Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Még egy. Minél több lesz, annál rosszabbak lesznek a piaci eredmények egy adott terméknél, ami azt fogja eredményezni, hogy megint eltűnik a termékcsoport a süllyesztőben egy időre. :W

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) fi:zi'k válasza schawo (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha még nincs több piaci szereplő, akkor még az a baj. Ördögi kör ez.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) #97716736 válasza fi:zi'k (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Sajnos így van ez...

(#4) Kékes525 válasza schawo (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Minél több piaci szereplő versenyhelyzetet hozz létra, ami a minőség és az ár tekintetében hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) schawo válasza Kékes525 (#4) üzenetére


schawo
titán

Közgazdaságtan I. 1. óra. :U

Csakhogy itt ez egy bonyolult termék és piac. A termék árában 15-25%-t jelent a gyártási ktg, a többi marketing, de legfőképpen fejlesztési ktg. A kereslet viszont tényleg fix. Úgyhogy nyugodtan lapozz a közgáz könyvedben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) Kékes525 válasza schawo (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

A fix kereslet nem írja felül a versenyt. Valóban az első óra. Vajon miért? Mert alapigazság.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) schawo válasza Kékes525 (#6) üzenetére


schawo
titán

Nem. Az alapigazság csak annyit jelent, hogy gyakran igaz, nem azt, hogy mindig. Ha így volna, a világ egyszerű volna, mint a faék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Kékes525 válasza schawo (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt állítod, hogy bonyolult termékekre nem igaz, akkor ha a kereslet fix. Ezt sem lehet általánosítani, csak a piackutatás tudná felmérni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) Ati1979 válasza Kékes525 (#4) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a baj, hogy ez egy rétegtermék. Szóval annyira sokat nem lehet belőle eladni.
Több gyártó belépése esetén kevesebbek lesznek a termékenkénti eladások így csökken a profit és nem fogja megérni gyártani ezeket.

(#10) Kékes525 válasza Ati1979 (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont a gazdasági törvények alapján kiszelektálódik a gyengébb. A piac ezt lerendezi, legalábbis általában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) Ati1979 válasza Kékes525 (#10) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen de ez egy elég speciális termékcsoport.
Ennek inkább ezek lehetnek az eredményei:

1. Sok papíron jó műszaki specifikációval rendelkező viszont a valóságban gyenge teljesítményű termék kerül piacra. Magyarul a mérnöki munkán spórolnak. Tudok példát, de nem akarok ujjal mutogatni.
2. Emelkedni fog a jó minőségű termékek ára. Ha több gyártó lesz akkor sem lesznek olcsóbbak, mert egyébként egyszerűen nem éri meg legyártani.

(#12) schawo válasza Kékes525 (#10) üzenetére


schawo
titán

Ez csak azt tudja eredményezni, hogy az árverseny miatt kevesebbet fordítanak fejlesztésre, és a prémiumkategória megszűnik. Már végigjátszottuk ezt korábban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) fi:zi'k válasza Kékes525 (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A rétegtermékeknél nem ilyen eccerű a helyzet. :N
Egyszer már lezajlott ez a folyamat, ahogy schawo is írja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) Kékes525


Kékes525
félisten

(#11) Ati1979:
+
(#12) schawo:
+
(#13) fi:zi'k:

Nyertetek, feladom! :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) fi:zi'k válasza Kékes525 (#14) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem feladni kell, hanem megérteni. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) Kékes525 válasza fi:zi'k (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

Most nálam azt is jelentette. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Asztali kivitelben még érdekelne is, 1500 dodóig bezáróan.

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Jól látom, hogy 3,5-es jack van rajta? Fail. Amúgy igazán kerülhetett volna rá egy nagyobb, mondjuk kétszer ilyen magas kijelző is, ennek így nem sok értelme van.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Peat;) válasza schawo (#12) üzenetére


Peat;)
veterán

Évekkel ezelőtti keresleti szintből viszont nem ildomos kiindulni a 2015-ös évre vonatkozóan, úgy hogy azt rögzítjük. A fix kereslet egyszerűen nem igaz, az hogy merőben más-e mint volt meg sem te sem én nem tudjuk, de gyanítom inkább nőtt mint csökkent a kereslet, minden luxusterméknél ez a trend bontakozik ki, csak a keresleti gócpontok tolódtak el pl Kína irányába.

(#20) ktamask


ktamask
tag

Az árról még nem esett szó:
Kevesebb, mint 930 dollár?

200-ért is sok,de még 100-ért is:-).

(#21) fi:zi'k válasza ktamask (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És ezt mi alapján? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) schawo válasza ktamask (#20) üzenetére


schawo
titán

200-ért is sok,de még 100-ért is:-).

:C :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Kevesebb, mint 930 dolcsi. Az mennyi? 929 vagy éppen 29? Azért az nem mindegy. ;)

(#24) fity


fity
csendes tag

Én nem látom hogy az ilyenekre hol van igény. Aki zenét hallgat az vagy a telefonján teszi vagy mp3 lejátszón. Majd venni fognak még egy bizbaszt. persze... Mert ezen olyan a hangzás apám mintha Madonna mikrofon helyett a gyíkod markolászná és úgy énekelné hogy jump. Szóval még külön formátumban is vadászhatsz a dalokra. Az ára meg horror

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Fityman][img]http://g.bf3stats.com/pc/bf3s_dogt/Fityman.png[/img][/url]

(#25) Nigér válasza fity (#24) üzenetére


Nigér
őstag

Kb. akkora a hangzás(minőség)- és élménybéli különbség ezen kategóriás eszközök és egy sima mp3 (akár ipod is) lejátszó között, mintha, hogy a példádnál maradjak, Madonna ( pl. TEAC) markolászná a gyíkod), nem pl. a House Of Pain (random mp3 player) miközben a dal címe ugyanaz.
Dehát kinek mi, ugye... ;]
:D

(#26) schawo válasza fity (#24) üzenetére


schawo
titán

Az, hogy te nem látod nem baj, elég ha az látja, akit érdekel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Ati1979 válasza fity (#24) üzenetére


Ati1979
veterán

"Aki zenét hallgat az vagy a telefonján teszi vagy mp3 lejátszón."

Ez nem teljesen így van. Van rá igény, csak rétegtermék.

(#28) Pazolini


Pazolini
senior tag

A kétkedőkhöz csatlakoznék:

SA-CD formátumú anyagot - multichannelben amúgy kb. 2-6 GB/ lemez - ki akar metrón hallgatni, fejessel...???
Ahhoz minimum audiószoba, meg milliós hangrendszer dukál. :))
Nagyon túl van lőve ez a dolog. Már nem tudják, mit találjanak ki unalmukban.
Persze így is lesz jónéhány sznob, aki villogni fog vele. Úgyhogy meg tudom érteni az erőlködésüket. :DDD

(#29) schawo válasza Pazolini (#28) üzenetére


schawo
titán

1. Fejhallgatóval nem hallgatunk multichannel anyagot (megj: egyébként sem :U).
2. A hordozható eszköz nem csak a metróban működik, hanem a konyhában, az ágyban, a kertben, a repülőn, sőt, bármilyen meglepő, a (milliós? ez honnan jött?) hifire dugva is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Ati1979 válasza Pazolini (#28) üzenetére


Ati1979
veterán

Ne haragudj de az érveiddel nem tudok egyet érteni.
Ez nem sznobság. Javaslom, hogy hallgass meg egy ilyen vagy ehhez hasonló készüléket és utána szerintem megérted mi kerül ezeken ennyire. :)

Drágák ezek de nem véletlenül.

(#31) PHM válasza fity (#24) üzenetére


PHM
addikt

"Aki zenét hallgat az vagy a telefonján teszi vagy mp3 lejátszón."
Nem.
Manapság a konzumer felhasználók zöme telefonon hallgat zenét.
Meg azon netezik, játszik, olvas, filmet néz, stb.
Kétségtelen, hogy mindezekre alkalmas egy telefon,
de csak kompromisszumokkal.
Aki bármiben minőségi kiszolgálásra vágyik, céleszközt használ.
Legyen az PC, konzol, E-könyv olvasó, vagy éppen egy jobb médialejátszó.
A PC ugyan kilóg a sorból, de netezésre nincs nála jobb céleszköz.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#32) Pazolini válasza schawo (#29) üzenetére


Pazolini
senior tag

1. De, hallgatunk. Egyesek. (Egyébként negative mondtam, ha nem jött volna le...)
2. Nem ez milliós, hanem egy audiofil cucc, amit SA-CD megszólaltatására használsz (, ha akarod hallani a különbséget).

(#33) Pazolini válasza Ati1979 (#30) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az a sznobéria itt, hogy azzal, hogy hordozhatóvá teszik, a sznobokat szólítják meg. Akik DSD-t hallgatnak, amúgy valószínűleg úgyis a zeneszobát preferálják, aki meg villantós, vesz egy ilyet, és mindig a zsebét tapogatja, jaj, megvan-e még...

Nem tudom, honnan jött le neked, hogy nem értem, miért ilyen drága. Amúgy ezzel sem volt semmi bajom...

(#34) Ati1979 válasza Pazolini (#33) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem ennél jóval drágább hordozható lejátszóm van. Az natívan támogatja a DSD formátumot. De nem ezért vettem, hanem a hangminőségéért. :)

Nemcsak villamoson lehet hallgatni, hanem otthon is parkban is, vagy hosszabb busz vagy repülőúton is jól jön. Amúgy ezek közül a DAP-ok közül némelyik asztali rendszereket is leköröz hangminőségben. Persze nem a jobb fajtákat. :) Szóval kis méretben elképesztő tudás.

Ok, bocs akkor félre értettem. :D

(#35) schawo válasza Pazolini (#32) üzenetére


schawo
titán

Ki mondta, hogy csak DSD-re jó? A mezei 44/16 is jobban szól(hat, majd ha meghallgatom, akkor véglegesítem) rajta, mint a fisfos telefonokon. A DSD nem multichannel. Lehet multi is, de a legtöbb hanganyag nem az. Ha mégis, akkor mehet a kukába. És abszolút nem sznobizmus egy ilyen eszköz. Sznobizmus eleve értelmetlen egy olyan kütyünél, amiről nem látszik, hogy drága, nem ismert a márka, és kutya se tudja róla, hogy mi a lóf..z. Ha ez egy gyémántokkal kirakott Beats márkájú roncs lenne, akkor igaz lehetne, amit mondasz, de itt nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Ez már attól rétegtermék hogy fájlokat játszik le. Ez a fajta zenefogyasztás egyre inkább kiszorul, sokan már pl le sem töltenek zenét. Ott a telefon a zsebben, ami utazáshoz az emberek nagy részének több mint kielégítő, azon meg 8tracks, Spotify, Deezer, youtube és társai. Szerintem lassan már az is ki fog menni a divatból hogy valaki letölti az mp3-at.

Persze annak a rétegnek akinek szól, annak nagyon jó kis cucc.

(#37) Akula válasza ktamask (#20) üzenetére


Akula
őstag

+1
Bármennyire is mást mondanak az expertek...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) Pazolini válasza schawo (#35) üzenetére


Pazolini
senior tag

Senki nem mondta, hogy csak arra jó. :))
De a cikk szerint is ez benne a truváj... :o
A multichannellel vajon mi lehet a bajod??? :F
Persze, hogy nem csak multi, de ha minden szóba bele akarsz kötni, akkor igen.

Nem arról van szó, hogy gond lenne a DSD-vel, nagyon impresszív technikai újítás volt ez a Sonytól, s egyre nagyobb a piaca is audiofil kategóriában, de nem kellene ezt a luxust kommercializálni.
(Ez kábé olyan, mint a tükrös fényképezők agyonbutítása, hogy minden júzer hozzájusson, aki azt sem tudja, mi az az exponálás.)

(#39) schawo válasza Pazolini (#38) üzenetére


schawo
titán

Luxus? Egy fájlformátum? Tényleg? Ez lehetséges?

(Ez kábé olyan, mint a tükrös fényképezők agyonbutítása, hogy minden júzer hozzájusson, aki azt sem tudja, mi az az exponálás.)
Ez baj?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Pazolini válasza schawo (#39) üzenetére


Pazolini
senior tag

Luxus az, amiből kevés van, kevesek számára hozzáférhető, "egzotikus", ezért nemcsak minőségi, de drága is...
Luxus az egész technológia (fájlformátum csak legalsó szinten), s amit hardverkörnyezetben igényel, beleértve azt az összesen kb. 10E sacd-t, amit eddig valaha kiadtak, ami lássuk be, nem túl nagy szám a CD-ipar termelékenységéhez, népszerűségéhez, ehhez a már messze nem luxuriózus cikkéhez képest.

Amikor az egyediség tömegcikk lesz, változáson megy át, elveszti auráját, tucatárú lesz, vagyis devalválódik, értékéből veszít. Szerintem nem a legjobb irány. Persze, fogyasztói társadalomban élünk, mondhatod erre, és igazad lenne... :K

[ Szerkesztve ]

(#41) schawo válasza Pazolini (#40) üzenetére


schawo
titán

Amikor az egyediség tömegcikk lesz, változáson megy át, elveszti auráját, tucatárú lesz, vagyis devalválódik, értékéből veszít. Szerintem nem a legjobb irány. Persze, fogyasztói társadalomban élünk, mondhatod erre, és igazad lenne... :K
Ne haragudj, de ekkora bullshitet már rég hallottam :)

Basszus ez egy nyomorult fájlformátum :D, ami oda-vissza alakítható PCM-re (igaz nem teljesen veszteségmentesen). Egy másik topikban már megpróbáltam levezetni, hogy mint formátum miért hasznos a DSD a PCM-mel szemben a mai (a 2000 utáni összes) DAC IC-k topológiáját figyelembe véve. Minden eszközön, akár a PCM-ről történő veszteséges konverzió árán is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) Pazolini válasza schawo (#41) üzenetére


Pazolini
senior tag

Oké, adnál linket? :R
Érdekelne (basszus), hogy jutsz hozzá? Vagy SACD-ről veszed le, vagy magad digitalizálsz (ritkább esetben). Gondolom a méltán népszerű mp3-aidat nem teszed át úri passzióból dsd-be??? :o :(((
(Zárójelben jegyzem meg, hogy erősen túloztam, s hogy tisztában vagyok vele, mi az a PCM... :)) )

Lényeg, hogy szükség van komoly hw-es háttérre (én csak ezt súlykolom :O )

ps: Olvass többet, művelődj kicsit, akkor nem fogod bullshitnek tartani... Adjak olvasmánylistát?

[ Szerkesztve ]

(#43) schawo válasza Pazolini (#42) üzenetére


schawo
titán

Mihez kellene link, nem pontosan értem. Általában Korg Audiogate szoftverrel kódolok, de a foobar DSD encodere is jó minőségben kódol PCM-ből DSD-be.

Komoly hardveres háttérnek itt van pl a hírben szereplő TEAC lejátszó. De a piacon van egy "csomó" hordozható és asztali DSD lejátszó. De ezeket nem muszáj DSD-vel etetni, PCM-et is le tudnak játszani.

Adjak olvasmánylistát?
Milyen olvasmányra? De adj nyugodtan, ha érdekes, elolvasom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) Pazolini válasza schawo (#43) üzenetére


Pazolini
senior tag

A másik topikban tett hozzászólásodra voltam kíváncsi...

(#45) schawo válasza Pazolini (#44) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) Pazolini válasza schawo (#43) üzenetére


Pazolini
senior tag

Oké, de már ezek a kütyük is 300 környékén vannak, s akkor még erőlködők, hangfalak sehol sincsenek... (én így, a zenehallgatás teljes "követelményrendszerére" gondoltam milliós nagyságrend alatt...)

(#47) Pazolini válasza schawo (#45) üzenetére


Pazolini
senior tag

:R
Köszönöm a "cikket", igazad lehet. Én is sokszor elkékülök, hogy a konverzió hogyan hozhat jobb eredményt... :DDD
Foobaron én is próbálgattam a konverziót, de metrós kütyü akkor sem köll, marad az otthoni zenehallgatás (hogy visszajöjjek ontopicba) :DD

[ Szerkesztve ]

(#48) Pazolini válasza schawo (#43) üzenetére


Pazolini
senior tag

Csak nagyzoltam... :U :o De Walter Benjámin írt erről - mutatis mutandis - A műalkotás a technikai sokszorosíthatóság korában c. tanulmányában.

(#49) schawo válasza Pazolini (#47) üzenetére


schawo
titán

Nekem sincs metrós kütyüm, a régi Galaxy S1-emet használom hordozható forrásként, és elégedett vagyok vele. De mivel hallottam Ati1979 korábbi Astell AK120-asát (ahogy látom már beújított egy AK240-be), teljes mértékben meg tudom érteni azt, aki egy felső kategóriás hordozható kütyüvel szeret zenét hallgatni.

(#48) Pazolini
A zene korlátlanul sokszorosítható, így szerintem máshogy viselkedik, mint egy képzőművészeti alkotás. Egy-egy másolat tulajdonképpen teljesen értéktelen.

Te mit hallgatsz (eszközre gondolok)?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) Ati1979 válasza schawo (#49) üzenetére


Ati1979
veterán

Valóban! :)
Viszem a fejes talira november 8-án. Ott meg lehet hallgatni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.