Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

na ilyenkor nagyon nem irigylem az IT iparosokat :DDD

nekem elég a céges helyi, meg az otthoni hálózat nyűgjei :B

a migráló win7 nem veszi át a júzer beállításokkal együtt a hálózatit? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Móci


Móci
addikt

Örömboldogság! Az Acer csoda programokkal én notebookon találkoztam, elég volt onnan is letakarítani őket.
A jegynyomtató program meg kész főnyeremény volt, ahogy olvastam. Manuálisan regelni a dll-t, s ráadásul többet... jó szórakozás.
Hiába, az IT szépségei.
Ennél már csak a Studio Max - Solid Edge kombó a jobb, amire egyik fél supportja sem tudott mit mondani. (Ugyanis volt végnél az egyik legfontosabb fájltípussal baja volt a maxnak, s csak egy őskori verzió boldogult vele. Volt, hogy az sem.)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Rover623


Rover623
félisten

A képről a "helyidomain.local" lett kisatírozva...?:DDD

primus inter pares

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Pár éve az a véleményem, hogy a számítástechnika/informatika közelít végnapjai felé.
1. Már semmit sem lehet egyszerűen és gyorsan elintézni,
2. Nincs ember, aki egy program működését teljesen átlátná (csak próbálkozunk, mint az orvosok...),
3. Aki ilyesmivel dolgozik, lemondhat minden másról, mert kb. 1 hét kihagyás elég ahhoz, hogy tudásban kiessünk a rendszerből.
Nyűg az egész, legjobb lenne az mindent egy önszervező, öntanító rendszerre bízni (pl. SkyNet), félig már úgyis itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) kraftxld válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, exchange fiókot meg a drive map-olást átveszi. Csak ezen kívül még van millió dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) kraftxld válasza Móci (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, úgy látszik a fejlesztő nem képes írni egy rendes installert. :( Bár van azért ellenpélda, 1-2 proginak elég értelmes a telepítője, nem kell tökölni velük sokat.
Amit elfelejtettem belerakni a cikkbe, hogy volt egy legális Photoshop 7.0 a gépen, na ezt hogy lehet átvinni másik gépre úgy, hogy a gyári CD elkallódott? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) kraftxld válasza Rover623 (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, nem kell, hogy crackerjelöltjózsi elkezdje nógatni a hálót mindenféle okossággal :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Mr.Csizmás válasza kraftxld (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyenkor örülök, hogy a céges gépen xp van, ie6-al (lecserélném, de szerencsére nem az én hatásköröm)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) lapa


lapa
veterán

azmiazaz nk2, amit ki kell venni a pst-ből?

én még a végén ráindítottam volna egy exchange defragot, hisz az akkori állapotról még nem készült mentés. no risk no fun.

(#10) lapa válasza kraftxld (#6) üzenetére


lapa
veterán

esetleg rákeres minden installkor keletkezett fájlra + HKCU + HKLM software - fotosop? aztán minden dll reggel valami scripttel?

mondjuk nem raknék egy lyukas garast se rá, hogy lehetséges ilyen egyátalán. én addig verném amíg fel nem megy rá.

(#11) Wyll válasza Taranti (#4) üzenetére


Wyll
őstag

Azért talán/remélhetőleg a végnapoknál még nem tartunk.

Azzal egyetértek, hogy minden egyre bonyolultabb. Ez szerintem is baj, de a mi hibánk, így minden bizonnyal orvosolni is tudjuk. A megfelelő módon kellene alkalmazni és a szolgálatunkba állítani a technológiákat. Meglátni a valódi problémákat és azokra megoldást keresni.

A programokra kellenének már alapos, szigorú szabványok, amik a tervezéstől a supportig kiterjedhetnének mindenre. Vagy legalább lehetne több ilyen szint, amiket teljesíthet egy adott program, és akkor az ember/cég előre tudná, hogy mit kap a pénzéért.

Továbbá ez azért munkát ad egy csomó informatikusnak és egyébfajta szakmabélinek.
Végül is értett hozzá, sikerült is megoldania. Hozzáállás kérdése is, hogy az ember hajat tép, vagy "csak" teszi a dolgát.
Ez persze nem jelenti, hogy az ő munkájukat direkt nehezíteni kéne hülyeségekkel, sőt.
De ahogy a mosógéphez sem érthet mindenki, még minden villanyszerelő sem, úgy pl. egy konkrét, összetettebb programhoz sem kell értenie egy "alap" informatikusnak.
Szóval minden területen kellenek szakemberek. Továbbá ismétlem: szabványok, tervezés, józan ész. :B

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12) kraftxld válasza lapa (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell kivenni a pst-ből, mert gyárilag külön rakták az ökrök, NK2=nickname file, mikor outlook-ba elkezdessz pötyögni egy címzettet és automatikusan kiegészíti. Elég sokan használják address book helyett.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) kraftxld válasza lapa (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Áhhh,, ennyit nem ér az egész, meg úgyse fizetik ki, majd ha megy a sírás, hogy nincs photoshop mondom, hogy kotorják elő a lemezt aztán átpakolom :)
Meg 32bites WinXP-ről 64bites Win7-re ment az átállás, ott meg pakoljassa a hive-ket manuálisan a helyükre akinek két anyja van :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) ddekany válasza kraftxld (#6) üzenetére


ddekany
veterán

Nem tudom, de nekem CD-ről sem ment fel Win7 32 bitre a CS2. Kompatibilitási móddal sem. Persze nulla hibaüzenet, csak visszatekeri a végén a telepítést, hogy jaj nem sikerült. Persze ettől még simán lehet, hogy a 7.0-es megy. Sőt, fogadok, az megy, a CS2 meg nem, mert az már túl új...

Amúgy a számítástechnika csődje témakörben... ha valamitől én már sikítógörcsöt kapok, hogy a programozók (kivéve persze engem... :) ) nem ismerik a hibaüzenet fogalmát. Agyrém, hogy jobbára olyan üzeneteket adnak a programok, hogy "Nem sikerült belépni a tartományba", meg "A telepítés sikertelen", stb., de azt nem mondja az isten barma, hogy miért. Pedig a program szükségszerűen "tudja", hogy mely lépésnél dobódott kivételt és miféle, szóval ugyan mért nem lehet ezeket közölni? Segítene ám néha... :U Mondjuk sokszor azért is elmarad ez, mert a mai primitív programozási nyelvekkel még gyakran elég sok plusz sallang ezt megoldani... Gyerekcipőben jár még ez a szakma nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#15) Sanyix válasza ddekany (#14) üzenetére


Sanyix
őstag

Ez csak az m$ programokra jellemző. Idióták. Én is múltkor akartam vlite-al faragni egy win7 telepítőt, a telepítő a legvégén szállt el, ilyen hibaüzenettel: "Egy vagy több komponenst nem sikerült megfelelően telepíteni, a telepítő újraindul" köszönöm b+meg ebből aztán sikerült rájönnöm hogy mi az...

Meg múltkor is sxstrace-nél, kiírja amikor el akarom indítani a trace-t hogy, "unknown error", mondom mi az anyád? Aztán rájöttem hogy kipróbálom az szokásos dolgot... run as administrator... persze hogy ez kellett neki.

Meg régen kiírta hogy xy dll hiányzik, vista óta már csak annyit hogy probléma van az alkalmazás konfigurációjával, és sxstrace-el meg dependency walkerrel kell külön keresgélni a hiányzó librarykat.

"Mondjuk sokszor azért is elmarad ez, mert a mai primitív programozási nyelvekkel még gyakran elég sok plusz sallang ezt megoldani"

Annyira nem... inkább azért marad el, mert leszarják.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#16) ddekany válasza Sanyix (#15) üzenetére


ddekany
veterán

"Ez csak az m$ programokra jellemző. Idióták."

Nem csak... az MS nem valami kifejezetten béna cég, csak épp nem is kiemelkedően jó. Ez általános időhiány(!) és motiválatlanság/igénytelenség következménye, ami máshol is jelen van. Meg még lásd alább.

(Bár MS kapcsán... azóta már megoldották, hogy mikor egy fájlt nem lehet törölni vagy átnevezni, mert valamiben nyitva van, akkor kiírja, hogy miben? Valamiért nem reménykedek nagyon, de hátha XP óta sikerült ezt a hatalmas feladatot már megoldani...)

"Annyira nem... inkább azért marad el, mert leszarják"

Így is lehet nézni, de ha valamire nincs ésszerűen kényelmes és kész megoldás, amit az arcába tolnak mindenkinek, akkor nagyon sokan le fogják szarni. Ha viszont van, akkor lényegesen kevesebben. Jelenleg ott tartunk, hogy sok elterjedt nyelvben még strukturált hibakezelés (kivétel kezelés) sincs, nem hogy egységes kivétel láncolás, meg értelmes kivétel üzenetek. És az még akkor bőven az alacsony szintű megoldás, mert egy kivétel trace-ben csomó lényeges körülmény nem szerepel. A rendes hibaüzenetekhez az is kellene, hogy logolunk (és nem kell ám fájlba, csak annyi, hogy a kivétel trace-éhez az is csatolva legyen!), de amíg ennek megoldása nem triviális egy adott programozási környezetben, konfigurálgatni kell, egyedi framework-öt írni, stb, addig ez nem lesz így általában, csak ha valaki nagyon igényes és/vagy sok ideje van. Az is már nehezen érhető el, hogy valaki bepötyög 5 soronként egy log üzenetet, szóval... Maaajd.

[ Szerkesztve ]

(#17) kraftxld válasza Sanyix (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az MS-nél is hiba, hogy nem tudnak rendes hibavisszajelzést csinálni, rengetegszer csak a levegőbe lövöldözünk, hátha eltalálunk valamit.
Multkor is próbáltam egy HTC HD2-t activesync-re rábírni, erreföl unknown errort dobott. Aztán nagynehezen kiderült, hogy az alapértelmezett adatkapcsolatot próbálta tárcsázni amit a gyári szolgáltató csinált, és a más szolgáltatótól való sim kártyával nem működött.
Persze azt nem tudta volna kiírni, hogy hé idióta, nem mögy ez a netkapcsolat, használj másikat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) lapa válasza kraftxld (#12) üzenetére


lapa
veterán

...elég sokan utálják is (pl én), mert ha egyszer valami címet elb*sztál, akkor onnan többet ki nem jön. gondolom nem valami plain text file, hogy lehessen bármit is csinálni vele.

az outlook-exchange a word után a világ szégyene, akármennyire is verik a mellüket egyesek, hogy milyen csudajó.

asszem az egyik halloween-iratnak is az egyik sarkpontja volt, hogy az exchange-et direkt olyanra írják, hogy bonyolult legyen linux klienst csatolni.

mindettől függetlenül hasznos tudni a nk2 varázslatról.

(#19) kraftxld válasza lapa (#18) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Teny, hogy van mit egyszerusiteni :)
Nirsoft-nal van okos tool amivel lehet heggeszteni az NK2 file-t ha az user belebarmol :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) zuzu29


zuzu29
csendes tag

sziasztok. hogyan tudom azt beállítani, hogy hibernált állapotból control alt deletevel keltsem fel? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.