Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

:W

(#2) #97246720 válasza MineFox54 (#1) üzenetére


#97246720
törölt tag

mi a gond? :)

(#3) MineFox54 válasza #97246720 (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem a cikk, a romolás "lehetetetlensége" garivesztés nélkül :(

(#4) Just_Reboot válasza #97246720 (#2) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mi a gond? Az hogy mindenkire ráerőltetik ezt a SZART amit ők knox-nak hívnak! :((

(#5) MineFox54 válasza Just_Reboot (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

:K

Csinálnának belőle egy külön verziót, ami csak a szoftverben más, benne van a knox pl lenne S5 knox edition. Miből tartana? Vagy kiadnának knoxos és nem knoxos romot és a kiesben ( :((( ) ki lehetne választani, hogy knoxossá teszed a telót örökké, vagy nem :))

[ Szerkesztve ]

(#6) Just_Reboot válasza MineFox54 (#5) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Csinálhatnák így is mert nem mindenkinek van szüksége rá. De én végeztem a Samsungal! Csak a Nexus!

(#7) MineFox54 válasza Just_Reboot (#6) üzenetére


MineFox54
őstag

A családunkban volt 4 samsung mobil, ebből 2 céges,(3xB2100+B2170), de csak azért mert az ütés,por stb. álló. Meg pár vinyó, de a legújabb is 4<= éves (gyk.nagyobb vagy egyenlő mint négy)

[ Szerkesztve ]

(#8) #97246720


#97246720
törölt tag

Sajnos az S5-tel már nem csak a "mezei" hanem az üzleti szférát is megcélozta ezzel a samsung...valóban, csinálhattak volna egy külön vállalati kiadást is, de ez így olcsóbb volt, viszont a samsung megszegte az eu-s megállapodást miszerint a garanciát nem lehet oly módon megkötni mint ahogy megtette a knox-szal, de ez nem érdekli a samsungot sajna...ezzel együtt kell élnünk...mondjuk én azt sem értem hogy ezt az SD kártya írhatóságot miért kellett megvariálni...1 betű miatt van kitiltva az SD írhatóság...ez is görénység volt bár ez a google sara, de bármely gyártó ezt felülbírálhatta volna

(#9) Hintalow


Hintalow
senior tag

Jól ki kell tolni velük:
nem megvenni, hanem pl. rendelni egy jobbfajta Lenovot feleannyiért, amire azt tesz az ember, amit csak megkíván (és még közössége is van :K )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#10) MineFox54 válasza Hintalow (#9) üzenetére


MineFox54
őstag

Én maradtam a jól bevált SE X10, X8 kombónál :U Ezekkel nincs baj, BL unlockolva van mindkettő, csak az ARMV6-os proci :(

(#11) #97246720 válasza MineFox54 (#3) üzenetére


#97246720
törölt tag

megnyílt az út a romolás útján...a nagy guruk megtalálták az utat hogy lehet megoldani a rootolt rom cserét knox ugrás nélkül, erre született egy alkalmazás a mobile odin pro... elérhető fizetősen is meg valaki nagylelküségéből ingyen is... csak egy rootolt 4.4.2 kell hozzá, és pl. AlexNDR BOC7 rootolt Lollipop KNOX mentes romja(itt megejgyezném hogy Aroma telepítős és be kell jelölni hogy tegye fel a gyári recovery-t), és a BOC7 gyári bootloadere és modemje...az utóbbi kettőt pc-s odinnal kell feltenni... persze bármilyen más nem Samsung képfájlok feltöltése KNOX ugrással jár sajnos...ennél már csak rosszabb lesz mert az összes újonnan érkező Samsung telefon hardveres védelmet fog kapni...

[ Szerkesztve ]

(#12) petikeke


petikeke
tag

Sziasztok!

Én ma kaptam egy külföldi G900F-t, így a garancia nekem lényegtelen, viszont valamit nem értek... :(
Ezt írtad a cikkben: "jó hír az hogy a gyári romok cserélgetésére a KWV nem változik"
Viszont több helyen is olvastam, hogy a legújabb Samsung rom ODIN-nal történő felrakása esetén is KWV megváltozik, ami után többet gyári romot nem tudsz felrakni. (Pl.: http://omegadroid.co/wanted-knox-void-warranty-0x1/)

Melyikhez tartsam magam? :)

Függetleníteni fogom a telefonom, így nekem ezzel mennyire kell törődni? A KWV meg fog változni és akkor már mind1 hogy mivel root-olom meg milyen recovery-t teszek rá, nem? :)

OnePlus 7t

(#13) #97246720 válasza petikeke (#12) üzenetére


#97246720
törölt tag

hivatalosan nem tudod függetleníteni, ha szolgáltatós akkor csak a szolgáltató jogosult a hálózati zár feloldására, a knox abban az esetben ugrik ha nem hivatalos rendszert teszel fel, pl.: CyanogenMod rendszert, ha csak gyári romokat cserélgetsz Odinnal attól nem fog ugrani a KNOX S5 esetében, a cikk azt taglalja hogy amelyik korábbi telefonok megkapták a KNOX-os kernelt, azt már nem lehet KNOX-mentesre lecserélni,pl S4 esetében, mert ha downgrade KNOX ugrással jár.igazából az alap felhasználónak lényegtelen lenne a KNOX...de nem tudunk mit tenni, ha a KNOX ugrik onnantól kezdve nem lehet KNOX munkakörnyezetet létrehozni, ha már van akkor abba belépni... Az S5-ben ez a számláló már hardveresen rögzíti az értéket amit beírás után lehetetlen visszatörölni 0-ra, ez le van írva a cikkben hogy miért...

[ Szerkesztve ]

(#14) apaszka


apaszka
veterán

S6 nál van a pingpong.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#15) Just_Reboot válasza apaszka (#14) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Most még igen, majd a következő frissítéssel befoltozzák azt a biztonsági rést amit a pingpong használ. S5-nél is így volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.