Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#187) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Pár hetes használat után leírnám a tapasztalataim a rom és kernel párosról, remélhetőleg ez alapján is lehet majd az új verziót fejleszteni.

Eddig többféle dx-et használva mondhatom, hogy sok tekintetben a minicm-abu sokkal jobb.
Viszont vannak olyan hibák, amik zavaróak, és a napi használatban számomra hiányoznak.

Első körben említeném meg itt a headset gomb funkció hiányát: se a hívásfelvétel, se zeneirányításra nem lehet rávenni. Eddig dx alatt ilyen problémát nem tapasztaltam, tehát ez biztos rom/kernel hiba. Nagyon jó dolog lenne ezt javítani.
Második körben a gps-el kapcsolatos észleltem hibát: vagy egyáltalán nem lehet bekapcsolni (gps ikon nem jelenik meg a status baron) vagy pedig csigalassan talál csak jelet. Egy újracsizma az előbbi problémát meg szokta oldani, de sajnos a második konstansan fennáll. Ilyen hibát dx és stock kernel alatt se tapasztaltam eddig, itt én vmi driver problémára tippelnék.
Harmadik dolog, amire figyelmes lettem az üzemidő: adatátvitel nálam alapból ki van kapcsolva, és csak 2G-t használok. Ennek ellenére teljesen változó eredményeket produkál az akksi. Legtöbbször előfordul, hogy egy éjcaka alatt képes 20-30%-ot merülni, anélkül, hogy bármiféle alkalmazás nyitva lenne. Mostanság 1-1,5 nap a legtöbb, ami kihozható. Stockon ez simán volt 3 nap is, ami bizony elég nagy különbség. Itt sajnos az összes eddig tesztelt romnál ezt tapasztaltam, nem tudom mit lehetne itt ezzel tenni.

A status led villogását meg már nem is említem, már volt itt róla szó.

Remélhetőleg sikerül az új verziónál ezekre a dolgokra is egy pillantást venni, mert különben az eddigi legjobb rom az összes általam tesztelt közül!
Thumbs up az eddigi fejlesztésekért :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.