Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) matyasb


matyasb
csendes tag

hi!
vibeui 2.5 és nem 2.0
akkor most 64GB, vagy 32GB a bővíthetőség? Én csak 32-es kártyával tudtam kipróbálni.
A sim foglalatokról: egyforma mind a 2, csak ha az egyik netezik, addig a másik nem tud.
Nekem 3,5 G-t lazán tud bármelyik foglalat. Ez a 2G egy baromság, mert a nem
netező kártyán is van EDGE-nél jobb 3G hangminőség.

(#2) matyasb


matyasb
csendes tag

Ja és a noti led tényleg noti led. Nekem jelez rendesen mindent zölden.

(#3) Dominó85 válasza matyasb (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, nagyon köszönöm a sok hasznos infót. Esetleg priviben le tudnád írni pontosan hol tudom a noti ledet beállítani? Csak mert találtam egy olyat ahol hívások/üzenetek/egyéb apk és mind a három aktiválva van, de baxik jelezni a fenti led. :R A Vibe UI 2.0 félregépelés, már máson járt az agyam. Javítom 2.5-re. 64-es microSD-ből nem mindegyiket kezeli. Nekem ma volt szerencsém tesztelni párat egy haverom jóvoltából. Transcend és Samsung UHS-I Class 10 64GB pipa, többi (Kingston, PNY) nem.

* Péter - 06302461862 *

(#4) Simon02


Simon02
tag

UP citromkának, jó cikk lesz belőle! :K Mivel mutattad, így kérdésem nincsen, csak 2 kiegészítést, javítást tennék:
- egyrészt 800MHz-es 4G nem only vodaphone. Eddig is sejtett, de most utánanéztem: [link] Vidéken a nagyobb méretű cellák lefedésére használják ezt a frekvenciát.
- Másrészt az én telefonomon (Jiayu G4S) is egyből elindul a videófelvétel, ha rákattintok a videó ikonra, lehet ez általánosabb megoldás

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#5) matyasb válasza Dominó85 (#3) üzenetére


matyasb
csendes tag

Köszi a kártya infókat, de íráspróbát is csináltál? Nem lehet, hogy ugyan elfogadja, de 32 fölé nem tud írni/ olvasni. A noti led állítás szerintem a nagyon béna megjelenítés/fény menüpont megnevezés alól vezérelhető.

(#6) matyasb válasza Simon02 (#4) üzenetére


matyasb
csendes tag

+1
annyira elterjedt vidéken a 800MHz, hogy még Pécs belvárosában is csak azt tolja a T-mobil, bár pl. a panelek közt lazán tolhatnák a magasabb frekvenciákat.Szóval vidéken kisebb cellák helyett is ezt használják.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dominó85 válasza matyasb (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Erre időnk sajnos nem volt. Kb 10-10 filmet tettünk csak fel teljesen random, max 20GB összméretben. :F

* Péter - 06302461862 *

(#8) motoflug


motoflug
őstag

Jo kis iras lett, nem rossz kedvcsinalo. A kerdes, hogy mas appal probaltad-e a kamerat? Egyebkent EU raktaras a telefon? :R

(#9) Dominó85 válasza motoflug (#8) üzenetére


Dominó85
veterán

szia, igen próbáltam rengeteg harmadik feles aplikációt a kamerára, de egyik sem volt jó. Sőt kiderült tegnap hogy frissítésért kiállt a videó rész. Ugyanis 3rd party apk-val egyszerűen szétrsik a videókép. A frissít
és nem hogy 30fps, inkább 10-15... Szoftveresen igen nagy a gubanc a kamera körül. Főleg, hogy hivatalosan 4k videót lehetne felvenni vele! Ma írni fogok a lenovonak egy szerelmes levelet. :D

Amit próbáltam: ProCapture Pro, HD Camera, LG Camera, Google camera, Camera Zoom FX, Camera FV-5, Snap Camera HDR, Easy Camera, Beauty Camera, Camera 360, Camera 390

* Péter - 06302461862 *

(#10) motoflug válasza Dominó85 (#9) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi! Megosztanád majd a levélváltás eredményét? :R

(#11) Dominó85 válasza motoflug (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Természetesen. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#12) Dominó85


Dominó85
veterán

Gondoltam megosztom, íme a Lenovo K3 Note eredeti kamera modulja:

Hát ez bizony tényleg nem Sony... A Lenovo tehet egy pár szívességet. :C

* Péter - 06302461862 *

(#13) Dominó85


Dominó85
veterán

A következő lépéseket csak és kizárólag saját felelősségre tegye meg az aki szeretné!

CWM telepítése K3 Note-ra: [link]

AOSP Lollipop 5.0 ROM K3 Note-ra: [link]
(ha az első link nem jelenne meg a cikkben: [link])

Rengeteget bújtam a netet és sajnos azt kell mondjam, hogy a Lenovo Vibe UI 2.5 romja tele van bloatware programmal (DU Battery Saver, CCleaner stb). Az AOSP ROM-ban elvileg ilyenek nincsenek, viszont rengeteg más sincsen, amit a Lenovo a romjába betett. Így nem tudni, hogy van-e Night Eye Protection (én használom)...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#14) motoflug válasza Dominó85 (#12) üzenetére


motoflug
őstag

Annyi baj legyen, csak ki kellene hozni a maximumot belőle. Sajna az egyes photo compare tool-ok nem tartalmazzák a K3-at, pedig szívesen összevetném az S4-el.

(#15) Dominó85 válasza motoflug (#14) üzenetére


Dominó85
veterán

Az én K3 Note-om egész kamera rendszerével igen nagy gondok vannak. Videózni nem tudok, mert semmilyen beállítási lehetőség nincs és a fókusz sem megy. A fényképezésnél meg falra mászok, hogy még felbontást sem lehet állítani. Én biza ha lesz egy kis időm, akkor teszem is fel ezt az AOSP romot. A Vibe UI meg ugorjon bele a buzis kinézetével a Dunába... :DD

* Péter - 06302461862 *

(#16) motoflug válasza Dominó85 (#15) üzenetére


motoflug
őstag

De a gyárira nem ígértek semmi frissítést? Ezt azért eléggé benézték. Asus zenfone 2-nél is siralmas volt az elején, aztán kaptak egy nagy frissítés packot, és minden király lett.

(#17) Dominó85 válasza motoflug (#16) üzenetére


Dominó85
veterán

Csomóan beszélnek valami OTA rendszerről a K3 Note-nál, de semelyik apk se olyan és a beállításokban se találtam rendszer frissítést... Igencsak benézték, de állítólag jobb képek születtek AOSP alatt, mint Vibe UI 2.5 alatt a K3 Note esetén. Erre is kíváncsi vagyok. :K

* Péter - 06302461862 *

(#18) motoflug válasza Dominó85 (#17) üzenetére


motoflug
őstag

Itt egy összehasonlítás, pont az említett telefonok esetében.

(#19) Dominó85 válasza motoflug (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

A Zenfone 2 - túl kontrasztos az éleken
A K3 Note - túlságosan mossa a részleteket a vonalakon belül

Mind a kettő xar. :C

* Péter - 06302461862 *

(#20) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Fel tudná dobni valaki a Manual Camera Compatibility nevű appot és megosztani az eredményeket? Előre is köszi! :R

Egyébként hol lehet ilyet szerezni? Se MM-ben se edigital-ban nem láttam még :F

(#21) Dominó85


Dominó85
veterán

Egy jó nagy segítségre lenne szükségem. Még pedig egy komplett Vibe UI 2.5 Multi romra! Amik a neten voltak mind bootloop-ot okoztak és jelenleg visszaköltöztem kényszerből a Hongmi-ba. :R :R :R

* Péter - 06302461862 *

(#22) Dominó85 válasza Dominó85 (#21) üzenetére


Dominó85
veterán

No úgy néz ki, hogy kezdem összeszedni a szükséges dolgokat:
- AIO Flashtool
- root
- VCOM driver
- USB Driver
- MTK Droid Tools
- Multi ROM (utólag is ezer hála orosz barátainknak)
Újra jó a telefonom. :R

* Péter - 06302461862 *

(#23) matyasb válasza erahurka (#20) üzenetére


matyasb
csendes tag

5-ből 0, de nekem van rajt anno még akciósan vett camera zoom fx ami ebből sokat megold.
Csak netről rendelhető Magyarországon, ha jól tudom.

(#24) matyasb válasza Dominó85 (#22) üzenetére


matyasb
csendes tag

hipp hipp hurrá! linkeket please! milyen az a multi lang rom? 2.5 2511-es, vagy valami 15xx-es orosz rom?

(#25) Dominó85 válasza matyasb (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

1544 orosz. Holnap még gyűjtögetek és aztán minden megosztok. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#26) erahurka válasza matyasb (#23) üzenetére


erahurka
félisten

Záridőt és az ISO-t megoldja?

(#27) Dominó85 válasza erahurka (#26) üzenetére


Dominó85
veterán

:(

* Péter - 06302461862 *

(#28) matyasb válasza erahurka (#26) üzenetére


matyasb
csendes tag

Elvieg a fizikai gombokra lehet programozni exponálás +/- -t.
Nem értek hozzá, de talán ez azonos lehet a záridővel. ISO-t nem találtam.

A progi nem tudom mit nézett, de a gyári programban van manual white balance,és manual ISO is.
Vagy tán a manual white balance fehér felületen rögzíthetőséget jelent,
és nem megvilágítás típus átállítást?

[ Szerkesztve ]

(#29) erahurka válasza matyasb (#28) üzenetére


erahurka
félisten

Az app elméletileg a Google Camera api implementálását vizsgálja. Mivel a Google nem tette kötelezővé a rendszer gyorsabb terjedése miatt, egy-két kivételtől eltekintve minden gyártó kihagyja. :(

Az, hogy telefonnal fehéregyensúlyt mérünk szerintem sokáig csak szép álom lesz :DDD

Exponálás +/- szerintem az expozíció korrekció akar lenni, a záridő más tészta.

(#12) Dominó85: Egy-két betű eltérés, mit számít az? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Dominó85 válasza erahurka (#29) üzenetére


Dominó85
veterán

Jelen esetben jó sokat. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#31) Dominó85


Dominó85
veterán

AOSP 5.0 BETA2 rom felrakása utáni tapasztalatok a kamerával kapcsolatban (1920-as, FullHD) képekben:

Vakuval:

Nappali, sok témás, táj:

Makró #1:

Makró #2:

Közepes táj, vonalélesség:

Meggy, árnyék:

Meggy, napos:

Macska, szőr, részletek, vonalélesség:

Macska, árnyékos, részletek:

Beltéri, részletes:

Ezek leméretezett képek! Eredetiket kérésre felteszem .zip-be csomagolva. Akinek fontos a Lenovo K3 Note kamerája is, az feltétlen tegyen egy próbát az AOSP 5.0 BETA2 rommal. (amit hamarosan TWRP-vel, gapps-val, root-tal együtt meg fogok osztani) :R

* Péter - 06302461862 *

(#32) lacca80


lacca80
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni!!! Letégláztam a k3-as telóm :W Nem tudom meg lehet-e még menteni, fájna ha kuka lenne!
Ez alapján akartam rootolni http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/
A folyamat közben megfagyott a gépem és azóta a telefont tudom bekapcsolni. A program a fagyás utáni újra futtatásra ezeket produkálta.

(#33) lacca80 válasza lacca80 (#32) üzenetére


lacca80
csendes tag

Képeket nem tudtam csatolni megpróbálom még egyszer[L:/dl/upc/2015-06/07/515914_bufylchspq4cofq7_1_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/07/515914_bufylchspq4cofq7_1_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#34) lacca80 válasza lacca80 (#33) üzenetére


lacca80
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-06/07/515914_ef5xwxu53ljiofsd_3_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/07/515914_ef5xwxu53ljiofsd_3_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#35) votabuk válasza Dominó85 (#31) üzenetére


votabuk
csendes tag

A fényképező része valóban jobb, de nekem nem jött be a AOSP Lollipop 5.0 ROM, apró, de nem kicsit idegesítő bugokba futottam. A google play apps, gyakorlatilag elszállt 505ös hibával telepítés közben. A névjegyeim nem szinkronizálódtak, bármit is engedélyeztem. Az értesítő led csak töltés visszajelzett és (ez lehet, hogy az én lúzerségem) képtelen voltam a meglévő 2 oldalnyi asztalt felbővíteni több oldalasra. Egyszerűen nem volt rá semmilyen opció. Most mindenféle nemzetközi oldalakon próbálok értelmesebben működő romot találni, eddig nem túl sok sikerrel. Most egy VIBEUI_V2.5_1523_7.175.1_DEV_K50-T5_WCC2-t dobtam rá, de 2 nyelvű, és nincs gapps (ami orvosolható, de magyar nyelv hiányában nem hagyom a telefonon). :N
Ha valaki véletlenül belefut egy normálisan működő rendszerbe, egy linket megköszönnék :-)

ZTE Blade -> Alcatel OT-997D -> Lenovo K3 Note -> Xiaomi Redmi note 3 -> Huawei P10 Lite -> Samsung A52s

(#36) Dominó85 válasza votabuk (#35) üzenetére


Dominó85
veterán

google play apps -
Hamarosan felteszek egy TWRP alól feltehető 100% OK Gapps csomagot

névjegyeim nem szinkronizálódtak, bármit is engedélyeztem -
Nálam frankón ment elsőre.

értesítő led csak töltés visszajelzett -
én meg pont annak örültem, hogy a Vibe UI 2.5-tel szemben itt minden jelzett

meglévő 2 oldalnyi asztalt felbővíteni több oldalasra -
dobj egy tetszőleges apkot valamelyik oldalra és voilá, új lap

normálisan működő rendszer -
Eddig az AOSP-ben leltem a legkevesebb hibára

* Péter - 06302461862 *

(#37) myk74


myk74
senior tag

Fekete hátlapod van már?
Kiváncsi vagyok pontosan illeszkedik-e.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#38) Dominó85 válasza myk74 (#37) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, igen már van "kínai fekete", azaz sötét szürke hátlapom. 100%-ban passzol, hisz gyári Lenovo hátlap. :R

* Péter - 06302461862 *

(#39) myk74 válasza Dominó85 (#38) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm! Egy linket kérhetek? Privátban is jöhet.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#40) Dominó85 válasza myk74 (#39) üzenetére


Dominó85
veterán

[link] - Én tőle vettem még anno majd 8USD-ért. Viszont nagyon figyeljen oda aki hátlapot rendel, hogy nem mindenhol van az árban a gombsor!

Valószínűleg nem ez az eladó a legolcsóbb. Szóval érdemes még nézelődni.

* Péter - 06302461862 *

(#41) myk74 válasza Dominó85 (#40) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm, utánna nézek. Nagyon hajlok e felé a telefon felé(honor 4c a másik) , csak a rommal való buhera tart kicsit vissza. Unom hogy mindíg kell valamit matekolnom a telefonokkal. Na jó, a recoveryből telepithető zippes romokkal, meg a flashtoollal nincsen bajom. Megvárom milyen a rom amit tesztelsz, remélem minden működik majd. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#42) Dominó85 válasza myk74 (#41) üzenetére


Dominó85
veterán

Én a kicsit fentebb linkelt orosz romot nyüstölöm és hibátlan (eltekintve a lefagyasztott bloatware halmaztól persze)

* Péter - 06302461862 *

(#43) krisi047 válasza Dominó85 (#42) üzenetére


krisi047
aktív tag

Ha tudod linkeld már be légyszi, mert nem találom.

(#44) Dominó85 válasza krisi047 (#43) üzenetére


Dominó85
veterán

K50-T5_USR_ST1511_5.444.1_1503111505-Lang-EKL2.zip

Ez a neve. Bocsi de lassan megyek melóba, így linkem nincsen. :R

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.