Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jgrasl


jgrasl
csendes tag

"A karrier módot bármilyen szintről elkezdhetjük"
Ezt nem teljesen értem miért negatívum. Van egy badge amit azzal szerezhetsz meg ha a Gokartól eljutsz oda hogy megnyerd az F1-et. És van amit akkor kapsz meg ha egy sorozatot többször is megnyersz egymás után. Szerintem ezek lehetőségek nem negatívumok. Valakit lehet csak az F1 érdekel, valakit pedig a GT is.

(#2) Fkris


Fkris
őstag

Ez a 65 auto nevetseges, 200 alatt egy szimulatorban nincs.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#3) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A nehezsegi szint versenyek elott allithatosaga szerintem inkabb pozitivum, foleg ha uj bajnoksagba kezd az ember. Ha az idomeron 5 mp-cel nyerek, a futamra feljebb allitom. Ha ugy is sima, akkor a kovetkezo idomerore megint feljebb es igy tovabb, nem kell ujrakezdeni a bajnoksagot.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) gianni85


gianni85
veterán

nyáron pedig érkezik az Xbox 360-ra és a PlayStation 3-re készített változat Erre komoly pénzt is feltennétek? :)

[ Szerkesztve ]

(#5) RECSKA válasza Fkris (#2) üzenetére


RECSKA
veterán

Melyik szimulatorban van 200???

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6) GeryFlash válasza jgrasl (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Én nem tudok róla, hogy lenne benne F1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Legendd válasza gianni85 (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Nono, nem jön sajnos, átírtam.

Én szeretem, ha valami fel van építve, nem kell nekem állítani aszerint, hogy az adott pályán most jó vagy rossz vagyok.

Alea iacta est!

(#8) jgrasl válasza GeryFlash (#6) üzenetére


jgrasl
csendes tag

Persze nem licenselve de Formula A-ként szerepelnek F1 szerű autók.

(#9) GeryFlash válasza jgrasl (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja úgy igen, csak számomra az kiábrándító... Nincs esetleg valami mod hozzá, leginkább tényleg ez a része érdekelne, az f1 2015 meg vélhetőleg a 5. rókabőr lesz a szériában :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Véleményem szerint a Project Cars megjelenése nagyon jót tett a PC-s játékiparnak. Leginkább azon belül is az autós játékoknak. Sok éven át hanyagolva voltak Pc-n a komolyabb autós játékok. A Project Cars ráadásul egy személyben képes betölteni azt az űrt ami az arcade és szimulátor autós játékok között volt. Tökéletesen alkalmas mindkét stílust kedvelő játékosok igényeinek kielégítésére. Nem biztos, hogy egy hardcore szimulátoros játékos ujjongva tapsolja meg a Project Cars-t. De azok akik az arcade játékokért vannak oda, talán a játék kipróbálása alkalmával belekóstolnak egy kicsit a szimulátor módba is. A játék alkalmas arra, hogy valaki szép lassan beletanuljon a komolyabb szintű versenyzésbe amennyiben érdekli a dolog. Végre nem csak két véglet van. Igaz a Project Cars nem olyan komoly szintű szimulátor mint mondjuk az Assetto Corsa, de ez nem is baj, pont annyira nehéz/élethű amennyire kell. Ez által sokkal nagyobb közönséget mozgathat meg. Átlala többen kóstolhatnak bele a szimulátorozás világba. És ez jó, jót tesz a játékos közösségnek. Én mindig is epekedtem egy Forza féle játékért Pc-re, azt hiszem a Project Cast révén ezt megkaptam [némely területen még többet is (fizika, grafika stb stb), de néhol kevesebbet (autók száma)].
Másrészről pedig bebizonyította mekkora a erő és potenciál van a közösség által finanszírozott játékokban. (hello Star Citizen ;) ) Mert minden hibája ellenére (amiből van bőven), a játék sikerként könyvelhető el. Sok munka van még vele, nem kész állapotban jelent meg. Apró, bosszantó hibák vannak benne. Optimalizálatlansági gondok. De a játék jó, az irány jó. Azt hiszem örülhetünk, hogy megjelent. És köszönetet mondhatunk mindazoknak akik beálltak a játék mögé és támogatásukkal, kitartásukkal elősegítették az elkészülését.

A Tesztről:
Még mindig nem értem, hogy ezt a játékot miért konzolon, kontrollerrel kell tesztelni egy ilyen játékot?! Ez a játék elsősorban PC-re készült, és kormánnyal ajánlatos (kell) játszani. Ráadásul pont múlt héten volt itt a Ph! lapcsaládon belül egy szavazás amiből kiderül, hogy az olvasók 50.2%-a PC-n játszik!!

A választható időjárásnál megemlítettem volna azt is, hogy van arra is lehetőség, hogy a való életben lévő időjárást állítsa be a játék. Azt amilyen időjárás a valóságban is van az adott pályán.

"Ez az a szimulátor, amit szinte csak maximum grafikán" borzasztó nagy butaság! Főleg annak a "tollából" aki nem is PC-n tesztelte...ellentmondás szerintem. PS4 vs PC

"abban a sorozatban kezdjük a versenyzést, amelyikben akarjuk" ez nem negatívum, egész egyszerűen csak önkontroll kérdése. Senki nem kényszerít senkit arra, hogy a legutolsó osztályban kezdjen.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) Csapoati válasza Fkris (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyikben sincs 200 (nem, a Forza es a GT nem szimulatorok).

.LnB: Na igen, ha valaki nem szereti a zart karosszerias vasakat, az mehet csak formaautokkal es forditva.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) .LnB válasza Csapoati (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A konzolos playereknek minden olyan autós játék szimulátor amiben az autó nem pattan vissza az ideális ívre a láthatatlan falról ha 250km/h-val nekimész. Én is Forzáztam, szerettem, de sose vallottam magam tőle szimulátorosnak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13) Luck Dragon

85 hmm azt hittem legalább 90 felett lesz amennyire jöttek a jobbnál jobb beharangozók, ellenben nem értem mért negatívum ha a nehézségi színtett lehet állítani, de lehet szűklátókörű vagyok.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Ha valakit esetleg érdekel rövid teszt ;]

(#15) myckie2


myckie2
őstag

Év nagy csalódása lett ez a játék. Sose voltam nagy szimulátor kedvelő, de azért jól eljátszogattam a Live for Speed és rFactor játékkal. Ahogy nézegettem a Gameplay videókat sose értettem, hogy mire ez a nagy hype. Csúnya környezet, gagyi időjárás effektek, borzalmas autó hangok és kevés autó. Tisztán látható volt, hogy ez a játék egy Shift 2, magas felbontású textúrákkal és új nap effekttel. Végül kijött a játék és ki is próbáltam. Sajnos. Grafika így 2015-ben nagyon gyenge (Forza és Driveclub-hoz viszonyítva), a hangok egyszerűen minősíthetetlenek. Olyan mintha egy 500Ft-os Genius mikrofonnal vették volna őket fel. Már 5 perc múlva fájt a fejem tőle. Egyszerűen katasztrófa. Az autók irányítása pedig még borzalmasabb. Teljesen unrealisztikus. Az autók száma iszonyat kevés. Igaz sok pálya van, de egyik sem olyan, amely megfogná az embert. Sima tucat pályák. A menü se túl acélos, ráadásul a játék kezdésénél a játék el sem magyarázza, hogy melyikkel lenne érdemes kezdeni Tier 1 vagy Tier 7. Inkább játszok bármelyik másik autós játékkal csak ezzel nem.

(#16) RECSKA válasza myckie2 (#15) üzenetére


RECSKA
veterán

Grafika???? Min jatszottad? Mediumon???

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#17) myckie2 válasza RECSKA (#16) üzenetére


myckie2
őstag

Full HD minden maxon. Nem az én gépemen. Én meg nem vettem volna a játékot.

(#18) Legendd válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


Legendd
senior tag

Nekem egy autós játékban ez negatívum, oké, hogy szimulátor persze, de nyugodtan beépíthették volna ezt a módot így is. Minden szubjektív, szóval szerintem ezen kár vitázni :)

Hogy miért PS4-en teszteltük? Azért, mert sajnos nem úgy működik, hogy erre-arra akarjuk, hanem általában így adják, PS4-re több a promó játék.

Alea iacta est!

(#19) Csapoati válasza myckie2 (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

El o el! Erre erdemben nem is lehet mast reagalni. Illetve de, Spa, Le Mans 24h, Bathurst - ezek mind tucatpalyak! :DDD
A haverod monitorjat meg toroljetek le, nem a jatekkal van a gond. :D Csupa user errort latok csak a panaszkodasok mogott. Ha azt irod, hogy bugos, vagy az AI nem tul okos, siman elfogadom. De ezek a gondok... megmosolyogtatoak. Neked a Forza meg a GT valo szerintem.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) RECSKA válasza Csapoati (#19) üzenetére


RECSKA
veterán

Grid autosport, dirt3, stb... XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21) KaitouP válasza Csapoati (#11) üzenetére


KaitouP
veterán

De nem is árkád a GT.. A kettő közt valahol, amolyan "félszimulátor".

Kár, hogy nem jön last gen -re.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#22) .LnB válasza Csapoati (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Meg kell tanulni az ilyen kommentek mellett szó nélkül elmenni. Mert a célja egyértelmű, nem kell beállni segíteni neki :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) Csapoati válasza KaitouP (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, van nekik kulon karegoriajuk is, a simcade. Semmi bajom veluk amugy, mindegyikkel el tudok lenni, amiben vannak autok. :)

.LnB: Igazad van.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) Sidorovich válasza Csapoati (#19) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nem teljesen értem, mi a baj a Forzával meg a GT-vel? :F Mitől számít szimulátornak egy autós játék? No offense, csak kérdezem. :R
A Forza 5-el szórakozom mostanában, (Horizon széirát aláírom, az baromi arcade) és minden segédletet kikapcsolva szerintem nagyon élethű a fizikája, nagyon érezni a határt, hol kezd el kitörni a fara, stb. Érezni az autó súlyát, súlyelosztását, hogy elől/hátul vagy mindenhol hajt-e. Az utolsó csavarig be lehet állítani mindent, a felfüggesztést, a diffit, leszorító erőt, és ezeknek is érezni a hatását.
Ezek a lehetőséget szintén megvannak benne, mint a gumihőmérséklet, nyomás, G-erők, stb. megjelenítése.

Szerintem egy kormánnyal (sajnos csak kontrollerem van) elég jó élmény lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) XharX válasza Mustaros (#14) üzenetére


XharX
aktív tag

Zseniális lett, azt hittem DA: O "tesztet" nem lehet alulmúlni :C

A játékhoz ismerősnél volt szerencsém, nem rossz, majd nyárra talán szerzek egy kormányt.
Akik játszanak, azokhoz: Gamepaddal mennyire lehet az alapsegítségeket kigyomlálni, vagy ne várjak tőle sokat?

[ Szerkesztve ]

(#26) myckie2 válasza Csapoati (#19) üzenetére


myckie2
őstag

A hang minősége is user error? Lol. ok. :U

(#27) .LnB válasza XharX (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mármint, hogy ki lehet e kapcsolni a segítségeket ha nem kormánnyal játszol?!
Teljesen. Szerintem nincs korlátozás.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Lehet, hogy csak én nem találom a játékban? "Rengeteg pálya, autó és kamion" :F :DDD

(#29) .LnB válasza Sz.Miki (#28) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pálya szélén és a bokszok mögött (csapatkamionok) állnak ;]
bizonyíték: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#30) PSplayer1 válasza Csapoati (#11) üzenetére


PSplayer1
csendes tag

Mert az ac illetve a pc simulator ugye? Ne trefalj

(#31) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Egy helyesírás ellenőrzést azért átfuttattam volna a cikken, de köszönet a tesztért! :R
A kormány - pedál szett már régóta pihenő projekt, de úgy látom muszáj lesz belekezdenem lassacskán.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32) RECSKA válasza PSplayer1 (#30) üzenetére


RECSKA
veterán

Az assetto az szimulator. Pont.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#33) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nagyon jó játék lett, PS4-en a legjobb autós játék egyértelműen, hiányzott már.

(#34) KaitouP válasza Csapoati (#23) üzenetére


KaitouP
veterán

Ez tényleg létezik így, "hivatalosan" hogy simcade? Ma is tanultam valamit. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#35) gianni85 válasza KaitouP (#34) üzenetére


gianni85
veterán

hát hivatalosan pl a Gran Turismo a the real driving simulator, de egyébként meg nem az :D

(#36) CSiPet2


CSiPet2
tag

Ha kigyomlálják a bugokat és az AI baromságait akkor kifejezetten jó simcade lehet. Az iRacing-től messze lesz, viszont ez már nem is egy nfs kategória.

Eddig 3 teart toltam le 95%-os AI nehézség mellett (najó a 125-ös gokart néha felhúzott ott volt hogy lehúztam 80-ra), de már nagyrészt végigpróbáltam a géptípusokat, és aki eddig csak mindenfajta forza meg need for speed arcade-okkal játszott annak ez szerintem hatalmas előrelépés (már ha kikapcsolja a különböző úttartó meg hasonszőr segítségeket).

Igazából a legnagyobb gond tényleg az, hogy ez max egy beta verziójú program, bár ha pontos akarok lenne, akkor inkább alfa. Például az AI meg sem érzi az esőt, simán hozzák vízben is a szárazpályás időket. Aztán a hosszabb (értsd sokórás) versenyeken elfelejtenek tankolni, meg kereket cserélni, stb... Úgyhogy vannak gondok, nagyrészt az AI-al (bár pl kifejezetten jó az AI amikor figyelni kell a játékosra, nem lök fel ha látja hogy te vagy előnyben, de kellően agresszív, ha kell). Meg ahogy láttam reddit-en, bőven vannak még bugok a konzolos verzióban is, amiket a pc-ből már rég (értsd évekkel ezelőtt) kigyomláltak.

A kampány nyitottságát én pozitívumként értékelem, akinek az jön be, hogy lentről felküzdi magát, ott a lehetőség, de kezdhetsz akár a király kategóriában is... Teljes szabadság!

Elég sokat multiztam is, és ott már nyilván sokkal kevésbé érvényesül a butus AI, ott inkább az amatőr játékosokkal van gond, a youtube már tele felvételekkel hihetetlen rajbalesetekről... Remélem pár hónap alatt kikopik a vérpistike réteg, de még jobb lenne, ha lenne valamilyen ranking rendszer, mert egyelőre 5-ből 4 verseny rajtbalesettel kezdődik, szimplán azért mert emberek elfelejtenek fékezni. :W Jelenleg a kicsit is tapasztaltabb pilótáknak az egyetlen esélyük a tiszta versenyre, ha privát futamokra jár (és ezekből is van bőven, úgyhogy ott a lehetőség).

Összességében, én is egy jobban kiforrott programot vártam, de így is fun tud lenni, viszonylag valósághű fizikával, úgyhogy személy szerint nem sajnálom a rá kiadott pénzt (bár ha nem javítják a gondokat, akkor ez még változhat).

Apropó, én egy Driving Force GT kormánnyal játszom 3 (fullhd) monitoron, egyelőre medium beállításokkal (az amd még nem adott ki normális drivert és a 290x-em nem bír 60fps-t high-on, ezúton is köszönet az nvidia meant to be played programjának).

[ Szerkesztve ]

(#37) Csapoati válasza PSplayer1 (#30) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A nap trollja? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) .LnB válasza Csapoati (#37) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lásd 22. komment, ugyan az a szint, sőt kedvenc témája neki is a Project Cars, nem az első eset, hogy próbálkozik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) snecy20


snecy20
veterán

Sajnos a gépigény az feketeleves rendesen. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) Tsebacsi válasza Csapoati (#37) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt tudjátok, hogy lehet az elkezdett és hamar megunt gokart-ból kilépni és egy másik szériát kezdeni karrier módban?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41) .LnB válasza Tsebacsi (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csinálsz egy új "szerződést" career módot a "NEW" menüpont alatt...

Ne haragudj de ez egy elég buta kérdés. Főleg, hogy a cikkben és itt a kommentek között is le van írva, hogy azt a szériát indítod el career módban amelyiket csak akarod...

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Aki megvette, az mit tud mondani AMD alatti teljesítményéről a játéknak? Sok helyen azt olvastam, hogy katasztrofális, és játszhatatlan.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#43) Csapoati válasza nonsen5e (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

En R9 270-rol valtottam GTX660-ra, ami par szazalekkal gyengebb elvileg. Na most konkretan majdnem megduplazodott a teljesitmeny pCarsban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) CSiPet2 válasza nonsen5e (#42) üzenetére


CSiPet2
tag

Egyáltalán nem játszhatatlan, csak ugyanaz a kategóriás amd és nvidia kártyák között van egy kis különbség. Konkrétan kétszer annyi fps-t hoz egy nvidia... :W Csak hogy ne a levegőbe beszéljek
Esőben már a 290x-em is használhatatlan lassú... A jó hír, hogy elvileg tegnap megjelent az új Catalyst (még nem tudtam kipróbálni), ami sokat dob rajta.

(#45) nonsen5e válasza Csapoati (#43) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát akkor jól láttam. Azt hiszem ezt a játékot is kihagyom akkor. :W :(((

“NVidia are not “sponsors” of the project. The company has not received, and would not expect, financial assistance from third-party hardware companies.

találó komment:

Nvidia are not sponsors. We just put Nvidia logos everywhere in the game because we like green color.

És én még más szoftvergyártókat szidtam, ahol azonos zöld kártya 15-20%-kal gyorsabban fut csak úgy.
Uraim, szerintem új mélypontot értünk el! :U

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46) snecy20 válasza nonsen5e (#45) üzenetére


snecy20
veterán

Az a gáz hogy lényegében csak kétszereplős a VGA piac, faszért nem lehet hasonló szinten optimalizálni mindkét márka kártyáit? Agyrém.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47) Csapoati válasza nonsen5e (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Konzolon egesz jol fut, pedig azokban is AMD van...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) Tsebacsi válasza .LnB (#41) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem hiszem, hogy buta kérdés, hiszen nekem ez nem volt egyértelmű, leírni meg nem került neked semmibe, remélem fájdalmakba sem. Amúgy köszönöm szépen, mert nem voltam benne biztos, hogy egy új carrier indítása mivel jár, más játékokban nem ilyen a rendszer, ezért voltam bizonytalan. :R

(#45) Gertrius: A leírásomban szereplő konfig FullHD-ban nem hoz olyan rossz érzést, elég sokminden van high-on illetve mediumon ami nem annyira fontos, én elégedett vagyok, és pedig "csak" egy 7870XT-m van.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#49) RECSKA válasza CSiPet2 (#44) üzenetére


RECSKA
veterán

Én ahogy láttam, konkrétan 10%-ot sem éri el a gyorsulás. Tehát a 290X kb GTX680 szint esőben...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#50) KaitouP válasza gianni85 (#35) üzenetére


KaitouP
veterán

Jó hát az egy jó szlogene a jatéknak a kezdetek óta, hozzátartozik a címhez. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.