Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Jó kis cikk lett, gratula!

A fotózásos kommentjeiden jókat derültem. A vicc az, hogy magam is így állok a témához: ez nem digitális kamera...

Az akksi nem értem, miért nem lett legalább 2000mAh-s, de hát ki érti ezeket a gyártókat? :DD

Ami még érdekes lehet majd: mennyire lesz rá frissítés? A nyakunkon ez az Android L... Meglátjuk.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) csongi válasza iMaverick (#1) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem az osszes 6582 kitkattal tavoznak az orok valhallaba :)
Koszonom :R

(#4) yerico


yerico
senior tag

Basszus, felejtsétek már el a Lítium-Ion akksik formázását! NEM SZABAD. Nem kell túltölteni, de TILOS LEMERÍTENI. Ennek nincs memóriaeffektusa, mint az NiMh akksiknak. Azokat kell, sőt szinte kötelező. Szerencsére a telefonok többsége kivédi a hülye usereket, és nem vágja taccsra a formázás a Li-Ion akksikat,de ezeket nem kell és nem is szabad formázni. Ellenben bármikor bármennyit lehet tölteni. A lényeg, hogy sose merüljön le teljesen, mert akkor károsodhat.

(#5) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Jó lett a cikk!

Két akkus témához szólnék hozzá:
"Elképzelhető, ha az első 2-3 töltés alkalmával megadjuk neki a hagyományos teljes merítést, és 13-15 órás töltési időt, akkor normalizálódik a helyzet."
A lítiumos akkuk valóban néhány töltés után érik el a teljes kapacitásukat, viszont tizen-akárhány órát a töltőn hagyni értelmetlen. A teljes feltöltés elérése után a töltés teljesen leáll, és 90-95% lemerülésig nem is indul újra. Lítiumnál nincs csepptöltés.
Méregettem néhány telót és tabletet, és azt tapasztalom, hogy a zöld lámpa után 15-20-30 perccel teljesen megszűnik a töltés, ezért semmi értelme sincs (zöld lámpa+) 1óránál tovább töltőn hagyni.

"Ezt ellensúlyozza az 1 Ah-s töltő, ami gyorsan, bő egy óra alatt feltölti."
Itt nem teljesül az energiamegmaradás törvénye. :)
Az 1000mAh-s töltő 1 óra alatt legfeljebb 1000mAh-t tud az akksiba tölteni, de a hatásfokot is figyelembe véve legfeljebb 900-980mAh töltés kerül az akksiba. Ha nálad az 1700mAh-s akksival 1 óra alatt "teli" állapotot jelez, akkor valami gond van a készülékkel, vagy az akksival.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) csongi


csongi
veterán

Koszonom a ki igazitasokat.De mint irtam, felteles modban van. Hivel szuksegtelen, igy ervenyet veszti. A toltesi ido pedig bő egy ora, ami merultsegi szinttol valtozo. Normal hasznalat vagy merultsegi szintnel, kb 20% allpotnal ertrndo.

(#7) pengwin


pengwin
addikt

"A tárhelyen vagy 10 komolyzenei szám is található. Hogy ezzel mi a célja a gyártónak, nem tudom"
Lehet a komolyzenei számok régebbiek és nem védi őket liszensz, szabadon felhasználhatóak, a tárhely meg lehet, hogy pont ettől nem minősül "üres adathordozónak" és nem kell utána ARTISJUS sarcot fizetni.
De ez csak találgatás a részemről... :))

Üdv, pengwin

(#8) zorzy4 válasza yerico (#4) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez így nem igaz. 1, nem megy tönkre ha lemerül. teljesen. 2 kb a 10. teljes töltésre érik el maximum teljesítményüket, amiket érdemes éjszaka kikapcsolt telefonnál végezni. Az első 3 itt sem árt ha legalább 16 óra. "Ellenben bármikor bármennyit lehet tölteni." na ez a legjobb. Minden megkezdett töltés vesz le az akku élettartalmából, tehát mimnél tovább, mimnél ritkában kell tölteni. Bónusz, hogy li-ion akkunál is van memória effektus, csak az elektronika kivédheti, de csak feltételes módban.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#9) Sethdobaloah válasza zorzy4 (#8) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

1: de, tönkremegy. Ha a cella feszültség beesik 1,5V környékére ott már belső rövidzárlat is lesz/lehet, ergo meghalt. De már 2,7V alattiról se biztos hogy a töltőd hajlandó tölteni, szóval gyakorlati értelemben hamarabb is vége.
2: a töltés idejét a telefonnál nem a töltőd, hanem a telefon tartja kézben. Ha kikapcsolja a töltést, akkor hiába van töltőn a telefon, nem tölt. Nincs értelme 16 órára rárakni, hacsak nem valami szutyok kínai csoda töltőt használsz, ami nem bír 200mA-nél többet kiadni.
3: az akksid degradálódni nem sok dolog miatt tud: a) használod :) b) túltöltöd c) túlmeríted d) túlmelegszik. Telefonnál leginkább az elsővel találkozol.
4: nincs memória effektus. Max 2 különböző töltést szabályozó eszköz különböző kapacitásig tölti fel ugyanazt az akksit. Értelemszerűen telefonnál ez nem nagyon jön számításba. Töltési karakterisztikáról tájékozódhatsz a neten.

...csak én vagyok helikopter?

(#10) blueMerle


blueMerle
veterán

Ha sikerül is a beröffentened a Prestigio-féle 200GB-os cloud-tárhelyet, biztos-ami-biztos ne tárolj rajta fontos dolgokat. Nekünk törölték (édesanyám tabletjéhez járt), mindenféle előzmény, indoklás nélkül. Volt fenn összvissz 6 excel dokumentum és pár fotó egy macskáról. :U

(#11) Laza... válasza blueMerle (#10) üzenetére


Laza...
addikt

Csúnya volt a szisza? ;] :D

Never give up!

(#12) blueMerle válasza Laza... (#11) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem tudom, de ezt üzeni a macskánk és azt hiszem merényletet tervez ellened:

;] ;] :P

Persze, a viccet félretéve még az emailre sem válaszoltak, hogy hát mégis miért?!

[ Szerkesztve ]

(#13) mr_ricsi válasza csongi (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A toltesi ido pedig bő egy ora, ami merultsegi szinttol valtozo. Normal hasznalat vagy merultsegi szintnel, kb 20% allpotnal ertrndo."

Ha 20%->100% 1 óra, akkor a telódban legfeljebb 1200mAh az akksi kapacitása. És mivel a telók gyakran csak 400-600 mA-rel töltődnek, hiába 1 A-es a töltő, lehetséges, hogy csak 500-800 mAh-s az akku. Ez kb. magyarázza is az alacsony működési időt.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) csongi válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


csongi
veterán

Nem számolok. :) de a bő egy órát ne 60 percnek vedd, mivel nem mértem le, lehet egy 1óra és 15-20 perc.
Ez bő egy óra :) De lemérem egy adandó alkalommal.

blueMerle: Ez a matka rendesen bemutatott :)

[ Szerkesztve ]

(#15) saelin


saelin
veterán

Ez a márka nagyon kompromisszumos. Nekem van tőlük egy tabletem és egy barátomnak is, akadnak gondok bőven. A kezdeti időszakban többet volt szervizben, mint nálam (4 szer járta meg) és a barátomé is kb. Két különféle tablet, de az összeszerelési minősége ugyan olyan trehány, akadnak szoftveres bugok, amit soha nem is fognak javítani. Nem akarok nagyon márka romboló lenni, de szvsz én nem ajánlom senkinek a prestigiot. Egy megbízhatóbb márkától, ugya drágában, de stabilabb működésű és jobb garanciális hátterű készülék vehető. Ezekről a termékekről mindig ez a mondás jut eszembe: "Olcsó húsnak híg a leve."

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) csongi válasza saelin (#15) üzenetére


csongi
veterán

Jóó infó!
De könnyen elképzelhető, hogy mással gyártatják a tabletet, és a telefont. Nekem Alcatel tablettel van folyamatosan bajom, másnak meg semmi . Ki érti ezt? :)

(#17) zorzy4 válasza saelin (#15) üzenetére


zorzy4
őstag

Tabletre én is sok panaszt hallottam,de a telefonjaik jók.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#18) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A képek között a video elég érdekesre sikeredett! :DDD :P

(#19) csongi válasza Silentfrog (#18) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem tokeletes :)
A kamera fokusz sebessegi hajlama, a feny visznyokhoz valo igazodas, jol lathato, a hangot egesz jol rogziti. Azt hogy kezben milyen minosegben rogzit? Haaat van egy korlat, de egy profi, aki nemi tapasztalas utan keszitene egy teszt videot, olyan fenyviszonyok es szinek megletevel amit a kamera jol kezel, szerinten meglepeodnek... :) De az teves info lenne az atlagos felhasznalokra nezve.

(#20) hege8888


hege8888
aktív tag

Köszi az írást.

A mobilarénásoknak is szoktam rágni a fülét, (van amelyik cikkíró tesz fel képet)
hogy a tesztkészüléket fényképezzék már
le mindig úgy, hogy van mellette valami ismert, elterjedt telefon típus, hogy az
arányokat be lehessen lőni. Az se baj, ha a fiók mélyéről előkotort régi Nokia az, vagy
valami tárgy.
Aki egyetért lájkolja! :D

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#21) csongi válasza hege8888 (#20) üzenetére


csongi
veterán

Semmi értelme. Csak egy esetben , ha létezne egy etalon. Így mindig vitatható lesz. Én sosem láttam Nokia fulextrás fotót, de még arra sem emlékszem, a régi nyomógombos telefonom milyen képet csinál. :)
Szerintem felesleges. ezeket a képeket is nézheted 50colos tv-n, vagy telefonon. Totálisan másképpen fog kinézni.

(#22) saelin válasza csongi (#21) üzenetére


saelin
veterán

Rakj mellé egy vonalzót.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#23) hege8888 válasza csongi (#21) üzenetére


hege8888
aktív tag

Nem a telefonnal készített fotóra, és azok minőségére gondoltam, hanem magára a készülékről készített
képre vágyom, egy másik (ismert) készülék társaságában.
De jó nekem egy cigisdoboz, vagy egy Tibi csoki is, csak legyen már vmi tárgy, hogy a készülék fizikális méreteiről vmi sejtése legyen az olvasónak.

Legjobban azok a képek tetszettek, mikor ua. weboldal volt megnyitva a két masinán, és akkor a méreteket
meg a kijelző is lehetett vmiennyire csekkolni.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#24) csongi válasza hege8888 (#23) üzenetére


csongi
veterán

Értem :) háát nem tudom ez mennyire vinne előrébb? Mellé teszek egy 7 colos tabletet, akkor mit láthat az ember? Kisebb , kb ennyi, de mellé tehet egy gyufás dobozt is, akkor mit látunk? nagyobb :)
A specifikációba benne van a mérete mm pontosan. ezeket a készülékeket meg kell fogni, és tapogatni. Képek alapján nem lehet eldönteni, mekkora az akkora, vagy hogy megfelelő e az ember kezében.

(#25) Silentfrog válasza csongi (#19) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez érdekest arra értettem, hogy kocsiból,oldalra fordítva rögzítettél! Semmi gond elfordítottam a monitorom! :DDD

(#26) mg36


mg36
tag

Sziasztok,
kipróbáltam ezt a készüléket a Mediában a Sony fülesemmel, és nem szólt túl jól és nagyon halk volt. Van olyan füles amivel szépek a basszus hangok is és elég hangos (esetleg a gyári)? Gyárilag lehet áthelyezni az appokat sdre? Ja és ahogy néztem a youtube videók sem voltak szépek a hd és a jó minőség mobilon felirat ellenére. Csak a youtube verziótól és valami szoftveres hibától függött?
Üdv.: mg36

(#27) mg36


mg36
tag

És még egy nagyon fontos: hány ujjat érzékel a multitouch?

(#28) csongi válasza mg36 (#26) üzenetére


csongi
veterán

Ez mind viszonyitasi alap, es lehet a te fuleseddel nem szeretik egymast.

(#29) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

#13:
Nem biztos, hogy az a 20% az tényleg 20% kapacitást is jelent (a 15%ról való sok-sok youtube lejátszás is ezt jelentheti), főleg egy új készüléknél.
Egy nevesebb gyártó készülékei nagyjából bekalibrálva érkeznek (de ott se teljesen, mivel akku-akku között is van minőségkülönbség), de egy kínai rebrandolt készüléknél nem biztos, hogy foglalkoznak ezzel.
Ez persze nem feltétlen gond, mert a rendszer befog állni, de a pontosabb beálláshoz kellhet pár teljes fel és letöltés. Persze nem kell a 10+ óra feletti töltögetés, ha felmegy 100%-ig, egy kicsit még rajtahagyva már vehető is le a készülék.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) ryan010 válasza yerico (#4) üzenetére


ryan010
csendes tag

Egyetértek,hogy ne merüljön le teljesen,pár készülék megfordult már a kezemben,és ahogy észrevettem,ezek többsége nem is hagyja,hogy teljesen lemerüljön. Általában 2-3%-os töltöttségi szintnél már kikapcsol. De volt ami hamarabb (6%-nál) már elaludt.

(#31) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Kinek mi a tapasztalata a média fájlok pc-re való másolásával?
Nálam ha videót rögzítek és szeretném a gépre másolni,van hogy lefagy az (pc) intéző. De csak ha videót akarok másolni a pc-re.

(#32) Gerolimo


Gerolimo
csendes tag

Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy ehhez a telefonhoz külön aksit nem lehet venni? Már átkutattam a fél internetet, de nem találtam.

(#33) susnament


susnament
csendes tag

Szia!

A GPS-el kapcsolatban kérdezném hogy Budapesten vagy magas épületek között próbáltad élesben(autóban)?
Nem zavarodik össze?
Az akummulátorrol tudsz mondani valami újat az eddigi használat tükrében?
Erősen gondolkodok egy ilyen ilyen készüléken a 4055-ös Prestigiom után...

(#34) Janos250 válasza susnament (#33) üzenetére


Janos250
őstag

Régi cikk, de hátha még jár erre valaki.
Pár hete ismerősöm a Tescoban vett egy ilyen készüléket.
Használhatatlan, mert állandóan dobálja fel a reklámokat, és hogy ezt, meg azt telepíts.
Nem lehet vele mit csinálni, reset után is ugyanez marad, nem lehet törölni.

A hazai WEB oldal használhatatlan, a telefonos része úgyszintén.
Tud valaki, valami javaslatot?
(Azt, hogy ne vásároljak a Tescoban, azt köszönöm, nem kérem, arra ezek után magamtól is rájöttem)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.