Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) citkar


citkar
addikt

Annyit hozzátennék, ha valaki nem ódzkodik a külföldi rendeléstől a Xiaomi 10 Ah-s akkuját már én is 5-6 ezer körül vettem régebben, de sokszor akciózzák, most itt pl Kínából 12.89 USD, Eu-ból is 19 USD alatt van, persze ha 30 ezres kell, marad a Proda, megéri az is árát.

[ Szerkesztve ]

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Ez nagy? Manapság a suttyó telefongyártók 5.5-6'-os tepsi szarjaik sokszor nagyobbak ebbél.
Egyedül picit vastag de nem vészes az sem simán elfér még így is a zsebben.

Xiaomi 16k-sat akarok majd venni azt a gyártót ismerem legalább.
Szerintem lassan ők is kiadnak majd valami 20k-sat.

Az olyan apróságok még jöhetnének, hogy mennyi idő 1%-ról 100%-ra töltés és mennyi idő alatt tölt fel xy akksis telefont.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#3) ricinus13


ricinus13
senior tag

Az LCD kijelző nem értelmes, olyan ez mint a bacon szalonna.( folyadék kristályos kijelző kijelző :F ) Ezt írd át szerintem a cikkben.

(#4) kemcso válasza citkar (#1) üzenetére


kemcso
Ármester

A banggood-on is kb 13$ a XIAOMI 10000mAh: [link] és ők megbízhatóbbak.

(#5) Csapoati válasza citkar (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jaja, 3340 Ft-ért vettem a 10000-es Xiaomit, ami kétszer simán fel tudja tölteni a 3100-as Meizumat. Ennek fényében a Proda már nem annyira jó ajánlat, bár notebookokhoz nyilván ez illik jobban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) gecsoz válasza Csapoati (#5) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Már csakl azt nem értem miért "PRODA NOTEBOOK 30 Ah power bank" a neve, mikor pont Notebook -ot nem lehet róla tölteni/működtetni.

Ez szerintem tök félrevezető.

El sem olvasom a cikket ha nem ez van a fejlécáében, annyira értelmetlenek az ilyen aksik.

Mégha a laptop működését lehetne vele megduplázni.. na az már valamit.. de mégis mi a fenére jó, hogy 6x fel lehet tölteni vele egy telefont??

Igen persze, majd valaki pont dzsungel túlélő túrára megy, és viszi az okostelefonját is, és kell neki, hogy egy héten át működjön ak okos telcsi, és ezért a pontosan kiszámított felszerelés mellé elvisz egy ilyen szart.. tényleg valós helyzet :D

(#7) Mr.Csizmás válasza Crytek (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már van 20k xiaomi :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) wardemi válasza gecsoz (#6) üzenetére


wardemi
senior tag

Mondjuk egy többnapos fesztiválon nem árt, de tény hogy olyan sűrűn nem kell róla tölteni valszeg :)

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#9) m2m válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


m2m
csendes tag

Egy link kellene akkor ? hogy honnan lehet megvenni emberi áron

(#10) gecsoz válasza wardemi (#8) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Lehet velem van a baj, de én ennyire nem vagyok hozzánőve a telefonomhoz :D

(#11) wardemi válasza gecsoz (#10) üzenetére


wardemi
senior tag

Hát ez is többtényezős, én sokat telefonáltam ott , hogy elérjem a többieket meg meló stb fesztiválon és a kis gnex nem bírja már az iramot úgy :D bár meló miatt volt konnektorom is :D

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#12) Csapoati válasza gecsoz (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mekkora s.gg vagyok, hát tényleg nem jó notebookokhoz. :D Így már kicsit tényleg túlzás a kapacitása, de azért egy 5-6-7 napos utazásnál jól jöhet, hogy nem vagy helyhez kötve a töltéssel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) s3nsitivity válasza ricinus13 (#3) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az a baj, hogy ez benne van a köztudatban mint az általad említett bacon is. :N LCD Kijelző

(#6) gecsoz A név adást én se igazán értem de szvsz a Notebook inkább a jegyzetkönyvre utal mint az elektronikus eszközre. :D

(#12) Csapoati Igen, hosszabb utakra tökéletes, nekem is egy 10Ah-s Xiaomim van saját használatra de ha több napra kell elutaznom nem mindig vagyok konnektor közelbe a Xiaomi meg max 2x tudja feltölteni.
A múltkor pl csapat építő tréningen voltam és vittem ezt is magammal.. Hát 4 telefon lógott belőle mert kint voltunk a kertbe és senki nem akarta bevinni a telefonját töltőre rakni. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#14) dlaj válasza gecsoz (#6) üzenetére


dlaj
őstag

most komolyan azon akadsz ki, hogy milyen nevet adnak a powebanknak???? :W
megérett a világ a pusztulásra..

Csak idéztem valakit.

(#15) Crytek válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


Crytek
veterán

Tudnál linkelni akkor valami értelmes webshopot hozzá ,mert én nem találok?

Next PC Upgrade: 2022

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

TE a prodás vagy ezek szerint. :))

(#17) s3nsitivity válasza Kolondrum (#16) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Csak tesztelő. :D
Viszont próbálok objektív lenni, nem véletlenül írtam le azt is fentebb, hogy saját használatra egy Xiaomi 10Ah-m van. :K

Egyébként megnyugodhattok, az adminok vissza dobták, hogy nem fognak kiadni több proda-s cikket így nem is fogok írni többet. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#18) Dominó85 válasza s3nsitivity (#17) üzenetére


Dominó85
veterán

Szuper. Megtehetnék ezt az adminok még a Gigabyte és a Prestigio okostelefonnak hazudott borzalom készülékeivel is. Vannak egyszerűen olyan márkák, amik nem akarnak és/vagy nem képesek a saját árnyékukból kilépni. Na a Proda is ilyen. Az ötlet jó, csak éppenséggel a valóság nem az.

* Péter - 06302461862 *

(#19) s3nsitivity válasza Dominó85 (#18) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Miért ne lenne az? :U
Láttad már terméküket? Ne talán tán használtad őket? :U

Amíg nem kerestek fel ezzel az ajánlattal én se ismertem őket, azóta viszont több termékükön is végig rágtam magam és mindegyik megállja a helyét. Épp ezért keresik a hírverést, például általam is, hogy megismerjék őket.

Azóta több ismerősöm is használja a termékeiket tökéletes megelégedettséggel.

Szóval kérlek ne beszélj olyanokat amikről fogalmad sincs..

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#20) Mr.Csizmás válasza Crytek (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elvileg előrendelhető még....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Kolondrum válasza s3nsitivity (#17) üzenetére


Kolondrum
félisten

Valamit/kit sért. ;]

2A-es teher alatt mennyire esik a terhelés nélküli 5.14V?

(#22) Dominó85 válasza s3nsitivity (#19) üzenetére


Dominó85
veterán

Jó pár ismerősöm véleményére és személyes tapasztalatra tudok csak hagyatkozni, de persze vásaskodni meg tudni mások helyett a dolgokat azt könnyebb. Mindegy én nem vennék ilyen termékeket mindaddig, amíg árban és minőségben van jobb alternatíva. :R

* Péter - 06302461862 *

(#23) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

btw. arra lennék kíváncsi, hogy elektronikával együtt hogy jön ki 200 grammból 30.000 mAh kapacitás....mikor a xiaomi igazolt belsővel (3x3300 mAh LG 18650) 1/3-át hozza :U (10.000 mAh 207 g)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) Csapoati válasza Dominó85 (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem fér el a logouton sem? :U

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) Kalandor válasza ricinus13 (#3) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

OMG, remélem a CD lemezt lézerlemeznek hívod.

(#27) User64476 válasza Kalandor (#26) üzenetére


User64476
őstag

Ezüstkorongnak :)

(#28) Kolondrum válasza Kalandor (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csavaros pisztoly = akkus behajtó, ki hogy nevezi, de nem csavaros pisztolynak. Minap hallottam! :Y

(#30) Kolondrum válasza Kalandor (#29) üzenetére


Kolondrum
félisten

Yt-n is kapnak a vloggereken és becsempészik a hirdetéseket. A Dell egy szöszkével nyomul Yt-n. :) Átlátszóan..
Gondolom az a baj, hogy ezért nem fizetnek nektek.

(#31) ricinus13 válasza Kalandor (#26) üzenetére


ricinus13
senior tag

Nem, csak simán CD-nek. Az LCD-t meg LCD-nek vagy egyszerűen kijelzőnek.

[ Szerkesztve ]

(#33) igori


igori
tag

Azért az elég jó vicc, hogy a 10 ezres MI powerbank nehezebb, mint ez ami 3x nagyobb töltéssel kecsegtet....

(#34) ricinus13 válasza Kalandor (#32) üzenetére


ricinus13
senior tag

Igen amennyire lehet kerülöm a hülyeséget. De van ami elkerülhetetlen mert nem érti meg a kedves hallgató. A gulyáslevest még az életben nem hallottam gulyásnak max gulaschnak a halászléről meg nem beszélek mert nem eszem :P bár ezt inkább halászlének hívnám. Felőlem hívhatják békön szalonnának én akkor sem fogom mert nincs értelme de mindegy. És igen ügyelek hogy a láncfűrész ne stihlfűrész a töltőceruza ne rotring legyen.

Ilyen furcsa dolog ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#35) igori válasza igori (#33) üzenetére


igori
tag

Xiaomi MI powerbank 10000 mAh 3.6V (ez 6250 mAh 5V-on) 206 gramm...Valami nem stimmel ezzel a Proda csodával...
Hulladék a telep ami benne lehet...

[ Szerkesztve ]

(#36) Mr.Csizmás válasza igori (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xiaomiban 3 db LG 18650 adja az erőt. ebben....?? :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) Kalandor válasza ricinus13 (#34) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rendicsek :))

(#38) igori válasza Mr.Csizmás (#36) üzenetére


igori
tag

Én sajnos vettem egy noname kínai 30 ezres csodát, aztán MAGÁTÓL kigyulladt... Kb 15-20 töltés után... Szerencsére pont ott voltam mellette, de komolyan kiégtem....

[ Szerkesztve ]

(#39) Blindmouse válasza igori (#35) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Vagy a kb 200 gramm nem stimmel, vagy a 30000mAh. Használhat pouch cellt - 18650 helyett, de ennyivel nem lehet könnyebb.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#40) igori válasza Blindmouse (#39) üzenetére


igori
tag

Ha már tesztelnek valamit nem ártana pontosan lemérni, nem csak saccolni...Így nem teljes a kép....

(#41) s3nsitivity válasza igori (#40) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A hivatalos leírásra támaszkodtam ami akkor 20X gramm volt ezért írtam bele ezt. Viszont javítom is 395 grammra ugyanis ez a valós tömeg. :K
Azóta az oldalukon is ez szerepel, gondolom elírás volt és javítottak.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#42) igori válasza s3nsitivity (#41) üzenetére


igori
tag

Na így már hihetőbbnek tűnik a 30 ezres telep.

(#43) gecsoz válasza dlaj (#14) üzenetére


gecsoz
aktív tag

tanulj meg olvasni.
Azon akadtam ki, hogy nevetséges ez az egész termék.

veszel egy telefont ami nagy, sokat fogyaszt, kicsi az aksija, de veszed és nyomkodod, mert a média ezt kényszeríti rád, és te bedőlsz nekik.

Majd veszel hozzá egy bluetooth headset -et, az is aksis, azt is töltöd külön..

Aztán veszel egy okosórát, mert az is kell, mert az is menő, és már a telefont se kelljen kivenni a zsebből ha meg akarod nézni ki írt valami faszságot a facebook -on..

majd veszel egy powerbank -ot, azt is töltöd külön, meg aztán arról töltöd telefonod, meg a többi cuccodat..

jah, és a még primitívebbek még vesznek bluetooth -os hangfalat is.. na annak is aztán van értelme..

így a végén kiadsz 100-500e ft -ot ezekre a cuccokra, attól függően mennyira vagy fanatikus és függő, és mindezt azért, mert rádkényszerítik, és a dolog 90% -ra nem is lenne szükséged..

ez aztán tényleg szuper dolog :D

A gyártóknak jó, ez tény, szuper jól csináltak, létrehoztak egy új piaci szegmenst, ahonnan dől a lé..

A mégdúrvább az a dologban, hogy egyre több ember van, aki élet vagy lakás biztosítást nem köt, de a telefonjára igen, mert az fontos, hogyha elejti akkor ingyen cseréljék a kijelzőt. de ha leég a háza az nem számít.. az le van szarva..

[ Szerkesztve ]

(#44) Jakuu válasza s3nsitivity (#41) üzenetére


Jakuu
őstag

Na igy mar elhiszem.
Mert 200gr igen csak konnyunek talaltatott egy 30000-es telepnel, ami inkabb 20000ezres.
Bar manasag a suly sem mervado, mert a kinaiak rajottek, hogy igy szoktak azonositani a hamis akkukat legeloszor es most mar mostanaban feltoltik az akkukat homokkal, a hamis termekeknel is, hogy ne legyen feltuno a dolog.
Lasd mint itt, egy Xiaomi hamisitvanynal.
https://www.youtube.com/watch?v=Fn_lu-jEv9k

[ Szerkesztve ]

(#45) s3nsitivity válasza Jakuu (#44) üzenetére


s3nsitivity
addikt

" ami inkabb 20000ezres. " :F

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#46) sg22 válasza gecsoz (#43) üzenetére


sg22
senior tag

jah, és a még primitívebbek még vesznek bluetooth -os hangfalat is.. na annak is aztán van értelme..

az hogy valaki vezetek nelkuli bluetoot-os fejhallgatot vagy hangszorot vesz az miert "primitiv"?
Te normalis vagy ember ? Mi az hogy "na annak is aztan van ertelme". Nekem mind a ketto van es napi szinten hasznalom oket te "primitiv"

what should I do about this?!

(#47) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Azért elég elfogult voltál a termékkel kapcsolatban.

"Hogy a száraz adatokkal éljek, a készülék a specifikáció szerint 30 Ah-ra képes 3.75 V-os feszültségen. A saját kezemmel mért mérések így elég meggyőzőek. 5 V környékén 20832 mAh-t mértem, ami gyors fejszámolás után meg is haladja a feltüntetett kapacitást"

Na lássuk. 30Ah*3,75V = 112,5
20,832Ah*5V= 104,16 W

"feltüntetem az árát, ami jelenleg 17.990 Ft. Az általam eddig nagyra tartott Xiaomi Power Bank 10 Ah-s kapacitással kerül 7.000 Ft környékébe, ami azt jelenti, hogy a Proda eszköze jóval ígéretesebb választás."

3x akkora kapacitás, 3X7.000= 21 ezer ft, azért az a 3 ezer forint már nem olyan hatalmas dolog, főleg h a xiaomi olcsóbban is beszerezhető mint 7 ezer ft.

Nem akartam köcsög lenni, de amikor ilyen következtetéseket vonsz le, az legyen reális, különben elfogultságra utal.

[ Szerkesztve ]

(#48) s3nsitivity válasza Cannabis7 (#47) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Azért Wattot ne számoljunk már Amperórából. ;]

De jogos, tényleg nem több, úgy tűnik már nem vagyok az igazi fejszámolásban. :D

Azt, hogy jobban megéri meg úgy értettem, hogy míg itt egy terméket kapsz ekkora kapacitással, maradjunk a mért 5V környéki feszültségnél, a Xiaomi ezen a feszültségen 6650Ah-t tud. Az az 3.13-ad részét a Proda terméknek így, hogy egyenlő legyen a 3.13-al felszrozott ár és kapacitás aránya a Xiaomi árának 5750 forintnak kellene lennie egyesével és akkor is három. 13 termék húzná a zsebünket.
Persze belehet szerezni akciósan de ha az egyiknél nem akciós árát nézek a másiknál miért azt nézzem? :F

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#49) malnabokor


malnabokor
senior tag

Szeptember óta használok egy ilyet (tesóm pedig egy hónapja, neki a fehér, nekem a fekete variáns van) szóval én is megosztanék egy pár gondolatot:

A cikk jó lett, teljesen egyet tudok érteni aminőségre vonatkozóan, a cikkből egyetlen dolgot hiányolok csak: a feltöltési idő feltüntetését, ami 30000 mAh esetén nem egy-két óra (nem mértem még le én sem, de BB Z10 töltőjével 12 óra körül mozog).
Amúgy mindig ott van a táskámban, amire hétköznapokban használom, a telefonom utántöltése (BlackBerry Z10, ezt pedig nem árt napközben is tölteni) így hazafele metrón is tudom még a híreket átnézni, vagy mikor vonaton utazok, akkor netet megosztom a táblagéppel, és a proda-val meg töltöm a telefont.
Nyilván amiket most felsoroltam, azokat a Xiaomi 10400-al is meg lehet csinálni, minimális érv lehet, hogy ezt eddig a két hónapban 3x töltöttem, azt kb másfél hetente kellene tölteni, de ez nem érv természetesen.
Egyetlen fontos érv számomra, hogy nyáron, mikor cserkésztáborban leszek (nomád körülmények között) ezzel kibírom a tíz napot, míg egy kisebb kapacitású power bank-kel nem, de ez rétegigény.

Kb hasonló a helyzet mint mondjuk egy 16 vs 64 Gb-os pendrive esetén. Ár/tárhely (akkunál ár/kapacitás) esetén persze kijön, hogy a nagyobb jobb értékkel bír, de ha nem használod ki, vagy nincs rá szükséged, akkor nem kell kiadnod annyit érte, meg tudod venni az olcsóbbat, minőségben egyénileg ugyanott vannak.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#50) Mr.Csizmás válasza s3nsitivity (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minek ekkora kapacitás? :F :U

10k-s xiaomiból a 2000 mAh-s oppo-m a nap végére minden nap eszik az irodában valamennyit a bankból, és általában vasárnap esténként töltöm a powerbankot, úgy hogy még egy kocka marad a négyből.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.