Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

Estefelé teszem majd be a tesztképeket és a telefon külsejéről, dobozáról, tarozékairól is. Türelmeteket kérem. Addig is várom az észrevételeket. Antutu, GPS, üzemidős képernyőmentések is lesznek beillesztve a megfelelő helyekre. :R

* Péter - 06302461862 *

(#2) petipetya válasza Dominó85 (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éppen akartam kérni egy fotót arról a telefontartó gombócról, hogy rá tudjak keresni ebay-en.

Gratula a készülékhez. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Dominó85 válasza petipetya (#2) üzenetére


Dominó85
veterán

Még a norvég-magyar meccs előtt felteszek mindent. Borzalmas volt végigolvasnom a cikket. Délutáni pihi után lehet nem ártott volna egy fekete. Tele van, magamhoz képest, nyelvtani csavarral és hibával. Eléggé béna-béta lett a tesztem. :D

* Péter - 06302461862 *

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt

Ennek van 6000-es változata is,az se rossz:) Bár ez a hardver elég gyengének tűnik. Komolyabb játékokkal hogy bírkózik meg?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) Dominó85 válasza Victoryus (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

Lazán. Én az Angel Sword-ot tartom igen szép grafikás gameznek, illetve az Asphalt szériát. Mindegyik gamezem meglepően jól futott rajta. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#6) Dominó85 válasza petipetya (#2) üzenetére


Dominó85
veterán

A gombóc:

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#7) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Köszi a tesztet, épp most írt a futárszolgálat, hogy ma hozzák.
Szerencsére a vámot is sikerült valahogy kikerülni :)

(#8) Dominó85 válasza Cannabis7 (#7) üzenetére


Dominó85
veterán

Nincs mit. Amúgy ma lövök egy másik apkval rengeteg tesztképet. Eddig a Camera FX-5 Pro, Google Camera és a Smart Camera, valamint a ProCapture Pro is csúnyán leszerepelt... Viszont (kop-kop) a Camera MX eddig jónak tűnik. Viszont rendesen zabál a kamera. Egy óra bohóckodás 18-20% mínusz! Igaz az aksi így is 41%-on van 3,5 óra kijelzőidő mellett 50%-os fényerő használaton.

* Péter - 06302461862 *

(#9) Cannabis7 válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Cannabis7
senior tag

nah meg is jött.
Kicsit besz@rtam amikor nem akart bekapcsolni, nem figyeltem, hogy az akksin van fólia.
Az első benyomások pozitívak:)

(#10) Cannabis7 válasza Dominó85 (#6) üzenetére


Cannabis7
senior tag

a dupla kopp nálad működik?
Beállításokban bekapcsoltam, de nem működik.

(#11) Dominó85 válasza Cannabis7 (#9) üzenetére


Dominó85
veterán

Én éppen az NFS-vel tesztelem aalt T720-at, meg a hangszórót. :D

* Péter - 06302461862 *

(#12) Headless


Headless
őstag

Egészen jó a kijelző idő, THL 5000 8-9 órákat megy, de a gps "fos", full hd számomra felesleges. Kíváncsi leszek milyen lesz az oukitel k10000, lehet megvan a következő telefonom?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13) Dominó85 válasza Headless (#12) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem felesleges a 10.000-es aksi, főleg ha valós, mert akkor 1kg lesz a teló súlya! Nem viccelek és akkor sem tettem amikor azt írtam hogy negyed kilós a teló. Na ennek a K4000-nek már tényleg érezhető a súlya. :))

* Péter - 06302461862 *

(#14) Dominó85 válasza Cannabis7 (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen működik, be van kapcsolva a betű írogatós cuccal együtt.

* Péter - 06302461862 *

(#15) Cannabis7 válasza Dominó85 (#14) üzenetére


Cannabis7
senior tag

a betűírogatós nálam is oké, koppkopp nem oké.
Mindegy nem látszükség, amúgyis barátnőmé lesz.
Súlya meg tényleg van a telónak, ennél nagyobb akksi nem is kell, azért nem féltéglákat akarunk magunkkal vinni.

(#16) Dominó85 válasza Cannabis7 (#15) üzenetére


Dominó85
veterán

Egyet légy oly szíves nézzél már meg nekem. Hogy a Beállításokban a "Megjelenítés"-re (Display) ha rátapizol, akkol a beállítás varázsló nálad is leáll? :R

* Péter - 06302461862 *

(#17) Cannabis7 válasza Dominó85 (#16) üzenetére


Cannabis7
senior tag

igen, leáll nálam is :/

(#18) Dominó85 válasza Cannabis7 (#17) üzenetére


Dominó85
veterán

Áh akkor oukitel.cc és support. Légyszi te is írd meg nekik. OTA frissítés csak jön majd. :)

* Péter - 06302461862 *

(#19) Cannabis7 válasza Dominó85 (#18) üzenetére


Cannabis7
senior tag

rendben:)

(#20) Dominó85


Dominó85
veterán

UPDATE

Két héten belül érkezik egy nagyobb OTA frissítés a telefonra, miután több felhasználó ugyanazokat a hibákat jelezte az Oukitel support oldalán. Javítják többek között a "kijelző FC-t" és a rendszer sebességét is optimalizálják. Továbbá várható a kamera szoftveres javítása is.

A telefon bootloadere jelenleg zárva van, így rootolni sem lehet. Ugyanakkor Scatter file mentése MTK Droidtools programmal Win 7 alól menthető. (Az én példányomat is látja a progi). Root jogot ugyanakkor majd az Oukitel döntése alapján kapunk csak.

A telefonnak már 4pda.ru és xda-developers fórumokon is van saját topikja. Szerencsére egy-két ismertebb romolgatós emberkével, akik csak a bootlader megnyitására várnak. :B

* Péter - 06302461862 *

(#21) Dominó85 válasza Dominó85 (#20) üzenetére


Dominó85
veterán

És ismét egy kis update:

HOLNAP lesz egy OTA frissítés a telóra. Meglássuk...

* Péter - 06302461862 *

(#22) Dominó85 válasza Dominó85 (#21) üzenetére


Dominó85
veterán

Az eddigi V1.0 szoftvert leváltotta rögtön a V3.0 szoftver. OTA-n keresztül frissíthető! Changelog-ot majd holnap mellékelek illetve azért lecsekkolok mindent. Sajna a kamera "flashback" mozgás megmaradt. Úgy látszik nem nyúltak hozzá a kamera szoftveréhez.

* Péter - 06302461862 *

(#23) Ürmösi János válasza Dominó85 (#16) üzenetére


Ürmösi János
újonc

Nekem is hibát írt a "Megjelenítés"-nél, de megoldottam:
Gyári adatok visszaállítása! Utána tökéletesen működik a megjelenítés funkció.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dominó85 válasza Ürmösi János (#23) üzenetére


Dominó85
veterán

Csekkoltad a szoftverfrissítést? Ugyanis én is csináltam gyári visszaállítást és utána már nem a V1, hanem V3 fogadott OS verzió szempontjából. :K ;)

* Péter - 06302461862 *

(#25) Ürmösi János válasza Dominó85 (#24) üzenetére


Ürmösi János
újonc

OUKITEL_K4000_V1.0_20151029

(#26) Dominó85 válasza Ürmösi János (#25) üzenetére


Dominó85
veterán

Aham, akkor ezek szerint már abban javították ezt. Frissítsd V3-ra szerintem, mert jó pár apró bugot és szoftveres vakfoltot betömtek. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#27) csibe1


csibe1
addikt

Ahogy láttam akad még belőle pár verzió:

OUKITEL K4000 PRO - 4600mAh $139.99 Kínából

OUKITEL K6000 $146.99 EU-ból

Ezt most találtam rákeresve a márkára:
OUKITEL K6000 PLUS $159.99 $139.99 Kínából

A 4000-es $139.99 EU-ból.

Nincs is nagy különbség köztük árban.

Nemrég kezdtem el keresni egy nagyobb akksival és jó GPS-el rendelkező telefont, mert a 630-as Lumia nem sokáig bírja, és a net után keresgél.
Annak külön örültem, hogy mobilnet és wifi nélkül tesztelted a navigációt. :)
Az Innos D6000-est néztem még, de mostanában emelték az árát.
Elméletileg a nemsokára lesz róla egy bemutató.

Honnan rendelted a telefont?
Gondolkodom ezen vagy a 6000-esen, esetleg a 6000PLUS verzión.
A dualsimes topikban vett 6000-est valaki az anyukájának, majd rákérdezek mi a véleménye róla.

Köszönöm a részletes bemutatót. :R

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#28) Cyborg válasza Dominó85 (#26) üzenetére


Cyborg
senior tag

Köszi a bemutatót!

Két kérdésem lenne.
A 850MHz 3G az elírás ugye? 900MHz akart lenni?
Kapacitív gomb háttérvilágítás van? Ha van, akkor fel lehet használni valahogy értesítő ledként?

(#29) bpmcwap válasza Cyborg (#28) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Sziasztok!
Ezt a progit használom profilkezelésre. Elég profi, a gond az, hogy kellene neki a root, mert különben nem kapcsolgatja a GPS-t... :( Van ötlet?
Köszi

Egyébként nagyon megéri első tapizásra ez a telo, mondhatni ajándék :) Aztán a héten kiderül, hogy bírja élesben.... :)

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30) subzerohun


subzerohun
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon megtetszett ez a telefon az adatai és a vélemények alapján, viszont Magyarországon nem igazán kapható. Láttam hogy hamarosan jön az új K4000 Pro így az lesz a választásom. A kérdés honnan tudnám, egyáltalán honnan érdemes(weboldal) megvenni? Látva hogy a sima K4000-es se nagyon elterjedt nem hiszem hogy a Pro megfog jelenni belátható időn belül. Vám fizetés, adózás hogy működik?

(#31) B_I_G válasza Dominó85 (#26) üzenetére


B_I_G
tag

milyen hangosak a hangszórók? nagy zajban /metrón/ lehet vele telefonálni, csörgést meg lehet hallani?

(#32) IldiH


IldiH
aktív tag

Örök hálám, hogy felhívtátok a figyelmemet erre a telefonra. Gyorsan vettem egyet és roppant elégedett vagyok. THL 4400-at váltott, ma vittem mindkettőt túrázni és simán GPS-el (sem net, sem wifi, sim kártya nélkül) végig halálpontosan mutatta az utat (ellenben a THL-lel, amihez egy külső vevőt kell használnom). És tökéletesen elégedett vagyok a fotóival is. Nagyjából egyedül a telefont nem próbáltam ki, mert még nem költöztettem át a kártyáimat :D

(#33) zanzala


zanzala
újonc

Hát, nekem hatalmas csalódás ez a telefon... Családon belül kettőt rendeltünk, nincs 2 hónapja, hogy használatban vannak, és már most mindkettőnek betört a képernyője. Az egyik rejtély, hogy hogyan, nadrág elülső zsebében volt, semmi extra erőhatás nem érte, de valahogy mégis eltört - erre még azt mondom, ok, lehet, hogy csak a tulajdonosa nem emlékszik rá, hogy valaminek annyira nekiütődött. De az enyém a szemem láttára tört el, kiejtettem a kezemből egy asztalra(!), tehát maximum 30 centit, ha esett, és ennyitől be is tört. (Az első alkalom volt, hogy egyáltalán leejtettem.) Teljesen ledöbbentem, mikor megláttam, mert ezt még egy átlagos telefon is kibírta volna, és nekem tényleg az elsődleges szempontok közt volt a választásnál, hogy strapabíró legyen a telefon, de a jelek szerint, és az összes reklámmal ellenben ez a telefon egyáltalán nem az.

Többször előfordult már, hogy teljesen lefagyott, és csak az akksi kivételével lehetett újra életet lehelni bele, az általam felhívott emberek gyakran arra panaszkodnak, hogy semmit sem hallanak abból, amit mondok (akkor sem, ha egy csendes szobában tárcsázok, a mikrofont nyilván nem fogom be...)

[ Szerkesztve ]

(#34) Chaser válasza zanzala (#33) üzenetére


Chaser
titán

De diótörésre alkalmas :K ;] valószínűleg azt sehol nem mondják, hogy utána már nem feltétlenül lesz működőképes a jószág:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) zanzala válasza Chaser (#34) üzenetére


zanzala
újonc

Na igen, diótörésre is épp ennyire alkalmas (12:32-től)
Mondjuk lehet, hogy a kazah dióval van a gond...

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza zanzala (#35) üzenetére


Chaser
titán

Tanulság, nem kell mindenféle noname cuccot kipróbálni amíg nincs elég tapasztalat róla. Nevesebb gyártóknál sem feltétlen jó elkövetni ezt a "hibát":)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Myrd123


Myrd123
csendes újonc

Szintén kettő K4000 telefont rendeltem, abból az egyik három nap múlva megadta magát, LCD panelhiba lépett fel, most utaztatom vissza Kínába. (besötétült a képernyő, teljes sötétségben és maximális fényerővel lehetett valamit látni rajta, azt is nagyon kontrasztosan, amikor alulról megütögettem, akkor fehér felvillanások voltak az ütés helyén - kontakt, ragasztás? ) A másikat egy hete használom, eddig meg vagyok vele elégedve, minden téren. Szintén az ellenálló kijelző, és a méretes aksi miatt vettem, ez mellett a minimál dizájnja is tetszik. Kíváncsi vagyok, hogy fog bírni engem, mivel nem nagyon szoktam vigyázni a telefonjaimra (ennek ellenére az Inew V3, ami egy vékony divattelefon, 1,5 évig bírt, ez miatt volt bizodalmam ismét kínait venni).

(#38) Upo


Upo
addikt

Szenzorokkal hogy áll? Iránytű, giroszkóp, fényérzékelő?
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39) IldiH válasza Upo (#38) üzenetére


IldiH
aktív tag

Csak közelség, fény és gyorsulás érzékelők vannak (ez áll a leírásában is)

(#40) Upo válasza IldiH (#39) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm, láttam a leírást, de az nincs beleírva, hogy NINCS benne, ezért kérdeztem. Van ahol nem írták a gyári terméklapon, mégis van benne. Nem fordítanak figyelmet erre a kínai gyártók.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41) ironbed válasza zanzala (#33) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szia!

Megkérdezhetem honnan rendelted?
Bár az orosz videó után nem hiszem hogy hamis példányok is lennének, de kíváncsi vagyok.

Üdv: ironbed

(#42) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok! Megérkezett a telefonom, rögtön frissített is, ill felismeri a 64 GB SD kártyát... :-) Milyen launchert ajánlotok hozzá?

(#43) Puszunty válasza Puszunty (#42) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Sziasztok!
Valamit nem jól állítottam be? :(

[ Szerkesztve ]

(#44) IldiH válasza Puszunty (#43) üzenetére


IldiH
aktív tag

(#45) Dominó85


Dominó85
veterán

Hű, látom rendesen pörgött ez a topik is az elmúlt 2 hétben. Nos én szűk 3 hónap után adtam el a telefont. Semmilyen problémám nem volt vele. Nagyon tetszett, de az MT6735P nekem kevés lett volna. Így maradtam a jóval rosszabb üzemidős K3 Note-nál. Nagyon új gyártó még az Oukitel, így valószínűleg a minőségellenőrzés sem áll a topon. Na de vajh anno a ma már neves gyártók nem ugyaninnen küzdötték fel magukat? De bizony. Aminek kijelzője van az bizony betörhet. Ez örök érvényű dolog. Lehet, hogy valaki csak leteszi az asztalra 10 centiről, van akinek emeleteket zuhan. Minden esés egy tucat körülménytől, tényezőtől függ. A lényeg, hogy nem szabad kacsa módjára nokedliként benyelni a marketing bullsh*t-et. A K4000Pro-ról csak annyit, hogy szintén parasztvakítás. Nem fogja senki sem megérezni azt az elméleti síkon 600mAh pluszt. Jó lesz az valós 2-300mAh-nak is.

* Péter - 06302461862 *

(#46) IldiH


IldiH
aktív tag

XP-s gépemhez csak MTP kapcsolatot enged, az USB-tárolót nem. Ti hogy oldottátok meg?

(#47) Gpontapa


Gpontapa
újonc

Nekem most érkezett meg Fekete 50% töltéssel. Jelenleg töltődik. Majd írom mi van. :C

(#48) Dominó85 válasza Gpontapa (#47) üzenetére


Dominó85
veterán

Első használat előtt merítsd le az aksit egészen 0%-ig és utána töltsd fel 100%-ra. A gyártó külön kérése volt ez anno tőlem is. :R

* Péter - 06302461862 *

(#49) zanzala válasza ironbed (#41) üzenetére


zanzala
újonc

Pandawill.

(#50) Puszunty válasza Gpontapa (#47) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Nekem most így néz ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.