Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proof88


proof88
addikt

heh

(#2) proof88


proof88
addikt

Szóval felháborítónak tartom, hogy egy erősebb érettségi vizsgával diszkriminálva vagyok. Ami nekem van, az nehezebb volt, mint a sima info.

(#3) raczger


raczger
őstag

2006-ban is volt már közép és emelt infó érettségi, én 2008-ban emeltből érettségiztem le, azért az nem volt annyira könnyű, ott is volt programozás többek között (weboldalkészítés, adatbázis, word, excel stb...).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Szerintem leginkább az egyetemen kellene érdeklődnöd, hogy milyen lehetőségeid vannak, nyújthatsz-e be például méltányossági kérelmet.

(#5) proof88 válasza Psychonaut (#4) üzenetére


proof88
addikt

Tervben van, hogy beszélek a tanulmányi osztállyal ez ügyben, de sokat nem várok, mert központi elbírálású a dolog, nem úgy mint pl msc-nél.

(#6) Psychonaut válasza proof88 (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azzal, hogy megpróbálod, nem veszíthetsz semmit, csak adhatsz magadnak egy esélyt. Ennyi.

(#7) Szabesz válasza proof88 (#5) üzenetére


Szabesz
őstag

Jók ezek a mindig változtatunk rendszerek... sajnálom, hogy belekerültél egy ilyenbe.

Viszont azt azért meg lehetne lobogtatni, hogy általában a változtatások azok nem visszamenőleges hatályúak: avagy pl aki x éve érettségizett, annak máshogy számolják a pontjait, hogy ne kelljen már még egyszer elmennie érettségizni (mert nekik csak jegy van rögzítve, % nem), ugye, ne legyen negatív diszkrimináció. Esetedben is ez lenne, hogy te még akkor csináltad és azért ezt a tárgyat, mert elfogadták. Nem azért h x évvel később a hajadra kenhesd.

Esetleg még azt meg lehetne próbálni, hogy ha nem is jutsz be időben újra a szakra, attól még nem lehetne -e, hogy a tárgyaid +1-2 félévvel tovább érvényesek maradjanak.
Másik, hogy olyan nincs az ELTE-n, hogy más szakra jelentkezel (ahova meglenne a pontod), csinálod a tárgyaidat tovább, majd félévkor beadod az átjelentkezési kérelmed? Vagy közben megcsinálod az érettségit, és miközben a random szakon vagy, és haladsz a tárgyaiddal, beadod a jelentkezésed az infó-ra.
Valamit csak lehet kiskapuzni.

¯\_(ツ)_/¯

(#8) proof88 válasza Szabesz (#7) üzenetére


proof88
addikt

Jelentem, egyrészt 2013-ban leérettségiztem közismereti informatikából. :D
Másrészt újra elfogadják a szakmai előkészítő tárgyat (informatikai alapismeretek). :O

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Gondolkoztam rajta én is, de érettségiznem kellene informatikából.
Nyelvvizsga, felsőfokú szakképzettség, minden adott a plusz pontokra, de egy érettségi infóból nem esne most jól, kicsit megalázónak tartanám.

Egyébként informatikával foglalkozok 10+ éve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.