Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Tetszik hogy a 120GB és a 240GB között alig van árkülönbség,utána a 480Gb meg a duplájára ugrik. Akkor a 240GB(70€) lesz a jó vétel. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) DooMbo válasza Televan74 (#1) üzenetére


DooMbo
tag

Egyértelműen a 240GB-os tűnik a legjobb vételnek, és sebességben sincs nagyon lemaradva a nagyobb tesóktól.

[ Szerkesztve ]

(#3) nbg


nbg
senior tag

Mar tavaly nyar vege ota piacon vannak ezek... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Soha a büdös életbe nem veszek OCZ SSD-t a jövőben. 3 ment tönkre eddig úgy, hogy egyik pillanatról a másikra soha nem látta többet a BIOS. Szerencsére mindig garidőn belül, így cserélték, de én részemről a céggel szemben minden bizalmam elveszítettem. :O

https://divecenter.hu

(#5) Cifu válasza nbg (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Trion 150? Szerintem te kevered valamivel. Még a Newegg-en is csak most kerültek fel, a 120-as és 240-es nem is kapható még, csak a két nagyobb változat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) #72042496 válasza DooMbo (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem meg az a jó vétel, amelyiken bőven elfér minden, amit az ember tárolni akar rajta. Hányszor olvastam olyat, hogy valaki vett egy X gigás SSD-t, aztán nyomorgott rajta meg ide-oda pakolta a programjait meg a nagyobb fájlokat, mert kicsi volt a hely.

Egy 250 gigás azért elég sok embernek elég lehet már.

(#7) vinibali


vinibali
őstag

write amplificationt nem számolva, a 120 gigásnál 256 újraírást vállal a gyártó cellánként. ez siralmas :)
de legalább mostmár itt is SLC módban konfigurálják a tárhely egy részét

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) LámaZ


LámaZ
addikt

Tárhelynél 3 év garancia nem elég.

Legyen minden jó!

(#9) Zanik válasza bunnyhu (#4) üzenetére


Zanik
addikt

Nem vagy egyedül! Nekem ugyan Corsair SSD-m van, bátyámnak viszont OCZ-je volt, és neki is egyik napról a másikra halt be. Eléggé bosszantó tud lenni, és garantáltan eltántorítja a vásárlókat attól, hogy mégegyszer a márka közelébe menjenek.
Szerencsére az SSD topikban kifejezetten kiemelik, hogy mely márkák mely típusai kerülendőek.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) ktamask


ktamask
tag

A fogyasztói ár a tárkapacitástól függően 50 (120 GB)
~ 15000 ft.

Akkor már inkább Kingston Hyperx Fury, ugyanannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#11) ktamask


ktamask
tag

Nem tudom kinek a pénztárcájába néztek bele, hogy pénztárcabarátnak nevezik. Biztos nem az enyémbe.
10000 körül lenne, akkor barátibb lenne az ára.

(#12) #16939776 válasza vinibali (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Passzív zenelejátszóba megvenném akár ilyen feltételekkel is a 480 vagy 960-ast, csak "picit" olcsóbban:)

[ Szerkesztve ]

(#13) prolad


prolad
őstag

Jók ezek az árak,remélem idén már lehet 10 körül 120-as,20 körül meg 240-es SSD-t kapni.Tavaly ősszel már elég korrekt árak voltak,15 körül már lehetett jó 120-as találni.

(#14) nbg válasza Cifu (#5) üzenetére


nbg
senior tag

Mea maxima culpa, beneztem, az a Trion 100-as szeria volt... :R

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) GIJoe


GIJoe
addikt

Olcsó mSATA driveokat kérünk szépen...

(#16) LámaZ válasza GIJoe (#15) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem egy SATA III-as 120 GB-os OCZ Agility3 van 2011 óta, és jól működik még. Kb. 22k Ft volt.

Tavaly nyáron úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát a kínaiakkal, és megrendeltem egy szintén 120 GB-os, de mSATA-s SSD-t, méghozzá ezt a Netac-ot.

Akkor volt 51,15 $ =14½ k Ft, most – mint látom – 46.56 $ = 19k Ft. (Azta, 4½k Ft-tal lett olcsóbb ½ év alatt!)
Fél éve - lekopogom! – jól megy.
Kár, hogy nem a 240 gigásat vettem 76.92 $-ért, ami ugye SZINTÉN (lásd legfelül!) kb. 22k Ft.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#17) RyanGiggs válasza Televan74 (#1) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Akkor a 240GB(70€) lesz a jó vétel."
Attól függ hogy nézzük.
Én nemrég vettem egy Samu 850 evo 250Gb-osat 24k-ért 5 év garival. Szóval ez az OCZ nem annyira éri meg az árát, mert kb ugyanannyiba fog kerülni itthon mint a Samu!

[ Szerkesztve ]

(#18) scope2007


scope2007
addikt

Nálam meg minden ocz ssd tökéletesen szuperalt
Volt vertex 2, vertex 3, vertex4
Mindegyik mai napig megy az új tulajoknál

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19) Televan74 válasza RyanGiggs (#17) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 120 -as árához viszonyítva. Nem ismerem a hazai árakat pontosan,csak néha követem őket.Amíg a 1TB nem lesz 50.000 környékén,addig nem érdekel.Az meg nem mostanában lesz. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) RyanGiggs válasza Televan74 (#19) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ugyanez van a Samu-nál is.
120Gb-os volt 20k-ért, a 250Gb-os meg 24l-ért.
Nem volt kérdés melyiket vegyem! :D

1TB felesleges lenne nekem, torrent-ezni azzal sem szabad.
Adatokat meg ssd-n inkább nem tárolnék.
Ez a 250-es pont elég. Win10+8játék jelenleg rajta figyel.
Még így is van 45Gb helyem, pedig a GTA5 elég sok helyet foglal.
Mondjuk az Evil Within se kutya a maga 55Gb helyigényével.

(#21) Benőke


Benőke
őstag

TLC? Köszi inkább nem.

(#22) haddent


haddent
addikt

Szerintem annyira nem lett ez olcsó.. 50 EUR az 15 ezer fölött van, lesz abból közel 20 mire végfelhasználóhoz kerül. Anno. már nem is tudom hány éve, vagy 5, Samsung 830 128GB -ot vettem 30 -ért. Szóval szerintem egyáltalán nem tartunk ott, ahol kéne.

És a vezérlő milyen? Én mindent a Samu 830 -hoz mérek, nem azért mert olyanom van, hanem mert abban már akkoriban sem volt gond a kis és nagy fájlok, tömöríthető és nem stb... (és ezért van olyanom, fordított reláció) :F

(#23) #72042496 válasza RyanGiggs (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

"1TB felesleges lenne nekem, torrent-ezni azzal sem szabad."

Szemrebbenés nélkül torrentezek a terás SSD-mre, jól is néznénk ki, ha ettől baja lenne. Az "SSD nem adattárolásra való" és a "lapozófájlt érdemes kikapcsolni vagy átrakni HDD-re" után ez, meg a "TLC szar" az éppen aktuális PH!-s (?) marhaság.

Nagyüzemi torrenttel biztos szét lehet vágni, de heti pár zene vagy film nyugodtan mehet az SSD-re is.

(#24) MK VII válasza scope2007 (#18) üzenetére


MK VII
veterán


:))

(#25) Cifu válasza RyanGiggs (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Adatokat meg ssd-n inkább nem tárolnék.

És ugyan miért nem? :U
A döglött HDD-n való adatvesztés jobb, mint a döglött SSD-n való adatvesztés? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) RyanGiggs válasza Cifu (#25) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Az 1Tb-os ssd árából veszek egy pár külső backup winyót, amin nyugodt szívvel tárolom a dolgaimat. Jelenleg 3 külső winyóm van. Két db 2 Tb-os, amin különböző adatok vannak, és egy 5Tb-os amin a két külső adatai vannak. De a személyes fotók, és videók még rajta vannak pluszba a gépemben található 2Tb-os belső winyón. Szóval nem bízok semmit se a véletlenre! :D

(#27) zeix


zeix
senior tag

Nekem 2db Vertex 3 60GB van Raid 0-ba kötve. Kb. 3 éve. Semmi bajuk.
Használom is rendesen őket.

(#28) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Nekem ocz vertex 3 120gb van. Anno vettem 34k-ert. Azóta is megy. Kb 3 éves.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#29) Joshi


Joshi
titán

Én is az OCZ Vertex védelmére kelek, nekem egy Vertex4 128GB-os van és a mai napig hibátlan, pedig már 2013 óta megy gond nélkül. Az is igaz hogy a Vertex 4 nincs a fekete listán. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) duke válasza vinibali (#7) üzenetére


duke
aktív tag

" a 120 gigásnál 256 újraírást vállal a gyártó cellánként. ez siralmas :)"

Hat ennel sokkal tobbet a Samsung sem ad. Peldaul a 250-es EVO-ra 75TB irast valal, vagyis elosztva 300 irasig valalnak ra garanciat.

(#31) MaUser válasza Joshi (#29) üzenetére


MaUser
addikt

Akkor már én is: három vertex2-őt használtam nagy megelégedéssel évekig, az utolsó most adtam el. A helyettük bekerül intel 320 és adata sp920 egyáltalán nem tűnik gyorsabbnak, sőtt.

Szvsz a rossz hírnév oka kettős: egyrészt rengeteget adtak el ezekből annó, mivel csak ezek voltak megfizethetőek és gyorsak egyszerre. Sokból pedig sok hibás lesz, még ha a meghibásodási százalék hasonló is mint bármely más gyártónál. A másik gond a fw. Egyrészt itt nagyon sok későbbi hibát okozó gondot javítottak, csak ugye nem sokan frissítettek. A másik gond, hogy volt vagy két fw frissítés, ami elsőre megölte az ssd-t.

Egyébként minden relatív. A nagy nevű micron szériában adta a 100%-ban lehaló cxxx-eket a tp-kbe, csak ugye ez annyira nem publikus.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szokásos tucatssd, mostmár inkább M.2 NVMe-vel villogjanak!

(#33) haddent válasza Joshi (#29) üzenetére


haddent
addikt

Ahogy te is írtad, semmit nem jelent. OCZ csak "csomagol", tehát két szériá közt ég és föld lehet a különbség

[ Szerkesztve ]

(#34) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nem éri meg és nem olcsó,de legalább gyenge eresztés...TLC? huhhhh :W

Wasabi...

(#35) Joshi válasza haddent (#33) üzenetére


Joshi
titán

Így van csak csomagol, ettől függetlenül lehetnek hibás vagy gyengébb szériák ez nem vitás. Nekem eddig egy Muskin Callisto 60GB-os adta meg magát, az is úgy hogy egyszer csak nem látta semmi.

(#36) vinibali válasza duke (#30) üzenetére


vinibali
őstag

a vállalás ott is gáz. szerencsére a valós felhasználás nagyjából 3x-os, írhatóságot mutat a 840 EVO-nál

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#37) #72042496 válasza vinibali (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért lenne gáz? A 75 TB azt jelenti, hogy 5 éven keresztül napi 40 GB írásra vállalnak garanciát. Azért ez nehogy ne legyen bőven elég az otthoni felhasználók úgy 99%-ának. :)

(#38) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Szoval nagyjabol hasonlo aron jon mint a 850 EVO , csak lenyegesen gyengebb majdnem mindenben. Bestbuy.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) paperboy válasza MK VII (#24) üzenetére


paperboy
senior tag

Vertex 3 megy már a megjelenése óta hibátlanul... Minden kétkedés nélkül váltanék nagyobb, újabb szériás OCZ-re.

[ Szerkesztve ]

(#40) MK VII válasza paperboy (#39) üzenetére


MK VII
veterán

Félreértés ne essék.. Nem vagyok én az OCZ ellen. Épp most vásároltam én is SSD-t és majdnem egy OCZ lett belőle, de aztán jobbnak láttam, ha egy 850 EVO-t veszek.
Igazából csak azért tettem be a képet, hogy az SSD topik összefoglalójában nem ajánlott darabok a Vertex-ek..

[ Szerkesztve ]

(#41) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Egyébként valószínűleg ez tényleg szerencse kérdése. Nekem pl. Peugeot-m van már jó ideje, semmi gondom vele, a többség fejében meg a francia autó = szar elektronika kép él. És nyilván sokan tényleg megszívták, én meg elégedett vagyok a franciákkal.

Nekem volt 60, 120, 240-es OCZ-m vertex 1-2-3, mind megmurdelt 2 év után kb. Haveromnál szintén OCZ már 4 éve fut hibátlanul. Hozzáteszem nálam is hibátlan volt, amíg többnyire menet közben (!) meg nem szűntek létezni. Kékhalál, újraindítás, nincs bootolható eszköz, SSD eltűnt, pápá. Előjel semmi, SMART 100%, hiba semmi. Hozzáteszem mindegyik sandforce-os volt, bár egy másik fórumon valaki azt mondta az ilyen eltűnős hiba nem is vezérlő meghalás.

Méret. Én most váltottam 512-re. A 240-es már szerintem nem elég, nézd meg mekkorák manapság a játékok, utilok! 240-esem állandóan tele volt, a cuccok jó része már ment a HDD-re, kell az 512. Most hepi vagyok, főleg, hogy meghagytam mellette a 240-est (használtan el tudnám adni kb. 15-ért, annál nagyobb a használati értéke), úgyhogy most az a vicces helyzet van,hogy van kb 0.7 Tb SSD és 2 Tb HDD a gépemben. Majd a fele az SSD mérete :D

https://divecenter.hu

(#42) sb


sb
veterán

Ezek a fogyasztási értékek csak nekem nem tetszenek?

(#43) Zanik válasza bunnyhu (#41) üzenetére


Zanik
addikt

Az a baj, hogy hiába működik több embernek is hibátlanul az OCZ-je, a nagyszámú elégedetlenkedő felhasználó (lásd Vertex Plus 60GB) bizonyítja, hogy voltak az OCZ-nek rosszul sikerült SSD-i. Nem az összes OCZ SDD rossz, de vannak köztük kerülendő darabok!

[link] [link][link]

Pár napja volt kinn cikk a Seagate-et perlő felhasználókról, miközben sokan használnak megelégedéssel Seagate HDD-ket. De ettől még igenis előfordulhat az hogy egy márka bizonyos termékei az elfogadhatónál nagyobb mértékű meghibásodást mutatnak.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44) secretgarden válasza Benőke (#21) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Miért ne? Nálunk három Samsung EVO 850 és két Samsung EVO 840 SSD teljesít szolgálatot. 75TB felírt adatmennyiségig garantál a Samsung. A legrégebbi Samsung SSD-nk két éve van szolgálatban, tökéletesen működik, villámgyors, és most tart 3.7TB felírt adatnál. Ha továbbra is ilyen ütemű a felírás, akkor nagyjából 40.5 év mire eléri a 75TB-ot, ami persze nem jelenti azt, hogy hipp-hopp bedöglik. Szóval akár 60-80 évig is elmehet. Ez HDD-kről ritkán mondható el.

Cégünknél nagyjából 2.5 éve mindenki céges Dell Ultrabook-okat használ, döntő többségükben 120GB-os SSD van. Ez nagyjából 80 gépet jelent. Eddig a 2.5 év alatt 1 SSD döglött meg, de valószínűleg az is a folyamatosan magas hőtől (valami nem stimmelt azzal a géppel, állandóan tűzforró volt az alja). Korábban HDD-s laptopok voltak használatban. Azoknál éves szinten 5-10 HDD elromlás volt.

(#45) [CM]Crusher válasza MK VII (#40) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nekem eddig Samsung, Kingston és OCZ SSD-hez volt szerencsém.

Ebből a 3 márkából az OCZ Vertex SSD-el szívtam a legtöbbet, aminek a vége mindig gari lett, majd amikor sokadjára is tönkrement, vagy kompatibilitási probléma volt, jött a pénzvisszatérítés.

Így az én személyes tapasztalatom az, hogy OCZ-t a jelenlegi termékpaletta mellett nem építek be gépekbe (amennyi bosszúságot és gari ügyintézést már okozott).

Samsung-al csak jó tapasztalatom van eddig, nincsenek kompatibilitási gondok és eddig meghibásodás sem volt.

Kingston-al megbízhatóság terén nincs rossz tapasztalatom, viszont a sebességgel vannak gondok (papírforma és a gyakorlat).

Így az általad belinkelt kép részletet csak megerősíteni tudom. :)

(#46) vinibali válasza #72042496 (#37) üzenetére


vinibali
őstag

nem a valós felhasználásból adódó várható élettartammal van baj, hanem hogy mennyit tudnak spórolni a TLC móddal és közben még mindig milyen drágán adják őket. a 3k és 5k írási mennyiséget elviselő 25nm-es intel MLC-től eljutottunk ide, hogy 15nm TLC chipeket gyártunk jóval 1000 elviselhető írási ciklus alatt :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#47) HUN_Sector válasza MK VII (#24) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Azért fura, hogy a Kingston v300-at nem ajánlják...
A prohardver tesztelte, összességében hozta a jobb ssd-k szintjét és kapott egy 'Tetszik' plecsnit is.

Szóval fenntartásokkal kezelném a listát.
(Főleg hogy v300-ból 5 darab fordult már meg a kezeim alatt és kifogástalanul teljesít oprendszer tárolóként és játék drive-ként 3 éve)

[ Szerkesztve ]

(#48) sb válasza HUN_Sector (#47) üzenetére


sb
veterán

V300-ból van/volt jó és rossz széria is.
Az "első példányok" voltak jók, ezért van gondolom a nem ajánlottak között.

(#49) scope2007 válasza MK VII (#24) üzenetére


scope2007
addikt

Ettől függetlenül sem volt bajom az oczvel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#50) MaUser válasza HUN_Sector (#47) üzenetére


MaUser
addikt

V300-ban a gyártó galád módon tizedelte a sebességet a belső cseréjével, csak ezt "elfelejtette" és nem hozott ki új típust.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.