Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Jeee debreceni vagy... :)

Ma mentem befele probara, es egy neni, szo szerint, a mellem levo ulesre esett. Kerdeztem hogy segithetek valamit, meg jol tetszik lenni. Mondta, segitsek neki felulni a szekre. Segitettem, szivesen segitettem, es a buszon mindenki elkussolt.
Kerdezte hogy van-e valami enni valom, mondtam hogy semmi nincs nalam.

Elkezdte meselni hogy meghalt a fia, rakban. Szegyen, nem szegyen majdnem megkonnyeztem. Ahogy beleneztem a szemebe, lattam benne a szintiszta fajdalmat, a legnagyobbat ami csak letezik. Igy eleg szar volt atelni, hat meg ha megtortenik valakivel.

Csoro, zenesz, tanulo vagyok. A leheto legrosszabb kombo penzugyileg. Ket otszazas volt nalam, az egyiket a kezebe nyomtam. Nem szoltam semmit, csak a szemebe neztem, es leszalltam…

Kicsit hosszu lett, bocs. :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Neveletetés kérdése. Igen. Igaz. :K

Általában átadom a helyet az idős néniknek/bácsiknak (utóbbiból sokkal kevesebb van, észrevettétek már?), de van olyan eset, amikor nem. Körülbelül ezek lennének azok:

1, van üres hely még a járművön. Üljön oda.
2, ha a diákokkal, munkába induló emberekkel teli reggeli járatra szállnak fel. Ha nyugdíjasok, miért nincs idejük? Muszáj a reggeli csúcsforgalmat még nekik is növelniük?
3, néha egyszerűen visszataszító az, hogy hogy rohannak oda egy üres helyre. Vagy egymást lökik fel érte. Vagy a bevásárlószatyrot odateszik az üres székre, hogy más ne tudjon leülni. És még sok ilyen dolog van.

Akkor most bunkó vagyok? Szerintem nem.

Tomaaasz: ez durva. Tényleg. :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Trub


Trub
tag

Szerintem messze nem neveltetés kérdése. Nem mást kell hibáztatni (ezesetben szülőket)
Én ezen már nem is akadok fel. Kár azon stresszelnem magam, amibe még beleszólásom sincs.

Példamutatás meg...

(#4) plus44 válasza Trub (#3) üzenetére


plus44
veterán

És kérdem én 2-3-4 éves gügyögő gyerekként mégis honnan tanulod meg az illemet?? Nem a szüleid magyarázzák el? HA elmagyarázzák. De. Neveltetés kérdése.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Drenadar


Drenadar
veterán

Valahol nagyon elvan cseszve itt minden...
Én is általában átadom a helyem, főleg a terhes kismamáknak.

Egyszer volt az, hogy belém is kötött 2 öreg, hogy jaj mai fiatalság, nem adtam át a helyem. Reggeli csúcsforgalom, tényleg nem értem miért OLYANKOR mennek a nyugdíjjasok, miért nem egy két buszjárattal késöbb, mikor üres a busz? És ugyan ő nem láthatta de az kemény erőkifejtés volt hogy ne aludjak el... Nem, nem játszottam hajnalig, hanem este 14 óráztam. persze ő ezt nem tudhatja. de akkor is.

(#6) plus44 válasza Drenadar (#5) üzenetére


plus44
veterán

Én is mindig átadom de engem is szóltak már meg, hogy:

- Jaajj, nézzed mán' Irma, szegény fiú, mennyire el lehet fáradva.

El is vagyok, végighúztam a sulit, du. 4-van és nem 2 megállóra lakom, hanem a világ másik végén, nekik iidejük is van, aztán 1 megálló után szálltak le. :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) Móci


Móci
addikt

Na igen, itt is azért nem csak a nyugdíjas a szent. Engem is volt, hogy felszállás előtt majdnem felkentek a busz oldalára, vagy esetleg majdnem alá kerültem, mert a bácsik/nénik fel akartak szállni, de azonnal! És nem az egyetemista, diák, melós tolakodott nagyon durván...
Azt sem értem, hogy miért nem lehet a reggeli járatokat kihagyni, ahogy többen is itt írták. Ráérnek, nem kell nekik a diákok, munkások helyét elvenni, csak mert kitalálta, hogy elmegy farhátat meg krumplit venni.
Általában átadom a helyem, ha szükség van rá.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Depression


Depression
veterán

20 évesen egy kisebb műtét után a korházból azonnal hazaküldtek. A buszon egy 70+ nénike vette észre, hogy milyen rosszul vagyok, és ő adta át nekem a helyét.
De volt olyan is, hogy teljesen begipszelt lábbal ültem, és felettem 2 középkorú nő mondogatta, hogy 'ezek a mai fiatolok...'
Kisgyerekként családdal felszálltunk a buszra. A hugom és én leültünk ketten egy ülésre. Felszállt 2 vén banya, az egyik leült mellénk, a másik meg bunkón ránk szólt, hogy adjuk át a helyet. A buszon még volt üres hely, csak ugye akkor nem tudott volna a barátnőjével trécselni. Az volt az egyetlen alkalom, amikor láttam az apámat egy idősebbel ordítani. (még az is lehet, hogy az egyetlen alkalom volt)
A legjobb pedig az volt, hogy koleszból hazafelé 2 óriási nagytáskával az ölemben (magasabban voltak, mint a fejem) odaállt egy nőcike 2 kiló arannyal a nyakában, hogy azonnal adjam át a helyem!
Átadtam, de nem volt hálás érte. :-)

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes. A különböző ülőhelyeknek szerintem valami mágikus gyógyító hatásuk van.

Mert akármennyire is fáj állítólag mindenük, a széket nagyon gyorsan meg tudják közelíteni. Ilyenkor elszáll minden fájdalom. :U

(#10) plus44 válasza juliabrilke (#9) üzenetére


plus44
veterán

Pontosan. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az a helyzet, hogy egyre önzőbbek és gőgösebbek az emberek. Egyre kevesebbet törődnek egymással, mindenki csak saját magának akar jót. Az időseket meg mi (fiatalok) tettük olyannak, amilyenek most.
És igen, az egész a neveltetés kérdése.

***

(#12) dabadab válasza ollie (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Az időseket meg mi (fiatalok) tettük olyannak, amilyenek most."

Aha. Nem.
Nem tudom, hogy mibol taplalkozik ez a "regen jobbak voltak az ember" mitosz, de tul sok alapja nincs.

DRM is theft

(#13) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez a másik sztori itt Fehérváron történt.

Ülünk a buszmegállóban. 2 helyből kettőt elfoglaltunk és a középső üresen maradt. Persze nem ült le oda az idős nő. De amikor megjött a pletykatársa, akkor egyből jött a szövegelés, hogy úgysem adnák át ezek a fiatalok, meg biztosan összekenték valamivel és azért nem ültek egymás mellé. De semmi gond, mert neki most úgysem kell hely. :W

Ami még nagyon zavar. Ha egy nőt előre engedek, akkor az minimális gesztus lenne, hogy megköszöni! Sajnos a legtöbb idős nő (olyan 45 fölött) erre szinte alig képes. :U

(#14) joey04


joey04
titán

szerintem nem feltétlen neveltetés kérdése. unokatestvérem szülei mélyen vallásos emberek, kis túlzással a fene vigye el is sok náluk. 3 gyerek van, 2 mint az angyal, haramdik meg mint az ördög. Iszik, cigizik, régebben még más is befigyelt. nem tehetnek róla a szülők.
én inkább úgy mondanám, hogy az csak az alap, hogy megpróbálják belenevelni a dolgokat a gyerekbe. de a mai világban nem lehet a balhés gyerekeket kezelni, mert feljelenti az öreget a rendőrségen...

én nem szoktam átadni a helyet, ez azért van, mert szinte soha nem ülök le. :D
üres buszon is állok. ha én leülök akkor vagy nagyon rosszul vagyok, vagy tényleg mozdulni nem bírok a fáradtságtól... 1 évben 3x ha leülök. (csak a metró kivétel ez alól, de ott át is adom a helyemet, ha olyan a szitu)

pár hete én is segítettem egy bácsinak, valami baromi nehezet cipelt, aztán kicsit megbántam, mert elkezdte elmesélni az életét... én meg ha utazok, akkor zenehallgatás. kicsit már mérges voltam rá.

Az is igaz, hogy sok öreg álszent... ha jön a busz, nyakába kapja még a járókeretet is, úgy fut utána, vagy olyat sprintel az üres helyért, amit még én is megirigyelnék. :D

egyszer megtagadtam a kérését egy öregnek, amikor kérte, hogy álljak fel, de volt még vagy 5-6 szabad hely, de még nem is a busz másik végében...

anno gimiben német tanárnőm mesélte, hogy a villamoson az állóhelyet(!!!) kérte el tőle egy néni! mert nem fért föl. :)

SZÉP VOLT LOKI!!!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) ollie válasza dabadab (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

20 évvel ezelőtt valahogy nem láttam az ülőhelyekért lihegő, lökdösődő, idős embereket.

***

(#16) dabadab válasza ollie (#15) üzenetére


dabadab
titán

En igen. Sot, tobbet, mint most, bar enenk az is oka lehet, hogy akkoriban tobbet utaztam zsufolt buszokon.

DRM is theft

(#17) plus44 válasza ollie (#15) üzenetére


plus44
veterán

Biztos, hogy volt, de közel sem annyi, mint a mai, rohanó világban.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#18) vtechun válasza Depression (#8) üzenetére


vtechun
veterán

na, annak rohadtul nem adtam volna át.... nem vagy köteles!

(#19) vtechun válasza joey04 (#14) üzenetére


vtechun
veterán

jaja, nincs is jobb utazási forma a metrón való zenehallgatástól :) közben stírölni a picsákat :)

hmm, régi egyetemi évek :)

(#20) szablya


szablya
tag

Az ilyenen nem kell sokat gondolkozni. Le kell lőni az egészet. És akkor még kíméletesek vagyunk. Ugyan, minek a selejt?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#21) No-kia


No-kia
őstag

én iis átszoktam adni a helyet, de már nem egyszer megtaapasztaltam h reggel suliba menet, jött az idős 'menjünkateszkübaalegynagyobbfrogalomban' csoport, és úgy lökdösnek h akko rmár éénis visszalüknék de abban em lenne köszönet, és nem egyszer volt már ilyen

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#22) pg6830kukac


pg6830kukac
csendes tag

Szia, nem olvasom végig (nem sok időm van) a hozzászólásokat, de ez az, amiről az előbbi hozzászólásomban is beszéltem:
Nem lehet az életet törvényekkel szabályozni...
Arra ott vannak a (sajnos fogságban tartott) állatok : ha kiszöksz, bezárlak, ha megint kiszöksz lelőlek, leváglak, elaltatlak... (tetszés szerint.)
Az élet, az emberi élet, de még az állati is, ha szabad, ennél sokkal több: kúltúra, erkölcs, kölcsönös megértés-alkalmazkodás, áldozatvállalás, segélykérés, köszönetnyilvánítás!
Ezt nem lehet furfangos paragrafusokkal helyettesíteni, sőt, elvenni!
Igen, legyen felelősségre vonható bárki, aki vét az ilyen le nem írt és le nem írható, de életünket alapvetően befolyásoló szabályok ellen!
Szégyellje magát és ne moshassa magát tisztára a törvény ártatlanságot sugalmazó hamis vizével senki, aki ilyesmit követ el!
És ez mindenkin múlik, hiszen ezeket a szabályokat nem egy szűk kör (pártok, kormányok) írják, hanem mindenki, a saját életével és bátorságával!
Ne higgyük el azt a hamis érvet, hogy "én úgysem tudok beleszólni a világ folyásába, hiszen én túl kicsi vagyok!"
Nem igaz!
A világot és az életet az ilyen "kis pontok" hozzák létre kizárólag az ő aktív, és sajnos nagyon sokszor passzív közreműködéseikkel!
Kishitűség azt gondolni, hogy rajtunk semmi sem múlik!
Ellenkezőleg!
Csak el kell hinnünk és elég bátornak kell lennünk hozzá, hogy ki is fejezzük: igenis az Élet egy közös de egyben egyéni játék is, melyben mindenkinek egyenlő joga van részt venni és a szabályait - ha azok rosszak - megváltoztatni, vagy - ha azok jók - számonkérni!
Nincsen kiválasztott osztály, nép!
És ha az egész világ is fordul szembe velünk, tudjuk: mi a jó oldalon állunk!

[ Szerkesztve ]

pégé

(#23) pg6830kukac válasza ollie (#15) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Ma sem látnál mondjuk Ausztriában..

pégé

(#24) pg6830kukac válasza szablya (#20) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Az időseket, vagy a bunkókat?
Mert nem mindegy...

pégé

(#25) pg6830kukac válasza plus44 (#4) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Nem, belátod...
Bizonyos IQ (EQ) felett...

pégé

(#26) pg6830kukac válasza Tomaaasz (#1) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Legőszintébb tiszteletem...

pégé

(#27) pg6830kukac válasza Psychonaut (#2) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Ilyenkor jön az egyéni értékítélet:
Nem az a fontos, hogy add át a helyed, hanem, hogy tudd, mért adod/ nem adod át...

pégé

(#28) pg6830kukac válasza pg6830kukac (#27) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Ja, és ha jól (erkölcsösen, tisztán, őszintén) döntesz, nem vagy bunkó (természetesen)...

pégé

(#29) pg6830kukac válasza Drenadar (#5) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Nem tudhatja, de szerencsére nem is kell, hogy tudja: elvileg Ő már ledolgozta a saját részét, joggal várja, hogy ezért megkapja a Neki kijáró megbecsülést, tiszteletet, toleranciát...
Ha ezek után még belátással is él, hogy a mai fiataloknak (középkorúaknak) mennyivel nehezebb az élete, mint Neki volt, és ezért nem kéri számon azt, ami Neki valójában járna, azért külön köszönet és tisztelet illeti!
Nem Ő tehet róla, hogy a mostani dolgozó réteg ilyen bután-sután-erkölcstelenül osztja be a lehetőségeit (vagyishogy él), hogy reggel (vagy este, mindegy) holt fáradtan kell hazamennie életerős fiatalembereknek...
Ez valóban tragédia - de nem az övé...

[ Szerkesztve ]

pégé

(#30) pg6830kukac válasza plus44 (#6) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

És ez Neked is válasz, azt hiszem...

pégé

(#31) pg6830kukac válasza No-kia (#21) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Ilyenkor le kell szállni...
Az idősek már azt is megengedhetik maguknak, hogy buták legyenek...

pégé

(#32) freaghill


freaghill
őstag

Jó írás... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.