Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Most pontosan kinek szánják ezt? Azoknak akiknek van valami előképzettségük vagy a totál nulla kecskepásztorokat akarják kódolásra rávenni?! Mennyi idő múlva fog egy ilyen ember használható szintre jutni, amikor már termel is, és nem csak költség oldalon jelenik meg?!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) DaveJr


DaveJr
őstag

De jó....mostmár nem csak indiai "szakemberek" lesznek.
Most komolyan meg akarnak tanítani programozni akár egy bognárt vagy egy földművest?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#3) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

Nem azért, de aki eddig programozóként tevékenykedett elhagyott hazájában, annak nagyjából az egész felesleges. Aki pedig bármi mással foglalkozott, de nem kifejezetten IT területen, 99%-uk az életben nem fog programozni.

(#4) iMaverick


iMaverick
addikt

Programozással hasznossá tehetők a menekültek

A cím alapján először arra asszociáltam, hogy Őket fogják átprogramozni... Hmm, Skynet? ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo kezdemenyezes.

webfejleszteshez nem feletetlenul kell eros vas, anno en egy EEE pcn kodoltam asp/sql/php/html/css/jqueryt egy idoben, ami sulyosbitaskent a beepitett kijelzon kivul egy fHD kulsot is hajtott ha nem a vonaton ultem. notepad++hoz teljesen eleg egy regi es kb netezesre is felig hasznalhatatlan megoldas.

---

a kepzesi ido jo kerdes. alapvetoen muszaki embereknek az attanulasnak mennie kene, es a befizetett adokbol par even belul meg akkor is pozitivan jon ki a program, ha csak nagyon kis szazalek fog tenyleg elhelyezkedni vegeredmenyben programozokent. tehat ad abszurdum hiaba lesz <10% a sikeressegi rata mondjuk harom even belul, attol az meg kozep/hosszu tavon jo befektetes lehet.

egyebkent webfejlesztesrol beszelunk, oda jellemzoen kell pl nemi szeperzek, de skalazodik lefele. nem feltetlenul raketatudomany (bar ez nagyban fugg a felhasznalasi terulettol es a celoktol). kieg: frontend annyira nem bonyolult, egy kritikus rendszerhez meg merit nelkul nem fognak senkit kozel engedni.

--

aztan az is lehet nem lesz sikeres ez a projekt, de a tapasztalatokbol a kovetkezo jobban fog sikerulni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) orosznyet


orosznyet
csendes tag

Látom másnak is eszébe jutott hasonló gondolat.

(#7) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Na ez jó. Indulok is Németországba programozónak.
:C

Azért nem kis feladat lesz olyanokat megtanítani akik most még a kést,villát sem ismerik de sok sikert.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#8) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagy tévedésben vannak, azok akik szkepszissel állnak a kérdéshez. A képességeik nem rosszabbak, mint bármely más országbelié, a motivációik viszont sokkal nagyobbak. Legtöbbjük új, főleg nyugodt életet akar a sok borzalom után, amelyet átélt. Ezért is sikerülhet. Én látok esélyt rá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) dabadab válasza sutszi (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Most pontosan kinek szánják ezt? Azoknak akiknek van valami előképzettségük vagy a totál nulla kecskepásztorokat akarják kódolásra rávenni?!"

Gondolom te meg ezt a jurtádból posztolod, miközben kumiszt szürcsölsz :U

Akármennyire is hihetetlen, de Afganisztánban meg Szíriában is van TV meg vezetékes víz meg internet, ráadásul az Európáig eljutó menekültek között felülreprezentáltak a képzetebbek.

DRM is theft

(#10) DaveJr válasza proci985 (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

Ma már azért a webprogramozás nem csak "szerkesztgetek vmit notepad++-ban"-ból áll.
Több kell annál, hogy össze tudok rakni egy oldalt WP-ből és Joomla-ból.
Az igazán komoly webfejlesztők saját javascripteket írnak és ismernek néhány szabányt, keretrendszert amit alkalmazni is tudnak.
Na ilyen embereket nem lehet pár hónapos átképzéssel megtanítani. A másik sarkalatos pont maga a gondolkodás mód, amivel azért kevés ember rendelkezik.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

Most érkezett a hír, a svájciak is várják szeretettel a menekülteket, akiket kvantumfizikusnak képeznének ki, és a hadronütköztetőben alkalmaznának. Amerika jelezte a projektet támogatja, küldi a képzéshez az atomot :DDD

(#12) emvy válasza DaveJr (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

> De jó....mostmár nem csak indiai "szakemberek" lesznek.

Per pillanat indiai szarmazasu a Google, a Microsoft, a Nokia, az Adobe, a Cisco vezerigazgatoja.

while (!sleep) sheep++;

(#13) emvy válasza iMaverick (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent en is :D

while (!sleep) sheep++;

(#14) DaveJr válasza emvy (#12) üzenetére


DaveJr
őstag

Az lehet, de legalább ők nem programoznak:)

Sajnos kellett indiai munkát javítani és a minőség messze kritikán aluli. Vannak persze kivételek, de a tapasztalat az, hogy silány munkát végeznek.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#15) BandiHUN


BandiHUN
veterán

A legnagyobb veszélyt az ilyesmiben én ott látom,hogy a nyugat kihasználva az összevisszaságot,most szépen leszűrőzi a menekülteket,ki tud vagy tanitható,aztán majd jön a mégis toloncoljuk vissza a népet a belépő országokba,DE PERSZE a képzetteknek addigra már lesz helye,no őket nem fogják,ide pedig majd visszatolják a maradék "kecskepásztort",analfabétát,stb,de ne legyen igazam.Mert sajnos MO keresetileg nem alternativa akkor se,ha azt mondjuk,mi is oktatjuk őket,aki tud,továbbmegy úgyis,aki nem,de tudhatna,azt még ki is képezzük a pénzünkön,mielőtt továbbmegy :DDD Eddig remélem már nem jutunk...igyis jobb itthon menekültnek lenni,mint állampolgárnak...vicc.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#16) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

most komolyan az hogy valaki kecskepásztor,miért jelenti azt hogy buta vagy hülye?
itt az érdeklödés lenne a cél szerintem.

(#17) UnSkilleD válasza #56573440 (#11) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

lol

inkább rajtuk tesztelik a részecskeütközéseket

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#18) proci985 válasza DaveJr (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sajat jscriptet/jqueryt mi az ilyen iranyu kurzusokon jellemzoen notepad++ban irtuk (inkl a 10 fos 10 hetes nagyprojekten). egyebkent sajat javascriptig szabadon valaszthato kurzuson el lehet jutni, csak attol meg senki nem lesz webfejleszto hogy ossze tud rakni egy javascriptet.

webre jellemzoen eleg a proceduralis kod, szoval OO C++hoz kepest lenyegesen egyszerubb a helyzet szvsz. persze, ha ugyes webfejleszto akar lenni, akkor ahhoz nem art egy celiranyos BSC. de ahogy ertem itt meg nem ez a cel, csak elinditani oket.

tisztazva: site buildernek nem kell hatalmas tudas. mas teruletekhez adott esetben igen, de oda felvesznek majd valakit a megfelelo kepzessel, ami adott esetben akar PHD is lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) emvy válasza DaveJr (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Valoszinuleg az a problema, hogy tul olcson vettek fel embereket. Ha Mo-n 150e-t fizetsz egy fejlesztonek, akkor ugyanazt a minoseget kapod.

while (!sleep) sheep++;

(#20) dabadab válasza BandiHUN (#15) üzenetére


dabadab
titán

Éppenséggel nekünk sincs megtiltva, hogy megpróbáljuk a menekültek javát magunkhoz csábítani, csak hát ehhez működőképes állami szervek, komoly munka, szakértelem meg hasonlók kellenének. Mondjuk az is igaz, hogy egyelőre az se nagyon megy, hogy a piacképes tudású magyar ne akarjanak nyugatra menni.

DRM is theft

(#21) Kékes525 válasza BandiHUN (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a metodika már régen ismert. Úgy hívják, hogy agyelszívás. Amerika mesteri fokon művelte és műveli. Ez nem minősítése a dolognak, ez csak tényközlés. Amúgy mindenkit nem tud egy ország sem befogadni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Retekegér válasza DaveJr (#10) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Sitebuilderek is kellenek, nem lesz mindenkiből komoly webfejlesztő.

<< Heimdal >>

(#23) sutszi


sutszi
veterán

(#9) dabadab : Persze fordítsd csak át. Úgy beszélsz mintha az itt táborozó menekültek mind egytől-egyig magasan képzett emberek lennének... Ezt a vonalat hagyjuk inkább. De akkor visszautalnék a cikkre:

"Németországban felismerték, hogy az érkező embertömeggel valamit kezdeni kell. Mivel a matematikai, informatikai, természettudományi és technológiai szakemberekből hiány van, elindították a Refugees on rails kezdeményezést,ennek keretében most szeptember ötödikén délután öt óra és éjfél között várják a használaton kívüli, de még működő laptop adományokat Berlinben, ezeket a mentorok és tanárok arra használják majd, hogy a menekülteknek programozást oktassanak."

A szubjektív véleményem félretéve és teljesen tárgyilagosan nézve ezt a bekezdést, neked is az jut róla eszedbe, hogy a szakemberekre vadásznak? Mellesleg ahogy már előttem is le lett írva. Aki tud annak nem kell ilyen szintű képzés, aki meg nem tud, azt nagy eséllyel nem fogják tudni rávenni az ilyesmire...

(#16) aprokaroka87 : Nem lesz rá affinitása, az a probléma...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24) emvy válasza sutszi (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

> Úgy beszélsz mintha az itt táborozó menekültek mind egytől-egyig magasan képzett emberek lennének...

vs. dabadab ezt irta:

> az Európáig eljutó menekültek között felülreprezentáltak a képzettebbek.

while (!sleep) sheep++;

(#25) #35193216 válasza BandiHUN (#15) üzenetére


#35193216
törölt tag

De mi még előtte tudnánk válogatni, persze ez elképzelhetetlen egy olyan országban, ahol a kormány az adófizetők pénzéből idegengyűlölő propagandát nyom, az adófizetők többsége meg még tapsikol is ennek...

(#26) fordfairlane válasza sutszi (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze, hogy klasszikus agyelszívásról van szó. Csak épp vannak, akiknek mindent meg kell ideologizálni.

x gon' give it to ya

(#27) dabadab válasza sutszi (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Persze fordítsd csak át. Úgy beszélsz mintha az itt táborozó menekültek mind egytől-egyig magasan képzett emberek lennének.."

Szerintem olvasd el újra azt, amit írtam. Egyébként ahogy a Keletinél jártam, nem nagyon láttam olyanokat, akik úgy néznének ki, mint a kecskepásztorok, sokkal inkább városi népeknek tűntek.

DRM is theft

(#28) sutszi válasza dabadab (#27) üzenetére


sutszi
veterán

Igazad van...meg még itt néhány embernek. Teljesen reális, hogy megpróbálják a fogorvost átképezni programozónak... :U De írhattam volna mást is... Mert ugye itt a kötekedés magas foka az megvan meg a szavakon lovaglás. De megnézném, hogy mit szólnál ha kiemelnék tetszőlegesen 100 ember a tömegből, (Mert hát városi, jól képzettek is vannak köztük... ) aztán leültetném, hogy tessék tanuld meg... :U Az meg pislogna mint hal a szatyorban.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29) dabadab válasza sutszi (#28) üzenetére


dabadab
titán

Mielőtt még továbbmennénk: az olyan kifejezéseket, mint pl. "felnőttoktatás" meg "élethosszig tartó tanulás", eddig még soha nem hallottad?

DRM is theft

(#30) totron válasza DaveJr (#10) üzenetére


totron
addikt

Utolsó mondatodban rejlik a lényeg (bár a gondolkodásmódot egybe írjuk). Az igazság az, hogy nem az igazán komoly programozókat keresik, hanem a csupán közepesen ügyes/magolós-modulkattintgatós php/java titánokat.
Bulvárhírnek érzem e cikket. Ja, az MTV-ben valóban leadásra került egy srác ilyen célokkal, belõle még ki is nézem, de az átlagember nem erre van huzalozva, következésképp a szír/stb. átlagot is reálisabb betanított munkásként vizionálni.

(#31) atike


atike
nagyúr

Ez.... ....komoly..... :Y

Aki meg tanult helyben és nem kap munkát (okokat ne keressünk) azt meg küldjük Szíriába - és máris teljes a vérfrissítés... :((( Buli lesz a sok évig tanult programozóknak ilyen konkurencia.... Kell egy laptop, máris programozó.

(#32) emvy válasza atike (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Most komolyan azt gondolod, hogy barmifele felnivaloja lenne barkinek, aki sok evig tanulta a szakmat?

while (!sleep) sheep++;

(#33) sutszi válasza dabadab (#29) üzenetére


sutszi
veterán

Továbbra sem érted... Hagyjuk inkább...

A kérdéseddel megpróbálsz olyan helyzetbe hozni amivel a szűklátókörűségem tudod felnagyítani. Nem fog sikerülni. Mint aktív résztvevője az élethosszig tartó tanulásnak nem kell mesélned róla.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34) Kékes525 válasza atike (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Amerika a maga hasznára tudta, tudja fordítani a bevándorlást. Pedig nemcsak képzettek, hanem képzetlenek is nagy számban bevándoroltak, bevándorolnak az országukba. El kellene gondolkozni, hogy vajon miért.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) atike válasza emvy (#32) üzenetére


atike
nagyúr

....irónia lett volna... :)

(#36) cskamacska válasza sutszi (#28) üzenetére


cskamacska
addikt

Te most komolyan azt gondolod, hogy a menekültek vagy csak profi PHP programozók lehetnek akiknek nem kell a tanfolyam, vagy kecskepásztorok akiknek a cselédség is magas? :U

Van egy nagy rakás ember ott, csak találnak pár száz-pár ezer embert hiányszakmánként akiket ténylegesen át és tovább lehet képezniük. Pláne, hogy ilyen ribillió esetén a legmobilisabbak veszik először a kalapjukat, eleve vaskos pénzekért cserébe jutottak el idáig, így semmiképp nem a legszegényebb réteg jött ide, miközben igen sokaknál látni okostelefont, tabletet amivel tájékozódnak és kommunikálnak, így a technikai affinitásnak sincsenek híján, nem kimondott kecskepásztor félék.

Persze, ha a kialakult helyzetet felnőttképzés és integrálás helyett marhavagonokkal oldanád meg, azt is megértem, nagy divat ilyenekkel kacérkodni manapság. :(((

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) atike válasza cskamacska (#36) üzenetére


atike
nagyúr

#35 :U

...arra külön megkérnélek, hogy ne próbálj olyan dolgokat belemagyarázni abba amit írtam amiről véletlenül sem volt szó! Köszönöm!

(#38) fordfairlane válasza cskamacska (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

Senki nem beszélt marhavagonokról, egyedül te. Nehogy már ne lehessen más véleményt megfogalmazni a hurráoptimistán kívül, mert páran önjelölt nácivadásznak képzelik magukat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) flexxx2


flexxx2
őstag

Lehet belőle valami, de az eszközök hiánya a legkisebb probléma. Ki fogja oktatni őket? Ide nem egyszerű tanárok kellenek.

(#40) cskamacska válasza fordfairlane (#38) üzenetére


cskamacska
addikt

"Németországban felismerték, hogy az érkező embertömeggel valamit kezdeni kell. "

Olvasom, na végre, ott nyugaton valakiknek még esze is maradt. A kolbászkerítésen túl felismerték, hogy a szír értelmiségből, vagy akár csak lézengő nem technofób huszonévesekből hiánycikk code monkey is lehet, ha nem is több.

Erre itt a kommentekben az az első vélemény, hogy minek ez, többiek meg rákontráznak és rémisztgetnek a tanulatlan kecskepásztorokkal. trololol :DDD (viszont a választ eltoltam, elsőre reagáltam volna, amitől ledobtam az ékszíjat :B )

A helyzet az, hogy ez az embertömeg vagy megy, vagy marad, és ha maradnak(mert valamennyi biztosan marad a végére), akkor hazulról is hasonló híreket kell majd olvasnunk tucatszámra a hosszú és rövid távú képzésekről(a szokásos értetlen és irigy hsz-ekkel együtt), ha jót akarunk nekik, de főleg magunknak. :U

atike: Nem szóltam hozzád. ;)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#41) Kékes525 válasza flexxx2 (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy érted, hogy nem egyszerű? Az "egyszerű" tanároktól annyiban különbözik, hogy (talán!) nyelvtudás is kell. Az sem biztos. Gondolom nem csak programozást tanítanak nekik, hanem komplex módon egy felzárkózási kurzust is el kell végezniük. Ahol, az adott ország nyelvét is oktatják. Másrészről legtöbbjüknek angol nyelvtudásuk van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) fordfairlane válasza cskamacska (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Olvasom, na végre, ott nyugaton valakiknek még esze is maradt. A kolbászkerítésen túl felismerték, hogy a szír értelmiségből, vagy akár csak lézengő nem technofób huszonévesekből hiánycikk code monkey is lehet, ha nem is több.

Erre itt a kommentekben az az első vélemény, hogy minek ez, többiek meg rákontráznak és rémisztgetnek a tanulatlan kecskepásztorokkal. trololol :DDD

Hát, nézőpont kérdése. Amit ebből jogosnak tartok az az, hogy a németek eldönthessék, jó-e nekik ez, és ha igen, akkor hogyan kezelik a dolgot. Ha ők, illetve ez az alapítvány lát fantáziát ebben, akkor ugyan miért ne próbálhatnák meg ezt a fajta képzést?

Cserébe viszont jó lenne, ha mi is önállóan eldönthetnénk, hogy kell ez nekünk vagy sem. Ha nem, akkor ne kelljen átvenni a német modellt mindenféle hazug humán- vagy valami homályos ajrópai értékekre hivatkozva. A mi munkaerőpiacunk ugyanis messze nem olyan, mint a németeké, és akkor még finoman, és nőiesen fogalmaztam, és igencsak elkerültem az egyéb gazdasági vonatkozásokat.

Arról az apróságról ne is beszéljünk, hogy a bevándorlók is nyilvánvalóan a gazdag magországokba akarnak eljutni, Angliába, Németországba, Svédországba, nem a szegényebb periféria- meg félperiféria országaiba.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#43) sutszi válasza cskamacska (#36) üzenetére


sutszi
veterán

Azt gondolom, hogy azon emberek akiket itt művelt/ tanult / képzett jelzőkkel illetnek(illetünk) már szakmában dolgozó tapasztalattal rendelkező munkavállalók voltak mielőtt pár héttel vagy hónappal ezelőtt elindultak.
Ergo ha értenek a szakmájukhoz akkor kvázi azonnal munkára foghatók. Minek ide képzés? Azt el tudom képzelni, hogy egyik platformról másik át akarják vinni mert egy cégnek éppen arra van szüksége, de az se így fog menni...
Egyébként ajánlom az első hsz-t újra elolvasni. Azt a kérdést tettem fel, hogy tipikusan kit akarnak átképezni, amibe direkt a két végletet világítottam meg.(tapasztalt vs. egységsugarú user). Senki érdemi válasszal nem tudott szolgálni, de jellemző módon a jelzőre mindenki reagált...ami kb lényegtelen is volt.

Az itteni lakosság nagy részének a kezében is ott az okostelefon meg a tablet, aztán ne is beszéljünk róla, hol tart itt a digitális analfabétizmus... :U Tehát a következtetésed teljesen téves miszerint azért mert valaki birtokol és látszólag használ egy eszközt még nem biztos, hogy jól használja vagy maradéktalanul ki tudja használni a benne rejlő lehetőségeket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44) attila9988 válasza #35193216 (#25) üzenetére


attila9988
őstag

Azért ennek az ellenkezője sem éppen jó hozzáállás, miszerint fantasztikus, és csodálatos dolog lenne nekünk, ez az emberáradat. Nyilván mind agykutató, meg fizikus lesz... igen... életszerű elképzelés.

A pénzről meg inkább az jut eszembe, hogy a szállásolásukra többet költenek, mint amennyit egy magyar munkanélkülire költenek... sőt... valaki nem is keres annyit egy hónapban, hogy ennyi pénz jusson magára, mint amennyit ezeknek adnak... Igazságos ez? Nem hinném.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45) emvy válasza attila9988 (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

A szolidaritas es a segitseg sosem igazsagos. Az sem igazsagos, hogy amiatt a par kerekesszekes miatt komplett villamoshalozatokat alakitanak at. Meg az se igazsagos, hogy a par eve meg fantasztikusan szep es varazslatos Damaszkusz ma egy romhalmaz.

while (!sleep) sheep++;

(#46) attila9988 válasza cskamacska (#40) üzenetére


attila9988
őstag

Igazság szerint, van ennek az egész hercehurcának egy másik vetülete is...

Ha tankokkal nem lehet elfoglalni egy országot, akkor megteheted pl úgy, hogy rázúdítasz egy ilyen embermasszát... aztán ha már többen lesztek, mint a helyiek, akkor lehet vallást váltani az adott országban, vagy újat alapítani helyette...

Akár honfoglalásnak is felfoghatjuk. Azt viszont senki ne akarja megmagyarázni, hogy teljesen véletlenül, pont most jutott eszébe ennyi embernek, hogy Európába "meneküljön"... Azt meg pláne ne, hogy mind azért jönnek, hogy programozók, meg orvosok legyenek, hogy az "integrálásról" már ne is beszéljünk... Nekünk aztán van tapasztalatunk benne, hogy mennyire nem úgy megy ez, ahogy ballibék elképzelik. A multikulti a történelem hatalmas buktatója lesz most is... talán még egy harmadik világháborút is ki lehet hozni belőle... ahhoz csak az kell, hogy kellően sok dühös polgár legyen, és pont jó irányba haladunk, ha ez a cél....

Egyébként sem nevezném menekültnek azt, aki csak úgy gyalog keresztül kasul flangál az EU -ban, és menekül az azonosítást segítő bármiféle megoldás elől... Aki valóban menekült, az szépen működjön együtt a hatóságokkal, ne fusson el ha ujjlenyomatot akarnak venni tőle, vagy meg akarják vizsgálni... Ne csináljon bajt az utcán, ne támadjon rendőrökre, ne dobálja a vonatot, és ne menjen keresztül engedély nélkül minden határon, ne zabálja le a gyümölcsöst.... ne menjen be más házába csak úgy...

Amelyik ilyeneket csinál, az meg tűnjön a fenébe... Remélem a tüntetők családját fogják majd ezek terrorizálni... majd meglátjuk mit szól hozzá, ha egy azonosíthatatlan személyt kell keresni, akinek személyazonossága sincs az országban....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#47) dabadab válasza attila9988 (#44) üzenetére


dabadab
titán

"A pénzről meg inkább az jut eszembe, hogy a szállásolásukra többet költenek, mint amennyit egy magyar munkanélkülire költenek... "

Erről azért nyilván mindenki tudja, hogy nem igaz, ha az ember megnézi a konkrét valóságat, akkor kb. semmit sem költünk a szállásolásukra (az "ott az aluljáró, húzzátok meg ott magatokat" ingyen van).

DRM is theft

(#48) attila9988 válasza emvy (#45) üzenetére


attila9988
őstag

Ha én elveszteném az állásomat, és nem találnék másikat, akkor rám nem költenének ennyi pénzt, de még a töredékét sem... Legjobb esetben is elküldenének közmunkázni a retkes alkoholistákkal 50 000 ft -ért... Ez amellett, hogy nem elegendő a megélhetésre, (egész konkrétan éhen is halnék) lelkileg is felőrölne teljesen....
de ezt persze mindenki leszarná... viszont ha jön egy utolsó szarházi, aki rendőrautókat dobál, de a ballib média kis kedvence, annak egyből jár egy csomó pénz, plusz élelem, szállás... és még így is hőbörög köztük sok... jó hogy nem mindjárt 5 csillagos szállodát építenek nekik... A hőbörgőket kidobnám azonnal ott, ahol bejött.... ha vissza akarna jönni, akkor meg kapna egy kis könnygázt..

A 10% valódi menekült pedig, akik normálisan érkeznek, normális kérelmet nyújtanak be, azok nyugodtan maradhatnának... hiszen ők azok, akik VALÓBAN menekültek.

Akármi is lesz, annyi biztos, hogy izgalmas néhány évnek nézünk elébe. Belső zavargásokra szerintem lazán lehet számítani Európa szerte. A franciáknak sem tetszik a dolog, a németeknek sem... és ez a két ország elég nagy ahhoz, hogy elindítson valamit, amire nem feltétlenül vágyunk....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#49) flexxx2 válasza Kékes525 (#41) üzenetére


flexxx2
őstag

A nyelv, és a kultúra is más. Teljesen más a két közeg, nem csak webáruházat lehet programozni, lehet könyvelő, számlázó, bármilyen vállalati programot is. Leegyszerűsítve nem csak azt kell megtanítani, hogy begin-end.

[ Szerkesztve ]

(#50) #35193216 válasza attila9988 (#44) üzenetére


#35193216
törölt tag

De az ellenkezőjét nem mondja senki, csak próbálják azok szájába adni, akik nem vevők a zsigeri gyűlölködésre. Ez ugyanaz az érvelés, ami hajléktalan kérdésben megy, érvek helyett ment az, hogy "akkor fogadj be egyet". Én ezen két kérdésre adott reakciók miatt nagyon nagyot csalódtam az emberekben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.