Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

Szép munka :R

Annyit még hozzá tehetnél, hogy mi az a legmagasabb freki, amit bír a proci fesültség mod nélkül. (vagy akkor is többet fogyaszt, ha nem módosítod a feszültséget, csak a frekit?)

Igen, mint tudjuk, érzékeny a WinRAR benchmark a memóriára, de mint kiderül, eléggé. <- na ez egy nyakatekert mondat :)

(#2) Shim


Shim
őstag

:Y Nagyon jó cikk, szép tesztsorozat, kellhetett hozzá türelem. Gratula!

A grafikonokon nekem nem minden helyen egyértelmű mit ábrázolnak a tengelyek :U Azt még pótolni lehetne, és nem is lenne más kifogásom.

Fogyasztást jó volt, hogy mérted, meglepő, és tanulságos :K

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#3) RexpecT


RexpecT
addikt

Nagyon jó cikk :C .Ahogy elnézem a tuning sem kedvező a villanyszámlának ;] :DDD .

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Először is köszi mindenkinek :)

JoeYi: köszi :) Ha csak az órajelet emelem, a feszt nem, akkor is többet eszik :(

Shim: köszi :) 2 délutánom-estém rámnt, de nekem tuti megérte, szívesen csinálok ilyeneket, mégha 3 napig kell csinálnom, akkoris :) Grafikonokhoz írtam kiegészítést (thx by Foglalt_név)
Fogyasztáson énis csak lestem, nemhittem volna, hogy ilyen difik vannak :Y

RexpecT: köszi :) Hát igen, meg tudja dobni, az tény :)

Geri: lassulsz :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon jó :C Tetszik, hogy sok programmal teszteltél és grafikonnal fűszerezted a dolgot!

(#6) KrAt válasza P00By (#5) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :) Próbáltam sokrétűen megcsinálni :)

(#7) DeltaPower válasza KrAt (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

Gratu, ismét egy igényes teszt :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#8) KrAt válasza DeltaPower (#7) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :) Igyekeztem :B :R

(#9) Drift_Elek23


Drift_Elek23
aktív tag

erről a címről ez jutott eszembe:[link]

amúgy jó teszt

[ Szerkesztve ]

A tuning a lelke mindennek

(#10) hossszú


hossszú
őstag

Köszönjük :C ez egy igen hasznos teszt

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#11) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nagyon komoly cikk!

Elismerésem!

(#12) keIdor


keIdor
titán

Nagyon jó cikk, grat! :C Vártam már egy ilyen cikket!

Nem gondoltam volna, hogy 1,4V környékén ennyit eszik... :Y most gondolkozom is erősen, hogy használjam-e 24/7 1,38V-on a procit... lehet lemegyek olyan 1,3V-ra és ott megéri, mert gyors meg nálam is olyan 40-45% OC van ott és nem is fogyaszt sokkal többet. Az a +10% fogyasztás nem vészes... egyébként ha valaki 1,45-1,50V alatt/környékén marad és ott használja 24/7-en a prociját (azaz minden nap, mind a 24 órában), akkor is élni fog legalább 10 évet a procija. Az Intel 0,85-1,50V-ig határozta meg a 65nm-es Core 2-k üzemfeszültségét. Csak 1,5V-on már nem adnak ki procit, mert ott sokat fogyasztana... amik annyira szarra sikerűlnek azokat ki se adják. A legmagasabb VID, amit láttam 1,39V volt csak. (VID: A proci alapfeszültsége, példányonként változik) A 45nm-es prociknál egyébként 0,85-1,35V ez a határ.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) KrAt


KrAt
veterán

Thx mindenkinek :)

(#14) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem semmi. Komoly a színvonal. Simán eléred egy PH cikk minőségét! Gratulálok!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) *Electra*


*Electra*
csendes tag

Nagyon szép munka :R

Elgondolkodom, hogy a sajátomon is végigcsinálva megtaláljam az optimális tuning/teljesítmény arányt :K

Még egyszer gratula :C

(#16) Lenry


Lenry
félisten

csatlakozom az előttem szólókhoz... kiemelkedő minőségű volt a teszt, simán megérte a 2 napot :) :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

sajnos el kell rontsam az örömöt egy picit, ugyanis az 533 MHz-es memória borzasztóan visszafogja a Q6600-at, pláne, hogy még ráadásul CL5-5-5-15-ben is hajtottad:( Szerintem kérni fogják, hogy nézd meg alapórajelen, de 800-as RAM órajellel, esetleg CL4-4-4-12-ben;)

(#18) Ősember


Ősember
őstag

hello
jopofa a cikk :D viszont amire még ki kellett volna térni az a magas fsb és esteleg 8-as szorzo. ;) szerintem ott is érnének mgé meglepetések böven :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#19) KrAt válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, tudom, h visszafogja, de a tesztnek épp az volt a lényege, hogy bizonyos emelésre hogyan reagál :) Ésha 800-on menne a ram alapon (mert nekem úgymegy) akkor nem lett volna jó a teszt, mert nem tudott volna a ram végig 2:3-on menni (alapból annyin menne) mert kifulladna :(

Egyébként jó észrevétel, csak ezt elfelejtettem leírn, hogy direkt így ment :)

Ősember: majd olyan is lesz, ahol megnézzük, hol, milyen beállításon a legjobb, de ez nem erről szólt :)

Többieknek: köszi :R :) :B

[ Szerkesztve ]

(#20) Alvin_ti4200 válasza KrAt (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ha direkt így ment, akkor rendben, csak így kicsit torz képet ad a teszt, mert alapórajelen senki nem használná a 800-as RAM-ját 533-mon:) Márpedig a WinRAR és úgy általában a tömörítés tesztek borzasztóan függnek a memória sávszélességtől, de ezt magad is letesztelheted:) Elnézést, hogy beleugattam, munkahelyi ártalom:D

(#21) KrAt válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


KrAt
veterán

Dehogyis ugattál bele, örülök, h foglalkoznak ezzel :)

Gondolkoztam, hogy lenne a jó, de vagy végig 800-on kellett volna járnia a RAM-nak, vagy emelem az fsb-vel, végig 1:1-ben járatva, utóbbi mellett döntöttem, mert így azonosan emelkedik 10%-ot a ram, meg a proci, és így lesz a 10% túlhajtás jól :)

mod: most látom, top írások közé bekerült, nemtudom ki volt (gondolom Race) de köszönöm :R :B

[ Szerkesztve ]

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Tetszetos, szerintem mindenre kitero iras, csak az utolso 3 grafikonak ne lenne olyan szemetbantoan rikito szine.

(#23) Alvin_ti4200 válasza KrAt (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

keríts egy nForce deszkát, abban fixálni lehet a RAM-ot:D

(#24) KrAt válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


KrAt
veterán

Húúú annó kijós nForce4 SLI-m volt a D805 mellé :D Leégette az ujjam a passzív hűtés :D Több, mint 100 fokos volt a borda :DDD

twollah: köszi :R :) Az utcsó grafikonokat ki aakrtam emelni vmivel, így sikerült :B

(#25) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hámmáhogynelenne értelme! Bár mondjuk eddig is "sejtettem" ;] , hogy van értelme,de ez egy igazi igényes, alapos, tezste lett. Látszik, hogy tényleg rászántad az időt, és szép munkát végeztél.

Grat!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26) Thunderzolee

Legalább végre megérttettem minek kell folyton tuningolni..
Én nem szoktam, most akkor nem is vagyok igazi "kocka"? :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) Qru


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Szép, igényes és hasznos cikk. Rem lesz még folytatás... :C

#nincsbennetarcsi

(#28) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezért használtam az eladásig 3G@1.3Von a Q6600at. Amíg szórakoztam 1.45+on kimaxolgatással, apám homlokráncolva nézegette a villanyórát.. :DDD
Havi szinten rádobott ~2kt a villanyszámlára mikor a kis E2140@3.2G/1.4V procit cseréltem a Quadra. Elég durva..de rossz vagyok, megint Qra fáj a fogam, egy 9300ast vagy 9450est szívesen vendégül látnék ~1 évig :D

Kábeles blankolós fázisrakötés helyett nem lenne jobb egy fogyasztásmérő? Lehetne tovább fűszerezni a mérést, hogy egy átlagos napon mennyi fogyasztástöbbletet jelent az adott beállítás. Pillanatnyi értékekkel lehet rémisztgetni, de meglehet, hogy hosszú távon ugyanoda lyukadnál ki ;)

Az írás korrekt, bár valóban nem jó, hogy lekorlátoztad a memsávszélt, megfogja a Quadot rendesen. Szerezz valami 1000 felett is menő tisztességes kittet ;]

(#29) keIdor válasza Speed® (#28) üzenetére


keIdor
titán

Na a Q9300, Q9450-el nem lesz gondod, mert sokkal kevesebbet fogyasztanak!:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) Speed® válasza keIdor (#29) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem olyan sok az a sokkal kevesebb..terhelve-tuningolva ~75W (teszt). Más kérdés, hogy ez napi szinten 1-1.5kW spórolás nálam. Éves szinten a prociupgrade ára (~20k) megspórolható vele ha nem eszetlenkedik az ember a tuninggal.
Mondjuk a 45nm Qt is csak 3GHzen hajtanám, annyi kakaó bőven elég arra amire használom a masinát. Nomeg ritka nagy halkságmániákus vagyok..
Már csak azért sírok, hogy ömlesszék a P45/X48 lapokat és kaphassak valakitől egy jóárasított X38QGTt. Mondjuk úgy ~20ért, mint az AB9QGTmet ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) Viktor77


Viktor77
titán

Jó látni az ilyen írásokat. Sőt, ezt nevezem én igazán annak.

Szép munka, grat!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) kiki22


kiki22
senior tag

naon jo cikk

(#33) Gave


Gave
addikt

"Minap elgondolkoztam, van-e értelme a tuningnak? Van [...]" < Ezt meddig tartott realizálni? ;] >

Grat, jó írás lett... jól össze van rakva. :C

(#34) Bici


Bici
félisten

Gratulálok, és Köszönöm!

Mindig is érdekelt, hogy a tuning mennyire dobja meg a fogyasztást.
Ha netán töröd a fejed újabb hasonló cikk írásán, és elfogadsz tanácsot, vagy kérést, akkor javaslom, hogy legközelebb a renderelő progikat is próbáld ki. Állítólag ezeknél szinte lineáris növekedést kapsz a tuningnak megfelelően, és nincs az a teljesítmény, ami elég lenne egy komolyabb anim kiszámolásához.

Ha netán videokari húzás is megfordult a fejedben, akkor azt se fojtsd vissza. :DDD

Üdv.: Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó cikk! ;)

Sic Parvis Magna

(#36) don_peter


don_peter
senior tag

Gratulálok az íráshóz! :C Nagyon jól tükrözi hogy ha valaki ésszel tuningol még nyerhet is vele + kakaot különösebb anyagi vonzat nélkül! :R Mégegyszer grat! Üdv :B

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#37) #56573440


#56573440
törölt tag

én is megtaláltam az optimális tuning arányt:)
előző konfigban e6600@3600 1.6V, gtx sli, most GMA 3100 mellett ugyanez a prockó 1.12V 1500MHz :DDD most viszont mindennel együtt 60W-ot eszik a gép, ami nekem fontos mert tényleg 24/7 ben megy, az előző konfig fele ennyit szaladt és annyit evett mint a teljes háztartás :( gyakorlatilag duplázta a megszokott villanyszámlát :B
jó a tuning csak nekem nem nagyon van szükségem rá, nem játszok, a melóhoz nem kell, a vista nem gyorsult annyira hogy megérje, 1080P-s filmeket downclockolva is elvisz, másra nem használom a gépem jelen pillanatban

(#38) KrAt válasza Speed® (#28) üzenetére


KrAt
veterán

Azért használtam a multimétert, merthamár 8k-ért megvettem annó (elektronikus vagyok / leszek) akkor nekelljen már egy fogyimérőt is venni, mert keret nem igen van rá :( Amúgy jólett volna az, csak nem tudtam kérni se :(

Többieknek köszi :R :) :B

(#39) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Wow. Csak most olvastam a cikket: good job!

Mindemellett belémhasított a felismerés, hogy a 350W-os tápommal miért állt vissza alapórajelre a rendszerem, és miért nem hajlandó a továbbiakban túlhajtva menni, mióta beleraktam még két vinyót. :DDD Azt hiszem, kinéz egy új táp így pár év után. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Tehetseges vagy. ;)

Kellemes hangvitel, tomor tenyek.

Respect. :R

Kellemes husveti unnepeket mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#41) orbano válasza KrAt (#38) üzenetére


orbano
félisten

szerintem teszt nélkül is meg lehtett volna hozni ezt a konklúziót:

-amelyik programnál a processzor a szűk kresztmetszet (nem nehéz ilyet találni), ott lineárisan fog gyorsulni a tuninggal
-ahol a processzor és a memória sávszélesség is szűk keresztmetszet, ott a lineárishoz képest a memória órajel viszonyának megfelelően fog többé/kevésbbé gyorsulni
-egyéb esetekben, amikor a HDD, vagy a VGA lesz a szűk keresztmetszet, akkor a tuning nem hoz kellő mértékű gyorsulást.
-a fogyasztás az órajellel és a feszültségemeléssel is lineárisan nő, tehát végeredményben egy exponenciális növekedést tapasztalsz
-a hőtermelés az órajellel egyenesen-, a feszültségemeléssel négyzetesen arányosan nő.

Már azért jár a pofon, hogy PH! Addiktként meg merted kérdőjelezni a tuning értelmét.

Rermészetesen laikusoknak nagyon informatív a cikk, és rávilágít a tuning lényegére, tényleg szép munka. Viszont belevennék a dologba több típusú programot: túl sok volt a konvertálás. Mehetne mellé pl. egy-két játék, vagy egy renderelő program. Esetleg megnézhetnéd a játékok gyorsulását a különböző komponensek tuningjának a függvényében. Ezek érdekes és tanulságos dolgok, képbe rak egy kezdőt, hogy mire számítson, mit reméljen, ha tuningos alkatrészeket gyűjtöget össze és a gép (a játékok) gyorsulásában reménykedik.

A tuning többletköltségéről mi lett a konklúzió? Nem láttam a cikkben, pedig az elején ígérted.

Ja és grat, szép munka, igényesek és informatívak az ábrák is :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) KrAt válasza orbano (#41) üzenetére


KrAt
veterán

Hello :)

Amikor idereggeltem annó ~3 éve a PH!-ra, akkor is tuningal kapcsolatos kérdéssel jöttem :) Azóta tuningolok, a cím meg az írás mód azoknak szólt, akik nem tudják a tuningot, vagy azt hiszik, nincs értelme, satöbbi :)

Tuning többletköltsége: írtam, hogy akár kétszer annyit is fogyaszthat, azért nem írtam konkrét számokat, mert egy E2140 nem eszik annyit, mint pl a Q6600 :)

Többi részét szépen leírtad, ez a lényege a tesztnek, köszi :R :)

Többieknek: köszi :)

(#43) kviktor_


kviktor_
csendes tag

Szuper cikk! Részletes, érthető, látványos és racionális! Gratulálok hozzá!

Üdv.: Viktor

q6600@3,4 ; evga8800gtx ; geil ultra 4gb; gigabyte p35c-ds3r

(#44) KrAt válasza kviktor_ (#43) üzenetére


KrAt
veterán

:R

(#45) domi007


domi007
őstag

Hali!
Nagyon jó cikk, most apróságokkal fogok kekeckedni, bocsánat.

betudom a mérési pontatlanságnak (hisz nincs 0.5% az eltérés)

Nincs 0,5% mert 0,8% (70,7-69,9=0,8). Másik: minálunk inkább vesszővel jelöljük a tizedet, angolszászoknál szokás a pont.

Ennyi volt az össz, amit találtam ;) .

ÉS még egyszer GRAT a sok teszthez, elhiszem, h legalább 2 napot melóztál ezen.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#46) KrAt válasza domi007 (#45) üzenetére


KrAt
veterán

Jogos, köszi, javítottam :R :)

(#47) lorcsi


lorcsi
veterán

jó cikk, csak így tovább :)


kicsit elgondolkoztam, hogy a kazán 805-ösöm mennyire sokat fogyaszthat :(
alaposan hozzáad a számlához még tudning nélkül is :(

[ Szerkesztve ]

(#48) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Grat szép munka! :C

Én is hasonlóképpen gondolkozom tuning esetében is, pl tudom, hogy a quadomban benne van alacsonyabb fesszel is a 3600, de én csak 3200 1.2V-on hajkurászom 1600fsbvel, mert felesleges tovább húzni, a tesztben is leírt okok miatt, én is multiméterrel méricskéltem a dolgot így alapfesz alatt vagyok ami 1.265V és kb annyit fogyaszt mint 2400on alapfeszen.
Tuningnak Quadnál 30-40% között van értelme és szerintem a yorkfield 12MB cache miatt ott is igen nagy lesz majd az eltérés persze kisebb feszeken már 1.1V helyett már 1.3V-on is duplázódhat a fogyasztás hiába a kisebb csíkszélesség a felvett amper és feszültség a döntő tényező a frekvencia mellett persze.

Q9450nél kb. 3600MHz 1.2V tartományban lesz az a fesz amin még megéri hajtani.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#49) KrAt válasza Sárpac (#48) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Igen, a 45 nanós érdekes téma lesz, remélem majd valaki megosztja velünk, mit eszik :) Mert elvileg hiába a kisebb csíkszélesség, ott ugye 1.1 körül lesz az alapfesz, 1.3on (mint mondtad) már sokat fog kajálni :( De ennek ellenére menni is fog, úgyérzem :)

(#50) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Huh nagyon szépen megy a Quad :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.