Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie17


eddie17
addikt

Tucat átlag kínai, de az üzemidőt elfogadnám. Ezt láthatják a "nagyok" is, nem olyan nehéz egy combos akksit belerakni egy telefonba.

(#2) Khelben


Khelben
nagyúr

Az ilyen telefonoknál mindig megnyitom a Multimédia fület, megnézem az első képet és már nem is kell elolvasnom a tesztet.

(#3) ViTToRe válasza Khelben (#2) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

+1...

Azért az ilyen telefonok esetén igazán megemlíthetnék a GPS stabilitását / erősségét, ugyanis a legtöbb ilyen telefonnál ez a leggyengébb láncszem, és a vevő is csak akkor csodálkozik amikor az ajándék navigáció hirtelen rémálommá válik... :DDD

(#4) eddie17 válasza Khelben (#2) üzenetére


eddie17
addikt

Ahhoz elég megnézni a teszt címét. :) Nincs új a nap alatt.

(#5) zola96


zola96
senior tag

ezt az üzemidőt miért nem lehet egy m8ba v z2be stb-be beletenni?(mármint nyilván akksira gondolok.) :DD kell az az akksi.most :O

(#6) DaveJr válasza zola96 (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

Mert oda hiába raknak be 4000es telepet a fullHD kijelző és a sok magos proci zabálni fogja az energiát.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Egy Tetszettet megert volna szerintem, a hardver sokaknak eleg, a brutalis akksi meg hatalmas pirospont. Ketszer annyi kijelzoidot bir, mint az en telefonom... Raadasul az ara sem olyan veszes szerintem hivatalos magyarorszagi garanciaval.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Crafter32 válasza Csapoati (#7) üzenetére


Crafter32
őstag

Szerintem is megért volna egy tetszett plecsnit , vagy más hasonló készülék a piacon? Nem értem miért kell a multimédiát előtérbe helyezni mindig a használhatósággal szemben.

(#9) azopi74 válasza eddie17 (#1) üzenetére


azopi74
addikt

Nem kínai, (ciprusi) de rá se ránts. :)

(#10) Khelben válasza Crafter32 (#8) üzenetére


Khelben
nagyúr

miért kell a multimédiát előtérbe helyezni mindig a használhatósággal szemben

Mert telefonálni, sms-ezni meg fészbúkozni mindegyik telefonnal lehet.

(#11) Castell válasza azopi74 (#9) üzenetére


Castell
aktív tag

Tökmindegy milyen székhelyű a cég, de akkor is egy matricázott kínai. Ez kb. olyan mint a Sencor, az meg cseh, az Orion meg magyar :))

(#12) atike


atike
nagyúr

Hivatalos magyar forgalmazás és szerviz, 2 év garancia, vállalható külső, elfogadható belső, 2 sim, bazi nagy akksi...

Szerintem királyság. Középkategóriában simán (és jól) odaver a nagy neveknek.

Remélhetőleg frissítés fog jönni, akkor meg végképp jó vétel lesz. Szerintem. :)

Szerk:
a páromnak ennek egy tesója van (5300 DUO) és minden szempontból korrekt. a GPS is rendben van, és képeket sem mondanám, hogy olyan hűde nagyon vállalhatatlanokat csinál.... :U

[ Szerkesztve ]

(#13) vimes válasza Csapoati (#7) üzenetére


vimes
senior tag

Ezt akartam én is írni. Azt hittem, h egy "tetszett" plecsni azért ott lesz a végén, annyit azért megért volna.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#14) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én ezt nem értem, olyan telefonok, amiket "nekem gyártanak" azok mind dual sim-esek. Pedig az pont nem érdekel, így meg esélytelen, hogy szolgáltatói hűségidős csomagba bekerüljenek. Anélkül meg túl drága, annyit nem adok érte.

(A végén még tényleg Kínából fogok én is telefont rendelni.)

Kicsit off: Nem vagyok túl jártas a témában, de általában lehet cserélni sokkal nagyobb akksira a gyárit? Vagy azok méretben is nagyobbak, így nem fér bele?

(#15) Victoryus válasza Crafter32 (#8) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Van, Lenovo P780. Szebb, fém hátlap, igényesebb. 11-12 órát bír wifi+kijelzővel. 3 óra navigálás sem meríti le, viszonylag pontos is igorral.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) gghrtz


gghrtz
őstag

Ahhoz képest, hogy mekkora a kijelző, ez még nem is olyan jó üzemidő ekkora akkuval szerintem. Egyébként Lenovo P780 is 4000mAh, meg van a ThL t5000, amit meg szeretnek majd kaparintani, amiben brutalis 5000mAh-s akku van, 5", FHD, 8x2GHz, 2GB RAM... soroljam még? :D
Egyébként a mostani telómban 4,7" HD MT6592 SoC-cal 3000mAh van belepréselve, és az is kb ilyen üzemidőt tud.
Egyébként egy HD kijelző mehetett volna a telcsihez még, mert hiába a 4000mAh, a Wayteq Talk 5H erre eléggé ráver árban és tudásban.
A üzemidő szerintem azért "csak" ennyi, mert haveromnak is van MT6582-es procival telefonja, és neki is egy szoftverfrissítés duplázta meg az üzemidejét, mert gyalázatosan szar volt előtte.

[ Szerkesztve ]

(#17) Rusi válasza ViTToRe (#3) üzenetére


Rusi
senior tag

Esetleg ha megnézed a cikket, akkor láthatod, hogy az "ajándék" naviprogram miatt külön említve van a GPS, de egyébként én minden készülékben kipróbálom, viszont ha nincs vele különösebb probléma, akkor nem írok róla 10 mondatot, hogy jó, mert részemről is ez az alap elvárás, hogy működjön. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#18) Csapoati válasza gghrtz (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

S az a Lenovo mennyibe kerul minden sarcot befizetve? Raadasul nem mindenki vallalja be a kinai rendelest meg garit.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) Victoryus válasza Csapoati (#18) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

aprón is szokott lenni használtan. új ára 185$ most, már ahol lehet még kapni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) Szatyor95 válasza Csapoati (#18) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ha jól rémlik, Hardveraprón 60-65e Ft körül van mindennel együtt, és a garit az eladó intézi. Sokaknak ez is bőven elég.

Nyugodj békében Integra!

(#21) gghrtz válasza Csapoati (#18) üzenetére


gghrtz
őstag

Engem nem érdekel, hogy ki mit vállal be. (max a csajom :DDD ) Egyébként a Lenovo P780 most kb 60k lehet, a ThL t5000 meg 75-78k.

[ Szerkesztve ]

(#22) azopi74 válasza Castell (#11) üzenetére


azopi74
addikt

A Sencor eredetileg japán, most cseh. Az orion meg magyar volt, most szingapúri. A prestigio viszont teljesen ciprusi, és mindig az volt :) Az más kérdés, hogy Kínában gyártat mindenki. Akkor az Apple is kínai? :)

(#23) Crafter32 válasza Khelben (#10) üzenetére


Crafter32
őstag

Ez nem igaz.

(#24) Viktor0610 válasza Crafter32 (#23) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon igaz, amit írtál, de kiindulva abból, hogy elenyészően kicsi azon készülékek száma, amelyekkel a tel., SMS, FB trió nem volna megoldható, mondhatjuk, hogy igaz, amit írt. :P :)

Samsung Galaxy A54

(#25) janos1988


janos1988
addikt

A tesz videónál a link lemaradt.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) eddie17 válasza azopi74 (#9) üzenetére


eddie17
addikt

Nem fogok rárántani, de alattad megválaszolták amire gondoltam. ;)

(#27) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jó nagy hátránnyal indulnak nálam a Prestigio cuccok (tábla,okosteló) mióta 2 modellbe is nagyon belehúztam.

Sajnos a dizájn itt is sokadlagos szempont volt.
Az akksi remek, de persze nem kompromisszummentes, mert valljuk be, kedvenc mobilgyártónk aktuális (csúcs)modelljét ilyen súly és vastagságnövekedés mellett sem hagynánk egy röpke fintor nélkül.
Persze, ettől még ugyanúgy jó lenne, sőt!

Az a kijelző viszont azonnal visszaköszön a rémálmaimból.
Oké, hogy IPS, mert most mánia, de ez az IPS (is) gagyi.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) halkow válasza gghrtz (#16) üzenetére


halkow
őstag

Pontosan ezt akartam mondani én is, nagyon köszönöm adtál egy jó teló tippet brutális hogy milyen aksikat pakolnak a telókba ilyen telóra lenne szükségem nekem is.

Rusi híd el én le tudnám meríteni 1 nap alatt csak játékal és netel

Alcatel onetouch idol2s the king

(#29) lazlogogola


lazlogogola
tag

Nem a kedvenc márkám,de egy "tetszett" plecsnit rátettem volna az üzemidő miatt :N

(#30) johnny500 válasza Khelben (#10) üzenetére


johnny500
tag

Huawei y200 :) Még a facebookból is kilép elég sűrűn :D

(#31) Csapoati válasza gghrtz (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezeket én mind elhiszem, de nem mindenki olvassa a MA-t és tud ilyesmikről. Van aki csak besétál a boltba és leemeli a polcról. Úgy meg szerintem azért nem vészes a cucc, bár ez lenne a leginkább túlárazott készülék a magyar piacon...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) gghrtz válasza Csapoati (#31) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem rossz az ára, de egy SW optimalizáció jól jönne rá, mert ennél többet kellene tudnia üzemidőben.
Hát ez van. Aki nem tudja, az veszi itthon. Nincs ezzel baj. Amúgy is, ha mindenki Kínaból venné a telefont, egy idő után úgy is kitalálnának rá valamit, hogy be legyen szigorítva, mert a szolgáltatók szerintem MÁR most sírnak ez miatt. Nem véletlen lett beszigorítva az ÁFA fizetés, (ami persze kötelező), és a postán úgy szivatnak, hogy az valami fenomenális. (DHL rulez)

(#33) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az már igen combos, megérdemli a dicséretet. :K

(#34) voyager4.4 válasza Khelben (#2) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"Az ilyen telefonoknál" Milyen ? ;]

Egyébként sosem értettem miért akar valaki "ilyen" telefonnal fotózni. A családi albumba ez is megteszi, ha meg komolyabb képek kellenek arra úgyis célszerszám kell.

no fate but what we make

(#35) Juliuska


Juliuska
senior tag

A "...7 óra kijelzőhasználat.... telefonálás, benchmarkok futtatása, állandó mobilnet vagy WiFi és két aktív SIM..." remek követendő példa volna...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#36) Sonyimádó152


Sonyimádó152
csendes tag

átlag :O

(#37) vimes válasza voyager4.4 (#34) üzenetére


vimes
senior tag

Gondolom az ilyen Prestigio és hasonló cuccokat alsóbbrendűnek tartja

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#38) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"50-55 ezer"??! Ez valami brutális ár ezért a telóért.
Ez kb 35Ft-ra jön ki áfá-val együtt, hasonló tudással.
Bár szerintem ez még jobb is valamivel, tegnap rendeltem egyet belőle! :K

(#39) Csapoati válasza RyanGiggs (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2000 mAh vs 4000 mAh.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) gghrtz válasza RyanGiggs (#38) üzenetére


gghrtz
őstag

Bár jogos, hogy én is túlárazottnak tartom az ilyen telefonokat amiben nagyobb az akksi (szerintem nem indokol ekkora árkülönbözetet), de azért kérlek azt is vedd bele az árba, hogy van rá itthoni garancia, és támogatás.

(#41) vimes válasza RyanGiggs (#38) üzenetére


vimes
senior tag

Ja, csak akinek fontos az, hogy ne töltse a telefonját naponta, az a Prestigiot fogja választani.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#42) Terentius


Terentius
őstag

Jiayu G3S Turbo tegnapi eredménye 3000 mAh-s akksi:

Poco F5 12/256 Gb

(#43) cappa72 válasza Terentius (#42) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt azért nem szabad elfeledni, hogy a képernyőidő csak egy dolog az összességben: nem mindegy, hogy mi futott még mellette, pl. GPS, vagy bluetooth/wifi/2G/3G, stb.
De azért alapvetően több mint 7 óra az már igenis jól néz ki! :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44) vimes válasza Terentius (#42) üzenetére


vimes
senior tag

És ezt gondolom egyhuzamban...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#45) ollie válasza DaveJr (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem ezt az indokot. Azért ne 4000-es aksit tegyenek a telefonba, mert amúgy is zabálja az energiát? A kisebb kapacitású miért lenne jobb ebben az esetben?

***

(#46) SzChriss95


SzChriss95
csendes tag

Ez igen, ha az LG is betenne ekkora akksit a gépeibe, akkor megint lenne egy hetes üzemidő, és menne nekik, nem kell fél centis teló, csak bírja ki sokáig

(#47) Luck Dragon

Köszönöm a tesztet! Nem is lenne vele semmi baj,de a kinézete tizenkettő egy tucat, :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) Terentius válasza cappa72 (#43) üzenetére


Terentius
őstag

Fele időben wifi,fele időben 3G. 2 óra viber(wifin),videózás,fényképezés egész éjjel.GPS nem volt. Ha nem teszem töltőre meglett volna szerintem a 8 óra is. Este 8-kor vettem le a töltőről és másnap este 23:45-kor tettem fel.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#49) Nigér


Nigér
őstag

Hát ez nem akkora nagy fless, ezt az üzemidőt hozta a Mate-m is.
Igaz, az 6,1", HD kijelzős volt.
Hajszálra ugyanekkora (4050mAh) akksival.

(#50) sys25


sys25
aktív tag

Elég tisztességes üzemidőt produkál ez a Prestigio,de szvsz a gyengusz qHD kijelzővel és a nem túl acélos de legalább keveset fogyasztó hardverrel még egy kicsit többet kéne tudnia annak a böszme akksinak.
Még egy kis os optimalizáció és tud az még jobb üzemidőt is produkálni. :)
Én a THL 5000mAh akkuval szerelt telórára leszek kiváncsi.5" FHD kijelző,8 magos mtk proci,2gb ram és 9mm-es vastagság...
A többi gyártó hasonló vastagság mellett miért ilyen sovány 3000 alatti akksikat pakol a telóikba?Mint látható,a kínaiak meg tudják csinálni,így a nagy gyártók telóiban is elférne sokkal nagyobb akku...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.