscsatlakozókkal kapcsolódnak a rendszerhez (akárcsak a radiátor) így a gép szerelését - és mint legutóbb: videokártya cserét blokkal együtt (ami csak némi folyadékutántöltést igényelt, mert a teljes légtelenítés egy-két nap után megtörténik - könnyen meg tudom oldani bármikor, ahogy a radiátor fürdetését is, amikor már nem sok légáteresztése. Igaz, mivel nincs a mostani alaplapomhoz MVR plate, így csak kettő van belőle használatban - majd az utódjánál.

Amúgy meg, attól, hogy 'játékvíz', jó bevezetés a víz előnyeibe, hátrányiba, nehézségeibe. Ha nem adod fel, akkor még sok jó dolog sülhet ki belőle hosszútávon.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) sto1911


sto1911
veterán

A cso megtorese ellen a spiralfuzet spiraljat rahuzod a csore es kesz is. 8/10-es csore ramegy, az biztos, igy hasznaltam en is.

(#23) Whysperer


Whysperer
addikt

1-2 dolog amit hozzáfűznék:

Nekem a Fx 8350-t lazán hűti.

1: 2db COOLINK 120P van a radira rakva. játék alatt 600-on pörögnek és 55 fokos a 4,5 ghz-re húzott FX8320
2: egy 1000 Ft-os zalman fesz szabályzóval van rákötve az alaplapra a Triton pumpa és le van véve minimumra így is ugyna úgy hűt és csak 2600-on pörög.

Nem tudok rosszat mondani rá.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#24) Zsírkrétamen válasza Zotya84 (#21) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Uhh az durva :Y Remélem itt ilyen gondok nem lesznek.
Na igen, következőleg előbb összerakom, és utólag töltöm, az fix :B
Számomra nincs szükség gyorscsatlakozókra, igazából könnyen hurcibálható volt, meg ki-be rakható, csak azért volt szükség 2 emberre, mert ha egyszerre berakjuk úgy gyorsabban készen vagyunk, egyébként így sem vészes sem a takarítása sesemmi.

Hosszú távra ezzel a szettel inkább nem gondolkodok, vagyis leginkább magával a Tritonnal, sajnos ez akkor is egy időzített bomba marad :(((
Meg persze azóta már kijött az ID-Coolingnak is egy kombó cpu-vga kompakt megoldása, meg azóta már egyre több gyártónál hallani, hogy fognak ilyenekkel próbálkozni, és nem kell majd félkompaktokkal vacakolni, vagy rendes víz, vagy kompakt :DDD

sto1911: Nem fér rá, illetve mivel túl közel és olyan szögbe van a cső, akkor is törni fog.

Whysperer: Nálam az alaplap szabályozza, min 2900 körül, lejebb nem megy, de nem is baj, sőt, talán még kicsit lassú is nálam, mert az elején a megmaradt pár buborék elég lassan távozott, de fejebb véve meg már "csobog" a blokkba a víz.
Hát igen, nekünk mákunk van, még nem áztatta el a gépet :C Maradjon is így *kopp-kopp*

(#25) Zsírkrétamen válasza proci985 (#20) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Miért nem? A Mora mitől alkalmasabb? :DDD
Milyen ventit ajánlanál rá, ami akkor olyan 400rpm körül megy, és tényleg nincs hangja?

(#26) proci985 válasza Zsírkrétamen (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem erre találták ki őket. nézz meg bármilyen tesztet, jellemzően radiátortól függően 600-100rpm alatt meredeken esik a teljestímény.

bármelyik minőségi 1200rpmes 5Vn 400rpm körül lesz, csendben. SDB/Sintered/Magnetic bearing modellek között nézz közrbe (AC ventik papíron SDBk, de gyakorlatban katasztrofálisak).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) Whysperer válasza Zsírkrétamen (#24) üzenetére


Whysperer
addikt

Pont ezért van direct-be belekötve ,hogy ne össze vissza pörögjön.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28) Zotya84 válasza Zsírkrétamen (#24) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha megtalálom, teszek fel képet az úszó VGA-ról.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#29) sg22


sg22
senior tag

nekem is van valahol kepem az elso vizes rendszeremrol. phobya nova 1080 as radi fasza blokkok, feltoltom a rendszert csurig (en fasz). bekapcs a gepet, hajnal 3kor robban szet a cso folyik minden befele. Azzal nem szamoltam h a meleg hatasara tagul a viz. olyan masszivak voltak a csatlakozok h a cso szetrobbantasa volt neki a legegyszerubb :D

ui: hagytma szraadni letakaritottam az egeszet aztan ment minden alkatresz :U

what should I do about this?!

(#30) kenwood


kenwood
veterán

Tetszik.
Vegre nem csak egy kep van,hogy ez lett a vege,hanem a szivasbol tanulni is tudunk.

Ket fontos dolog van :
- Az R9 290-en a refhutes disznek va,ez teny.Viszont egy kicsit tulparaztad a dolgot.Felesleges volt folyamatosan nezni a hofokokat,mert a kartya throtlingol.Magyaran amiket te lattal ertekeket,azok mar a kozmetikazott adatok voltak,90-100 fok kornyeken visszaveszi a kartya a teljesitmenyt,es csak akkor megy ujra teljes erovel,ha tartosan 100 fok alatt tud maradni.Elmeletileg nem lehet megsutni a kartyat,viszont nem is erdemes a gyari hutovel szenvedni,mert fps dropok lesznek,nem tudja tartosan leadni a teljesitmenyet.
- Szerencsere a lapodon vannak normalis bordak.az fontos,hogy a cpu leghutes kozvetve a lapot is huti,meg a viz nem,igy arra is kell figyelni, hogy ne susd meg a lapot.Ez foleg foleg az Am3-asokat erinti,mert az intelnel minden tuningra alkalmas lapon bordazottak a megfelelo teruletek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) jaja1981


jaja1981
addikt

A vízhűtés a legegyszerűbb, leghatékonyabb és legolcsóbb hűtés.
Kb 15 éve használom és hibátlan, még P3-asra készült az első.
Nem kell túlbonyolítani.

Radiátor 5000Ft/db 12x12x6cm 3db
pumpa 3000Ft egy egyszerű akvárium keringtető (halk)
blokk 3000Ft/db valami használt 775-ös foglaltú highflow
cső meg jöhet barkács áruházból
folyadék autó fagyálló

És kész.
A 775 blokk felfogatható mindenre, csak hajlított menetes szár kérdése (M3).
Nekem ez van most AM3+ foglalaton, meg a 750TI VGA-n is.

Cserébe a gép halk és hideg.
Ez a proci Phenom II X4 960T@X6 4GHz 40 fok fölé még nem ment.

Nem szabad túlzásokba esni, mert ennél többet egy vízhűtés csak látványban ad, tudásban nem.

(#32) Zsírkrétamen válasza proci985 (#26) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Az oké, hogy esik a teljesítménye, de ha elég hőleadó felület van, akkor tudja adott hőfokon tartani a cuccokat. Na mindegy, akkor majd a Nanoxiákat nyomatom alacsony fordulaton.

Zotya84: Rendben :))

sg22: Na az durva lehetett :Y Még szerencse hogy semminek nem lett baja :DD

kenwood: Rendben, ezt sejtettem, hogy vagy lekapcsol ha annyira nem hül le, vagy visszavesz magából, de akkor sem akartam túlzottan 100fok környékén látni, tény, hogy "féltem" is a kártyát, meg akkor még nem volt ennyi venti a gépben, így a procit is nagyon felfűtötte meg nagyjából az egész szobát :DDD
Na, viszont utóbbira nem is gondoltam. Mármint, mindig volt bent minimális szellőzés a gépben sosem figyeltem az alaplap hőfokait, sosem volt kirívóan sok. Bár rosszabb esetbe, a hátsó házventi is tudja befelé tolni a hideg levegőt, a radiátoron szívó ventik úgyis kitolják a felesleges levegőt, ezzel hűtve az alaplapot is, ha kell.

jaja1981: Én ezt azért nem mondanám, koránt sem! Nagyon sok a hibalehetőség, egy rossz csatlakozó és úszik az egész gép, arról nem is beszélve, hogy karban kell tartani...Még mindig a léghűtés marad a legegyszerűbb, legstabilabb, legolcsóbb megoldás ;)
De persze igen, olcsóbban is meg lehet úszni használt, innen onnan kibarkácsolt termékekkel, de nem szeretek használt terméket venni, főleg ha a cél a hosszú megbízható működés. Bár egy normálisabb vízhűtő rendszer az itteni nagyjábóli használt árakkal:
pumpa 8-10k
Radi 5-8k 240/360mm
blokk 5-15k
csati-cső-folyadék +4-6k

Ennyiből használtan már egy jobb rendszert simán összerakni, de szerintem sokan vagyunk úgy, hogy ezeket inkább ha tudjuk újonan vesszük, inkább szépen lassabban gyűlik össze, de megbízhatót veszek.

(#33) jaja1981 válasza Zsírkrétamen (#32) üzenetére


jaja1981
addikt

Mégis milyen karbantartás kell?
Időnként után tölteni és kész.
Nekem a fenti hűtés 3-4 éve megy hibátlanul, semmi karbantartás nincs, csak a radiátorok néhai portalanítása.

Túl van ez misztifikálva az a helyzet.

Csöpög? Csak ha nem figyelsz oda. Soha nem engedett egyetlen egy vízhűtésem sem.

(#34) kenwood


kenwood
veterán

pajtinak is elszallt a vizhutese (fagyallo volt benne) alaplap vegig,allt a haz aljaban.
lassu volt,fagyott a gep,de csak azert,mert nem hutott rendesen.
kiszaritotta,es minden eszkoz hibatlan azota is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35) hege8888


hege8888
aktív tag

A fehér fürdőkádnak mennyire örült a család?
Sikerült eltüntetni maradéktalanul?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#36) Zsírkrétamen válasza jaja1981 (#33) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Időnként tisztogatni kell a blokkot is, nehogy leülepedjen valami a folyadékból, bár ez attól függően, hogy szines folyadékot tettél-e bele. Nem árt időnként kitakarítani.
Utántölteni pedig ha nem távozik folyadék valamilyen úton-módon, nem szabadna, hogy kelljen :DDD
Lehet.
Nem csak attól, simán lehet, hogy valami tömítés megadja magát egy idő után, csak egyszer kell úgy belemerülni a játékba, hogy nem figyelsz a gépre, megadja magát valami, ázik az egész...Szerintem annyira nem játék ez a dolog.

kenwood : De még mindig jó, mert nem bekapcsolva ázott szét az egész, akkor már valószínűleg menthetettlen a dolog.

hege8888: Nem volt vészes, sima vízzel leöblítve azért még látszott a zöld-ség, de egy kis Ciff csodákra képes :C

(#37) kenwood válasza Zsírkrétamen (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Nem tudni,mikor szallt el,siman lehet,hogy ment kozben.
Amikor elkezdett lassulni,fagyni,eloszor probalta ujrainditgatni,csak utana vette le a haz oldalat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) jaja1981 válasza Zsírkrétamen (#36) üzenetére


jaja1981
addikt

Autóba való fagyállót higítok ioncserélt vízzel.
Tök fölös időnként leengedni, semmi nem ül ki belőle. Az látszódna az átlátszó csöveken.
Túl van ez bonyolítva user oldalról.

Meg a gyári vízhűtések semmit nem érnek, vagy amelyik igen, azt nagyon drágán adják.

Ha ez akkor bonyolultságú lenne, nem terjedt volna el más területeken is.

Meg ezt a bullshit-et, hogy réz blokkhoz nem veszek alu radiátort. Miért? Egy rendes folyadékkal nincs elektrokémiai reakció.

(#39) scope2007


scope2007
addikt

Veszélyes elemek xd

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40) sg22 válasza jaja1981 (#38) üzenetére


sg22
senior tag

meg a fagyallo sem kell. desztillalt viz + silver coil fel literenkent azt helo.

~4 eve megvettem a legbikabb nikkelezett ek blokkot, es a fagyallo leragta a nikkelt rola. utlag kiderult h gyari hibas volt egy halom blokk, de azota irtozok a vizen kivul mast is belerakni

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#41) jaja1981 válasza sg22 (#40) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem gagyi fagyálló kell.
Én valami Agip-ot használok, de nagyon light-os higításban.
Ha nem teszel bele fagyállót, akkor algásodni fog és az eldugítja. Mondjuk neve alapján a silver coil is ezt csinálja.
Meg a fagyálló azért is jó, mert csökkenti a víz elektromos vezető képességét, ha ki is folyik, nem vezeti az áramot.
Ki van ez találva.

Ha autókba jó 5-6 évig akkora nagy felületeken, akkor jó az PC-be is.

[ Szerkesztve ]

(#44) sg22 válasza jaja1981 (#41) üzenetére


sg22
senior tag

nem a fagyalloval volt a baj hanem a gyari hibas blokkal. tudom miert kell bele fagyallo, de a silver coil is erre van. belerakod a tartalyba vagy valahova a csobe es nem kell higitgatnod semmi trutyival a vizedet, nem lesz elet a rendszerben. az meg hogy nem vezeti az aramot az egy dolog, a deszt viz sem vezeti, ahogy kifolyik a viz a lapra vagy a kartyara vagy akarhova egybol szennyezodik (e.g. poros lesz) es az mar vezeti az aramot.

what should I do about this?!

(#49) NandoXXL válasza kenwood (#30) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ha már fontosnak írtad tegyük tisztába a dolgot:
Alap gyári beállításon a 290 túlmelegszik és visszavesz ez így van, viszont ha felveszed a fordulatszámot, és alacsonyabb hőfokokat adsz meg nem fog throttlingolni.
Így is úgy is borzalmas a ref hűtés hangja, de beállítva jól hűt (és kitolja a házból a meleget), kár hogy egy turbina hangjával:) A 290 hűtését ott rontották el hogy halkítani próbálták, ezért manuálisan kell javítani a venti profilt, ami elég gáz.

(#50) kenwood válasza NandoXXL (#49) üzenetére


kenwood
veterán

50% kornyeken mar elviselhetetlen a hangja.
az nem opcio, hogy odaig feltekered.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.