Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Remélem a leendő PayPal felhasználóknak segítség ez az írás:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) 7 válasza Winner_hun (#1) üzenetére


7
addikt

Eh, látom, pont pár perc különbséggel publikáltunk nagy írást. :D
Hm, valaki előredátumozta. No akkor várom a privátot, hogy miért.

Najsz írás. :P

[ Szerkesztve ]

(#3) Thrawn válasza 7 (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

Hurrá!
Ez viszont legalább hasznos! ;]

Köszi Winner_hun! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) Winner_hun válasza 7 (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

2 perc ide;]
Ment privát;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Pukkancs


Pukkancs
tag

Nekünk megtanította az általános iskolás angoltanárunk, hogy hogyan rendeljünk mondjuk vonatjegyet az interneten, biztos szükségünk lessz még rá valamikor.

(#6) DarkByte


DarkByte
addikt

Hiánypótló írás, kicsit több időm adtán jobban átfutom. :K

(#7) HXY


HXY
addikt

És milyen előnyökkel jár, ha +kapom ezt 4 jegyű számot?

(#8) Bash válasza HXY (#7) üzenetére


Bash
őstag

Feloldják a havi $100-s pénzküldési limitedet.

http://bashtravel.com/

(#9) Def26 válasza HXY (#7) üzenetére


Def26
félisten

Pont ezt akartam én is kérdezni, hogy enélkül a néyjegyü szám nélkül is tudom fizetésre használni a profilom?

Nekem van egy Visa kártyám (OTP), amire a fizetésem is utalják. Ezzel már fizettem többször is Interneten, és a kéréds az, hogy beregisztrálhatom e ezt a kártyát, vagy csináltassak külön számlaszámot? :U ha külön számlaszám kell akkor i az oka ennek?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) kozmate


kozmate
tag

Nekem Visa Electront is elfogadott, pedig azt hittem csak a dombornyomott jó...

(#11) Winner_hun válasza kozmate (#10) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem fizikailag számít a dombornyomottság, az csak régen volt. Ez a dombornyomott szó benne maradt a köznyelvben. by tusi74

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) Winner_hun válasza Def26 (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az számít, hogy mi a neve. Mastercardnak, vagy Visa Classicnak, vagy akként funkcionáló kártyának kell lenni. Maestro, és Visa Electron nem jó. by tusi74.:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) #43960832


#43960832
törölt tag

Köszi az írást, pont most szeretnék csináltatni accountot Rapidshare miatt. Mégegyszer kösz. :R

(#14) pereces


pereces
tag

nagyon jó és hasznos írás

(#15) loszerafin válasza Winner_hun (#12) üzenetére


loszerafin
senior tag

Nekem megy visa elektronnal

(#16) Cathfaern válasza loszerafin (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem is megy, fizettem is már vele.

(#17) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

jo írás, kéne nekem is ilyen, csak nem merek belevágni, mert más (pontosan Steam-en keresztüli vásárlás) nem ment :F
Szal akinek esetleg van tapasztalata CIB Visa Electronnal, megosztaná velem, hogy műxik-e? köszönöm! :R

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#18) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Így hirtelen kötőhártya gyulladással csak annyit tudok modani, hogy ezt javítsd ki:
"Add of Edit Credit Card" nem of, hanem OR

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19) Winner_hun válasza PowerBuldog (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

:B:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Winner_hun válasza loszerafin (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor bocsánat, téves infót kaptam:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) Efbialy válasza Winner_hun (#12) üzenetére


Efbialy
tag

Nekem is, és haveromnak is sikerült Visa Electron kártyával regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Szabtom


Szabtom
senior tag

Jó és hasznos írás. Pár megjegyzés:

1. Az address line 2 valóban nem kötelező, de az emelet/ajtó megadása szerintem nagyon fontos. Elég sokan élünk panelban. :) Én a line 1-ben mindig megadom.

2. Csak a citizenship országában regisztrált kártyát lehet használni az accounthoz. Tehát aki külföldön dolgozik, esetleg egy külföldi rokon/barát kártyáját használná, az figyeljen erre is.

3. VISA Electronról: tudtommal bankja válogatja, hogy lehet -e használni a neten. Valamelyiknél kérni kell, másiknál alapból jó, harmadiknál meg lehet, hogy soha nem engedik (pl. az én Electronom a Raffeisen Polska banknál semmire nem jó).

[ Szerkesztve ]

(#23) Balinov válasza kozmate (#10) üzenetére


Balinov
félisten

azt nekem is elfogadta, K&H-s Visa Electron-t,viszont 14-ei regisztráció óta nem látom a netbankban azt a tranzakciót,ami kell az "Expanded Use Number"-hez. A 400+1 HUF-ot, ill.látom,hogy a 401HUF a függő tételek között van,de azt nem értem,miért. PayPal regisztrációnál azt írták,hogy 3-5 banki munkanap is eltelhet,mire megjelenik ez a tranzakció a számlán.

Kérdeznék is ,mindjárt: mivel a VisaElectronom lejár hamarosan,nem kértem,hogy hosszabbítsák meg,viszont krétem egy dombornyomott Mastercard-ot.Remélem az jobb lesz netes dolgokra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24) bbazsy válasza Balinov (#23) üzenetére


bbazsy
őstag

Mastercarddal a legtöbb helyen tudsz vásárolni, NETen is. Ill. boltban sem kell PIN, csak aláirás.

Más: Personal és premium account között mi a különbség? Mikor én regisztráltam, akkor a premiumhoz irta, h e-bayre, eladáshoz ajanlott(ha jol remlik). Pontosan miben különböznek, melyik (lett volna;)) jobb nekem?

..

(#25) Balinov válasza bbazsy (#24) üzenetére


Balinov
félisten

igen,ezért is lett az. Azt kértem,ajánljanak egy olyan kártyát,ami netes tranzakciókhoz,különösen repülőjegy foglaláshoz és paypal-hoz megfelelő.

Azt nem tudom,hogyha majd jövő héten megjön a kártya és beregisztráolom azt is paypal-ra (primary-nak),akkor annál is újra lesz ilyen 400huf-os tranzakció?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Aki tud angolul, az ki tudja tölteni, aki meg nem, sokat nem ér vele szerintem, mert amúgy sem fog tudni venni semmit. eBay-hez igencsak kell tudni angolul, hogy rendeljen az ember, mert lazán el lehet veszni az azonnal megvásárolható cuccok meg a licitesek, szállítási célok és áraik közt...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#27) ollie válasza Balinov (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lesz.

[ Szerkesztve ]

***

(#28) Balinov válasza ollie (#27) üzenetére


Balinov
félisten

értem,akkor jól gondoltam.Köszönöm!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29) MTbc


MTbc
senior tag

Ohh isten(ek) vagy nagyon jó köszi :C :R

[ Szerkesztve ]

(#30) Swind


Swind
csendes tag

Jo dolog lenne ez a paypal, de kereskedoi szemmel van egy nagy hatranya: Nincs magyar nyelvu felulet (pedig nem lenne nagy cucc magyaritani).
A magyar vasarlo meg mindig igen bizalmatlan a neten, ha kartyaval kell fizetni. Nagyon nagy szamban meg mindig az utanvet divik (pedig a keszpenz draga, koszonhetoen a bankok atm dijainak ami egyszeruen szabadrablas). Megjobban bizalmatlan ha az eletronikus fizetes idegen nyelven zajlik.

A PayPal megkonnyitene a webes fizettetest, mivel a Magyar bankok hozzaallasa a webaruhazba illesztheto bankkartyas fizeteshez, olyan szinten nevetseges mint az alban tengeralattjaro evezosokkel.
Nulla tajekoztatas, nulla promocio, az uggyel foglalkozo illetekest 5 kulonbozo kapcsolas utan mobilszamon ertem el ...(otp), plussz teljes arulistat kernek amit ENGEDELYEZTETNEM kell veluk, es ha valtozik azt is! Mintha nem lenne nekik kurvamindegy, hogy mit adok el. Ja es 30 valahanyezer forint belepes, szemben a paypalos kb 400 forintos aktivalassal.
A K&H banknal aztse tudta az ugyintezo, hogy van-e nekik ilyen szolgaltatasuk, pedig allitolag van. 2007-ben.. A Raff kb 3 eve fejleszti, ez a hivatalos valasz, egyszer lesz... Az IEB meg szimpatikus volt, de az is hosszas szerzodeskotes, utanajaras, belepes stb stb.. PayPalnal a kereskedoi reg kb 15 perc volt, es 400 forint...
Ha PayPal magyaritana, a rak foglalkozna ezekkel a balkani szemleletu impontens magyarorszagi bankokkal.

[ Szerkesztve ]

(#31) HXY


HXY
addikt

Valaki vásárolt már vele úgy, hogy nem a saját címére rendelte az árút? Ilyenkor tényleg felhívja a bank az embert?

(#32) dabadab válasza HXY (#31) üzenetére


dabadab
titán

Engem meg soha nem hivtak fel, pedig volt ugy, hogy a kezbesitesi cimnel az orszag se egyezett az enyemmel :)

DRM is theft

(#33) ollie válasza Swind (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Öööö, minek ehhez magyar fordítás? Nem tudsz rábökni a Pay gombra?

***

(#34) ollie válasza dabadab (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én tegnap akartam PayPalon venni valamit, és a vevő visszautasította a tranzakciót, mert nem tudta felhívni a telefonszámomat ami meg van adva (egyébként teljesen jól) a PayPal accountomon.

Agyamat eldobtam. Írta nekem, hogy adjak meg jó telószámot. Írtam neki, hogy teljesen jó, erre megint visszaírta, hogy de nem. :DDD

***

(#35) dabadab válasza ollie (#33) üzenetére


dabadab
titán

O igen, de a vasarloi lehet, hogy gondban lennenek (ugye, peldaert se kell messze menni, itt egy olyan iras topikjaban vagyunk, ami azt taglalja, hogy mikepp kell regisztralni a PayPalnel - magyar felulet meglete eseten erre nem lenne szukseg).

DRM is theft

(#36) ollie válasza dabadab (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja értem. Szerintem örüljünk, hogy végre lehet PayPal accountunk.

***

(#37) dsi válasza Winner_hun (#11) üzenetére


dsi
csendes tag

van olyan bank, ahol sztem még mindig számít ez. régen visa electron kártyám volt, amit nem fogadott el a paypal, átváltottam dombornyomott mastercardra, na azzal megy már oda-vissza minden tranzakció...

ja igen, erste bankról van szó...

(#38) kozmate válasza Balinov (#23) üzenetére


kozmate
tag

Én a Kártyaőr SMS-ben kaptam meg a kódot, a regisztráció után fél nappal kb. Netbankon akkor még csak zárolva volt a 401Ft.
Nem értek hozzá, de nálam ha hétvégén veszek fel pénzt, az se kerül levonásra azonnal, csak zárolják, a következő munkanap könyvelik el. Talán ez külföldi tranzakciónál tovább tart.

MOD: Na, megnéztem mi látszik most:
Zárolás kezdete 2008.01.23.
Zárolás vége 2008.02.22.

Hogy ez mire jó azt nem tudom. Egy honapra zárolják

[ Szerkesztve ]

(#39) Dark Archon válasza ollie (#34) üzenetére


Dark Archon
addikt

Vettem már pár dolgot így, egyszer nem hívott fel senki. Szerintem csak kifogást keresett az embered... vagy szimplán nem tud telefonálni :DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#40) Balinov válasza kozmate (#38) üzenetére


Balinov
félisten

az frankó,mert épp ma reggel töröltem ki a k&h-s ebankos sms-eket.végülis nem halok bele,ha majd csak a havi kivonattal tudom meg a kódot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#41) r-chee


r-chee
őstag

Ez egy nagyon hasznos írás, köszönjük!! :C

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#42) Swind válasza dabadab (#35) üzenetére


Swind
csendes tag

Nem azzal van gond foleg, hogy a vasarlok nem ertenek annyit angolul, hogy fizetni tudjanak rajta keresztul (bar regisztracio neccesebb persze), hanem ez:

Magyarnyelvu webaruhaz -> kivalasztas->-fizetes gomb->Hoppa miez ez angolul van, ez valami teljesen mas.. nem akarnak ezek engem lehuzni?
Es inkabb nem veszi meg. tapasztalat.

Annyit beszelunk orrba-szajba az egyszri felhasznalonak a netezes veszelyeirol (hoax, virusok adware, ellenseges weblapok stb.stb.) , hogy mar a sajat arnyekatol is fel.

[ Szerkesztve ]

(#43) kozmate válasza dsi (#37) üzenetére


kozmate
tag

A mostani Erste-s Electronal már megy, nekem is az van.

(#44) Dark Archon válasza Swind (#42) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hogyne félne, ha egyszer nem érti, ami oda van írva. Sőt, az is lehet átvágás, ami oda van írva, még ha érti is az ember. Azt a fajta tapasztalatot semmivel nem lehet kiváltani, sem elmagyarázni, hogy az ember ránézésre tudja, mi vírus/hoax/akármi és mi nem. Bár a Firefox legalább jelöli a biztonságos oldalakat sárgával, ugyanúgy mehet máshova a pénzed, ha nem figyelsz vagy nem érted miért fizetsz.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45) ollie válasza Dark Archon (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hinném, hogy kifogás volt. Egy komoly cégről van szó, és nem is az eBay-en keresztűl történt a PayPal-os fizetés. Ráadásul átment nekik a lóvé, és ők visszautalták.
Persze lehet, hogy fogalmuk sincs mi az a +36 a telószám elején. :DDD

***

(#46) ollie válasza Dark Archon (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Firefox? Mióta?

Egyébként az IE7-ben már van beépített phising filter.

***

(#47) joey04


joey04
titán

Nagyon hasznos írás és pont jókor mert éppen tegnap vezetett be egyik ismerősöm az ebay meg paypal világába.de azért maradt bennem még elég sok kérdés: mivel még valamivel 24 év alatt vagyok és OTP a bankom nem szüntettem meg a Junior kártyámat és erre jön a fizetésem is mert úgy olvasgattam ennek kedvezőbbek a díjai.a típusa visa electron.most akkor ezzel a kártyával működne a dolog?vagy kéne egy másik kártya?mert hol azt olvasom hogy electron nem jó hol azt hogy igen.valamint a junior mivolta a kártyának mennyire lehet gond?mert én úgy gondolom az mindegy.a kártyán van egy olyan felirat hogy csak elektronikus használatra az otp honlapján meg ott van hogy a visa electron kártyát lehet használni internetes vásárláshoz. azért duplán fontos kérdések ezek mert most a héten kell új kártyát intéznem mert ez le fog járni és gondolom akkor tudom jelezni hogy esetleg változtatni akarok, bár még nem csináltam ilyet, nincs semmi rutinom benne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) joey04


joey04
titán

szerk: azt látom hogy elvileg a listán szerepel a junior max kártya ia amit lehet internetes vásárlásra használni de inkább titeket kérdezlek... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Skynet258


Skynet258
veterán

A Paypal hasznos dolog, és szerencsére egyre több helyen elfogadják. Fizetni én ritkán szoktam rajta keresztül, inkább pénzt kapok rá (domainparkoltatásból származó zseton).
Viszont amit szeretek:

- Amikor euro érkezik rá, azt simán haza tudom utalni a magyar bankszámlára, 250 forintért cserébe (ha 25k alatti összeget utalok), és ilyenkor megkapom a mailt, hogy 5-15 nap alatt megjön. Legalábbis asszem ezt szokták írni, de már nem is figyelem, mert 2 nap alatt szokott átjönni. :C

- A másik, hogy nekem American Express van hozzárendelve (ez ugyebár végtelen limites hitelkártya), így ha valahol fizetni akarok paypallal, de nincs rajta lóvé, a rendszer simán az Amex-ről veszi le. Csak egy gombbal kell többet nyomni.

Szóval én kifejezetten csak ajánlani tudom, voltam már Moneybookers-nél, E-gold-nál, de ez mindnél stabilabb és jobb netes bank. :K

https://geekpulse.hu

(#50) Belba válasza joey04 (#47) üzenetére


Belba
őstag

A fiamnak Junior+ OTP VISA Electron bankkártyája van : 1 hete regisztráltam be neki a PayPalon!
Mivel van Mobil-Info megbízásunk, így 2 perc múlva megérkezett a 4 jegyű kód is, tökéletesen működik, elfogadja a rendszer.

A kártyád hátoldalán megtalálható a háromjegyű CVC2 kód is, tehát minden megvan a netes vásárláshoz.

Amúgy az OTP weboldalán arról tájékoztatnak, hogy használható a kártya interneten is, de persze valójában csak ott, ahol a VISA Electron kártyát elfogadják vásárlásra...
Elég kevés ilyen hely van.
Viszont a PayPal-lal ez kibővíthető.

Ha rám hallgatsz (és elolvasod mások véleményét is) inkább más bankot ajánlanék.
Én is másik bankban fogok bankszámlát nyitni a gyerekeimnek, ha lesz kis időm rá.

Sokan esküsznek a CIB internetszámlájára (ingyenes) amihez webkártyát lehet kapni. Ezt is elfogadja a Paypal.

Nekem szimpatikusabb a K&H emeltszintű számlacsomagja (havi 500Ft) nagyon sok jó szolgáltatás van a csomagjában, 2-3000 Ft betéttel valódi dombornyomott kártyát kapsz (MasterCard) amit tényleg mindenütt használhatsz.
Az OTP-nél többszázezer Ft, a Raiffeisennél, és a többi banknál legalább 50ezer Ft betéttel lehet dombornyomott kártyát igényelni...

Én azt néztem végig :
- mennyibe kerül a számlacsomag havonta
- milyen +szolgáltatásai vannak (pl. utazási biztosítás, életbiztosítás)
- hányszor vehetek fel költségmentesen pénzt ATM-ből
- lehetőleg ingyenesek legyenek az internetes átutalásaim
- lehetőleg ingyenesek legyenek a havi rendszeres megbízásaim
- legyen Mobil-Info (lehetőleg ingyen, vagy jó olcsón)
- könnyen használható InternetBankja legyen
- ne legyen muszáj havi fizetést oda utaltatnom
- legyen sok ATM-je (a lakóhelyemen, környéken, országosan)
- közel legyen a bankfiókja, ha mégis ügyeket kell intéznem személyesen

Nézz körül a bankok weboldalain, böngészd át a kondicíókat és hagyd ott az OTP-t...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.