Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proci985


proci985
MODERÁTOR

Tárulj :K

--

Természetesen kommentárokat, meglátásokat, észrevételeket szívesen fogadok. Tisztában vagyok a limitációimmal:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2) philoxenia válasza proci985 (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hűtésenként azonos gépek és ugyanakkor mérve... :D

Házi labor kialakítása szabályozott hőmérséklet, páratartalom, hangszigetelés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) #65675776 válasza philoxenia (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval kell hozzá egy melléképület, amit semmi másra nem használ az ember.

(#4) philoxenia válasza #65675776 (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, pincében alagsorban lenne a legkönnyebb kialakítani. Természetesen sok másra is használni lehet egy ilyen helyiséget, zenehallgatástól zöldségtárolásig... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) CoolMan válasza proci985 (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jó és tanulságos.

(#6) #65675776 válasza philoxenia (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy ott meg a páratartalommal kellene folyamatosan küzdeni. Főleg ha az a pince nem lett leszigetelve építéskor kívűlről*. Mert kicsit megemelkedik a talajvíz szintje, és máris más lesz a páratartalom. Arról nem is beszélve, hogy a szellőztetés kb lehetetlenség kategória lenne.

* - A belső szigetelés csak pótcselekvés. Leginkább a penésznek tesz jót a salétrom ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#7) philoxenia válasza #65675776 (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem arra gondoltam, hogy maga a pince, hanem a pincén belül egy fülke. Egyébként a pincében a legkisebb a hőingás, gyakorlatilag könnyű és kevés energiával elérhető egy állandó hőmérséklet egy teszt idejére, (pár nap, egy hét) és ez a páratartalomra is igaz. A teszt szempontjából itt nem kellene drasztikusan beavatkozni, csak viszonylag állandó értékek kellenek. Lehet 18 fok, de 23 is és lehet 60%-os pára, de 70 is... :) :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) proci985 válasza philoxenia (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Igen, a páratartalmat nem mértem, de visszagondolva az is probléma lehetett volna.

A kérdés szerintem itt az, mi az ami kivitelezhető, és az úgy begyűjtött eredmények mire elegek, mennyire relevánsak. azért így is kaptam pár választ én is, még ha nem is mindenre és nem is feltétlenül úgy, ahogy akartam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) philoxenia válasza proci985 (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szigorúan véve egy nagyobb dobozban is megoldható lenne a dolog. A páratartalom a levegő hőtehetetlensége miatt is fontos gondolom, bár pontos számításokat nem néztem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) #65675776 válasza philoxenia (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezzel ugyan úgy nem küszöbölöd ki a rommáfeszelt szétprájmolt proci általi 2-3°C-os hőmérsékletemelkedést. Szerintem talán ezzel a legnehezebb megküzdeni, mert olyan kondicionáló rendszer kellene ellene, aminek roppant alacsony a reakcióideje. Ilyen viszont otthoni körülmények között bajosan építhető. Talán az elektronikai üzemekben alkalmazott lamináris áramlású tisztatér lenne az egyetlen megfelelő megoldás, ugyanis a nagymennyiségű, folyamatosan cserélődő légtömegnek nem lenne ideje felmelegedni. De az meg a zajmérést tenné lehetetlenné.

(#11) eventus


eventus
veterán

Szuper írás! Bárcsak ez alapján ígérnének gyártók es nem a varàzslatokkal szédìtenék a vásárlókat. CoolingTechnique oldalán elég pontos, reális tesztek vannak. Nekem sokat segítettek mindig a választásban és nem csalódtam.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12) philoxenia válasza #65675776 (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarok kiküszöbölni külső körülményeket, csak azonossá tenném őket. Persze közben nem mehetne a klíma, így kellene valami, aránylag nagy hőt felvenni képes elem a rendszerben, ami a keletkező hőt felveszi. Matematikailag így is tré lenne az eredmény persze, de a gyakorlati felhasználáshoz elegendő lenne a pontosság.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) bombibmw


bombibmw
veterán

Jó lett volna egy táblázat erősorrendben,de ez persze csak szőrszálhasogatás. :)
Jó cikk,köszi! :R

(#14) #65675776 válasza philoxenia (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy a processzor és az általa létrehozott környezeti hőmérséklet változás nem külső körülmény, hanem belső. Viszont csak külső segítséggel lehet eliminálni a mérési eredményeket deformáló hatását. Erre meg nem igazán lehet kompenzált mérőrendszert építeni. Az egész ellen csak a kellően nagy légtömeg ad némi védelmet. És ugye itt jön képbe a páratartalom kérdése. Mert ugye nem ugyan úgy vezeti a hőt a száraz és a nedves levegő. Szóval lesz, hogy a felmelegedett légtömeg nem igazán távolodik el a mérendő felülettől, és lesz, hogy de. Ráadásul ezt a környezeti hőmérséklet is befolyásolja. Ha eleve meleg van a szobában, akkor megintcsak kevésbé fog eltávolodni a felmelegedett levegő a hűtő környezetéből. Passzív vagy kis légszállítású hűtés tesztelésekor mindez ráadásul fokozottan befolyásoló tényezővé válik. Ergo már egy azon mérés során is sokat számít, feltéve ha a ventilátorokat a teljes fordulatszámtartományukban tesztelni akarod.

(#15) proci985 válasza #65675776 (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

igazából amíg tudjuk, hogy mondjuk van pl 1 fok hibapontosságunk, de úgy vizualizálunk, hogy ez ne legyen probléma szerintem még oké lehet.

procit is ki lehet iktatni, pl frostytechnek is bench padja van, más kérdés, hogy kb irreálisak azok az eredmények valós procival, amiket kapnak.

eventus: Köszönöm :R. Igen, kb ez volt az egész írásnak a lényege. Illetve ha még emlékszel emiatt volt kb referenciapont pár éve az sflex, avagy aki foglalkozott hűtéssel, az kb ismerte annak a venticsaládnak a karakterisztikáját egy idő után.

bombibmw:

ezek a 3.2es eredmények:

ez pedig egy kép a test benchről:

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ebbe en is belefutottam anno a tetoteri Brockenmegmerettetesben..nincs igazsag :DDD Persze azert idovel es kis gogyival a tapasztalati uton szerzett tudas alapjan nagy hulyesegeket mar nem irkal az ember. Akkor van baj, ha megis es masok vakon kovetik ;]

(#17) #65675776 válasza proci985 (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom a legfontosabb az 5Ft-os (vagy legalábbis felettébb hasonló) érme volt. Csak nem az volt a bekapcsológomb?

(#18) proci985 válasza Speed® (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Jólvan, akkor megnyugodtam, hogy nem csak nálam jött elő:DDD

daa-raa: pontosan, az 5forintos volt a bekapcsoló :K . Sajnos nem találtam egyforintost.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.