Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kiváló útmutató, köszönjük az igényes cikket! :R

(#2) Torry


Torry
addikt

Ejj, hogy ez ennyi munkával jár? :)

(#3) Olcsi válasza Torry (#2) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ez tök jó...ki kéne próbálni, bár az egyéni avatar még kicsit várat magára... :U

(#4) zzolika


zzolika
aktív tag

Pontos és igényes leírás. Kezdõknek lehet kicsit bonyolultnak tûnik, de megcsinálva nem ilyen veszélyes.
A 3. oldalon felcserélted a Ctrl+C és Ctrl+V-t.

(#5) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

wow :R

(#6) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Az útmutató remek, de az eredmény finoman szólva sem az igazi... Pinhead azért ennél jobbat érdemelne... :U

(#7) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, és az elismeréseket.

^Clown: :R

Torry: Hát igen, van olyan kép, ami sok időt igényel. Akkor pedig végképp, ha mondjuk elsőre nem sikerül teljesíteni a követelményeket/elvárásokat, és még sokszor neki kell futni, mire jó lesz.

Olcsi: Gyakorlat teszi a mestert. Lehet másoknak segíteni is, mint ahogy én. Messze voltam még én is az arcképtől, amikor elkezdtem megtanulni ezt az egészet. Igen, itt a PH-n ragadtam először Photoshopot, és akkor még talán lelkes újonc lehettem... :K

zzolika: Igazad van, figyelmetlen voltam. Köszönöm, hogy szóltál, javítva! :R

hejesírásó: :R

Johnny Cage: Az elismerést köszönöm, de a kritikát is. Milyet?

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#8) Johnny Cage válasza Hasek (#7) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...megértem, hogy ennél sokkal jobbat nem lehet belőle kihozni, mert a PH elvárása ez a "cartoony" style... de a kék színnel nem vagyok kibékülve, hiszen pinhead feje alapjáraton fehér, mint a fal.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hasek válasza Johnny Cage (#8) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Ez viszont már ízlés kérdése. Az írás pont, hogy magáról a technikai követelmények teljesítéséről szól, különböző nehézségű képek esetén. Festhettem volna pirosra is a fejét, kék helyett, de akár zöldre is. A lényeg, hogy PH kompatibilis avatar készüljön. Aki képes egy képből PH kompatibilis avatart készíteni, azaz megtanulja azokat az alap technikákat, amelyeket a 3 írásom során bemutattam, az képes arra is, hogy a saját ízléséhez igazítsa az adott képet. ;)

Üdv. H

(#10) dangerzone


dangerzone
addikt

Ügyes! :K :C

(#11) Ipse89 válasza dangerzone (#10) üzenetére


Ipse89
tag

Profi munka!!! :R Én a retusálásnál tovább nem jutottam :U :B
Mennyi idő alatt készül el, egy hasonló kaliberű kép?

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#12) Hasek válasza Ipse89 (#11) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Ez nagyon változó. Ezt a képet, a cikket párhuzamosan készítettem, és így szombat délutántól, másnap délutánig tartott a munka. Sokszor nem dolgozom egy képen folyamatosan, hanem elkezdem, aztán félúton abbahagyom, majd másnap folytatom. Van olyan is, amikor elkészítek egy nehéz képek, de nem felel meg, ezért át kell dolgozni. Ez is plussz idő. Ez sokszor akkor fordul elő, ha nincs közös hullámhosszon az arckép készítője és az igénylő, és sokszor változtat az igényein.

Én úgy gondolom, hogy egy igazán nehéz képet 2-4óra alatt meg lehet csinálni, folyamatos munkával, de ebben az esetben az adott kép nagyon részletes, és szinte az egészet nem hogy át kell rajzolni, hanem át kell szerkeszteni. A sok próbálkozás az, ami sok időt vesz el. :K

dangerzone: :R

Üdv. H

(#13) alien_


alien_
őstag

Szerintem a karakter túl sokat vesztett az ismertetőjegyeiből. Amivel nem vagyok kibékülve, az a "négyzetrács" teljes mellőzése, a túlzott elmosás, túl hangsúlyos körvonalak, és az orrvonal kihúzása.

Swarm is coming.

(#14) thumb


thumb
aktív tag

az ok hogy csinálsz egy ilyet de hogy rakod be a sajátod helyére? nekem nincs ilyen lehetőségem legalábbis a default icon-ok mellett nem láttam ilyen opciót, hogy kép feltöltése

[ Szerkesztve ]

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#15) Psychonaut válasza thumb (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak őstag és afeletti rangúaknak lehet, legalább 600 napos regisztrációval. Akkor is kérvényezni kell. ;)

(#16) thumb válasza Psychonaut (#15) üzenetére


thumb
aktív tag

Hát igen ez a titok kulcsa. Köszönöm az infot. :R

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#17) Hasek válasza alien_ (#13) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Szóval gyakorlatilag a teljes munkám, egy két momentumot leszámítva.

A karakternek eleve sok ismertető jegye volt, amelyek túlzottan részletesek is voltak, és amelyek kicsiben még ha látszottak is volna valamelyest, garantáltan lerontották volna a kép azon minőségét, amely révén megfelel a kritériumoknak. Ilyen példának okán, a négyzetrács, és az arc árnyékai.

A hangsúlyos körvonalra, nem csak azért van szükség, hogy teljesítse a feltételeket(rajzfilmszerűség). Nézd csak meg, konkrétan ezt a képet, Fototrend alatt. ;)

Orrvonal kihúzása, meg pont az egyik legcsekélyebb módosítás, amely kicsiben csak leheletnyit látszik.

thumb: Az írás elején van egy link, amire ha rá kattintassz, már könnyedén eljutsz a "mikéntek"-hez. Ennél többet, hozzászólásban sem tudok segíteni.

Üdv. H

(#18) Móci


Móci
addikt

Hasznos, nagyon jól összeszedett írás!
Az én arcképem is Hasek fórumtárs keze munkáját dicséri, köszönet érte ismét!

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Xirtam


Xirtam
veterán

Ügyes! ;)

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó sokat pepecseltél vele, de a leírás jó részletes. :)

(#21) alien_ válasza Hasek (#17) üzenetére


alien_
őstag

Elég bonyolult alapkép, annyi szent. Jó a módszered, és a levezetés is korrekt, de szerintem ezzel a figurával elég nagy fába vágtad a fejszédet. Világos, hogy az átméretezéssel sokminden elveszett volna, én ezért a munka oroszlánrészét a már kicsinyített képen végzem általában, bár a pixelvadászat sokkal több időt igénybevesz.
Értem én, hogy a rajzfilmszerűség a cél, de hasonlítsd össze a kontúrokat pl. a jelenlegi avatarodéval, ha nem világos, mire gondolok.
A kritikát konstruktív célzattal fogalmaztam meg, remélem hosszútávon profitálsz az észrevételeimből.

Szerk.: Ha például Móci avatarjának születését írtad volna le lépésről lépésre, egy rossz szavam se lenne :)

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#22) Móci válasza alien_ (#21) üzenetére


Móci
addikt

Láttad volna az eredeti képet... ;) :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) Hasek válasza alien_ (#21) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Van amikor én is, a már eleve kicsinyített képen kezdek dolgozni, viszont amikor át kell rajzolni szinte a teljes arcot ez nem megy. Itt végképp nem, mert ha lekinyítem, és aztán rázoomolok, akkor gyakorlatilag lehetetlenné válik a lényeg elmagyarázása is. Ez itt a lényeg. Én mindössze a technikai részével szeretnék segíteni a tanulni vágyóknak.

Nyílvánvaló, hogy akad olyan, akinek maga a végeredmény nem tetszik, mert tegyük fel az Ő ízlésének nem felel meg, vagy Ő személy szerint másképp húzta volna az egyik vonalat. Ez csak természetes. Ezer meg ezer eltérés van, két arcképszerkesztő(már mint arcképetszerkesztő egyén) módszerei között. Ezek már azok az apró részletek, amelyeket az ember a gyakorlás során sajátít el, de az alaplépések azok többé kevésbé ugyanazok. Ezt hivatott bemutatni az írásom is, mindössze.

Tudom, hogy ne rossz szándékkal írod le a véleményedet, és ezt maximálisan köszönöm. A negatív kritikából tanul az ember. Erre készültem is, hiszen ez már egy olyan példa, amely a profiknak is nehézséget okoz(nem úgy, mint az előző két szint), és nyílvánvalóan kritikával(pozitív/negatív) illetik a munkámat. Ez csak természetes, és állok elébe. ;)

Móci avatarját a Haladó szintre nevezném be.

Üdv. H

(#24) MALK


MALK
tag

Jó írás. Grat! :R

(#25) mad_mellow válasza Johnny Cage (#6) üzenetére


mad_mellow
csendes tag

szerintem itt nem is pinhead élethű megjelenése volt a lényeg, hanem a felismerése és maga a folyamat amivel jár az elkészítése :)

szép útmutató! :)

Üdv: Mad

(#26) luw2win


luw2win
őstag

eszméletlen

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#27) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

le a kalappal! :R ez rengeteg munka, de a végeredmény nekem se tetszik :(. bocs.

Aurea mediocritas

(#28) norbitális


norbitális
tag

Hogyan lehet egyedi avatart adni magamnak?

(#29) AXisBOLD válasza norbitális (#28) üzenetére


AXisBOLD
addikt

(#30) ReJim válasza norbitális (#28) üzenetére


ReJim
őstag

úgy hogy elolvasod az előtted lévő 27 hozzászólást, vagy használod a keresőt avatar vagy arckép kifejezéssel, és úgy olvasod el a fórum első hozzászólását.

de a kérdésedre röviden, sehogy. nem tudsz magadnak egyedi avatart adni.

</end.?>

(#31) norbitális


norbitális
tag

Hát akkor erre még várhatok :DD

(#32) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Soha az életben nem leszek őstag szerintem. Nem vagyok elég aktív. Pedig már megcsináltam a magam kis avatárját. Majd 10 év múlva még kellhet. :)

ui.: A cikk remek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Már készült egy próba pinhead ezelőtt is: [link]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#34) total90


total90
veterán

Óóó, jó írás :R Nekem lassan esedékes lesz a dolog. No, de mire meglesz a követelmény, addigra majd kigondolom milyen képet akarok majd magamnak. Sok jót mát elhalászott a jó nép :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Tudjátok mit? Kitaláltam. Végülis, ez a cikk a tanulást hivatott segíteni.

Készítsétek el pinhead kollégát abból a nyersanyagból, amelyet a cikkben találtok. Munkáitokat, amennyiben azok az arcképekkel szemben támasztott követelményeknek megfelel, beteszem az írásba, mint lehetséges végeredmények. Mindenki csak jól jár:

A tanulni vágyóknak lesz viszonyítási alapjuk, Ti megmutatjátok elképzeléseiteket, Én meg örülni fogok, hogy a cikkemet garantáltan arra használják, ami miatt létrejött.

Az alap technikákat Én írtam le. Alternatívákat várok. ;)

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#36) asci válasza Hasek (#35) üzenetére


asci
tag

A cikk nagyon jó, sokat lehet tanulni belőle.

Én (ugyan nem a cikk segítségével) de ezt készítettem:

[ Szerkesztve ]

(#37) Hasek válasza asci (#36) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Úgy gondolom, hogy nem nekem kell megitélni a képeket. Én a "tanár bácsi" vagyok. Kerítek egy "vizsgabiztos"-t(Az én munkámat is leellenőriztettem, mielőtt megjelentettem a cikket), aki mindentől és mindenkitől független(mármint ami a témát illeti) ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#38) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Gratulálok, jól sikerült az írás.
Bár sikerült kiválasztani az utóbbi idők egyik legnehezebben arcképpé alakítható figuráját kiszemelni, de legalább próbálkozhatnak vele a kísérletező kedvűek.
Egyébként lehetséges, hogy nem kerülne elfogadásra ez a karakter, mert annyira részletes, hogy kicsiben elvesznek a főbb vonásai.

Megpróbáltam én is, de nagyon esélytelennek látom:
- [link] [link]
Azért nem kék, mert a fickó nem kék, csak néhány képen kék fény vetült rá.

Egy fénykép átalakítást bevállalhattál volna (bár ez is az), de valami egyszerűbb figurával.

Klemice: Ez attól is függ, hogy milyen képből indul ki az ember. Hasek remek avatarokat tud készíteni, ezúttal pedig egy bonyolult képet választott, ami kicsiben sajnos nem mutat jól.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#39) Klemice válasza Ndruu (#38) üzenetére


Klemice
senior tag

Sokkal jobb a te verziód mint a cikkíróé, mikor megláttam mi sült ki a barátunkból, elkeseredtem, eléggé paintes feelinget adott...

(#40) Hasek válasza Ndruu (#38) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Vitathatlanul kiváló munka, viszont megkérnélek, hogy a cikkben található képből is készíts egy példányt, aztán azt bele is tenném az írásba, mint lehetséges végeredmény. :K

Direkt azért választottam ezt a képet, mert ez már a PROFI szint. Aki legalább ilyenre el tudja készíteni ezt a képet, az már többé-kevésbé akár helyt tud állni az arcképszerkesztő topicban is.

"Egyébként lehetséges, hogy nem kerülne elfogadásra ez a karakter, mert annyira részletes, hogy kicsiben elvesznek a főbb vonásai." - Ha ezt az én képemre értetted - Technikailag megfelelő, ennek utánakérdeztem a cikk megjelenése előtt, bár tény és való, hogy necces. Ez az a kategória, amelyet az A.szerkesztő topicból olyannyira ismerhetünk, vagyis az "amikor már a hozzáállás is számít" kategória.

Klemice: Ez igen... Ilyenkor gondolkodom el, hogy bele sem kellett volna fogni az egészbe, hát mit szenvedjek én itt analfabétákkal. Aranyapám, olvass már vissza pár hozzászólást, legyél szíves. Várom a munkádat. Mutasd kérlek meg, hogy mi a jó.

Tudod hozzászólásodról rí, hogy fogalmad sincs az egészről, hogy milyen munkával jár, de még arról sincs, hogy miről is szól ez az egész. Nekem ne gyere ide mutogatni, hogy ez jó, ez szar. Nem a butikban vagy. Készítsd el a saját példányodat, és mutasd meg. Mint ahogy korrábban is mondtam, ha jó, igérem beteszem az írásba, ott lesz a neved is. Legalább a tanulni vágyók láthatnak alternatívákat a végkifejlettre.

Egy normális kritika , és a "megmondom a magamét" között óriási különbség van. Nekem tetszik a végeredémeny. Miért? Mert az én stílusomban készült. Én így láttam jónak. Nem tetszik? Csináld meg a magad változatát, vagy ha nem is csinálod, ne gyere ide ilyen módon fikázni, mert jó vége nem lesz. Bannoljanak évekre a stílusom miatt, de erre már másképp én sem tudok reagálni. Az én tűréshatárom is véges. :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#41) Ndruu válasza Hasek (#40) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megpróbálom majd abból is, ha lesz rá egy kis időm megint.
"Aki legalább ilyenre el tudja készíteni ezt a képet, az már többé-kevésbé akár helyt tud állni az arcképszerkesztő topicban is." - Jöhet az utánpótlás csapat, mi sem csinálhatjuk ezt életünk végéig.

"Technikailag megfelelő" - Akkor jó, mert magammal szemben is kritikus vagyok, nem sikerül mindig száz százalékosra. Ezért is van Kidus, ő aztán megmondja hogy mi a gond vele, egész jó szeme van hozzá. :)

Holnap jelentkezem akkor (azaz ma), délutánra szerintem kész lesz.

Harrrr!!!!

(#42) ]Phobos[ válasza AXisBOLD (#29) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Hehehe a kombinált számítás miatt most már csak 1000 hiányzik. :U De szerintem mire elérem már megint kitalálnak valami újat. Másfelől nyilván semmi sem tökéletes, de az off-ért, a flame-ért meg semmit mondó, vagy totál fals segítségekért nem igazán érzem jogosnak a rangosztást. Mind1. Bocs az off-ért.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#43) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR


[link] [link] [link] [link]

Ennyit sikerült kihozni belőle...

Harrrr!!!!

(#44) alien_ válasza Ndruu (#43) üzenetére


alien_
őstag

Decmórlájkit :)

Swarm is coming.

(#45) koxx válasza Ndruu (#43) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A bal oldali sztem jobban néz ki. Kicsit talán vastag a kontúr az arca jobb oldalán. Egész jól kivehetők a tűk is a fején.

(#46) menalcas


menalcas
őstag

Nagyon jó cikk mind a 3 (kezdő, haladó, pro) kedvet kaptam megtanulni photoshopolni :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.