Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon durva specifikáció! Tetszik!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) vond válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem semmi gép lett, az biztos.
Erős az ingerencia, hogy elkezdjek rá gyűjteni. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Komolyan, lassan már csak részecskegyorsító nincs a fényképezőgépekben. :DDD De majd a jövő évi modellben. ;]

(#4) Byk01


Byk01
senior tag

Eddig rosszul tudtam, hogy a 4/3 crop faktora 2?
Mert itt 2,2, ha hinni lehet az objektívre (meg a szövegbe) írtaknak.

Egyébként "korrekt" masina.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5) ROBOTER válasza Byk01 (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak a szenzor 4/3, de nem használják a teljes felületét, így tudják elérni a picit kisebb méretet az objektívnél és a valós multi-aspectet.

Az objektív egy picivel kisebb átmérőjű képkört vetít (úgy 2,5mm-rel), másképpen fogalmazva az 4/3-os objektív.

Emiatt a felbontása is kisebb, 16 megás szenzor van benne, de 12,7 körül van a legnagyobb kinyerhető felbontás ha 4:3 a képarány, és nyilván a legkisebb 16:9-nél.

Egyébként a Canon GX1 Mark II ugyanígy működik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Gondwana válasza Byk01 (#4) üzenetére


Gondwana
addikt

Jól tudtad, 4/3" szenzorokhoz 2x fov szorzó tartozik, ha nem MultiAspect megvalósításról van szó, mint ahogy a Pana GH1 és GH2 szenzora is kb. 20%-kal volt nagyobb, mint a többi 4/3 szenzor.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Tetszik. Maga gép is és a specifikációk is. Jó pont a vakuért is.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#8) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Annó volt egy LX3 gépem és imádtam! Ha lehetőségem lenne, egy LX100-ra beruháznék.
De akkor mit kezdenék a Nikon D5100-zal? :)

(#9) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ugyan csak kívülről szemlélet egyelőre a fenyképezést, de szinte úgy tűnik mintha egy baromi jó objektív mellé adnának ingyen egy fényképezőgépet :) pedig itt még rengeteg hab van a tortán. Hallgatom már több mint 5-6 éve a DSLR vásárlást, de amilyen szinten innovál a Nikon és a Canon, olyan minta ki akarnának halni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) Gondwana válasza M@trixfan (#9) üzenetére


Gondwana
addikt

- Naaa?
- Neee...
Másnap:
- Naaa?
- Neee...
Harmadnap:
- Naaa?
- Neee...
... és így haltak ki a mamutok...

Továbbra is vannak területek, amiket csak CaNikonnal lehet lefotózni kellő megbízhatósággal, de apró lépésekkel zárkóznak fel az unortodox gépek a tükrösök mögé. Idén nyáron még azt a nyugdíjast röhögték ki a malagai strandon, akinek nem volt DSLR-je, pár nyár és azon röhögnek, aki még mindig DSLR-t visz nyaralásra magával.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11) |AP|


|AP|
veterán

"A" kompakt :K

Valami elindult a többi gyártónál is (Canon G7X, Fuji X10/20/30), de ez a csomag a legütősebb így egyben.

(#12) Gondwana válasza |AP| (#11) üzenetére


Gondwana
addikt

És valahogy látni vélem megint benne a régóta sokszor fel-felemlegetett Fuji-Pana együttműködést is. (Volt talán még valami patent-sharing megállapodásuk is, csak google-barátom épp nem találja).
Nem csak az X100-zal elindult ergonómiai elemekre gondolok itt, hanem az objektívszerkezetre is, de nem csak arra, hogy ugyanúgy rátolták a szenzorra, mint az X100-akban, hanem arra is, hogy fókuszlásnál meg zoomolásnál több csoport függetlenül is mozog mint az új Fuji 50-140-ben.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13) Danniel


Danniel
tag

Eleg eros a "kell nekem" faktor... Remelhetoleg a kepe is rendben lesz es akkor majd magyarazkodhatok az asszonynak, hogy miert is van erre feltetlenul szuksegunk :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#14) k1csi


k1csi
senior tag

Speckó alapján nagyon ütős lett ez a kompakt (ennek megfelelő árcédulával), videóban meg a legtöbb top vázat is biztos alázni fogja (ezért nem is értem pl. miért hagyták le pl. a mikrofonbemenet, szimpla spórolás vagy mesterséges butítás, vagy pl. nincs beépített ND szűrő, de van dedikált filter gomb???).

Ekvivalens fényerőben meg még a Canon G1xmkII-nél is jobb (kiváncsi leszek a rajzára, mennyit segit a kisebb átfogás), de személy szerint hosszabb tele véget szeretnék. Beltérre biztos elég, de ott meg többnyire nem szempont a hordozhatóság (nekem pl. oda nem kell kompakt). Kültérre meg ahol nagyon is szempont a hordozhatóság, jobb lenne a hosszabb tele vég akár a kisebb fényerő árán is.
Úgy érzem ezzel a vázzal egyszerre kapott a Sony RX100 III meg a Canon G1xmkII méltó versenytársat.
Sőt saját listámról ezzel az RX100 végleg le is került.
Ha a Canon szenzorban meg videóban jobb lenne akkor számomra egyértelmű lenne, de bakker képes volt 2014-ben kihozni a Canon egy olyan csúcskompaktot ami semmi mást nem tud mint fullHD 30p mikor a Pana már 4k-nál tart. Legalább egy 25p/50p/60p beférhetett volna nekik a csúcskompaktba...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15) |AP|


|AP|
veterán

na, ő valamiért nagyon neheztel a Panára :)

(#16) arn


arn
félisten

Azert a realworld kepeket varjuk meg ;)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) |AP|


|AP|
veterán

hogy mondjak egy (szerintem) hiányosságot is: aki megszokta az újabb gépeken, annak hiányozhat néha a tapikijelző

(#18) MrChris válasza |AP| (#17) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem értelek, van neki:

Kijelző: 3”-os 920 000 képpontos felbontású érintőképernyő

(#19) |AP| válasza MrChris (#18) üzenetére


|AP|
veterán

akkor itt van egy kis ellentmondás, mert több oldalon is olvastam, hogy nem érintésérzékeny a kijelző... utánanézek jobban.

(#20) |AP| válasza |AP| (#19) üzenetére


|AP|
veterán

Dpreview is ezt írja:

Screen / viewfinder:
Articulated LCD Fixed
Screen size 3″
Screen dots 921,000
Touch screen No
Screen type TFT-LCD
Live view Yes

(#21) Gondwana válasza |AP| (#20) üzenetére


Gondwana
addikt

Articulated LCD-t olvasok itt nálad, a képeken meg nem is néz ki dönthetőnek, akkor most ...
Szerk: a tagolás hiánya miatt félreértettem.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#22) |AP| válasza Gondwana (#21) üzenetére


|AP|
veterán

valóban kicsit bénán illesztettem be, sry

(#23) schawo


schawo
titán

Van arról esetleg infó, hogy az LX100 vakusaruja vajon Olympus/MFT kompatibilis-e?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) vond válasza schawo (#23) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt is "csak" azt írja valaki, hogy feltehetőleg MFT kompatibilis.
Máshol én sem találtam rá utalást.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25) schawo válasza vond (#24) üzenetére


schawo
titán

The original version of this article stated that the LX100 has a touchscreen, which is not the case. We are very sorry for any confusion caused.
Kell a hely az LX101-nek...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) _csocso_ válasza schawo (#23) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Pana TTL-rendszerű vakukat fogad, gondolom, ha az oly kompatibilis a panaval, akkor ezen a gépen is használható.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#27) schawo válasza _csocso_ (#26) üzenetére


schawo
titán

Igen, köszi ezek szerint MFT szabványos a saru. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) Bridgedale


Bridgedale
csendes tag

LX7-et használok, kíváncsian vártam mi lesz az utód. Ütős kis gép lett, az ára is szép lesz az biztos:)

Ami nekem hiányzik, hogy tökéletes gép legyen - persze mindig lesz vmi ami kimarad:
- érintő és kihajtható kijelző
- automata obisapka, nem ilyen furcsa utólagos

Ha a képminősége hozza az elvárt szintet akkor ezek ellenére is beruháznék azért...

B

(#29) Gondwana válasza Bridgedale (#28) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ismerősöm ilyen - persze 3rd party - obisapkát használ első naptól az LX5-ösén)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30) Lacy6


Lacy6
senior tag

Bátyám akar venni fényképezőt, de azt mondta, hogy min. a 10x-es zoom mert az alatt nem is fényképező a fényképező. Nem találom sehol, hogy ez a gép most pontosan mennyi zoom-ot tud?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#31) schawo válasza Lacy6 (#30) üzenetére


schawo
titán

75/24 = 3x

Ha elfogadható minőségű nagyzoomot keres, akkor Olympus Stylus 1-et és a Panasonic FZ200-at nézze meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) Lacy6 válasza schawo (#31) üzenetére


Lacy6
senior tag

Rendben. Köszi a gyors választ! :R

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#33) vond válasza Lacy6 (#32) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindamellett, hogy hülyeség, amit mond:

Ha 200 feletti a keret, akkor Panasonic FZ1000 és Sony RX10.
Vagy akár egy belépő DSLR, plusz egy olcsóbb 18-200-as üveg.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34) Lacy6 válasza vond (#33) üzenetére


Lacy6
senior tag

Az FZ200 bőven elég lenne neki. Az LX 100 már drágább lenne jóval, csak sok oldalon dicsérik ezért is jött szóba De ő azt mondja nem makrózni akar hanem fényképezni. Nekem RX100-am van és abba is belekötött alig lehet vele zoomolni. Kissé makacs természete miatt nem tudom erről a gondolkodásáról lebeszélni. Szóval inkább 400 euró körüli gép lenne az ideális ár.
jah és nem akar túl nagy gépet. minnél kissebb annál jobb lenne

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#35) vond válasza Lacy6 (#34) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért az FZ200 elég nagy. De ha minimum 10-szeres zoom-ot akar, annak azért lesz mérete is. Ha jó képminőséget szeretne, akkor meg főleg.

Nekem is FZ200-am van. Alapvetően meg is vagyok vele elégedve. Egyedüli fájdalmam a kicsi szenzor. De ha még ebből is jobbat szerettem volna, akkor vagy nem kaptam volna meg minden más fícsört (meg ezt a pöpec optikát), vagy kétszer-háromszor annyit kellet volna kicsengetnem (ami semmiképp sem lett volna megoldható).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36) Lacy6 válasza vond (#35) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez így van. Én mondtam neki, hogy a Zoomnak ára van képminőségbe, méretbe is. Főleg 3-400 Euró körül. De mint mondtam neki attól fényképező a fényképező, hogy a hegyi kecskét is le tudja vele fényképezni.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#37) schawo válasza vond (#33) üzenetére


schawo
titán

hülyeség, amit mond :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) scarabaeus válasza schawo (#37) üzenetére


scarabaeus
őstag

"min. a 10x-es zoom mert az alatt nem is fényképező a fényképező"

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39) schawo válasza scarabaeus (#38) üzenetére


schawo
titán

Ja oké :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) |AP|


|AP|
veterán

Vajon az LX100-ra ráapplikálható lesz a DMW-LW46 nagylátó lencse? Vagy terveznek kiadni hozzá?

Ha még ez is meglenne, akkor tovább gondolkodnék egy későbbi rendszerváltáson.

(#41) schawo válasza |AP| (#40) üzenetére


schawo
titán

16:9-ben a szenzorra vetített és feldolgozott kép majdnem olyan széles, mint az MFT 4:3-on, így nézve 16:9-en ekv. 22mm-hez haszonló képet hány (aminek a aljából és a tetejéből hiányzik egy-egy csík).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) |AP| válasza schawo (#41) üzenetére


|AP|
veterán

és ha én még nagyobbat akarok látni vele? :)
akkor marad az m.zuiko 9-18?

(#43) scarabaeus válasza |AP| (#42) üzenetére


scarabaeus
őstag

Akkor ott van a gömbölyű halszemed, elbújni is nehéz előle. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#44) |AP| válasza scarabaeus (#43) üzenetére


|AP|
veterán

még csak nagyon elméleti síkon gondolkodom, hogy meg tudnék-e lenni kizárólag az LX100-zal.
A tele egyáltalán nem hiányzik, de a halszem és az UWA miatt eddig még úgy gondolom, hogy marad a cserélhető obis váz.

Viszont ha lenne az LX100-ra egy jó minőségű nagylátó előtét akkor az erősebben elgondolkoztatna

(#45) arn válasza Lacy6 (#30) üzenetére


arn
félisten

Mongy egy fuji x100at, es miutan megtanult fotozni, ujra megkerdezni, hogy gondolta ezt a 10x zoomot. :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Márton


Márton
nagyúr

Stabilizátora van-e, full kikapcsolható-e?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47) Gondwana válasza Márton (#46) üzenetére


Gondwana
addikt

Igen, optikai, igen, ki.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#48) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak, ismeri vki a Panasonic termék bejelentési hierarchiáját? Mikor jelentenek be az LX100-hoz egy 1.4, 1.7, 2.0-es minőségi tele adaptert? Példás fotót produkál, de hiányzik egy kicsit szűkebb látószög. Amit a Fuji X30 éppen tud - kisebb szezorral - ez a dilemmám. Ötletet, illetve tuti infót a 2X Pana adapterre szívesen olvasnék :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.