Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proof88


proof88
addikt

asdasd

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

tyúk menhely

(#3) proof88 válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


proof88
addikt

:F

(#4) Jhonny06 válasza proof88 (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ilyen arcot vágtam, miután elolvastam a posztot. Adjátok oda valakinek, aki amúgy is tart állatokat, majd ő levágja, ingyen "bárki" elfogadja. Nyilvánvalóan más lehetőség nincs. Csak úgy senki nem fogja befogadni, hogy gondozza, amíg el nem pusztul, a tyúk haszonállat.

[ Szerkesztve ]

(#5) darál0w válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD

a bejegyzéshez...ez komoly? :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) proof88 válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


proof88
addikt

Akié a tyúk, az nem szeretné, ha levágnák, és ő szokta gondozni, de most mennie kell. Fizet is érte (mármint a gondozásért cserébe) havonta összeget akár, ezt mindjárt beírom a szövegbe.

(#7) Crystalheart válasza proof88 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez akkor is nonszensz. Az idős tyúk ráadásul betegségeket terjeszt, senki nem fogja bevenni az állományába.

Ez csak egy tyúk, fel sem fogja, ha levágják.

[ Szerkesztve ]

(#8) Z86


Z86
őstag

Valami falusi ismerőshöz, aki tart tyúkokat.
Nem árt megjelölni (hacsak nem lóg ki nagyon a többiek közül), nehogy levágják.

(#7) Crystalheart :
Miket terjeszt?

[ Szerkesztve ]

(#9) Crystalheart válasza Z86 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sok mindent, gomba- és baktériumfertőzéseket, de még vírusokat is, melyektől a gazdaállat nem feltétlen hal meg, de romlik a teljesítménye, tojáshozama, hangulata, stb. Ideális esetben a haszontyúkokat 2-3 évig tartják, és a fiatalokkal nem teszik össze az időseket.

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

megoldás: nagykés, a tulajnak pedig azt mondani, hogy bokorpusztán a nagynéninél jól van a tyúk a "tyúköregekotthonában" :DDD )...biztos finom pörkölt készülne belőle, de ha nagyon öreg, akkor sokáig kell főzni... meggondolandó)

ui: esetleg a biztonság kedvéért lehetne pár tucat képet készíteni a jószágról még élő állapotában, majd fotósoppolni és akkor lehetne mutogatni bizonyítéknak, hogy épp: sakkozik a többi tyúkkal, brazil sorozatot néz (tyúkokról) és ilyenek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) proof88 válasza mephi666 (#10) üzenetére


proof88
addikt

a tulaj szeretné néha meglátogatni :D

(#12) mephi666 válasza proof88 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

ejj, mondod neki, hogy az ország túloldalán tudtad csak elhelyezni :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) albert8


albert8
addikt

Elősször azt hittem a tyúk mint nő szerepel, de rájöttem hogy nem ;]

NA komolyan: egy falusi ismerősnek kell odaadni vagy nagyszülőknek :)

szerk:Akkor olyan ismerősnek akinek kertes háza van

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#14) proof88 válasza albert8 (#13) üzenetére


proof88
addikt

nincs ilyen lehetőség sajnos :U

(#15) cskamacska válasza proof88 (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez nagyon komoly, netán nincsen egy vágósúlyban lévő malaca is, amit szeretne beadni egy állatmenhelyre? :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) Kassadin válasza cskamacska (#15) üzenetére


Kassadin
addikt

A kínaiak meg kutyát esznek. Számodra barbár, számukra meg elfogadott.

Lehet hogy a tyúk a szívéhez nőtt... Tudom, az más.

(#17) Z86 válasza Crystalheart (#9) üzenetére


Z86
őstag

Ezekről még nem hallottam. Nálunk akkor szokták levágni őket, ha már nem tojnak. Igazából nem is tudom mennyi ideig élnének amúgy.

(#18) koshmar


koshmar
őstag

Nagyszülőkhöz. Ahol falun lehet, nyugodt helyen.

Nekünk is volt vagy 12 darab még anno. De egyre több és több lett levágva, aztán egyszer csak elfogytak...
De tök jó helyük volt ott a hátsó kertben. Az akkori kutyánk már nagyon idős volt, nem zaklatta őket.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19) mephi666 válasza koshmar (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

nagy fazékba, paprika+paradicsom+fűszerek társaságába ;] ...aztán asztalra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerintem olyan embert kéne keresni, aki díszbaromfit tart, így ő tutira megértené a gazdit, hogy neki egy tyúk a házi kedvence.

Amelyik állat felismeri a gazdáját, annak bizony van valamennyi "esze".

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#21) mephi666 válasza Algieba (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, de amennyi tyúkot én láttam, az soha nem a gazdáját ismerte fel, hanem "azt az embert, aki kaját hozhat" :DDD ...nem is hiába mondják, hogy tyúkeszű... én nem kímélném: nagykés, vagy kisbalta, aztán lenne belőle tyúkhúsleves meg pörkölt... esetleg töltött csirke, vagy sültek... (még mielőtt a végelgyengülés, vagy a róka elviszi)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) No-kia


No-kia
őstag

nekem egy kékbálnám van itthon, meguntam cserélni a vizet az akváriumában, akinek kéne az elviheti, akár leisvághatják

;] ;] trollololo

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23) kmisi99


kmisi99
addikt

De amúgy tényleg igaza van a cikk írónak hogy kötődik a gazdája. Ez olyan mintha valaki elmenne kínába de az imádott macskájának nem találna helyet a kínai fórumokon meg írogatnák hogy fazékba vele meg megenni meg mit tudom én szóval csak nézőpont kérdése. Ha így nézzük már egész más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#24) Crystalheart válasza kmisi99 (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom. Én vegetáriánus vagyok, és volt anno egy kecskénk, akit pici korától fogva neveltünk. Mikor a nagyok beleszorították a fagyos itatóvödörbe, és tüdőgyulladást kapott, két hétig vele aludtam a nappaliban a földön, hogy vigyázzak rá. Mágnes volt az orrában felnőttként is, úgy követett. De az első ellésekor megbetegedett és nem volt teje, és a tapasztalat szerint később is veszteséges lett volna tartani. Le kellett vágatnunk, az egyik szomszéd vitte el. Nem kell hatalmas tragédiaként megélni, a világban milliárdnyi állatot ölnek le, és aki egy - köztudottan csekély értelmű - csirkéhez így kötődik, az csak magát sajnálná, ha elveszítené. Az állatoknak, kiváltképp egy baromfinak nincsenek olyan összetett érzéseik, mint az embereknek, és csak nagyon kevés faj képes fölfogni a halált.

(#25) Jhonny06 válasza kmisi99 (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

De baszki, ez egy tyúk. Finoman szólva nem olyan, mintha lenne egy kutyád. Most őszintén, el tudnád képzelni, hogy élete végéig gondozol egy ilyen állatot, néha kimész a kertbe, megsimogatod (?), stb.?

(#26) baluka26 válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Engem nem ez zavar, hanem az, hogy minek kell ezért bejegyzést nyitni?
Tudhatná a Kedves Író, hogy a legtöbben ezt óriási marhaságnak fogják gondolni.
Vagy felvágni szerettél volna ezzel?..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27) Szten Márs válasza baluka26 (#26) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, csupán az esélyt akarta megadni, gondolom. Illetve értelemszerűen. Attól, hogy x ember hülyeségnek tartja, ki tudja, akár jöhet egy, akinek van épkézláb ötlete, vagy akár be is fogadná. Miért ne?
(Kertes házam lenne, befogadnám... ennyi. )

(#28) dízelracer


dízelracer
senior tag

Én szívesen a gondját viselném.

;]

(#29) baluka26 válasza Szten Márs (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Szerinted erre van esély egy IT portál társoldalán?
Ha ezt felteszi agrárral/állattartással kapcsolatos oldalon akkor talán találna olyan embereket, akik tudnának segíteni.
De szerintem a legtöbb ember azért tart tyúkot, hogy tojjon, és hogy utána belemenjen a vasárnapi húslevesbe.
Családtagjait kellene megkérdezni...idegennek én egyébként sem adnám oda a kiskedvencemet az ő helyében.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30) Jhonny06 válasza baluka26 (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Szerinted erre van esély egy IT portál társoldalán?"

Elég érdekes emberek kerülnek elő ezen az oldalon még érdekesebb szakmákkal, úgyhogy itt mindenre van esély. :) De amúgy egyetértek.

(#31) Szten Márs válasza baluka26 (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Látod, te magad is így fogalmazol (már másodszor), hogy "legtöbb ember" és "legtöbben", szóval te is érzed, hogy nem nulla az esélye, max kicsi. Szerintem felesleges tovább ragozni a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#32) baluka26 válasza Szten Márs (#31) üzenetére


baluka26
veterán

Nem érzem, tudom, hogy nem nulla az esélye. Viszont 1%-nál kisebb eséllyel kevesebb foglalkozni szerintem.
Jhonny: Igen, ezzel tisztában vagyok, de ez eléggé egyedi probléma (konkrétan ilyenről még csak nem is hallottam)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) kmisi99 válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát mindenhol máshogy gondolják. Szerinted egy indiai el tudná azt képzelni hogy ő a teheneket levágja? Ha megszerette a csirkét akkor az ő dolga. Egyébként sokan tartanak halakat hüllőket papagájokat azok se épp intelligensek és kb semmit nem csinálnak mégse gondolkodnak azon hogy megegyék a gazdáik

Crystalheart Nem azt mondom hogy tragédia hogy ki kell nyírni az állatát de ha egy kutyáról macskáról vagy más szórakoztatásból tartott állatról van szó szerintem egyik gazda se akarná hogy kinyírják az egészséges állatát

én arra akartam kilyukadni hogy itt lehet nem szokás de egy csirkét is ugyan úgy lehet szeretni mint a többi kedvtelésből tartott állatot

[ Szerkesztve ]

(#34) Crystalheart válasza kmisi99 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én a kecskéket is ugyanúgy szeretem, mint a kutyákat akár. :) Egyéniségük van és egész okosak is. Ettől függetlenül ha ráfizetéses a tartásuk, akkor nem érdemes. (A kutyákat ugyan itt nem eszik meg, de el lehet altatni.) Nekünk mondjuk 7 kutyánk van, rengeteget fogyasztanak (talán többet költünk kutyakajára, mint saját ételünkre), de ezek riasztóberendezések. :)

(#35) D.Orion


D.Orion
veterán

Tisztázzunk valamit. :DDD Most egy kapirgáló haszonállatról írtad a cikket vagy egy megunt menyecskéről? :))

(#36) Z86 válasza D.Orion (#35) üzenetére


Z86
őstag

"levágás kizárva, állatkert kizárva"
Hát azért ebből kiderül :DDD

(#37) D.Orion válasza Z86 (#36) üzenetére


D.Orion
veterán

Neked igen. ;]

(#38) moha21 válasza kmisi99 (#33) üzenetére


moha21
addikt

Kutyát, macskát szórakozásból lehet csak tartani? Házat őriz, egerész.

Én befogadnám a tyúkot van aki pókot szeret, az sem másabb..

Kiskoromban volt mindig saját tyúkom/kakasom igaz le lett vágva, de ha nagyon az lett volna maradhatott volna. Meg is gyűrűztem lol. 100 közt megtér.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#39) Liome


Liome
újonc

Sziasztok!
Sikerült találnom helyet a tyúknak Dabason egy kisebb farmon :D Őszintén szólva nem is hittem volna, h lesz olyan aki nem a húslevessel fogja kezdeni :D Egyik kedves barátom azért írta a topicot mert igen, elég kevés az esély de hátha valaki mégis ismer valakit aki tud segíteni. Amúgy meg tényleg semmi keresni valója nem volt IT-s oldalon, de proof88 ilyen vicces és segítőkész fazon. Ezúton is köszönöm :C Jah és köfi h volt aki megértette a helyzetet. Tudom hülyeség egy csirkéhez kötődni, de egyszerűen nem volt szívem levágni!
EOT! :)

(#40) danih válasza Liome (#39) üzenetére


danih
addikt

Kemény :)
Mikor mész látogatóba? Mit viszel neki?

(#41) Szten Márs válasza Liome (#39) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na, happy end, örülök neki :K

(#42) McCartman válasza Szten Márs (#41) üzenetére


McCartman
senior tag

na azért arra kiváncsi lennék , hogy a nagy 'levágjuk demostazonnal' hszeket irogatók élőben is ilyen nagylegények lennének-e. :D
99.9%uknak csak a szája jár , oda se mernének nézni , nemhogy csinálni.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#43) moha21 válasza McCartman (#42) üzenetére


moha21
addikt

É nem írtam ilyet, de párat koppasztottam már.:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44) Crystalheart válasza McCartman (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én metszőollóval szoktam levágni a fejüket, igazi guillotine, a leggyorsabb módszer. ;] Nagymamám elkezdte lekaparni a tollát a nyakáról, aztán nyiszálni az éles késsel. Mondom, ez így nagyon brutál, biztos van valami humánusabb, gyorsabb módszer, és a metszőolló ötlött fel. Azóta már nagymamám is azzal nyomja. :D Ja, és bármely csontot simán viszi, bontáshoz is jó.

(#45) moha21 válasza Crystalheart (#44) üzenetére


moha21
addikt

Ja én is toltam már hasonlót, bár 28 kg pulykán. Speciális helye van egy tölcsér amiből a feje lóg ki és fejjel lefele van. Azelőtt a zsák+balta kombó volt ;]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#46) McCartman válasza moha21 (#43) üzenetére


McCartman
senior tag

a koppasztás az nekem is megvolt már. :D
meg fogtam is már le vágás közben ( hogy ne törjön el a szárnya) de megtenni .. az más.

emlékszem kiskoromban pár tyúknak / kakasnak baltával lett lecsapva a feje.
Miután porba hullott a fejük még fél percig tátogtak. :Y
sőt , volt amelyik még tett pár lépést fej nélkül. :Y :Y :Y

amúgy , mai emberek / fiatalság javarésze szerintem még élőben nem látott baromfit soha max a teszkó húspultján.

na azért látom , van itt szakértelem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#47) sviba válasza Crystalheart (#44) üzenetére


sviba
tag

és elszalad?:D

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#48) darál0w


darál0w
Jómunkásember

na még mindig nincs meg a tyuk helye?

szívesen biztosítom neki egy kis helyet... ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#49) Szten Márs válasza darál0w (#48) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#50) Crystalheart válasza sviba (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Eddig még egy sem szaladt el, de szó se róla, elég bizarr, ahogy a levágott fej helyén a nyak görcsösen tekereg, és közben felhúzódik a bőre... De az csak az idegek játéka.

Mod: Bocs, ez már-már horror. Vega vagyok, mondtam már? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.