Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Érdekes lenne bevonni egy SSD-t a tesztbe.
Nagy kapacitás esetében olcsóbbak mint a pendrive és tartósabbak a merevlemeznél, folyamatos hordozás esetén.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) SUPREME7 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nagyobb kapacitás esetén hol olcsóbbak? 64GB SSD 10K használtan :)

A cikkhez annyit, hogy jópár éve veszegetek kisebb-nagyobb badszektoros vinyókat amik adathurcolásra még kiválóak. Egy hátránya van a pendrivehoz képest, hogy sok eszköz nem képes elég energiát adni nekik (otg-n mondjuk) amik a pendriveoknak simán.

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

Ilyen pendrive-om is van. A merevlemezekkel szembe inkább az SSD-k állíthatók. Azok is elég kicsik, habár talán még zsebbe nem férnek el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) copass


copass
veterán

nekem még mindíg a vinyó marad a legbiztonságosabb adattárolásra, húzgálásra nagyobb mennyiségnél.
pendrive megbízhatatlan, ssd drága.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Adathurcolásra, továbbításra én még mindig pendrive-t használok. Kicsi és nem kell rá vigyázni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Döglött Róka válasza Polllen (#5) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen adatokat hurcol manapsag az ember?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7) Polllen válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Olyat, amit függetlenül az internettől el akar érni, olyat amit csak azzal szeretnék megosztani, akinek oda adom. Stb-stb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Döglött Róka válasza Polllen (#7) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Erre mar barmelyik felhoszolgaltatas kepes, nameg ott az email.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#9) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

A TC sokszor nem jót mutat....a másolás végén még sokszor elszöszöl. Nekem kicsit furcsa, mikor az írás gyorsabb, mint az olvasás az adott eszközön.

(#10) Polllen válasza Döglött Róka (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem érdekel.

copass

A neki szánt eredeti komment úgy indul, hogy internettől függetlenül, erre jön, hogy felhő. :U

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) copass válasza Döglött Róka (#8) üzenetére


copass
veterán

feltöltési sebesség függvénye. nem ide tartozik ez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Döglött Róka válasza Polllen (#10) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De kinek nincs ma szelessavu nete? A 90-es evekben meg ertheto volt ez a hozzaallas, ma mar kicsit odivatu.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#13) copass válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


copass
veterán

mennyi idő alatt tolsz fel 64 gigát és hová? de még 5 gigát is elég felnyomni, mert általában nem engedi a teljes feltöltési sebességet hasznáni egyik felhő se. plusz a korlátozások.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) Polllen válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennek semmi köze ahhoz, hogy kinek milyen nete van. Teljesen egyértelműen és egyszerűen fogalmaztam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) Simivok


Simivok
senior tag

Jó cikk!
Ha HD Sentinel-el megnéznéd hogy pontosan milyen hdd van benne, azt megköszönném.

Galaxy S23 256GB Cream

(#16) Döglött Róka válasza Polllen (#14) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szo sincs arrol, hogy nem ertem, mit irsz. A racionalis indokot nem latom benne, ennyi. Nem kotelezo egyetertenunk:)

Copass: Milyen hetkoznapi, legalis indokok vannak 64 giga hurcolasa mogott, a biztonsagi masolaton tul, amire egy civilnek nem sok szugsege van a mai felhoszolgaltatasok mellett? Az atviszem a 20 gigas mkv-t havernak nem legalis indok.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17) Buci21 válasza Döglött Róka (#16) üzenetére


Buci21
addikt

ne legyel mar ekkora vaskalspos... jatekot, filmet stb :D

(#18) NemesTom válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


NemesTom
tag

Nekem nincs vezetékes internetem ;)

(#19) Polllen válasza Döglött Róka (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Már hogy ne lenne szükség fizikai backup-ra is a felhő mellett? Számos olyan buli kép van, amit nem fogok feltölteni az internetre, mert az én vagy más magánügye. Szép emlék, ami nagyon jó helyen van a HDD-n és ha oda akarom adni mégis valakinek, nem fogok felhőzni.

Jó dolog a felhő, de ha nincs internet, nem elérhető a szolgáltatás és nekem kell, cseszhetem. Uh nekem van külön fizikai backup HDD. Van ami csak ez utóbbin elérhető.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Úgy látom, emlegetnek itt engem rendesen! :DDD :DDD

De hogy a cikkhez is szóljak, az nekem is fura, hogy gyorsabban ír a meghajtó, mint olvas. Írások végénél a lezárásos szöszölést is jó lenne megnézni. Tudom, hogy őskorszaki, de lehet, hogy stopperrel (is) mérni kellett volna a teljes folyamatot.

Amúgy egy tipikus pendrive-felhasználás: kuponos ajánlatokat a legtöbb helyen még mindig csak kinyomtatva fogadják el a boltok. Múltkor otthon maradt, és lett is kavarodás belőle. :(

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#21) Döglött Róka válasza Polllen (#19) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mar-mar jo erveles, ott hibadzik hogy ha nem akarod feltolteni a bulikepet mert maganugy, akkor miert adod oda masnak?

Mindenesetre szamomra kicsit agyuval verebre megoldas. De elfogadom.

Felho: En email-ben kapom a kuponokat, ha kell kinyomtatom onnan. Nem fogok pdf-eket pendrive-on hordozni.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22) Jhonny06 válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én pl. éjszakai vagy hétvégi műszakra rendszeresen viszek be olvasni valót, vagy filmeket pendrive-on. Sokan erre külső winyót vennének, de fölösleges. Vettem egy 32GB-os Kingston-t 4k-ért és tökéletes. Mivel leginkább sorozatokat és 1-2 filmet viszek, így folyamatosan változik a tartalom és tényleg ezerszer egyszerűbb meg olcsóbb is, mint egy hordozható winyó.

(#23) zsoltek válasza Döglött Róka (#12) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Hiába van 10 megás szélessávú netem, ha felfele 0,5-el lövöldözök. Vidéken ez ilyen. 2014-et írunk.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#24) Bjørgersson válasza zsoltek (#23) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sokszor még városban is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#25) Döglött Róka válasza zsoltek (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Teljesen jogos, en be vagyok kenyelmesedve a fibernettel pesten.

Jhonny06: Az illegalis mediat direkt mellozni szerettem volna. IT-skent meg meg sem hallottam, hogy ceges gepre pendrive-ot dugsz:P

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Bizalmas dokumentumokat például, amiket muszáj offline, és azonnal elérni igény esetén. Erre a felhő alkalmatlan. Ráadásul a pendriveot ma már telefonra is kötheted, némelyik még a 2.5-es HDD-kel is elboldogul.

Szerk.: Ez Döglött Rókának akart menni.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#27) Döglött Róka válasza Szatyor95 (#26) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mi szamit bizalmas dokumentumnak? Maradjunk a privat szferanal.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28) troller válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


troller
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#29) Baggins86 válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Hátő.. mondjuk egy win telepítő, egy hirens boot, egy live linux, meg egy sccm kliens nálam alap a pendriveon és, mint rendszergazda igen is bedugom a céges gépbe azt a pendriveot. Sőt! Többe is :D

(#30) Jhonny06 válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

"IT-skent meg meg sem hallottam, hogy ceges gepre pendrive-ot dugsz"

Ez amúgy bullshit. Ahol meg tényleg számít, ott letiltják a portot.

(#31) Döglött Róka válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindenhol szamit, aztan a business management azt mondja, hogy marpedig nem tiltod le.

Baggins86: Ahol van SCCM ott van OSD PXE-vel megtamogatva, ergo felesleges a pendrive...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32) Baggins86 válasza Döglött Róka (#31) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nálunk nincs PXE.. pedig nem kicsi multi...

(#33) Döglött Róka válasza Baggins86 (#32) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az eleg szomoru:( Reszvet, nem kis szivas lehet igy gepeket felhuzni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) Baggins86 válasza Döglött Róka (#33) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Hát nem, képzeld el amikor géppark csere van és bejön 1-2 ezer gép... Egyesével CD/DVD/pendrive be és mehetsz tovább, ultragáz :(

(#35) halkow


halkow
őstag

hdd mindenképpen olcsóbb

Alcatel onetouch idol2s the king

(#36) janos1988


janos1988
addikt

Csak úgy kis kiegészítésként szerepelhetett volna a tesztben egy kicsi micro sd, a jobbik fajtából 32/64GB-os méretben.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#37) PC-rev-RM válasza Lolka Bolka (#9) üzenetére


PC-rev-RM
tag

A "szöszölés" TC bug lehet, NTFS-re formázva mindegyik pendrive-ommal hülye, FAT32 és exFAT esetén ez megszűnik.

Ajánlott exFAT-ra formázni minden pendrive-ot, mert kicsit gyorsabbak lesznek, valamint (igaz, elenyésző mértékben, de) több lesz rajtuk a hely.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#38) zzolika válasza Lolka Bolka (#9) üzenetére


zzolika
aktív tag

Azért gyorsabb az írás, mert a külső eszköz gyorsabb mint a belső hdd. Az a 81 MB/s amit a pendrive és a külső hdd olvasásánál is mutat, nem a külső eszköz valós olvasása. Hanem a belső vinyó maximális írási sebessége. Azért gyorsabb a külsőre írás, mert olyankor a belső hdd olvas, ami jobban megy neki.
Ezért szoktak ramdrive-ot használni ilyen tesztelésre, ha teljesen korrekt eredményt akarsz. Annak nagyságrendileg nagyobb a sebessége, nem is azon a buszon/hídon/vezérlőn van, nem szól bele a másik eredményébe.
Írásban általában lassabb a nand, igazi előnye a kis fájloknál és a véletlenszerű olvasásnál van. A külső meghajtóról 10-50 giga másolás nem ez a terület. Persze a kis méret és a strapabíróság a pendriveok behozhatatlan elõnye.
Nem próbáltam még igazán gyors pendriveot, lehet ezek már hozzák a hdd sebességet, de az áruk miatt keveseknek éri meg. Szerintem ki lehet várni azt 5-10 percet így is amíg átmásolod, ha ennyi adat kell.

(#39) TriX2010


TriX2010
tag

Egy rendes pendrive - pl. Kingston HiperX 3.0 - simán veri a HDD-ket.
Tesztnél pedig igencsak ajánlott az SSD használata, mert csak azzal lehet biztosítani hogy a tesztelt pendrive vagy más eszköz a maximális teljesítményt legyen képes produkálni.

Kingston HiperX 3.0 64GB
TC másolás, 8 gigás .mkv :
Pendrive ról SSD-re: ~ 128 MB/s
SSD-ről Pendrive-ra: ~ 120 MB/s

HDD-ről SSD-re: ~ 90 MB/s
SSD-ről HDD-re: ~ 60 MB/s (sokat ingadozott a sebesség, ez kb az átlag. 75 fölé nem ment )

A mért értékek persze változhatnak hardverkörnyezettől függően, főleg a Pendrive teszt esetén...

És itt a HDD nem külső, hanem belső SATA3-as...
Innentől miről is beszélünk?

Persze, ha több száz gigányi HD filmet akarok tárolni akkor a HDD nyer, de amúgy nem rúg labdába...
Illetve a fejlődés... a HDD mégis miben fejlődne? Már réges-rég elérte a fizikai korlátait... :W

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#40) zzolika válasza TriX2010 (#39) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nagyon függ a rendszertõl, driverektõl, virusirtótól is. Valami nem jó nálad a hdd-nél, vagy 5400-es green?
Nekem TC másolás, 3 db 4,6 gigás iso :
HDD-ről SSD-re: 110-130 MB/s
SSD-ről HDD-re: 130-145 MB/s
HDD-ről HDD-re (saját magára): 55-70 MB/s
SSD-ről SSD-re (saját magára): 40-50 MB/s, ezen én is meglepõdtem :Y
Régi sata2-es samsung, 7200-es winyó, jól telerakva, töredezettségmentesítve vagy 2-3 éve volt.
Normális pendrivom nincs, azzal nem tesztelem (csak 1-2 GB usb1-es szutykok).

A HDD mégis miben fejlődne? Vannak 10-15000 rpmes hddk is, szerverekben azt használják, az kb dupla sebesség. Nő az adatsűrűség a tányérokon, merőleges adatrögzítés, szóval van azért még fejlesztés itt is.
Arra kéne mindent használni, amire kitalálták. Hdd-t sok adat tárolására, pendriveot kevesebb adat hurcolására.
A jövő a félvezetős tárolóké vagy a memrisztoré lesz. Főleg ha lentebb megy végre a mesterségesen magas áruk, mert az előállítási költsége szerintem már most kisebb mint a mechanikus tárolóké.

(#41) TriX2010 válasza zzolika (#40) üzenetére


TriX2010
tag

A HDD 5400as. Laptopban...
SSD-n belül nálam 250 indulásnál, kb a felénél leesett 110re és úgy ment stabilan a végéig. (Rendszer lemez)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#42) mike1334


mike1334
veterán

A korábbi vitához:

Várom már, hogy az Artisjus a felhőre mikor ragaszt drága hologrammos matricát :DD

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#43) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Először is köszönöm mindenkinek, aki elolvasta az írásomat! :R
Látom, hogy jó kis vita kerekedett, kell-e egyáltalán külső adattár a felhő mellett. Szerintem kell. :K Sokkal univerzálisabb és minden körülmény között elérhetőek a külső meghajtón lévő adatok.

(#3) Kékes525: A külső SSD nem túl elterjedt egyelőre. Szerintem (még) nem valós alternatíva a pendrive és a külső HDD mellett.

(#5) Polllen: Hétköznap nekem is gyakran kell kisebb mennyiségű adattal rohangászni. Pont erre jó a pendrive, ahogy te is mondtad. Időnként viszont nagyobb tárhely is kell, erre nekem is van egy külső HDD-m.

(#15) Simivok: Meglátom, hogy mit tehetek az ügy érdekében! :D Talán holnap tudok foglalkozni a dologgal.

(#20) Felhő: Én is meglepődtem az írási sebességen, de konzekvensen ez az eredmény jött ki.
"Írások végénél a lezárásos szöszölést is jó lenne megnézni." Nem CD/DVD ez! :DDD

(#36) janos1988: Sok más is szerepelhetett volna, de egyrészt ez a két eszköz volt az új szerzemény (HDD a páromé), másrészt a MicroSD nem igazán minősül hordozható külső adattárolónak. Más a felhasználási terület.

(#39) TriX2010: Nem véletlenül írtam a cikk elején, hogy nincs SSD a gépben, de sok másik gépben sincs. Ismeretségi körömben pl. 2 embernek van. Ráadásul egyikük sem adattárolásra használja, tehát amikor külső meghajtót használ, akkor a gépben lévő HDD-ről (vagy arra) másol. Lehetne mérni elméleti értékeket, de a valós felhasználásban az nem köszönne vissza.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) iMaverick válasza TriX2010 (#39) üzenetére


iMaverick
addikt

a HDD mégis miben fejlődne? Már réges-rég elérte a fizikai korlátait... :W

Hát izé... Azért fejlesztik még a HDD-ket, csak már tényleg nem tudnak olyan nagyokat ugrálni, mint annó... (Pl. ha jól rémlik, mostanra sikeredett megoldani a 6TB-s merevlemezeket.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#45) Tutu7030 válasza iMaverick (#44) üzenetére


Tutu7030
veterán

8 TB-os merevlemezzel készül a Seagate

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nyilván simán verhetnék a pendrive-ok usb3-as csatolón a külső winyókat ha megfelelően lennének gyártva, csak akkor már ssd árban lennének árulva :D

(#47) Simivok válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


Simivok
senior tag

Szóval pontosan milyen vinyó van benne? :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#48) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

SSD-vel nem bővítenéd ki a tesztet? Amugy meglepett engem is, nem gondoltam volna... Ki fogom próbálni otthon is egy pendrive-winyo kombóval.

© asszongya'hogy

(#49) King Unique válasza Simivok (#47) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted a Samsung M3 külső vinyóban milyen lenne? :U
Az 1 TB -os M3-ban Samsung Spinpoint M8 sorozat (HN-M101MBB), ami mióta felvásárolta a Seagate őket, ST1000LM024 modellszámmal futnak.
A 1,5 és 2 TB-osban a Samsung új 9,5 mm-es Spinpoint M9T [link] sorozata van, Persze, maga a külső meghajtó modell száma ettől eltér.

#43) Geri Bátyó: jó kis teszt lett, látom odafigyeltél szintetikus teszteknél tesztfájl méretének beállítására és végeztél gyakorlati, TC-s méréseket is, így kell :C esetleg egy AIDA 64 még jöhetett volna, de mindegy, így is jó
Esetleg meg lehetett volna említeni a Samsunghoz adott szoftveres pakkot (Drive Manager), pár screenshot erejéig, mert az is kiemelkedő (backup, titkosítás stb.).

És valóban igaz, h még tárhely és ár tekintetében nem tudják felvenni a versenyt a pendrive-ok a 2,5" külső vinyókkal. :K Előbbiek viszont nyilván praktikusabbak adathordozásra, de ha nagy adatmennyiséget kell tárolni és hordozni, akkor egyértelműen külső HDD a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#50) Findzs válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


Findzs
addikt

mondjuk ha telepítesz gépet és a drivereket fel kell tolni valahonnan mert mondjuk még a lant se látja sok esetben a win alapból

vagy egyik ismerősödnek csinálsz egy gépet és a régi gépéről az adatokat át kell mozgatni az újra

stb. stb.

szerk.:
látom már más is írta a saját példáit

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.