Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Pedagógusnap?

Ebből csak arra emlékszem, h én mindíg vittem virágokat, de rajtam kívül soha senki.
Középsuliban meg nagy és drága lexikonokat, meg művészeti könyveket adtunk a tanárainknak, pontosabban mivel én voltam a kasszás, megvettem az osztálypénzből, és adtam.. Érdekes, h évekkel később előfordult, h továbbtanulva egyik történelemtanárunk abból a könyvből mutatott képeket amit a mi osztályunktól kapott anno, a könyv elejében meg is találtam a kézírásom "Pedagógusnapra x-y osztálytól.." :D
Azért jó volt tudni, h hiába tiltakozott az osztálytársak egy része,
mégiscsak hasznos az a könyv.

Párezer forint osztva 30 tanulóval: kb 100 Ft fejenként,
ennyit kibírhat mindenki...

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Crystalheart válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Soha egy fillér osztálypénzt nem fizettem :D

Érdekes amúgy, nem emlékszem, hogy valaha is számontartottunk volna ilyen napot. Mintha hallottam volna róla, hogy létezik egy ilyen is... :)

(#3) ladybug


ladybug
őstag

Kedves, hogy a tanító nénik elmennek az oviba. Nálunk ilyen nincs. A szülőknek volt egy értekezlet az iskolában, ott bemutatkoztak a leendő tanító nénik. A gyerekeinket elvitték az iskolába megnézni, hogy mit csinálnak ott, de az, hogy a tanító nénik elmentek volna az oviba a gyerekekhez, olyan sajnos még nem volt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4) zszszs válasza ladybug (#3) üzenetére


zszszs
tag

Tőlünk is (ált. isk.) elmennek a tanítónénik az oviba, sőt a nagycsoportosokat el is hozzák az iskolába foglalkozásokra, amelyekre a szülők is meg vannak hívva. Ugyanis nagyon nem mindegy nekünk (városszéli kisiskola), hogy szeptemberben egy vagy két első osztályunk lesz. Ha csak egy, lehet hogy 1-2 tanítónéni felesleges lesz :(...

(#5) zszszs válasza Crystalheart (#2) üzenetére


zszszs
tag

Gratulálok, gondolom az osztálytársaid -akik fizettek- szerettek Téged, és korrekt embernek tartottak. ;]

Egyébként: JÚNIUS ELSŐ VASÁRNAPJA – PEDAGÓGUSNAP

(#6) Crystalheart válasza zszszs (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hmm, miért kellett volna fizetnem, ha nem vettem részt soha azokban a dolgokban, amiket abból fizettek? :) Ha valami mégis kellett (pl iskolai befizetés papírokra, kéztörlőre stb), azt külön fizettem, az osztálypénz megkerülésével. Az osztálytársaim nem tartottak smemire másnak, mint totál csóringernek, akinek azért megabites ADSL-re tellett. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) tkazmer válasza Crystalheart (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

osztálytársaim nem tartottak smemire másnak, mint totál csóringernek,
hogy ez mekkora előny tud lenni néha:)

mod: nem is tudtam, hogy létezik ilyen nap :B

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) Thunderzolee

Hát azért ez felháborít. :Y

Tényleg nem tartják manapság számon a pedagógusnapot?
Nem gondoltam, h itt tart a világ.. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Crystalheart válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem annyi az egész, hogy akik számontarthatnák, azaz a tanárok nem akarják magukat fényezni, vagy kínosnak érzik, mittudomén. Ezért csak olyan helyen van, ahol elég nagy az arcuk a tanároknak bejelenteni a gyerekeknek, hogy "Na, egy hét múlva pedagógusnap, tessék minket ünnepelni...!" :DDD

(#10) finest válasza Crystalheart (#9) üzenetére


finest
őstag

Hogy te miylen egy hülyegyerek vagy! -Már bocs... :DDD

Azért lenne érdemes sztámon tartani a napot, mert a gyerekek többet vannak együtt a tanáraikkal mint a szüleikkel. Amikor a szülők magasról letojják a pedagógusokat, az iskolát, a saját gyerekeiket tojják le. Ezt az ünnepet sem az ünnepeltek tartják számon, ahogy az anyák napját sem az anyák, hanem a gyerekeik tartják számon. Legfeljebb az ego trippen lévő kiscsákók gondolják a saját születésnapjukból kiindulva, h az ünnepeltnek kell számontartani a napot, nehogy elfelejtse a felmenő megvenni nekik a Megabites ADSL-t etc. ...

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) zszszs válasza finest (#10) üzenetére


zszszs
tag


:R
Jól beszélsz. Én is kb. így gondolom. 3 gyermekem megpróbálom úgy nevelni, hogy tiszteljék a óvó- és tanár nénijüket. (Nem azért, mert én is pedagógus vagyok, hanem azért, amit leírtál:
"Amikor a szülők magasról letojják a pedagógusokat, az iskolát, a saját gyerekeiket tojják le" ... és amikor megtisztelik a pedagógust, saját gyermekeiket tisztelik meg.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Ősember válasza Crystalheart (#2) üzenetére


Ősember
őstag

ez olyan dolog, amire tényleg büszke lehetsz. nem volt kötelezö befizetni? ha nem akkor a többiek miért fizették be? befizette egyáltalán valaki? ha kötelezö volt akkor te miért voltál kivételes helyzetben? :F szerintem ez a többiekkel szemben mezei parasztság volt :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) dabadab válasza finest (#10) üzenetére


dabadab
titán

Hogy te milyen hulyegyerek vagy... ;] A pedagogusnapnak (ami egy minden belso tartalomtol mentes, csupan protokollalis esemeny egyszer egy evben) mi koze ahhoz, hogy torodnek-e a szulok az iskolaval es a tanarokkal?
A logikad alapjan a nepeket nem erdekli az utak allapota, mivel nincs utkarbantartok napja (amikor is gyerekkorusok zengenenek odakat az utkarbantartokhoz).

DRM is theft

(#14) finest válasza dabadab (#13) üzenetére


finest
őstag

Nagyon sok múlik még a protokolláris eseményeken is. Sajnálom, ha nem fogod fel, h a gyerekeik többet vannak együtt a pedagógusokkal mint saját szüleikkel. Ezért kéne a szülőknek a sulikkal együttműködnie, meg elismerni a nevelők, tanárok munkáját. Mint ahogy javarészt nem teszik semmikor sem. Még pedagógus napon sem. Az, h valakit elismernek, még nem jelenti, h másokat elhanyagolnak. Vagy azért tojjunk magasról a pedagógusokra, mert az útkarbantartóknak nincs ünnepe? Jó logika!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) poffsoft


poffsoft
addikt

Én még mindig ott tartok, hogy az ovisok meglepivel készültek, a leendő tanárnéniknek....

Annak idején mi is mindig vittünk virágot, ha protokoll, ha nem. És akár hiszitek, akár nem a legtöbb tanár/nénit szerettem akik tanítottak... Remélem ez nem bűntetendő!

[ Szerkesztve ]

(#16) Crystalheart válasza finest (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak egy... "teória" :)

Egyébként lefogadom, hogy a szülők és a gyerekek nagy része nem is tud róla, hogy van (legalábbis felénk nem igazán), így ha a tanár nem említi, akkor hiába a figyelmesség. :) Általános alsóban a tanítónénim és édesanyám jó barátnők lettek, de szó sem esett ilyesmiről, pedig akkor még a születésnapokat és névnapokat is ünnepeltük idehaza.

(#17) Crystalheart válasza Ősember (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tőlem függött, és ma sem. Nekem ugyanis 5 Ft pénzem nincs.

Amúgy meg, miután apám elköltözött, vagyunk annyira csórók, hogy ha választani kell, hogy osztálypénz kontra 2 kiló rizs... (A net meg nekem magasabb prioritású, mint a rendszeres étkezés. ;] Kaja nélkül kibírom napokig, net nélkül már necces... :DDD)

(#18) dabadab válasza finest (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Sajnálom, ha nem fogod fel, h a gyerekeik többet vannak együtt a pedagógusokkal mint saját szüleikkel."

Inkabb sajnald azt, hogy ez a gondolatolvasas dolog meg mindig nem megy (ugyanis errol a temarol egy szot sem irtam, igy aztan mas modszered nem nagyon lehetett annak eldontesere, hogy mit sikerult felfognom).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.