Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem valakinek segítségére lesz az útmutató majd. :) :R

szerk:

Köszönöm a segítséget a Thinkpad topic lakóinak. :) :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) Buci21 válasza oriic (#1) üzenetére


Buci21
addikt

mire van ehhez szükség? Asus F3E-n működni fog?

(#3) oriic válasza Buci21 (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SZia.

Csak a leírtak kellenek. Elvileg minden hiba nélkül jónak kell lennie a te laptopoddal is. Idő kell hozzá persze. :)

Live-Die-Respawn

(#4) Buci21 válasza oriic (#3) üzenetére


Buci21
addikt

időm van, hardveres követelményekre gondoltam :D

(#5) oriic válasza Buci21 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vágj bele nyugodtan. :) Ha nem jön össze valami, max törlöd a programot. :)

Live-Die-Respawn

(#6) Buci21 válasza oriic (#5) üzenetére


Buci21
addikt

nincs nálam, pécsen pihen barátnőmnél, csak így h van már itt kommentem vissza is találok :R

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Csak jöjjön meg a T61-be az akku és a HDD, neki is esek. ;] Köszi az írást, jól fog jönni úgy érzem. Nem tudod, esetleg létezik Linuxra is hasonló progi?

Nyugodj békében Integra!

(#8) oriic válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Passz, most gyors google fuuu segítségével ezt találtam:

[link]

Live-Die-Respawn

(#9) Szatyor95 válasza oriic (#8) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Köszönöm, nekem ezt nem dobta ki mikor rákerestem. Azt hiszem lesz pár újratelepítés ebből, mire sikerülni fog. :D

Nyugodj békében Integra!

(#10) oriic válasza Szatyor95 (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Linux-hoz nem értek sorry. :DDD

Live-Die-Respawn

(#11) mghltm válasza Buci21 (#2) üzenetére


mghltm
addikt

mire van ehhez szükség? - core i generacio elotti prociknal hasznalhato, legjellemzobb a core2 duo

Asus F3E-n működni fog? - igen, mukodni fog

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) Buci21 válasza mghltm (#11) üzenetére


Buci21
addikt

nekem T7250 van benne, de akkor a lényeg ugyanaz :R

THX

(#13) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Szia orichalcos, köszi a cikket/bejegyzést, igazán érdekes volt. :K
Abban tudsz segíteni, ha emelni szeretném a CPU órajelét, akkor ahhoz mik kellenek? Semmit nem találtam erről a neten sajnos. :/

[ Szerkesztve ]

(#14) lezso6 válasza Szatyor95 (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én anno jópár éve használtam, működött, csak valszeg kernelt kell hozzá forgatni, de az meg nem nagy cucc. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) oriic válasza Evil Snowman (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ebben sajnos nem tudok segíteni. De egyet megpróbálhatsz. Ha az IDA módot tudja a géped akkor itt a programban bekapcsolhatod, ez egy nagyobb plusz szorzót állít be. Nálam ez a 9x szorzó, a 8as helyett.

Live-Die-Respawn

(#16) Evil Snowman válasza oriic (#15) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Megnézem. Köszi! :)

(#17) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha a legnagyobb szorzón kijön egy feszültség, akkor kisebb szorzókon indulhat arról feszültség szintről a teszt, nem?

(#18) oriic válasza Sanyi.mTs (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jogos észrevétel. A válasz igen, hisz azon a feszültségen stabil, akkor kisebb szorzóval is az lesz.

Live-Die-Respawn

(#19) hodostamas


hodostamas
addikt

Core i-s procikhoz nincs valami hasonló progi? (nekem konkrétan 2328m van)

[ Szerkesztve ]

(#20) #73173120


#73173120
törölt tag

Nagy nagy köszönet a cikkért neked, amire amúgy véletlen bukkantam rá :R

Asus K50IN - Core2Duo T6670-es proci, minden szorzónál megy a legkisebb beállítható értéken.

Ezzel a "gyári" 80°C-os max terhelési hőmérséklet 65°C-ra esett vissza, és a számomra már szinte hihetetlen 38°C-os idle hőmérsékleten fut a gép, 29°C-os szobában. Ami nagyon tetszett, hogy eddig fullHD youtube videók közben simán belefutott a 65°C-ba is, most meg 55°C felé nem igazán ment :) és végig stabil 0,925V-on, kár, hogy nem lehet még lentebb rakni.

Amit viszont nem értek, hogy mindenhova ez az érték van beállítva, viszont néha látom, hogy felugrik 1,1V-ra. Ez miért lehet?

(#21) oriic válasza #73173120 (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meresi hiba, nalam is volt.

Live-Die-Respawn

(#22) Sanyi.mTs válasza #73173120 (#20) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

csak beállítottad és megy, vagy azért tesztelted min. 4-6 órát szorzónként?

(#23) oriic válasza Sanyi.mTs (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tesztelés ne maradjon ki bizony mert volt hogy egy érték stabilnak tűnt nálam is, aztán másfél óra múlva meg behalt.

De ezt irtam is a cikkbe hogy tesztelni kell.

Amúgy azok az értékek szerintem csak hirtelen belőtt dolgok, mert nem hiszem hogy kisebb szorzón is ugyanannyi fesz kell a cpu-nak.

szerk:
nem szóltam, olvasom hogy az a legkisebb beállitható érték. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24) #73173120 válasza Sanyi.mTs (#22) üzenetére


#73173120
törölt tag

Csak a legnagyobb szorzót teszteltem, beállításonként kb. 2 óráig, amíg el nem jutottam a legkisebb feszültséghez. Azért nem teszteltem a többit, mert a legnagyobb szorzó esetén is elegendő volt a legkisebb beállítható feszültség érték, és így gondoltam, ami jó a legnagyobbnak, az a többi szorzón is üzemelni fog. Eddig úgy tűnik nem tévedtem :)

(#25) Klepti


Klepti
tag

Köszi a cikket, nagyon hasznos! :)
Olyan kérdésem lenne, hogy a SuperLFM módot miért kell kikapcsolni? Azt hivatalosa nem spórolás céljából hozták létre?

(#26) oriic válasza Klepti (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De igen, az valahogy kimaradt a cikkből.

Eredeti oldal leirása:

"SuperLFM stands for Super Low Frequency Mode. This ingenious feature lets your processor idle at an even lower clock speed by dynamically cutting the FSB in half. In turn, means even lower clock and voltages thus more battery life and efficiency. On a T7500 i was able to make my CPU idle on 600mhz@0.850v instead of the default 1200mhz@0.937v . This feature is only available on the Santa Rosa Platform, T7xxx CPU's and above using the v2.35 of RMclock.

To enable SuperLFM, Go to the Main Profile page
1) Tick Index 0 which should be named SuperLFM
2) Set the FID to 6x instead of the default 8x. The default voltage is usually the correct one. If its not, then try putting it down to the lowest voltage possible. The lowest voltage varies from your CPU model
3) Go to the 'Performance on Demand' sub profile page and make sure the P-State Transition box for Index 0 is ticked.
4) Hit Apply after all done, then check the CPU Info page for the superlow frequency and/or voltage"

Live-Die-Respawn

(#27) Klepti válasza oriic (#26) üzenetére


Klepti
tag

Köszi szépen :)
Bár ahogy nézem nekem alapbeállításon ugyan úgy minimum feszültségen/szorzón van mint az 1es, és nem is tudom lejjebb állítani, szóval sok vizet nem zavarhat..

(#28) Kenyarov


Kenyarov
újonc

Hmm... Kifejezetten érdekesnek tűnik. Az érdekelne viszont, hogy ez a gép teljesítményére milyen hatást gyakorol? Teszem azt nem-e ront a laptop teljesítményén? (Laikus fejjel kérdem. ^^)

Notikon is ki lehet próbálni?

(#29) oriic válasza Kenyarov (#28) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Utolsó mondatodat nem értem, ez alapból laptopra lett csinálva most. :D

Mivel órajelhez nem nyúltunk, teljesítménycsökkenés nincs.

Live-Die-Respawn

(#30) Barcsik


Barcsik
aktív tag

El lehet ezzel játszani a hétvégén. :C

(#31) helkis válasza hodostamas (#19) üzenetére


helkis
addikt

sajna nincs, pedig nekem is jól jönne.. :B

ezekez a procikat támogatja a program:
AMD: AMD K7 (Athlon/XP/MP, Duron, Sempron) and K8 (Athlon 64/FX/X2, Opteron, Dual-Core Opteron, Sempron, Turion 64/X2) family processors.

Intel: Intel Pentium II/Celeron, Pentium III/Celeron, Pentium M/Celeron M, Pentium 4/Celeron (Northwood and Prescott cores), Pentium 4 Extreme Edition (Gallatin and Prescott cores), Xeon (Prestonia, Nocona, Cranford, Irwindale, Potomac, Paxville and Dempsey cores), Pentium D and Pentium Extreme Edition (Smithfield, Presler and Cedar Mill cores), Core Solo/Celeron M/Core Duo (Yonah core) and Core 2 Duo/Core 2 Quad/Core 2 Extreme/Xeon (Conroe/Allendale, Merom, Woodcrest, Kentsfield/Clovertown cores).

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32) carr


carr
őstag

Nálam Win7 x64 alatt azt írja

cannot install or load RTCore64 driver. Make sure you're loading this...

lényeg, h admin jogot emleget (az vagyok), és nem írásvédett lemezről futtatom.
ill. ne arról futtassam....

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#33) carr válasza carr (#32) üzenetére


carr
őstag

Lejárt a 15 p.

Itt
F8 volt a megoldás. Most fut. köszi. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#34) oriic válasza carr (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudtam, hogy menni fog. :) :R

Live-Die-Respawn

(#35) Lui04


Lui04
aktív tag

Nálam 2-től 5-ig nem jelennek meg a képek a bejegyzésben.
Windows 10 64 bit alatt is működik szépen, én T9400-hoz használom. Annyi a probléma, hogy ha a programban állítom be, hogy induljon el a rendszerrel, akkor minden indításnál jön a rendszergazdai jogosultság üzenet. Ezt azzal oldottam meg, hogy felvettem az rmclock.exe-t feladatütemezőben, hogy minden loggolásnál induljon el a legmagasabb jogosultságszinten és így már okés.

[ Szerkesztve ]

(#36) carr


carr
őstag

Lenovo T400 megkapta, ha az előzőleg említett dell nem tudta kezelni.
Ez így alapbeállításokról 67C stressz hőmérsékletről indultunk, majd 0.9250v-on érkeztünk az 51C értékhez. :)
A linken szereplő RMClcok driver nem elérhető ott.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.