Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Kár, hogy nem a 6592 a középkategória standard-ja, akkor sokkal ütősebb ajánlat lenne. A füles nekem speciel nem hiányzik, a telefonjaimhoz kapottakat bontatlanul adtam tovább. :)

Az ár viszont szerintem korrekt.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Szerintem Mali-400mp2 van benne!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#3) ryori


ryori
senior tag

Nem érte mit foglalkoznak az ilyen mobillal, android alá 1GB ram, 80.000 alatt windows phone, és nincs fejfájás. :K talán még felett is, bár a jobb droidok talán megállják a helyüket már.

(#4) kortic válasza ryori (#3) üzenetére


kortic
tag

a Google play alkalmazás kínálata még mindig egy erős pont a droidos telefonok mellett.

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#5) Simi87 válasza ryori (#3) üzenetére


Simi87
senior tag

+1

(#6) BDave


BDave
őstag

Hasonlít a teteje a Nexus 5-ére.

(#7) janeszgol válasza ryori (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát én úgy vagyok vele, hogy ha ésszel van használva, akkor bármelyik telefon megfelelő már.

A cikkben lévő telefon SoC-ja picit elmarad a snapdragon 400-tól. Reálisnak érzem a nyitó 53 ezres árat érte. Igaz a cikk alapján a kamera vacaknak tűnik, de HD felbontás, 5,5 col, háztól-házig gari.
Egy Tetszett plecsnit megérdemelt volna, így a cikk alapján.

[ Szerkesztve ]

(#8) no more válasza ryori (#3) üzenetére


no more
addikt

Az ember szeretné használni a telefonját, nem a WP-s töltést olvasni másodpercekig és bosszankodni a fagyások, meg újraindulások miatt... Rég túlnőtt a droid a WP-n... réges-rég. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#9) trachemysss


trachemysss
csendes tag

Elképzelni sem tudom, hogy ki veszi meg ezt a telefont. Én valahogy nem tudok megbarátkozni ezzel a márkával, a logója meg extra gagyi hatást kelt bennem.

(#10) helixP válasza ryori (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez már rég nem igaz. Nézd meg a tegnapi tesztet: 30.000 ért totálisan használható droid jött az átlagfelhasználó számára, garanciával, áfával, áruházból. El kéne felejteni az olcsó droid, szar droid elvet.

Dekár azért a kameráért... Egyre inkább kezdem azt hinni, hogy mindegy kategória, hogy ki gyártja a szenzort... :(

[ Szerkesztve ]

(#11) kmarkk22 válasza no more (#8) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Ezzel nagyon egyet tudok érteni... Másfél évig szenvedtem egy lumia 520-szal, és minden napos volt az ujraindulas, meg a sok töltés... Alkalmazások is nagy szarok voltak. Sosem értem amikor istenitik a wp-t, hogy milyen stabil és jó, mert én ezt nem igazán tapasztaltam.
Most egy 30 ezres op3n dott telefonom van, és milliószor jobb! Sosem akadozik, nem kell az ujraindulastol félni internetezés vagy akármi közben...
De ezen a fórumon mindig ugyanazokat nyogik be már évek ota: -wp atom stabil, megbízható, hű de jó.
-Droid szar, laggol, ujraindul, ipari hulladék...
Én pont fordítva tapasztaltam

(#12) no more válasza kmarkk22 (#11) üzenetére


no more
addikt

Spanom telefonja SMS írás közben indult újra! Sírtunk a röhögéstől (Lumia630)! :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#13) foxymaci válasza no more (#12) üzenetére


foxymaci
senior tag

Spanom S4 ese meg telefonálás közbe mindenre lehet példát hozni.... Nem kell ennyire kisarkitani a Lumia 520 meg egy 20 ezer forintos belépő teló nem tudom mit várnak tőle egyesek simán jobb mint a droidos belépők....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Sosem vennék prestigiot, már a logója is gusztustalan. :D

(#15) helixP válasza hemaka (#14) üzenetére


helixP
nagyúr

Nahát, micsoda szakmai érvek jönnek itt kéremszépen :DDD

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Azok a képek, hagynak némi kívánni valót maguk után.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) jorgoszka


jorgoszka
tag

mennyi okos ember. ehhez is mindenki ért magyarországon: akárcsak a focihoz, a politikához, a zenéléshez, és persze mindenki it-s. kabaré.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#18) helixP válasza jorgoszka (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

Ennél egyel bővebben? :)

(#19) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Prestigio nem hozta ki a Sony lapkából azt, ami benne van...

Ezt sem venném.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) blueMerle válasza jorgoszka (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Az azért, valljuk be, komoly és jól megindokolt szakmai érv, hogy ne vedd mert csúnya a logója :DDD Ebbe igazán nehéz belekötni, ezt be kell látnod :DDD

(#21) mrlujoak válasza blueMerle (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igaza van. Arra a logóra valóban rossz ránézni...

Én is inkább bedugom a bőrtokba a táblát, ha a párom elölhagyja az ágyon, és ott röhög rám az a förtelem.

Jó, nem indok emiatt nem venni, de valljuk be csúnya.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#22) pengwin válasza kortic (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Az egyre több, kötelezően telepítendő Google app meg komoly érv ellenük.
Ha jól tudom már 20-nál is több kötelező GApp van, amiknek a telefonokon kell lennie, és ezek az 1GB RAM-os, 4*Cortex-A7/A53-as telefonokon még komolyan le tudják ültetni a rendszert.
Saját telefonomon is le kellett tiltanom 4-5 Google appot (Play Zene, Viedók, Játékok, Hangouts...), hogy ne merüljön és akadjon a kütyü.
A GApps meg a népszerű appok egyre növekvő hardverigénye nagyon gyorsítja a közép és alsó kategóriás gépek elavulását, és sokszor nem hoz plusz funkcionalitást (pl. Facebook...)

Üdv, pengwin

(#23) lowlight


lowlight
tag

Úgy érzem ez a készülék is beáll a "ha nagy képernyős mobil kell, ezt vedd" című értelmetlen versenybe. :W Mindjuk az pozitívum, hogy nem WVGA a felbontás... :D Ja és a logo tényleg ronda :DDD nem is logo, címer az :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) hsmobil


hsmobil
tag

Csak egy újabb 2 kártyás mtk-s kínai tucatmobil...

TEL: 06-20-555-3897

(#25) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv

5504-em volt, közel 2 hónapig.Sajnos voltak hibái, nálam a kijelző közepén megjelent időnként egy 'vízfolt", amit tudtam mozgatni a kijelzőn, azaz el nem, de ide-oda nyújtani igen.Ami érdekes volt, hogy egyszercsak megjelent, volt hogy napokig láttam, de volt hogy csak pár percig volt ott és utána napokig nem jött elő....
Ami még zavart, ha egy kicsit koszos volt a kijelző már nem ugy reagált, ahogy szerettem volna és időnként életre kelt a teló, ha nem zárt még le a bill zár....olyankor magátol tárcsázgatott olyannyira, hogy egyszer csak az akku ki és vissza segített....
Edigitalban vettem, hivatalos szervizben leadtam karácsony elött és jan 13.-án jött a dokumentum emailben, hogy nem tudják javitani, csere.

Elötte felhivtam a központi szervizüket, ahol elmondta az ügyintéző, hogy alkatrészük nemigen van ezekhez az új modellekhez, valószinű cserekupon lesz, vagy levásárolhatom ahol vettem.
Mivel azóta Lumia tulaj lettem, a levásárlás lesz a befutó.

Szóval amúgy szerethető készülék volt, bár az 5,0" túl nagy volt nekem....kétkezes teló, pedig 9-es kesztyűt hordok, férfitenyérrel rendelkezem.:)

A szervizháttér és a garanciális ügyintézés nálam 5 csillagot kapott.

PS:

Kamerája tényleg szar volt, 8mp, de a Nokia E52 3,2mp-vel ezerszer jobb képet csinál.
Ellenben a gyári szilikon tok nagyon jó, Nem mocorog, nem zörög és az oldalán a szilikon annyira jól tapad, hogy a D Corsa lehetetlen műszerfalán az óracsoport elött döntött állapotban is csúszásmentesen áll.:)

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#26) Schmidi


Schmidi
tag

Akkor inkább Lumia 535. Olcsóbb is, jobb is.

(#27) helixP válasza Schmidi (#26) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak Windowsos. Valakinek ez kizáró ok. Almát a körtével ne hasonlítsunk.

(#28) supervisor válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


supervisor
csendes tag

Méghogy korrekt ár?? Ennyiért már 5508 DUO is van és az a teló fényévekre van ettől a pin-pong ütőtől.
http://mobilarena.hu/teszt/prestigio_multiphone_5508_duo_nyolc_evszak/adatkommunikacio_osszegzes.html

(#29) Dominó85


Dominó85
veterán

Egy kérdés: Mi a francnak erőlködik a Prestigio az okostelefonjaival? Egykaptafamindxar

* Péter - 06302461862 *

(#30) kerekfej


kerekfej
addikt

Ezt a márkát kerüljétek el! A szervizük egy nagy nulla. Instabil gépeket készítenek, amik szeretnek egy idő után összeomlani maguktól. :(

[ Szerkesztve ]

(#31) Filibert


Filibert
csendes tag

Azért az elég durva hogy a tegnapi cikkben ( Op3n Dott) is egy ugyanilyen Soccal szerelt cucc volt csak fél áron úgyanúgy 1 GB rammal. Elég tág szegmensben adják ezt a párosítást és 60 körül már inkább vesz az ember Snapi 410-es gépeket szerintem.

Eladó egy T-s Huawei Y300-as, ha valakit érdekel írjon PÜ-t.

(#32) #63207424


#63207424
törölt tag

Azért az elég durva hogy a tegnapi cikkben ( Op3n Dott) is egy ugyanilyen Soccal szerelt cucc volt csak fél áron úgyanúgy 1 GB rammal. Elég tág szegmensben adják ezt a párosítást és 60 körül már inkább vesz az ember Snapi 410-es gépeket szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33) no more válasza #63207424 (#32) üzenetére


no more
addikt

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#34) szpal17 válasza kerekfej (#30) üzenetére


szpal17
őstag

Prestigio 5504-em van és hibátlanul teszi a dolgát. Tökéletes minden szempontból. Minden funkciója elég rendesen ki van használva általam.. :K
Egy korábbi hozzászóló pedig azt írja, ha gond volt akkor kicserélték neki. Mi ez ha nem rendes hozzáállás?

Ja és nem tudom emberek mit várnak el telefonjuktól, de pl. nekem 1gb ram és a négy magos proci egyáltalán nem lassul be....semmilyen esetben sem...írta itt valaki, hogy 80000 alatt Lumia. Főleg akkor ha semmilyen alkalmazást nem szeretnél használni. Alkalmazás központja egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dominó85 válasza szpal17 (#34) üzenetére


Dominó85
veterán

Hamarosan jön a WP10 és akkor ez az állításod (szegényes apk kínálat) is a múlté. Win8.1 tabletem van, huvomnak androidos. A Win8.1 olyan szinten alázza a droidot sebesség szempontjából hogy ihaj-csuhaj. Ettől függetlenül is a Prestigio egy agyonárazott és a minimális igényű emberek telefonja. Egyszerűen látszik a felhasznált anyagokból, hogy abszolút low-end kategória. Semmi prémium hatást nem kelt, minimálisat sem. MM-ben néztem jó párat, elég is volt... :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#36) szpal17 válasza Dominó85 (#35) üzenetére


szpal17
őstag

,,minimális igényű emberek telefonja,,

Ekkora baromságot... :O

Megnézem majd a WP10 fantasztikus pályafutását...Legyen jó és akkor több lehetőség van választani. Jelenleg ez biztos nincs így.

(#37) Dominó85 válasza szpal17 (#36) üzenetére


Dominó85
veterán

Mitől baromság? Azért mert retek, gagyi silány minőségű műanyagból van az egész és a pár perces nyomogatás után az ember máris megunta? Olvastam jó pár Prestigio topikot... ezek után kb előállhatnak bármivel, akkor sem fog érdekelni. A Prestigio kb egyenlő a tömeggyártott 6 féle matricával 6 különböző néven futó kínai "anti-csodák" minőségével.

Az, hogy itt a PH-n vannak olyanok, akiknek érdeke "fényezni" ezeket a ... telefonokat, az meg nem érdekel és mindjárt letrollozzák azt, aki ilyet mer állítani. A lapcsalád sem tud nyilván non-profit módon és kapcsolatrendszer nélkül fennmaradni. Engem például qrvára zavar, hogy bármelyik szegmensében vagyok a lapcsaládnak a képembe van nyomva az *sus, ***sung, *ony és egyéb reklámok 110-es betűméretben. Mozillában szerencsére vannak hasznos kiegészítők.

* Péter - 06302461862 *

(#38) szpal17 válasza Dominó85 (#37) üzenetére


szpal17
őstag

Én nem untam meg pár másodperces nyomogatás után. Nem érdekem, hogy a márkát hirdessem, mert semmi közöm hozzá, csak ilyen telefonom van.
3 perces médiás nyomogatás, meg fórumos olvasgatás után úgy alkotsz véleményt az egész gyártóról, mintha évekig használtad volna, és rengeteg problémát okozott volna.

Természetesen az anyaghasználata első ránézésre nem a 100 ezres kategória, de egyáltalán nem csörög, zörög, nem esik szét a kezedben az egész. 40 ezerért teljesen rendben van összerakva a gépezet.
Ráadásul az általad említett kínai telefonoknak van a legnagyobb kereslete már a világon, szóval...

(#39) axioma válasza GumisPeter (#25) üzenetére


axioma
veterán

Elso eves garancianal ha nem javithato es ugyanolyanra nem tudnak cserelni, akkor kp vissza, nem vagy koteles levasarolni. Persze ha amugy is koltenel naluk, akkor mind1.

(#40) Dominó85 válasza szpal17 (#38) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, az általam említett kínai xarokra (20-35k kategória) van a legnagyobb kereslet, mert a magyarok többsége nem arra gondol, hogy spórol kicsit (ha már telefont akar venni) és mondjuk hosszabb távon tervezi a használatát. Hanem évente veszi a szutyok xarokat és ezért alakul ki itthon az a téves kép a kínai telefonokról, ami. Persze sokan vannak, akik egyszerűen lejjebb adják az igényeiket és képesek egy átlagon aluli képre is azt mondani hogy teljesen jó... (például mikor 106cm-es FullHD-ra kirakjuk az analóg adást és "hű ezt tök szép" - ez igénytelenség) Meg hogy faxa a kijelzője, csak éppen azt látom hogyan forgatja a kezében mert 20 fok eltérésnél már torzul. A kicsit anyagilag tudatosabb ember sokkal jobban megél a xar időkben (amik évek óta tartanak), mint az igénytelenek. Mert az hogy valaki lusta, bemegy az első boltba és amit meglát megveszi, az minden csak nem tudatos. A másik kedvencem, aki aszerint vesz bármit is, mert hallotta hogy ez-az-amaz de faxa. Nos akinek nincsenek saját elvei, értékrendje és életvitele, az a legszegényebb ember a világon. És a saját nyomorának fő okozója nem az adott állam és annak jog és adórendszere, ahol él, hanem saját maga.

Amit fent írtam, nem rád értettem. A lényeg, hogy van akinek tetszik a Prestigio és megveszi. De szerintem legtöbben a fáradtságot sem veszik, hogy utána nézzenek alternatíváknak, melyekkel az életérzetük kicsit jobb lenne. Mindegy, vegye aki akarja, de annyi pénzért, amennyiért ezt a "márkát" itt osztogatják bőven van jobb alternatíva, mely nem a legalját vagy az alsó középkategóriát képviseli (lehet mondani, hogy de mindig lesz újabb és jobb... igen, ez az élet rendje és ez a legmókásabb érvelés nulla tartalommal).

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#41) blueMerle válasza Dominó85 (#40) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt most nagyon jól összefoglaltad, minden sorával egyetértek +1 :R

(#42) szpal17 válasza Dominó85 (#40) üzenetére


szpal17
őstag

Ez nem csak a magyar piacra érvényes, tehát ez a mondatod már nem igaz. (világszinten veszik át az uralmat az ilyen telefonok)
Az igénytelenség szót meg szerintem nem érted teljesen. Az, hogy valaki megveszi a 106 centis TV-t és analog adást néz rajta, az nem igénytelenség. Legtöbb esetben azt sem tudja, hogy mire való az a TV. Tehát ez inkább tudatlanság. ( ,,A kicsit anyagilag tudatosabb ember sokkal jobban megél,,)
Pl. idősebb korban már nem lesz neked se ennyire egyértelmű, hogy neked mi lehet a legmegfelelőbb. Most még tudod követni a fejlődést, aztán majd észreveszed magadon, hogy lemaradtál...

A saját elvek, értékrendek hogy kapcsolódnak ehhez a technikai témához azt már végképp nem értem...

(#43) helixP válasza Dominó85 (#40) üzenetére


helixP
nagyúr

Elvek, értékrendek és életvitel? Egy telefonvásárlás kapcsán... Elég nagy szavak... :U

(#44) helltp


helltp
aktív tag

Komolyan, még mindig ott tartunk hogy a képébe hazudunk a kedves vásárlónak. A legalja kínai kopp-brandek szintjét hozta most a Prestigio ezzel a kamu 13 megapixellel. Ráadásul teljesen fölöslegesen, 8mpx mindenre elég szerintem. Teljesen leírta magát nálam ez a gyártó.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#45) Soil Creep


Soil Creep
csendes tag

Elkeserítő :(

[ Szerkesztve ]

(#46) kerekfej válasza helltp (#44) üzenetére


kerekfej
addikt

A szervizüket már meg se érdemes említeni. Leráznak ahogy tudnak. Ráadásul nincs is saját szervizük, csak ki van helyezve a javítás valami más cégnek. Aki tudja kerülje ezt a márkát! :(

[ Szerkesztve ]

(#47) GumisPeter válasza szpal17 (#38) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Az általam leírt hibát kivéve, stabil teló volt, szerintem jobb a felhasznált anyagok minősége, mint pl: szifon6, ami haver zsebében elhajlott.../nem farzseb, első zseb/
Ez a telo 42,900-ft volt, egy szifon kb 250,000- :W
Nekem 2-3 alkalommal a vége felé le is esett, de ez sem változtatott működésén.
Jaa és ne felejtsük el, gyárilag adnak hozzá egy olyan szilikonos szélű müanyag tokot, amire nem lehet kifogás, tökéletees illik rá, nem zörög, nem csörög.
Lumia 630-am lett helyette, 2 hónap alatt legalább 3x fagyott le, amin csak az akku ki-vissza segített.
Prestigio is fagyott, kb ennyit......

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.