Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

"nincs rá lezsóidő"

(#2) gery2123 válasza petipetya (#1) üzenetére


gery2123
őstag

Mindent, mert a mi band nekem is megérett a cserére:)

-- PSN_ID: GerY2123

(#3) petipetya válasza gery2123 (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kívánságod számomra parancs. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#4) C0R0


C0R0
csendes tag

Ha csinálnál egy képet, amin a kezeden van, azt megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#5) petipetya válasza C0R0 (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rendben. Addig is tudok mutatni fotókat két hagyományos óráról, melyeknek a számlapja pontosan 4 cm átmérőjű:
kínai
Casio mellett
Casio külön

A Casio csak azért néz ki jobban a csuklómon, mert gusztusosabban tálalja magát. Ebből kifolyólag a MiFone L58 is jól néz majd ki használat közben, de a perdöntő erejű bizonyíték úgyis a fotó lesz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) petipetya


petipetya
nagyúr

Befutott egy szűkszavú unboxing videó is a YouTube-on: link

"nincs rá lezsóidő"

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Tue, 28 Jun 2016 11:42:07
Status:
Item is announced / bpost received the information

Wed, 29 Jun 2016 00:01:00
Status:
Item is ready for transport

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Zsolaf válasza petipetya (#7) üzenetére


Zsolaf
addikt

Üdv!

Én ma rendeltem $17,57 volt, annyiért kipróbálom... :F

[ Szerkesztve ]

(#9) petipetya válasza Zsolaf (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ennyiért bőven, még ha 3 hetet is kell rá várni. Mire vonatkozik a kérdőjel a mondatod végén?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#10) Zsolaf válasza petipetya (#9) üzenetére


Zsolaf
addikt

Csak, hogy milyen lesz arra vonatkozik. Várom majd az első leírást ha megkaptad.

[ Szerkesztve ]

(#11) petipetya válasza Zsolaf (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R

"nincs rá lezsóidő"

(#12) Zsolaf válasza petipetya (#11) üzenetére


Zsolaf
addikt

Magyar nyelv van benne? Mert én nem találtam róla infót.

(#13) petipetya válasza Zsolaf (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elvileg van. Most meg nem mondom hol láttam a felsorolt nyelveket kiírva, de ott szerepelt a HU.

"nincs rá lezsóidő"

(#14) Zsolaf válasza petipetya (#13) üzenetére


Zsolaf
addikt

Kösz! :R

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Zsolaf válasza Zsolaf (#14) üzenetére


Zsolaf
addikt

Bocs nem jó a link.. Találtam én is videót, de nem azt

ezt akartam

[ Szerkesztve ]

(#16) petipetya válasza Zsolaf (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Nem valami bonyolult a menüje. Nem is értem, mitől okosóra, hiszen ez inkább ez fitnesz karpánt, idő kijelzéssel. Kb. mint az MI Band 2, amely szerintem elég csúnyán néz ki az ember csuklóján.

Szerintem az okosóra olyan 10-15ezer körül kezdődik, talán egyszer egy olyat is sikerül szerezni.

Persze ha az L58 beválik, akkor ki tudja meddig lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) Zsolaf válasza petipetya (#16) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én is néztem mar sok okosorat, de úgy gondolom amire kell arra ez is jó. Nekem óra, hívás jelzés, SMS értesítő (nem tudom az üzenetet el lehet e olvasni), ébresztő, ennyi elég is. És bírja sokáig. Szerintem ezzel a kijelzővel bírni fogja. :)

(#18) petipetya válasza Zsolaf (#17) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem az sms-t nem fogja kiírni, már csak a felbontás miatt sem.

Végre, azt írják az országban van a cucc (alulról-felfelé):
2016-07-05 15:15:36 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
2016-07-05 07:51:10 Departure to country of destination
2016-06-29 13:00:00 Arrival at export hub
2016-06-29 00:01:00 Item is ready for transport
2016-06-28 11:42:07 Item is announced / bpost received the information

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19) gery2123 válasza petipetya (#18) üzenetére


gery2123
őstag

Na akkor hátha a héten megkapod és mi is láthatjuk :C
Kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz, mert egy androidos óra ami szép még mindig drága nagyon...

-- PSN_ID: GerY2123

(#20) petipetya válasza gery2123 (#19) üzenetére


petipetya
nagyúr

A tapasztalatok valószínűleg csak pár nap viselés után lesznek meg. Például a pontosság is össze lesz hasonlítva az MI Band és a telón lévő Google Fit párossal.

Persze ha van rá igény, akkor a napi tapasztalatokat is megosztom majd, illetve unboxing videót is tervezek. Maga az írás pedig nem a címlapra fog kerülni, mert nincs kedvem újabb 3 hetet várni arra, hogy kitegyék.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#21) petipetya válasza petipetya (#20) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megérkezett az MiFone L58. Kész az unboxing videó, amit rövidesen feltöltök.

Ez az első ilyen videóm. Nem gondoltam volna, hogy többször kell nekifutni a dolognak. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#22) petipetya válasza Zsolaf (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az androidos appot angol nyelven érdemes használni, mert ezek a csibész kínaiak a Google Fordító segítségével adtak hozzá több nyelvet. Nekem a magyar nevű menüpontok nem voltak értelmezhetőek, ám angolul egyből felisnertem azokat.

A cucc töltőn van, így még nem igazán néztem bele.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23) Zsolaf válasza petipetya (#22) üzenetére


Zsolaf
addikt

Na kíváncsi vagyok milyen.. Nekem iphone-om van tehát ios, majd meglátom milyen az app-ja

(#24) petipetya válasza Zsolaf (#23) üzenetére


petipetya
nagyúr

Már 1 órája szenvedek vele, és nem sikerül párosítani. Nem jöttem rá, hogy bluetoothon keresztül vagy a dobozon lévő második kóddal kellene valamit kezdeni. Mindenesetre egyik sem vezetett eredményre.

"nincs rá lezsóidő"

(#25) petipetya válasza petipetya (#24) üzenetére


petipetya
nagyúr

Meguntam.

"nincs rá lezsóidő"

(#26) gery2123 válasza petipetya (#25) üzenetére


gery2123
őstag

Ne add fel :)
A videó más felment? Linket dobsz majd? Köszi!

-- PSN_ID: GerY2123

(#27) petipetya válasza gery2123 (#26) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, itt a videó: YouTube

Más módszer nincs, a telót restartoltam és úgy sem párosítja az eszközt. Az MI Band-et direkt leszedtem, de az sem használt (ezt amúgy pikk-pakk vissza tudtam párosítani a telóval). Nem kínlódok vele, meghirdetem majd, és ha az illető telójával párosítható, akkor megveszi.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#28) gery2123 válasza petipetya (#27) üzenetére


gery2123
őstag

An ez nem volt hosszú életű akkor :D
Ne haragudj de nem tudok rajta nem mosolyogni, persze ha velem lett volna ez, nem lenne ennyire vidám fejem. Még szerencs, hogy nem olyan nagy tétel volt.
Esetleg másik kiszemelt van?

-- PSN_ID: GerY2123

(#29) petipetya válasza gery2123 (#28) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megmosolyogtató, az tény. :)

Persze hogy érdekel, csak jobban utána kell majd járnom. A YouTube-on minden infó meglesz, ám idő kell hozzá.

"nincs rá lezsóidő"

(#30) petipetya


petipetya
nagyúr

Megvették, így nullán vagyok vele. Mondanom sem kell, hogy egyből felismerte a vásárló személy telefonján lévő app.

Ha a Cyanogen OS miatt volt ez, akkor lehet a következő próbálkozásra vásárolt óra sem fog működni?

"nincs rá lezsóidő"

(#31) Zsolaf válasza petipetya (#30) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nem kizárt, a Cyanogen egy kiherélt rendszer, én anno nem sokáig hagytam az GS2-n.

(#32) gery2123 válasza petipetya (#30) üzenetére


gery2123
őstag

Hát a CM rendszer nem hiszem, hogy bajnak kéne lenni. Mondjuk tény és való, hogy az AOSP romok máshogy működnek, mint a Google gyári romja de, hogy ezért ne ment volna?
Esetleg egy másik Romot próbálj majd meg, ha lesz másik óra és azzal se megy majd.

-- PSN_ID: GerY2123

(#33) petipetya


petipetya
nagyúr

Tapasztalatok.

Mi is ez?
A smart watch jelző kissé túlzás, inkább az óra formájú fitnesz band elnevezés fedi a valóságot.

Külső:
Az óra rész anyaghasználata elsőrangú, elvileg alumínium, és nagyon könnyű. A szíj viszont az MI Band szintjét hozza (=alapszint). A mágneses töltő csatlakozó nagyon praktikus, ez szerintem nagyon jó ötlet egy ilyen jellegű eszköz töltésére az olcsóbb modellek esetén).

Kijelző:
A felbontás tényleg alacsony, csak a Minecraft rajongóknak ajánlom. Az MI Band 2-höz hasonlóan itt is ki van jelölve egy érintésérzékeny rész a kijelzőn, amivel váltani lehet a funkciók között.

Szoftver:
Faék egyszerűséggel rendelkezik. A tapicskolással lehet váltani a lépésszámláló, kalória stb. között. Ha nem nyúlunk hozzá, akkor nagyjából fél perc után lekapcsol a kijelző. Sötét kijelző esetén mindig ugyanolyan sorrendben jönnek be az adatok, ha hozzáérünk: óra, lépésszámláló, kalória stb. Beállítási lehetőségek nincsenek. Az eszköz nagy hiányossága, hogy a telefonnal való szinkronizálás nélkül rossz időt mutat. Mindig csak az adott nap adatait mutatja, így célszerű napi szinten szinkronizálni.

App:
Gyalázatos, hogy a nyelvi support kimerült egy automatikus fordításban. És mivel alapból a telefon nyelvét érzékeli, így ez nálam magyar volt. Elviekben, mert például a regisztráció menüpont is egy felismerhetlen szóval volt jellemezve. Tippre megtaláltam, majd belépve és angolra állítva már adta magát az összes menüpont. :) Mivel nálam egyáltalán nem ismerte fel az eszközt, így nem igazán tudtam mit kezdeni vele.

Konklúzió:
Ez egy játék, ha kijelzős eszköz kell, akkor inkább az MI Band 2-őt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#34) Komorgó válasza petipetya (#33) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Helló, 3-4 napja tesztelek egy ilyet, és nem tudok pozitívan nyilatkozni. Sem szoftver, sem hardver szinten nem üti meg a mércét. Az egyetlen verzió az androidos appok között, ami hajlandó működni, az az, amelyiknek a qr kódja a dobozon volt, a gyártó ad egy subdomain letöltési linket a 4.1 verzióhoz. Tisztán angol nyelvű.
De nem is ez az igazi baj.
A problémák már a bluetooth párosításnál kezdődnek. Eddig nem találkoztam olyannal, hogy a Huawei Mediapad tablet kérés nélkül elfelejtette a párosított eszközt, ezzel viszont bármikor megesik. Akitől kaptam az órát, eleve társítani sem tudta a telefonjával.
Két napig volt a kezemen. Az első éjszaka után még ki tudta olvasni a tablet az alvási ciklust, ma már nem sikerült. A lépésszámot, kcalt, távolságot igen. De hiába ismertettem fel újra a tablet bluetooth részével az eszközt, a kezelőszoftveren belül újra kellett, és igen nehezen ment, 4-5 próbálkozás után. Tehát a szinkronozás nem leányálom.
Még tudnék a szoftveres gondjairól mesélni, de minek?
Visszarakom a dobozába és elteszem, valószínűleg a gazdája eladja, mert ő sem ilyen lovat akart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.