Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

(#2) Pitterix válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi! :B

Most már csak találnom kéne egyet, de milyent?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#3) KaiotEch válasza Pitterix (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekünk Magnifica van. Ez szemes őrlős, ez jött be :) Amúgy ez olcsó 35e-ért amit linkeltem, mert új ára 100k :)

(#4) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Én sok helyen iszom. De a legfinomabb a nagyinál.
Sima kotyogóson.

2 cukos + tejpor.

Istesni!

A elektromos vackokat nem szeretem ennyire.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) Pitterix válasza KaiotEch (#3) üzenetére


Pitterix
őstag

Sajna ennyi pénzem nincs rá. :(

(#4) Vangelis: édesanyám is azt favorizálja. Azért én valami modernebbet szeretnék.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6) Armahun


Armahun
addikt

Szarvasit

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7) Pitterix válasza Armahun (#6) üzenetére


Pitterix
őstag

Mennyire megbízható ez a márka?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#8) Armahun válasza Pitterix (#7) üzenetére


Armahun
addikt

Nekünk tízen éve üzemel.
Néha ki kell vízkőteleníteni, ecettel kifőzni.
Egyszer kellett gumitömítést cserélni.
Megbízható magyar termék.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#9) Pitterix válasza Armahun (#8) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi szépen! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10) Vangelis válasza Pitterix (#5) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Van modernebb :)?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11) stangli


stangli
senior tag

(#12) KaiotEch válasza stangli (#11) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez drága, mert a filterért arany árat kérnek. A szarvasi jó, magyar gyártmány, csak az a baj, hogy mind kinézetileg, mind funkcionalitásban(sőt még a user manual-ban) is leragadtak a '80-as években(tegnap vettünk a cégnek).

(#13) stangli válasza KaiotEch (#12) üzenetére


stangli
senior tag

A mai világban már vannak cégek, akik kávépárna helyettesítő termékekre álltak rá, tehát ilyet kell bele tenni, oszt ugyanaz a hatás.

(#14) KaiotEch válasza stangli (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na erre még nem is gondoltam :) Bár lehet azért, mert én a frissen őröltet szeretem :)

(#15) mephi666 válasza Armahun (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is arra szavazok :K 4-5 éve vettem egy ilyet (még akkor olcsóbban) és szerintem nagyon jó KÁVÉT főz... itt a cégnél van valami saeco, ami frissen őrli a kávészemeket és fél perc alatt elkészíti, de az egy híg valami ehhez képest... (megiszok munkaidőben vagy 2-3-at, de nem ér annyit, mint amit otthon a szarvasi főz)

ha viszont olcsó megoldás kell, akkor: ez a bestbuy :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Ringman


Ringman
nagyúr

ha a sima kávé alatt az eszpresszót érted, akkor a szarvasi és társai nem nagyon jöhetnek szóba.

20k-ért jó kávéfőzőt új állapotban nehéz kifogni, talán a min. 12 bar-os delonghi-k között érdemes nézelődni.

de legalább ugyanilyen fontos a kávé, amilyet veszel hozzá, na meg az őrlés/őrlő is.

van kávés topic is a péhán: [link]

(#17) stangli válasza KaiotEch (#14) üzenetére


stangli
senior tag

Én is a frissen őröltet szerettem, ezért is szereztem be ilyen párna pótló megoldás. :)
Nekem Senseo van már 2éve, semmi problémám nincs vele, jó habos kávét készít... a kotyogós is jó, csak az nem habosítja fel a kv-t, hanem simán presszó formában kiadja magából a nedűt. :)

(#18) Ringman válasza stangli (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

a presszókv elengedhetetlen része a hab :)

(#19) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tudom, nem ezt volt a kérdés :) De szerintem elektronyos kávéfőzőbe ilyen áron felesleges beruházni. Abból vagy a tradícionális és szuper kotyogós, vagy pedig a high-end verzió, amibe csak belezavarod a kávészemeket, és ha kell kávé, akkor öntesz bele 4 deci vizet, és ON(természetesen ki lehet választani, hogy hány deci legyen, mennyire erős, mennyi kávét küldjön bele, hosszúkávé, eszpresszó, ésatöbbi, nem véletlenül 60-80-100k). Ez persze magánvélemény :B

A párnás vackokat felejtsd el, ha engem kérdezel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) stangli válasza Ringman (#18) üzenetére


stangli
senior tag

hab nélkülinek mi a szakmai neve? :U

(#21) Ringman válasza stangli (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak tipp: az a mokka ez

kávéinfó:
[link] :Y
[link]

(#22) hoffman_ válasza Ringman (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jók ezek a képek, köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) Armahun


Armahun
addikt

Részemről ilyen párnás, patronos gépből még jó kávét nem ittam. :(

Egy barátom szerint a kávéba se cukrot, se tejet nem szabad tenni, mert a fruktóz reakcióba lép a laktózzal és elrontja az egészet. :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) stangli válasza Armahun (#23) üzenetére


stangli
senior tag

oszt gondolom csakis szemeset iszol, abból is minőségit, aminek 200g-os adagja min. egy ezres alsó hangon...

(#25) Pitterix


Pitterix
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Sokkal okosabb vagyok most már kávéban.
Nekem eddig a 3in1 volt a kávé, meg más egyéb instant cuccok. De ha lesz főző.....

Kaptam ilyen linket.

(#16) Ringman: köszi a kávétopik linket! Nekem valahogy nem sikerült tegnap rátalálnom.... :B

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26) hoffman_ válasza stangli (#24) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem kell abból szemes kétezer forintos. Én egy tök átlagos őrölt ominát is jobban szeretek a kotyogósból, mint egy Senseo féle tasisat a 8a0 ezres gépből.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) Def26


Def26
félisten

Inkább igyál energia italt. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#29) Pitterix válasza Def26 (#28) üzenetére


Pitterix
őstag

Hetente egyet benyomok, de mindennap nem lehet.
Amúgy ittál már tejeskávét energiaitallal?! Én még nem és nem is akarom kipróbálni. :N

Na, meg a feleségemnek szeretnék venni....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#30) Def26 válasza Pitterix (#29) üzenetére


Def26
félisten

Persze hogy ittam. Nagyon finom. :K csak qrva drága...[link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31) Pitterix válasza Def26 (#30) üzenetére


Pitterix
őstag

Na erre nem számítottam...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32) Jofi81 válasza Kalandor (#27) üzenetére


Jofi81
őstag

Én a kotyogós kávét is mindenféle édesítés nélkül iszom. :) Persze az eszpresszót és a filtereset is.

(#34) KaiotEch válasza Kalandor (#33) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Robotból van... :D

(#35) Armahun válasza stangli (#24) üzenetére


Armahun
addikt

A fenéket sima zöld Eduscho-t szoktunk venni.

Most biztos felháborodnak a nagy kávésok, de a frissen főzöttnél többre értékelem az előző napról maradt melegítettet.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#36) Ringman válasza Kalandor (#33) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs is jobb egy ristrettonál - feketén persze :)

(#37) mephi666 válasza Jofi81 (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is inkább iszom a kávét feketén, mint cukorral, de hidegen :K egyébként évről-évre egyre kevesebb cukrot teszek a kávéba: egy csapott kávéskanálnyi szokott belekerülni... márkából pedig a paloma jött be valamiért legjobban (kóstoltam már sokfélét, de valamiért ez lett a kedvenc)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) Pitterix


Pitterix
őstag

Meglett a kicsike.

Szarvasi

Remélem jó választás volt, de majd csak karácsonykor derül ki....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#39) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Kávéfőzőt keresek magamnak. Túl sok elvárásom nincs, de amik vannak, lehet, hogy ütik egymást.
Őrlős főzőt szeretnék, nem kell semmilyen extra, csak készítsen jó erős feketét (habosító, gőzölő, kitudja mik nem kellenek) és ha lehet egyenesen a kis zöld bögrémbe csorgassa a nedűt.
Napi egyetlen egy-két adag kávé lefőzése és a minél olcsóbb ár keresztmetszetében keresgélek.

Előre is köszönöm a koffeintársak válaszát! :)

(#40) VIPowER válasza Pitterix (#38) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha olyan kedvesek mint a Momert, akkor igen.
Ilyen gépem van [link] 3 éves, és múlt héten elromlott.
Megtaláltam a rossz alkatrészt, ezután felhívtam őket, hogy ez meg az rossz benne.
Erre ők, mondjak címet, küldik az alkatrészt. Azt mondta csak a pk-t kell fizetnem, de végül azt sem kellett.

(#41) FPéter válasza r6man123 (#39) üzenetére


FPéter
aktív tag

Őrlősből én a Saeco főzőket ajánlanám, nagyon strapabíróak és van hozzájuk alkatrész is. 60-70 ezer alatt biztosan nem kapsz újat, de használtat sokkal kevesebbért is.

Saeco xsmall:

Nekem Saeco Syntiám van, csak jót tudok róla mondani, bár ez a drágább kategória.

[ Szerkesztve ]

(#42) Pitterix válasza VIPowER (#40) üzenetére


Pitterix
őstag

Azt is nézegettem a boltban, de ez jobban tetszett.
Az jó, ha kedvesek, de inkább ne kelljen hívni senkit, hogy bekakkantott és most mit csináljak. :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#43) r6man123 válasza FPéter (#41) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!
Sejtettem, hogy az igényeim egymástól messze foglalnak helyet, még ösztöndíjból gazdálkodok, a felső határ olyan 20ezer Forint körül lenne, de ezek szerint jó lesz a "zaccos" is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.