Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] USA 2010

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Akkor legyél diktátor. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#2) 14adam


14adam
addikt

d300-al készültek a képek?
nagyon szépek

(#3) Parci válasza 14adam (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

d300 és e-pl1 -- én ez utóbbival fotóztam főleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) zoo8800


zoo8800
veterán

Szép túra volt :)
Mamutfenyőt láttatok?

rip and tear, until it is done

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Szuper lehetett! :B Kb mennyibol jonne ki egy ilyen tura/fo?

(#6) Parci válasza zoo8800 (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

láttunk, van is sok fotónk róluk. majd rakok fel, azokból lett, ami egész jó lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Parci válasza Lauda (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát az ezer dologtól függ. ez egy 3,5 hetes túra volt, benne egy romantikus éttermi vacsival vegasban stb., szóval nem az abszolút minimumot céloztuk meg. repjeggyel mondjuk 450-500e ft fejenként.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Lauda válasza Parci (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is veszelyes, en is legalabb 5-600k-ra tippeltem fejenkent ala cuzammen. Valahol olvastam, hogy az ilyen berautos, kocsikazos, kirandulos, belepojegyes turakra kb 200 dollart kell szamolni naponta fejenkent es akkor meg ott a repjegy pluszba. Ezek szerint akkor olcsobban is meg lehet uszni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Hatalmas az az orszag. A google terkeppel megnezegettem merre jartatok es elkepeszto, hogy ez 5500km. :Y :D Gyonyoru helyek, raadasul ''egykupacon''. Szerintem az amerikaiak nem is tudjak mocsoda erteket kapnak alanyi jogon, hogy abban az orszagban szulettek/elnek.

(#10) keIdor válasza Lauda (#9) üzenetére


keIdor
titán

Ha jól tudom világ 3. legnagyobb országa.:)
1. Oroszföld
2. Kanada
3. USA

De lehet Brazília, vagy Kína, esetleg Ausztrália nagyobb, most lusta vagyok utánanézni...
Viszont ha az Európai Uniót is egy országnak veszünk, akkor mi sem vagyunk rondábbak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) Lauda válasza keIdor (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Jol irtad, a harmadik, [link] :)

Baz, milyen tavolsagok lehetnek az ruszkiknal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) keIdor válasza Lauda (#11) üzenetére


keIdor
titán

Oda nem is mennék, Szentpétervár és Moszkva kivételével. USA és Kanadába viszont egyszer kimegyek. Csak sajnos oda tényleg kell 1 misi a repjegy miatt meg hogy csinálj is valamit és legalább 1 hónap kötelező, ha már kint vagy.
Európa sokkal olcsóbb, bár még itt sem láttam közel sem mindent.

Szerk.: Milyen "picike" az EU, többre számítottam.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Lauda válasza keIdor (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Oroszorszag engem sem erdekel.

Attol fugg mit akarsz ott megnezni, latod hogy egy ekkora tura fel misibol kijon. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) keIdor válasza Lauda (#13) üzenetére


keIdor
titán

Ha már ott vagyok legalább 20-30 állam. Persze Alaszkát, vagy Hawaii-t most nem számítom bele, az megint másik kirándulás lenne...
Engem főleg a nyugati és az északi államok fogtak meg az olvasottak alapján, meg Florida. Sziklás-hegységbe vágyom nagyon, és a kanadai Vancouverbe.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) Lauda válasza keIdor (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Azt javaslom szallj le a foldre. Ez turistakent nem lesz meg valoszinuleg sosem, de ha kikoltozol akkor sem biztos, hogy 10-20 even belul sikerul.

(#16) Parci válasza Lauda (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Szerintem az amerikaiak nem is tudjak mocsoda erteket kapnak alanyi jogon, hogy abban az orszagban szulettek/elnek."

igazából elég jól tudják. egy példa: 3 hét és x nemzeti park alatt egyetlen helyen sem találtunk semmi szemetet, sehol a parkokban. egy cigicsikket sem, semmit. az összes út és ösvény a parkokon belül szépen karbantartott, adnak térképet, a rangerek folyamatosan pásztázzák az egészet stb. példaértékű, ahogy vigyáznak rájuk.

(más kérdés, hogy cserébe elég sok dolgot leszarnak úgy egyébként, amerikán kívül, de ez már tényleg külpolitika, és az sajnos kevésbé fényes... nem mintha egyedül lennének vele)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) keIdor válasza Lauda (#15) üzenetére


keIdor
titán

Hát szerintem sem valószínű, de a remény hal meg utoljára...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Gyönyörű! Gratula! :)

(#19) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mikor lesznek fent a képek?

(#20) Parci válasza SzalaiG (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

flickrre nem rakom fel, csak a legjobbakat, azokat is egyesével... reményeim szerint ma lesz egy kis időm válogatni, foglalkozni velük.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) SzalaiG válasza Parci (#20) üzenetére


SzalaiG
addikt

Előre is köszi! Engem főleg Los Angeles érdekel.

(#22) Parci válasza SzalaiG (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

onnan egy darab kép sincs, ott nem turistáskodtunk :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Parci válasza zoo8800 (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

felraktam egy mammutfenyős fotót... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) zoo8800 válasza Parci (#23) üzenetére


zoo8800
veterán

köszke :)
egyszer eljutok ide is...

rip and tear, until it is done

(#25) kingabo


kingabo
őstag

De jó lehetett. Számíthatunk egy szép kis, logout-os, címlapos beszámolóra, jó sok képpel? :B
Rss belőve az albumra. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Lauda válasza Parci (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet nem fogalmaztam pontosan az elobb. :) Ami nekik termeszetes, hogy ott van, olyan termeszeti kincsek tomkelege, ami egyedulallo a vilagon, azert evente tobb millio ember atutazza az oceant es kolt el rengeteg penzt, hogy lathassa. Az amerikai meg felul a repulore vagy beul a kocsiba, odamegy, megnezi, hazamegy. Amit egy turista evekig tervezget es gyujtoget ra, az neki ott van a sajat orszagaba es barmikor lathatja, ha akarja. Persze az atlag gondolom ott sem utazgat minden hetvegen repulovel, de valoszinuleg ez is sokkal konnyebb egy ott elonek, hogy ha meg akar nezni valamit, az nem jelent neki problemat.

Persze itt europaban is vannak szep helyek, de en elobb varok eveket es utazok ki oda, mint hogy beuljek az autoba es menjek itt 1000 km-t barhova, mert egyszeruen az erdekel, nem velence meg praga es a tobbi. (csak peldak voltak)

Az tenyleg becsulendo, hogy igy vigyaznak a termeszeti ertekeikre, maskeppen nincs is ertelme, potolhatatlan kincsek ezek. Legutobb amin berosaltam ezek az amerikai szellemvarosok, amit az aranyasok hagytak ott anno. A mai napig ott vannak es sertetlenek, az uvegek is megvannak. Itthon egy ilyet 1 het alatt felgyujtananak, szethordananak, max a beton alap maradna, a fem, fa biztos roppenne. :D

(#27) Parci válasza Lauda (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, voltunk rhyolite-ban is (ghost town, death valley-ben, beatty-től nem messze), tényleg áll még jópár épület. :)

amúgy amit írsz, egyben válasz is a saját felvetésedre: itt vagy európában, karnyújtásnyira a dolomitok, az alpok meg egy csomó szépség, mégis oda vágysz. no, ők is simán lehet, hogy inkább európai útra gyűjtenek. de azért nyomják a nemzeti parkjaikat is, persze 300 millióból sokan vannak, akik sehova sem mennek.

az biztos, hogy ha én ott élnék, egy életre eljátszanék ezekkel a parkokkal, és egy picit megértőbb is vagyok az átlagnál, hogy miért nem feltétlen érdeklődnek annyit európa iránt. jómagam is jobban szeretem a természetet, mint az embereket, márpedig abból van ott dögivel. (hozzáteszem, hogy prága gyönyörű, róma és barcelona beszarás stb.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) SzalaiG válasza Parci (#22) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kár. :(

Miért nem?

(#29) Parci válasza SzalaiG (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert ott élő barátokat látogatottunk, náluk voltunk, amíg ott voltunk, de LA csak a kiindulási és érkezési bázis volt, nem része az útitervnek. meg amúgy is voltam ott már máskor is. minden nem férhet bele, így is iszonyú zsúfolt volt a program. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) keIdor válasza Lauda (#26) üzenetére


keIdor
titán

Pedig Európa is gyönyörű, én imádom és bármikor képes vagyok elindulni valamerre. Legyen az Franciaország, Olaszország, Svájc, bármi...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) Lauda válasza Parci (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Neztem rola kepeket, gyonyoru lehetett! :B Van egy olyan varazsa ezeknek a helyeknek, igy kepekrol is, hogy az elkepeszto.

Ebben teljesen igazad van, nem is gondoltam at az amerikaiak fejevel, csak europai szemszogbol neztem a dolgot. :D Konnyen lehet, hogy oket meg a sajat termeszeti kincseik nem hatjak meg, ezert aki megteheti, gyujtoget egy tengerentuli utra, persze ott sem mindenki utazgat gondolom, ahogy itthon sem. Azert kivancsi lennek egy amerikai mit gondol europarol, mennyire kivancsi ra, hogy mi van az o orszagan kivul meg a vilagban.

Ne is mond, ha nyernek a lotton, kimennek es csak utazgatnek evekig ossze-vissza az allamokban, biztos nem fogyna ki az elmenyekbol, a latnivalokbol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) Lauda válasza keIdor (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem is vitatom, csak engem nem izgat. ;)

(#33) keIdor válasza Lauda (#31) üzenetére


keIdor
titán

Szeretik Európát, legalábbis talmida mondta egyszer. Sok amerikai turistát látni amúgy Európában. Itt is...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no még 3 kép felment. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) Lauda válasza Parci (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Hat nem kapkodod el oket. :DDD Nagyon jok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Húú biztos nagyon szép helyeken jártatok. Gratula! :R

(#37) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Kérlek tegyél még fel képeket! :)

(#38) Parci válasza SzalaiG (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

parancsolj, van fent 4 új fotó. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) zoo8800 válasza Parci (#38) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez brutális. :)

rip and tear, until it is done

(#40) Parci válasza zoo8800 (#39) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no igen, a half dome. persze szarráfotózott téma, de hát nem véletlenül. gigászi gránittömb, az ott egy darab kő, miközben hát nem pici... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) SzalaiG válasza Parci (#40) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! :)

(#42) zoo8800


zoo8800
veterán

A többi fotóval mizu?

rip and tear, until it is done

(#43) Marci79


Marci79
aktív tag

:(( Szivacs, engem még azok a férgek az anyám esküvőjére sem engedtek be a hoki országukba. Nemszívesen látnak odaát. :W

Jó képek lettek. :C

(#44) Jacak


Jacak
senior tag

Fantasztikus élmény lehetett ez az út... :))

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#45) Parci válasza Jacak (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönjük, igen, az volt, a mai napig gyakran emlegetjük :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) Jacak válasza Parci (#45) üzenetére


Jacak
senior tag

:)
Voltatok azóta esetleg hasonlóan emlékezetes helyeken,v. tervezitek,h. mentek? Nekem London volt a legmesszebb itthonról,de egyszer majd szeretnék újra eljutni Angliába,az ilyen helyekben az ragad meg,h. annyira más világ mindegyik,mint itthon... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#47) Parci válasza Jacak (#46) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szeretnénk egyszer izlandra eljutni, de nem, nem voltunk azóta ehhez fogható helyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) Jacak válasza Parci (#47) üzenetére


Jacak
senior tag

Hm,Izland is érdekes hely lehet... :) Én megnézném azért a Stonehenge-et is egyszer... :P

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#49) kraftxld válasza Parci (#47) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Izland nekünk is rajta van a bakkancs listán, majd ha áttoljuk a szekeret Skóciába pár évre, hogy végigjárjam ott a lepárlókat akkor átugrunk Izlandra is.
De először itt kéne még menni jó sokat, sajna az idő az amiből mindig kevés van :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] USA 2010
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.