Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Ez így tényleg nem szép. Vimeora megpróbálod felrakni? :)

(#2) Def26


Def26
félisten

nagyon jó. :C

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) marositech


marositech
senior tag

Ez nagyon gáz...mármint a minősége. Azt hittem nem tölti be a FHD minőséget...de kiderült már rég azzal megy a video. :F

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#4) raczger


raczger
őstag

Feltöltöttem Vimeo-ra is, de nem lett jobb [link] :(((

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom melyik GoPro volt nálad, de azért megnyugtatlak, hogy messze nem ilyen a minőség amit ki lehet hozni belőle, főleg az újabbakból. Legyen minél magasabb a bitráta amit használsz az elejétől a végéig (feltöltésig). Sajnos ez pont ez a fajta mozgás amin iszonyúan meglátszik bármilyen mértékű tömörítés. A Youtube ráadásul sokat roncsol.

Érdemes egyébként a sisakra tenni a kamerát, az sokat levesz a rezgésekből. Az ilyen apró rázások, rezgések nagyon tönkreteszik a videót, míg a saját fejed egy egész jó hatásfokú stabilizátor a kamerának. :) Ha megnézed a GoPro hivatalos csatornájába beválogatott videókat, ott is a sisak kamera dominál.

(#6) lezso6 válasza raczger (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet át kéne kovertálni valami yt-kompatibilisebb formátumra, feltöltés előtt. Alapból milyen formátum? (nem csak kiterjesztés és kódolás)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) raczger válasza Stauffenberg (#5) üzenetére


raczger
őstag

Hero3 Silver volt nálam. A kamera által felvett videó fájlt töltöttem fel közvetlen (1080p, 25fps). A gépemen lévő videó minősége tökéletes, sajnos csak a youtube rontotta le de nagyon.
Sisakra tettem volna, csak nem volt hozzá az a tapadós konzol, vagy mifene, szóval ez az egy lehetőség maradt feltenni a bringára valahogy.

(#6) lezso6: H264 - MPEG-4 AVC

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8) lezso6 válasza raczger (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És azon belül? :D Milyen profile és opciók? Nem értek hozzá, de ez alapján már neki lehet állni gúglizni, hogy miért ilyen ratyi YT-ra rakva, valahol biztos van megoldás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) raczger válasza lezso6 (#8) üzenetére


raczger
őstag

Ahhoz már lusta vagyok, hogy rákeressek pontosan :D
Igazából azon lepődtem meg, hogy az eredeti videót már ennyire lerontja a youtube, azt hittem, hogy ennél "kompatibilisebb" a gopro által felvett videó.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10) Stauffenberg válasza raczger (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt van, hogy mi a Google ajánlása.

De a gyakorlat azt mutatja, hogy nem fontos ezzel nagyon törődni. Ez gyakorlatilag a helyes videó kódolást írja le, ha eleve kamerából kieső H.264 anyagod van, akkor nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy a Youtube tényleg túl erősen és bénán tömörít, ide értendő a Vimeo is, bár ők azért ügyesebbek, de ez pont olyan anyag ahol a legkisebb tömörítés is drasztikus minőségromlást okoz.

Itt sajnos a mozgás típusa a baj, ha megnézed a legelejét, ott normálisabban a minőség, mert még nincs szétrázva a kép.

Legközelebb sisakra rakd a kamerát ha van rá módod, az sokat segít majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) wody21


wody21
tag

Szerintem azért összességében a lényeget lehetett látni, durva helyeken száguldott Raczger, vimeo-s pedig egész korrekt már!
Nehéz eltalálni, hogy honnan véve néz ki a legizgalmasabbnak egy ilyen kemény downhill menet. Mi is próbálkoztunk egy pár különböző rögzítéssel. Amikor csak simán bukón előre nézett a kamera, akkor sajnos nem lehetett annyira jól érzékelni a terep meredekségét, gyakran úgy tűnt, mintha csak síkon gurulnánk :(

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én is akarok egyet, de mindig sajnálom a pénzt rá, mert hát nem olcsó, inkább bringára költöm. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) raczger válasza wody21 (#11) üzenetére


raczger
őstag

A terep meredekségét kb csak akkor lehet rendesen szemléltetni, ha oldalról, vízszintben lévő kamera vesz fel :)
Jót mentetek ott lefele! Mennyivel gagyibb az a kínai kamera a goprohoz viszonyítva?

(#10) Stauffenberg: sisakon lesz, igazából indulás után fél órával jöttem rá, hogy legfeljebb szigszalaggal kellett volna a bukómra erősíteni a kamerát :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14) beefjeez


beefjeez
senior tag

Szoktam egy 3 silvert használni, jó kis kütyü

(#15) wody21 válasza raczger (#13) üzenetére


wody21
tag

Ja, külső állásból' látszódna csak igazán :)

Ami az én "fejemen" volt kínai kamera, az igazából nem is eksönkem, hanem egy primitív "FullHd black box dvr" ebay-ről, kb 1 éve volt 9e Ft - ezt szigszalagoztam a bukóra :D Azért nyomtam rá' ff-et, mert nagyon szörnyű (=gusztustalan) színei voltak az erdőben a zöld leveleknek - biztos azért, mert fedélzeti kamerának szánták, és a szenzor közeli infravörösben is érzékel (infraLED-ek is vannak a kütyün) - emiatt lehettek a színei olyan mókásak :)

Barátomnak a napokban érkezett meg kínából egy SJ4000, "GoPro Hero 3 replika", nah az már meggyőzőbb! Masszív a tokja, masszív maga a készülék. Egyedül a csatlakozóknál, a rögzítőcuccokon kell kicsit alakítani - a műanyag túlzottan sima, így hiába szorítják össze, mint állat', elmozdulhat - csiszolópapírral a sima felületet megérdesítve kijavítható a bug. YT-on van már elég sok videó (GoProval összehasonlító videó is), izgalmas nagyon! HuszonX e Ft volt, egész gyorsan ideért, ha nem döglik be egy fél év alatt, akkor tényleg ajánlható a cucc!

Ha lesz tekerés (+videó), majd töltök fel ismét valamit, most így elsőre meglehetősen jónak tűnik a minősége!

[ Szerkesztve ]

(#16) raczger válasza wody21 (#15) üzenetére


raczger
őstag

Sajnos a gopronál se annyira tuti ott az a műanyagos sín, ezért is mozgott ide-oda a kamera nekem.

Várom majd a tesztvideót, mert ha nem akarok goprora szánni, lehet kipróbálok egy ilyen kínait :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#17) Stauffenberg válasza raczger (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Mobius nevű cuccra mondják, hogy az egyik legjobb filléres GoPro alternatíva. Közelebbről még nem ismerkedtem meg vele, de sok tesztvideót láttam már. Itt van ez például: [link]

De az összehasonlítás némileg igazságtalan. Oké, hogy egy mai GoPro simán 400 dollár is lehet, ez meg csak 70 USD (+vám + áfa +szállítás), de sokan csak és kizárólag a képminőséget nézik, az egyéb, sokszor nagyon fontos tulajdonságokat nem.

A Mobius mellett szól, hogy tényleg közel ugyan olyan minősége van, mint egy GoPro Hero 3 Silvernek, mindezt 68 dolcsiért. De azért felsorolnék pár dolgot amiben gyengébb:

- A fényerő változásokat nem kezeli olyan finoman, mint a GoPro, egy kissé rondák az átmenetek
- Jóval hidegebb, kék felé tolódott színhőmérséklete van (ez ízlés kérdése, mélyebbek a kékek, de nem olyan meleg az összhatás, mint a GoPro-nál, ami naplementében és napfelkeltében van igazán elemében)
- A kezelhetőség közelít a nullához
- Nincs státusz LCD (felvételi idők, töltöttség jelző, stb)
- Nulla Wi-Fi, így okostelefonos távvezérlés sincs, amivel sokkal könnyebb beállítani, mint magán a kamerán
- Kiegészítők száma közel nulla, míg a GoPro-hoz hemzsegnek a klassz kiegészítők, szűrők, tokok, egyebek
- A GoPro anyagai sokkal jobban szerkeszthetők, a fejlettebb modellek korrekt lassított felvételeket is tudnak, többet ki lehet belőle sajtolni kellő videotechnikai tudással

Persze aki csak néhány zúzást akar olcsón, de jó minőségben felvenni, annak elég egy ilyen kamera is. Sőt, nekik nem is ajánlott egy GoPro-ra költeni. De azon mindig mosolyognom kell, mikor túlárazott vacaknak hívja mindenki. Persze, de ez olyan, mintha én városi bringás létemre azt mondanám, hogy túlárazott marhaság a tárcsafék, hiszen semmi szükség ilyen felesleges hülyeségekre, ha a V-fék is megállít. :) Csak igényekről van szó, ki mennyit akar (vagy tud) kihozni belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.