Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laceszgamer


laceszgamer
addikt

1-2 havonta megesik hogy van valami komolyabb, amúgy meg jóformán 1-2 hetente vannak apróbbak.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#2) oriic válasza laceszgamer (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most mintha pár napja lett volna valami DDOS is ha jól emlékszem.

Live-Die-Respawn

(#3) wjbhbdux válasza oriic (#2) üzenetére


wjbhbdux
veterán

lizard squad beígérte erre a hétre a bnet ddost.

/s

(#4) jonnyjoker01 válasza wjbhbdux (#3) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

De ennek amúgy mi értelme van de komolyan? Kíváncsi vagyok.

Üdv. Johnny

(#5) laceszgamer válasza jonnyjoker01 (#4) üzenetére


laceszgamer
addikt

Gondolom Activisionnek/Blizznek szól, igaz a játékosoknak kellemetlen, de előbbi kettőnek meg lehet anyagilag kerül vlamibe, arra meg ugye érzékenyek. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#6) oriic válasza wjbhbdux (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja hallottam, bár a napokban egyelőre csak az Overwatch nem ment emiatt rendesen egyeseknél.

Live-Die-Respawn

(#7) jonnyjoker01 válasza laceszgamer (#5) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

De ebból a "ddosolóknak" van valami hasznuk vagy csak erre verik?

Üdv. Johnny

(#8) oriic válasza jonnyjoker01 (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Semmi, erre élvezkednek.

Live-Die-Respawn

(#9) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"Egy olyan nagy cégnek mint a Blizzard is lehetnek rossz napjai"

Diablo 3 launch meg az azt követő hetek/hónapok.

[ Szerkesztve ]

(#10) oriic válasza Fitzgerald (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közel 4 éve volt az az eset, azóta emlékeim szerint hasonló nagy gond nem volt Blizzardnál.

Live-Die-Respawn

(#11) laceszgamer válasza oriic (#10) üzenetére


laceszgamer
addikt

WoD 1 hétig játszhatatlan volt az 5-12 órás sorok miatt pl. Igaz utána adtak mindenkinek ingyen játékidpt egy hetet.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12) oriic válasza laceszgamer (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó, de az is csak egy hét volt: D3-nál ez jóval tovább tartott :DDD

Live-Die-Respawn

(#13) GAbre


GAbre
veterán

Tök jó.
Nekem már ott elegem volt,hogy minden új windowsnál,kell beszélnem supporttal,mert se a telefonos új kód nem működik.Se emailre nem tudsz kérni resetlelő jelszót.(csak a support küldhet)
Sőt,ha 1x el is rontod a belépést,akkor le is blokkol.
És persze állandóan,küldj igazolványképet,élőképeset,meg stb.
Akkora 1 fos(nevetséges ez így),nem is nagyon szeretek belépni már.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#14) vendingo válasza oriic (#12) üzenetére


vendingo
veterán

Beleégett a retinámba az Error 37 felirat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15) ribizly


ribizly
veterán

Szertném megérteni ezeknek a (rohadék) csoportoknak mi a célja egy egy ilyen akcióval. Valaki meg tudja mondani?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) #07331584 válasza ribizly (#15) üzenetére


#07331584
törölt tag

Általában kisgyerekek csinálják.
Sajnos legtöbbször olyan egyszerű ezt megoldani (még ilyen nagy cégek ellenében is, mint akár a sony - ms - blizzard - józsibácsiszerverhosting), hogy elindítasz két programot. Az egyikkel elfeded a te géped identitását, a másikkal pedig bombázod a kiszemelt IP cím(ek)et. Ezzel pedig egy csoport több gépen végrehajtva, megtudja bénítani sajnos a kiszolgálást.

A miért ezután elég egyszerű: 'mert gyerekek és idióták'.

(#17) wikings2


wikings2
őstag

A lizard squad legjobb tudomásom szerint ezeken az előre bejelentett ddos támadásokon kívül mint szolgáltatás van jelen a neten, konkrétan személyes megkeresés után valamilyen összegért cserébe meglehet vásárolni tőlük a ddos szolgáltatást egy adott ip-címre. Ez hülyén hangozhat, de a különböző e-sport játékok esetében (pl cs:go, dota2 stb...) egy jól irányzott ddos támadás megtudja akadályozni, hogy mmr-t, tier-t vagy rankot (hol így hol úgy hívják) veszíts és ez sajnos egyre nagyobb körben kezd elterjedni mint kiskapu, ahhoz hogy egy játékos a virtuális ranglétrán egyre feljebb tudjon mászni, és mostanság erre az igény is egyre nagyobb.
Egy dota szerver például 5-6 másodperc pingelés után nem könyveli el az aktuális meccset, mivel instabilnak véli a kapcsolatot. Szerintem számukra ezek a nyilvánosan bejelentett akciók egyfajta reklámként funkcionálnak, amellett természetesen, hogy erre verik is közben otthon. :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#18) Zedz válasza laceszgamer (#11) üzenetére


Zedz
addikt

Mondjuk ott elég komoly terhelést kaptak a szerverek, simán 10M fölé ugrott a játékos szám. Ahhoz képest sztem elég gyorsan kezelni tudták a problémát. Nekem nem volt 1 hét, kb. 2-3 nap után minden gond nélkül működött az egész.

(#19) ribizly válasza wikings2 (#17) üzenetére


ribizly
veterán

Ha az igaz, amit leírtál, akkor nagyon nagy gondok vannak itt az e sport körül. Ha ez ráadásul már szolgáltatás szinten működik, akkor én nagyon gyorsan szigorítanék ezen és megoldanám, hogy ezt is valahol vezetni kelljen. Mindjárt feltűnő lenne, ha valamelyik nagy e sport guru vagy versenyző egy évben többször is ilyennek esett "áldozatául" egy egy vesztettnek tűnő meccs alkalmával, akkor már menne is a ban egy évre plusz egy flag rá, hogy csaló. Mindjárt jobban meggondolnák. Egyébként hogy nincs kikötve valamilyen szabályzatban, hogy a sportolónak biztosítania kell egy mérkőzés idejére a megfelelő kapcsolatot?

Jah! A lizard squad meg megnyalhatja! Egytől egyig fellógatnám az összeset! Tudod kinek játszanak az idejével meg a kifizetett szolgáltatásával?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#20) Bootyhunter válasza GAbre (#13) üzenetére


Bootyhunter
tag

Hasonlóan szívok én is most! Authenticator kódjait nem akarja elfogadni, na jó akkor eltávolítom ezt a vackot, küldtek is vmi linket ,de hogy távolítsam el ha nem tudok sehogy se bejutni battle.neten mert nem fogadja el a kódot? Idegbaj kerülget! 😠

(#21) wjbhbdux válasza Bootyhunter (#20) üzenetére


wjbhbdux
veterán

figyeljetek oda hogy jó idő és időzóna legyen beállítva a készüléken különben eltérő kódot adhat ki.

/s

(#22) Bootyhunter válasza wjbhbdux (#21) üzenetére


Bootyhunter
tag

Eddig jó volt minden, én nem állítottam el semmit. Hol tudom ezt az időzónát lecsekkolni? Pontosan mire is gondolsz?

(#23) wikings2 válasza ribizly (#19) üzenetére


wikings2
őstag

Szerencsére a "public matchmaking" szférában divat ez, nagyobb versenyek során biztosítani szokta a valve a megfelelő kapcsolatot.
Például ez elég friss és én is megélem ezt a mindennapi játék folyamán révén hogy elég magas "tierben" játszom a játékot. A lizzardsquad féle szolgáltatásról itt olvastam először, és gondolom azóta is jelen van mivel nagyon nehéz olyan szabályokat létrehozni amelyek ténylegesen azt büntetik akit kell, mivel a bentlevő x játékos közül bárki lehet a "megbízója" a támadásnak (értelemszerűen a vesztésre álló csapat valamelyik tagja lesz a ludas de az még mindig x/2 embert jelent akik közül válogatni kell) és ezt csak nagyon sok adat begyűjtése után lehet egyértelműen megmondani, hogy kik csalnak és kik tiszták.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#24) ribizly válasza wikings2 (#23) üzenetére


ribizly
veterán

Minden sportágban a rendezvényt szervező szervezetnek kell biztosítani, hogy nincs csalás, doppingolás. Tudom, hogy nem könnyű ezt kontrollálni, de az első keményebb fellépések után kicsit megemberelnék talán ezek a rongy emberek is magukat... Vagy nem :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) szupermacs


szupermacs
veterán

Mit mondjak? Blizz. :C

(#26) malacka87 válasza GAbre (#13) üzenetére


malacka87
senior tag

Nem tudom te mit csinálsz nálam egyszer se volt ilyen. Pedig újraraktam a gépet vagy 3* 1 hónap alatt.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.