Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bence01


Bence01
tag

Szia!

Ha többen elolvassák az írásod nagy port fog kavarni az biztos. A két eszköz amit összehasonlítanál elvben teljesen más célt szolgál. Gondolom te abban gondolkozol, hogy minden a pc-n van és bőven elég az az egy forráskészülék. Ebben az esetben a B választást nyugodt szívvel ajánlom. Halottam egy Thonet & Vander Hoch hangfalat egész jó tényleg. Ennek ugye az előnye, hogy az erősítő a hangszóróhoz van tervezve és itt véget is érnek az előnyei. Másik rendszerrel szemben: nincs bővítési opció és nincs több forrás szabad választása kényelmesen, csak közelítő a minősége. Az általad írt olcsó sztereó összeállítás is részletesebb és teltebb hangot ad mint a B verzió. Megjegyzem abból a kb 40e Ft-ből használtan ki lehet hozni egy sokkal jobb sztereó rendszert mint a Thonet csak nem lesz olyan szép.
Pc megközelítésre lefordítva, olyan mintha egy brand kész configját veszed meg vagy te válogatod az alkatrészeket.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#2) dabadab


dabadab
titán

Igazából ez egy teljesen értelmetlen írás, összehasonlít egy erősítő + passzív hangfal összeállítást egy aktív hangfallal - vagy hát össze se hasonlít, hiszen nem derül ki, hogy hogyan szólnak, csak az, hogy mennyibe kerülnek.

Esetleg a következő rész lehetne az, amikor összehasonlítasz két autót, ahol mindkettőnek négy kereke van, de az egyik félmillióba kerül, a másik meg ötmillióba és meg lehet állapítani, hogy ha az ember az olcsóbbat veszik, akkor az 4,5 millióval kevesebbe kerül :)

DRM is theft

(#3) gerii


gerii
addikt

Engem az érdekelne, hogy miért szól máshogy egy ugyanarra a PC-re kötött 2.1 Logitech hangfalnál, egy 5.1 házimozi? Teljesen más a hangzása, a hangszín is, akár zene akár film esetében, és a Logi-t érzem természetesebbnek. (mindkettő felsőbb kategóriás cucc)

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ne hasonlítsunk már össze egy angol, minőségi háttérsugárzót (nem, az nem hifi) egy kínai gyártmányú monitornak akarni tűnő digitális erősítújű hangszóróval.
Tessék, itt egy PC hangfal, akkor most melyik a jobb választás?
http://www.argep.hu/product_1749050.html

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) deicide válasza dabadab (#2) üzenetére


deicide
veterán

Kár, hogy nem hamarabb született meg, lehet, hogy elgondolkodtam volna, hogy kell-e a NAD/Tannoy rendszer 1.5-ért, mikor 50K-ért egy Logi Z623 is tud sztereoban szólni. De azért leülve mindkettő elé a kérdés nem kérdés többé. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) ivana válasza gerii (#3) üzenetére


ivana
Ármester

Logi vs felső kategóriás cucc :O

(#7) Racionális válasza dabadab (#2) üzenetére


Racionális
csendes tag

mindkettő sima erősítő és ugyanolyan méretű hangfal, a fő különbség annyi hogy hogy az egyik egybe van építve a másik meg külön, a többi különbség nagyon minimális dolog, valószínűleg a hifis azért háromszor drágább mert azt sokkal kevesebben veszik, sokkal ritkább, hiszen attól nem lesz 64 ezerrel drágább hogy mondjuk a hifisbe beletesznek egy erősebb kondenzátort

(#8) gerii válasza ivana (#6) üzenetére


gerii
addikt

Tudtam hogy valaki beleköt...

(#9) dugesz77 válasza Racionális (#7) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát ilyeneket azért ne nagyon hangoztass máskor. :U Biztos azért drágább mert kevesebben veszik? A minőség smafu. Hidd el nem az az egy kondi a különbség.....

[ Szerkesztve ]

(#10) Shing válasza ivana (#6) üzenetére


Shing
őstag

+1
Ugyan ezt akartam írni. :DDD

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezer forintért is van aktív hangfal, azzal még többet lehet megspórolni. :))

x gon' give it to ya

(#12) Bence01 válasza fordfairlane (#11) üzenetére


Bence01
tag

Már értem:
Több olcsóbb kicsi hangfal -> nagyobb felület -> hangosabban szól -> jobb

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#13) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Egyáltalán lenne olyan különbség ami indokolná a plusz 64E forintot?": ha olyan írta volna a cikket, akinek volt plusz 64 rugója, vagy esetleg mégtöbb, az tudná, hogy igen.

szerk: hifi területen a logitech nem felsőbb kategóriás, pláne nem felső kategóriás cucc, hanem a harsányan röhögünk rajta futottak még, de minek kategória.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) ivana válasza bambano (#13) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk ez billentyűzetből is igaz :)

(#15) Racionális válasza dugesz77 (#9) üzenetére


Racionális
csendes tag

Megtudod mondani konkrétan hogy a kettő között mi a minőségi különbség? Egyébként az egész ennyiből áll:

(#16) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez most trollkodás vagy sikerült a tájékozatlanságot önbizalommal kompenzálni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) Bence01 válasza Racionális (#15) üzenetére


Bence01
tag

Szerinted ez belefér a hangfal dobozába úgy hogy a hangzás is megfelelő marad? -> nem
De biztosan találsz egy leírást ahol kb összeszedték a gyártási költséget is, szerintem ez több mint a másik haszonnal.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#18) Racionális válasza Bence01 (#17) üzenetére


Racionális
csendes tag

simán belefér, és még összébb se kell nagyon tenni, a hangszóró 18 centi széles, 21 centis mélység, 30 centi magasság, ha megnézed a képet akkora a hifi házban a 90%-a az csak üres hely

[ Szerkesztve ]

(#19) ivana válasza Racionális (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Egész szép elrendezés, mondjuk a hangszóró kábelek nem tudom miért vannak a trafó mellett vezetve, sokkal logikusabb lenne a hűtő másik oldalán ahol a bemenet is van.

Mondjuk a kerámia kondik és a 10uF-nél kisebb elkók kivágása valószínűleg szintén hasznára válna.

[ Szerkesztve ]

(#20) creation


creation
senior tag

A Thonet hangfalainál mielőtt megveszed, járj utána, hogy ebben a verzióban lekapcsolható e már a BT :)
Csak mert az egyik nagykeres tesztjükön derült ki, mikor rákapcsolódtam az egyikre, hogy csak akkor tudnak eltávolítani, ha kikapcsolják :DDD Ez a bemutató alatt elég ciki volt...

Értsd ez alatt, hogy azon a hangfalon nem lehetett a BT-t kikapcsolni és ha ez nem elég, akkor ha éppen senki nem lóg rajta aktív kapcsolattal, akkor bárki, akár a szomszéd is rácsatlakozhat, nem kér PIN-t! Valamint amíg a szomszéd rajta van, addig te nem tudsz rá csatlakozni. Szóval na... :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#21) Racionális válasza creation (#20) üzenetére


Racionális
csendes tag

te miről beszélsz? miféle BT? te valami blutuszos hülyeségre gondolsz? mert ez nem az

egyébként minek vesz bárki is olyan hangfalat ami nem kábeles?

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza Racionális (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez ócska. kisméretű trafó, integrált áramkörös végfok, hulladék.
végülis ha így nézzük, akkor tényleg nincs különbség, ez is ócska, meg a hangfalba épített is ócska.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) creation válasza Racionális (#21) üzenetére


creation
senior tag

Igen, a Thonet mrá nem tudom melyik verziós BT hangfaláról beszélek (amúgy a legtöbb nem stúdió célra készített hangfala tudtommal BT-s, de elfogadom, ha azt mondjátok, hogy rosszul tudom).

Ha ez nem olyan, akkor én kérek elnézést, de nem is állítottam, hogy az általa kinézett típus BT-s lenne, csak megjegyeztem mint érdekességet.

Minek is? Lássuk csak, mondjuk van hogy az ágyban notebookról nézek párommal filmet (mert nincs tv a háztartásban és nem is lesz), nos a noti hangszórói kritikán aluliak, így a házi stereómat (Videoton DC2050E + Wega erőlködő) felvérteztem egy audio transmitter-el. A noti tud BT-n hangot leadni, a transmitter meg veszzi és nem kell kábeleznem az ágyból a hangfalig, szabad a noti cipelése. Például ezért is! Meg biztos van még rá ezernyi jó indok, amiért valakinek jobb ha van BT is a körben. Tény, hogy amit én vetttem homi nem egy audiofil kütyü, de a célnak megfelel, arányban van a hangzás minősége a noti kijelzőjének méretével!

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#24) dugesz77 válasza Racionális (#15) üzenetére


dugesz77
őstag

Mindegy te úgy ugrottál bele az egészbe,hogy eleve spórolni akarsz. Tökéletes lesz neked a Thonet & Vander. Ne is keress tovább. A sok sznob meg költheti értelmetlenül a pénzét.

(#25) Racionális válasza creation (#23) üzenetére


Racionális
csendes tag

ha vennéd a fáradságot hogy megnézel egy webáruházat vagy az oldalukat akkor rögtön látnád hogy vannak a normál hangfalak, meg van 2-3 amiből csinálnak blutuszos verziót is

(#26) creation válasza Racionális (#25) üzenetére


creation
senior tag

No először is... Kikérem magamnak ezt a stílust! Segíteni jöttem ide tapasztalattal, abból amit láttam és hallottam. Kicsit tekints magadba, amikor ilyen módon írogatsz! (És akkor most nem tromfolok, mert nem érdemled meg.)

Másodszor... Én kérek elnézést, hogy mertem megosztani az ezek szerint nyilvánvalóan nem ide vágó megjegyzésem. Ez ettől fogva az esetedben nem fog többé előfordulni.

Maradok Tisztelettel, creation :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#27) Racionális válasza bambano (#22) üzenetére


Racionális
csendes tag

hát ez az, akkor miért 40 ezer forint?

(#28) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennek az összehasonlításnak nem sok értelme volt. Attól még, hogy ugyanakkorák a hangfalak vagy az erősítő áramköre, simán lehet ordító különbség a kettő között.

(#8) gerii: Milyen volt az a rendes 5.1 házimozi? Mert ha hasonlóan felsőbb kategóriás, mint a logitech, akkor nem nagyon van miről beszélni. A logi max az 5-10k-s fospontegyhez képest felsőbb kategóriás, amúgy meg hangfalnak annyit ér, mint egy leddel, tuningmatricákkal, és radiátorcsővel feltuningolt, kifordított felnis, ültetett suzuki swift sportautónak. Nagyon "dögös", de aki otthon van a témában, az körberöhögi, mert azt a pénzt okosabban is el lehetett volna költeni; ja hogy az meg nem vérpista tuningcucc...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Racionális válasza gerii (#3) üzenetére


Racionális
csendes tag

még azt se írtad le hogy milyen kialakítású sugárzókról van szó, mert ha a miniatűr méretűek, amit nagyon sok hangszórónál látni, akkor egyébként akkor is bénán szólnak ha 10 millió forintos technológia van bennük, egyébként meg a legtöbb 2.1 és 5.1 helyett azért hallgatnak sokan csak sztereót, mert én is és ők is utálják azt a fajta hangzást amikor külön szól a magas és egy mély ládából meg jön a nagy mély

(#30) ivana válasza Racionális (#29) üzenetére


ivana
Ármester

A 2.1 teljesen rossz, az gagyi minőségről árulkodik. Az 5.1 zenére meg az azonos árú stereohoz képest gagyi.

(#31) dabadab válasza ivana (#30) üzenetére


dabadab
titán

"A 2.1 teljesen rossz, az gagyi minőségről árulkodik."

Igen, mint pl. egy Genelec 8030B + 7050B osszeallitas :)

DRM is theft

(#32) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem ez egy sokadik reges felhasznalo troll iromanya.

(#33) Velins válasza Racionális (#15) üzenetére


Velins
csendes tag

Gondolom, az alkatrészek minőségére majd valaki kitér eme hozzászólásod után, egyelőre nem bírtam tovább olvasni, csak fogom a fejem :C
Saját példám: relatíve olcsó alkatrészekből építettem Magamnak erősítőt, így a 4x2,2W kimenő teljesítmény megállt valamivel 20K alatt.
Másik példa: fejhallgató erősítőt lehet építeni egyetlen ~100Ft-os műveleti erősítővel, jó hatásfokkal és elfogadható minőséggel. Ennek ellenére valahogy mégis inkább a rossz hatásfokú, tizenezres alkatrészköltségűeket építgetik emberek otthonra. Érthetetlen, pedig mennyit spórolhatnának... :R

(#34) dabadab válasza gerii (#3) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert rendes hangfalat csinálni szinte lehetetlen. Mármint akkor is, ha van pénz meg paripa, ha meg olcsóbb, egyszerűbb cuccokról van szó (mert a Logitech, mint ahogy mások is említették, nagyon messze van a felsőbb kategóriáktól - minőségben meg árban is), akkor meg pláne, tele lesz a hangképük mindenféle hibákkal. Az a konkrét típustól függ, hogy pontosan milyenek is lesznek azok a hibák meg mennyire erősek. Te pont ezt tapasztaltad meg, hogy mind a kétféle hangfalnak megvoltak a maga hibái és ezek a hibák mind a kettőnél különbözőek voltak - ez adta a megszólalás különbözőségét.

DRM is theft

(#35) Racionális válasza Velins (#33) üzenetére


Racionális
csendes tag

talán azért ennyire drágák mert nem tudnak tömeg termelésben gyártatni több százezer darabot mint mondjuk egy asus alaplapból

(#36) Velins válasza Racionális (#35) üzenetére


Velins
csendes tag

Ezt a butaságot már egyszer írtad, de jó lenne, ha elfelejtenéd az ilyen alaptalan feltételezéseidet.
Korábban kaptál egy remek autós példát a 4 kereket alapul véve.
De még egyszer leírom a kulcsszót: alkatrészminőség. Ami példákat hoztam, azok pedig házilag épített dolgok voltak, melyeknél ugye eleve kiesik a tömegtermelésből adódó olcsóság, de nincs más költség, mint az alkatrészeké. Teccikérteni... :K
Következő példa, hátha átmegy végre valami: van egy passzív SAL hangládám, abban is 5.25" és 1" van. Újonnan ez 5,5K HuF. Biztos csak azért, mert rettenetesen nagy igény van erre a termékre, így a tömegtermelésnek köszönhetően ennyire olcsón tudják adni... Valójában azért kerül ennyibe, mert egyszerűen csak vacak. (A 3"-os Samsung "mélydobozomból" jelentősen kisebb frekvenciájú hangok is elő képesek törni, pedig...)

Remélem, ez a "cikk" mielőbb törlődik az oldalról...

(#37) dugesz77 válasza Velins (#36) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem feleslegesen erőködünk. Két napos regisztráció után kirak egy ilyen "cikket". Feltesz egy kérdést. Jönnek szép sorban a válaszok. Eddig senki nem adott igazat neki de ő köti az ebet a karóhoz. Azt csak halkan megjegyezném az alap netikett betartása is nehezére esik. Csak akkor minek kérdez? Vegyen egy Thonet-et és legyen vele boldog.

(#38) gerii válasza dabadab (#34) üzenetére


gerii
addikt

Ennyi magyarázat elég is :R

(#39) maci1234


maci1234
tag

Elöljáróban gyorsan leszögezem, hogy spórolás kifejezés "jogos". Ugyanis a nevezett CA rendszerből kispórolta egy belépő szintü D/A konverter beiktatását. Márpedig, ha a zene forrása az alaplap gagyi a hangkártyája és azt kőzvetlen kötjük az említett erősítőhőz, akkor így ennek a (fél)hifi rendszernek eg, egyenlőre semmi értelme a hangkártya zeneisége ill. zeneietlensége miatt. Ha viszont ott a konverter és pl. 24/96-ban hallgatjuk pl. Sara K. valamelyik HDTrackos albumát, akkor megint kispóroljuk a másik rendszernél magát a ZENÉT.

[ Szerkesztve ]

A zenéhez hangszer is kell!

(#40) Racionális válasza maci1234 (#39) üzenetére


Racionális
csendes tag

le vagy maradva, ma már az alaplapi hangkártyák is tudják a 24bites 192khz hangot

[ Szerkesztve ]

(#41) lezso6 válasza Racionális (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak tudnánk minek... Oh wait, hogy ilyen sületlenségekre következtessenek egyesek, mint ahogy te is. :O

Nem a mintavételezéstől lesz jó a hangkártya, hanem a DAC és egyéb körítés minőségétől, ami független attól, hogy hány kHz meg bit van ráírva, ugyanis létezik egy torzítás névre hallgató hihetetlen jelenség.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) maci1234 válasza Racionális (#40) üzenetére


maci1234
tag

Valóban tudják, de minek? Az emlitett felvételt csak példaként hoztam fel, de akkor legyen inkább a Water Fals dupla vinyl rip, 24/192 vagy csak egy "mezei" Stockfisch cd 16/44,1-en (magam nem érzek túl nagy lemaradást)

[ Szerkesztve ]

A zenéhez hangszer is kell!

(#43) proci985 válasza lezso6 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hu, meg par eve teszteltem egy Z2300at mint "premium pc" 2.1et, hat akkora lyuk volt a kozeptartomanyban, hogy ihaj.

persze, erosebb volt a melye mint a belepo 5.1 Onkyo HTR340emnek, de kb ennyiben ki is merult az elonye.

pc hangcuccok kozul kb az Asus Xonar One szeriaja ami mar egesz jo minosegre, de az uj xonar III arabol mar kb komplett gamer pct kapni periferiastul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) Racionális válasza lezso6 (#41) üzenetére


Racionális
csendes tag

már ha egyáltalán hallani a különbséget és nem csak megnyugtatja magát az ember magát azzal hogy 100 ezreket kiadott akkor hátha szebbet hall

[ Szerkesztve ]

(#45) lezso6 válasza proci985 (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Z-2300 nekem több évig volt. Igaz a szateliteket a végén már lecseréltem retro hifi hangfalakra (Orion HS-200). Alapvetően engem legjobban mindig a magas tartomány lecsapottsága és részletmentessége szokott zavarni, ez pedig nagyon jól meg a 2.1-eknek. Na nem mintha a középpel nem lenne bajom, az még rosszabb, dinamika sehol, ezért tűnik kevésnek, lásd 128kbps mp3, amiben elvesznek a tranziensek. A mély meg csak brummogás, ott sincs dinamika, csak nagy "hangerő" meg hullámos frekiátvitel. Úgy tűnik, mintha mélyre menne, de ez is átverés, mert valójában a felharmonikus torzítást hallod.

Egy normális hangfalszett nem fog hangosnak tűnni (max a szobaakusztikától), mert nincs (legalábbis jelentős) torzítás. Tekered fel a hangerőt, és ugyanúgy szól. Bögreszetteknél ez másképp van, ahogy emeled a hangerőt, egyre durvábban torzít (főleg a mély), s ettől tűnik hangosnak. Szóval nem biztos, hogy erősebb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) Racionális


Racionális
csendes tag

ha lenne egy csomó cucc, akkor lehetne vak tesztelni, és utána lehetne nagyokat nevetni

(#47) lezso6 válasza Racionális (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom miért kell szélsőségesen gondolkodni. Egy 10-20k-s hangkártyával is ég és föld a különbség. Placebo az akkor van, amikor az ember nem jár utána, hogy mit vesz, csak érzésre megveszi. Drágán sok szemetet lehet kapni, lásd Beats / Skullcandy és társai.

(#46) Racionális: Ilyet tapasztalat nélkül kijelenteni nagyon bátor dolog.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) maci1234 válasza lezso6 (#45) üzenetére


maci1234
tag

A "bögreszetteknél" kifejezés nagyon tetszik.

A zenéhez hangszer is kell!

(#49) fi:zi'k válasza lezso6 (#47) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem derült még ki, hogy kinek a troll regje a kolléga? :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#50) proci985 válasza lezso6 (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

HS200am volt sok evig nekem is:).

mondjuk lehet igaz amit irsz, a Z2300at par oraig hasznaltam csak es le voltam dobbenve, hogy mennyire rossz.

ez mondjuk igaz amit irsz, a jelenleg vintage Zachry + dupla Yamaha sub + Yamaha AX840 kombonal se tunik fel a hangero, csak hogy egy ido utan nem hallom a sajat hangom beszed kozben.

masik ilyen meg anno regen az XFI Pro Gamer (aka elolap nelkuli elite) + AKG K530ltd volt, tovig tekertem a hangerot es meg mindig nem volt hangos. aztan kimentem a szomszed szobaba kaveert es meg mindig tokeletesen lehetett hallani, hogy mi ment a felig zart fulesben. na azota ovatos vagyok. a jelenlegi Xonar + Beyer kombo ilyen szempontbol meg veszelyesebb.

Racionális: pls.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.