Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sekli


sekli
addikt

azért a Windows 7 aranyos próbálkozás volt... :)
a compizt eddig még csak youtube videókon csodáltam meg, tényleg sokkal szebb a vistánál, sajnos én már túl öreg vagyok a váltáshoz... :)

egyébként élvezetes olvasmány lett...

(#2) ittakary


ittakary
nagyúr

hmm office 2003?
kicsit furának tűnik hogy wine-al bűvészkedsz
OpenOffice nem lenne jobb megoldás?
vagy infobol érettségizel?

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az első képen jól látszódik, hogy ez nem is hp gép, hanem dy!

(#4) PowerBuldog válasza Krugszvele (#3) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ha ezt viccnek szántad, akkor rakhattál volna egy mosolyt a végére. Az első képet, ha fejjel lefelé nézed HP! ;) :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5) Killing


Killing
addikt

Miért nem rakál rá Windows 2000-ret?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6) PowerBuldog válasza Killing (#5) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ubuntu 8.04 fényévekkel jobb mint a Win2000! ;)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7) ittakary


ittakary
nagyúr

az biztos :)
és 9.04-el mi a helyzet? annak már tényleg van egy nagyobbfajta gépigénye?

(#8) Killing válasza PowerBuldog (#6) üzenetére


Killing
addikt

Jó-jó,de gondoltam hogy ha XP-vel próbálta,akkor valamilyen Windows kell neki.Ha az sem akkor mondok egy Ubuntut. ;)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#9) luw2win válasza ittakary (#7) üzenetére


luw2win
őstag

Attól függ mit állítasz be rajta, szerintem nincs nagyobb gépigénye mint a 8.04-nek, amúgy meg a 9.04 gyorsabb is lett tudtommal :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) Killing válasza ittakary (#7) üzenetére


Killing
addikt

Hát ha nem is olyan nagy,de most egy régebbi notebookról beszélünk.Egyébként a 9.04 gépigénye:x86/x64 processzor; 384MB RAM; 3GB szabad hely a winchesteren

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11) gabor85 válasza PowerBuldog (#6) üzenetére


gabor85
őstag

Persze hogy jobb, elvégre kilenc év különbség van köztük, zseniális megállapítás.

(#12) PowerBuldog válasza gabor85 (#11) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Pont ezért f@szság a Win2000-et ajánlani, mikor egy modern oprendszer is simán elfut a gépen. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#13) Killing válasza PowerBuldog (#12) üzenetére


Killing
addikt

Ha a Microsoft is ilyen sűrűn adna ki Op.-rendszert akkor nyilván ajánlanék egy kevésbé régit. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14) i400


i400
senior tag

puppy linuxot próbáld ki száguldani fog a xubuntuhoz képest :)

(#15) HXY


HXY
addikt

Windows XP for legacy PCs.

Nálam ez ment pár évig 64 MB ram társaságában.. :D

Egyébként ez nem valami sufni xp, hanem hivatalos ms.

(#16) Taky válasza luw2win (#9) üzenetére


Taky
senior tag

9.04 gyorsabb lett, sokkal gyorsabban fel is áll... KDE-vel egyszerűen imádom! :K

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#17) Bici válasza Killing (#8) üzenetére


Bici
félisten

Eddig akárhány gépen próbáltam a w2000-et, mindenhol lassabb volt az XP-nél. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A szerviz alaplapcserére ítélte, ez sikeresen meg is oldotta a problémát."
Meg kellett volna próbálni 1 RAM-mal is, mindkét foglalatban.

Amúgy imádom ezeket a gépeket, nekem is van egy (egy exemnél, kölcsönadva) de hibátlan. Az enyémben fénycsövet kellett cserélni, de az nem hiszem hogy tervezési hiba, az van hogy kiég. Különben szét sem kellett szedni.
Amúgy meg szerintem szép és elegáns is, másrészt, mire nem elég? Filmet nézni lehet rajta, netezni frankó, gépelni szintén. Tuti laptop, olcsóért.

Amúgy jól leírtad, igényes cikk :R
(Talán több fény kellett volna a képekhez, pl. nappal csinálni, mert eléggé bemozdultak.)

Win2000 vs. XP. Próbáljátok egy 256Mb-os gépre feltenni... A 2000 ennyivel jól elvan, max. az húz csőbe sokakat hogy lassabban bootol. És kisebb is, ami nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Én hirtelen Házi Pálinkára gondotam de gyorsan elvettetem e gondolatot mivel:
1. Nem állna el sokáig (nálam)
2. Számitástechnikai oldal
3. Létezik HP nevű cég is
De jó kis irás főleg a Linuxos keresgélés

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) Killing válasza FRENK1988 (#19) üzenetére


Killing
addikt

:DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21) misirulez válasza PowerBuldog (#6) üzenetére


misirulez
senior tag

Vagy akkor már TinyXP. :)
450Mhz-es celeronon lazán el voltam vele töb hónapig, 128sd rammal 8gb-os winyóval. :)

(#22) LLKobe


LLKobe
veterán

Megnéztem pár videót erről a compiz-ról, télleg durva :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23) hcl válasza LLKobe (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Újabb Ubuntukban, Süsüben beépített, ha felteszed a video drivert... :) Azaz a KDE4 is alapból tud ilyen effekteket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Napfénysüti

Érdekes teszt, remek kis masina. Vannak jó megoldások rajta. :)

Més que un club!

(#25) Neil Watts válasza gabor85 (#11) üzenetére


Neil Watts
veterán

:F

Windows 2000 --> XP között: Asszem' 2 év
XP --> Vista között 5 év!

Ubuntu 4.10 (első kiadás) ---> XP között 3 év!
Ubuntu 9.04 ----> 8 év!
Ubuntu 4.10 ---> Vista: 2 év!

Általában az Ubuntu kiadások fél évente jönnek ki innen jön a 8.10 --> 9.04 számozás!

Szal mi 9 év? :F

(#26) vallas


vallas
senior tag

Anyámnak is ugyan ilyen gépe van, már cseréltem neki vinyót benne, mert kicsi volt a 10 gigás, meg kapott egy dvd/cdrw-t, ehhez szintén atomjaira kellett bontani a gépet :DD
Az övében az az érdekes, hogy nincs benne háló kari, csak modem :(

sajna neki is az a baja, hogy kevés a 256 ram az xp hez, de ezt a linux dolgot megnézem majd vele...

Amúgy jó kis masina a Tony Hawk 3-t ezen toltam ki.

Grat az íráshoz...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#27) Male válasza Neil Watts (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Win2000: 2000 február
Ubi 8.04: 2008 április (gondolom)

Szóval tényleg nem 9 év, de azért nem tévedett sokat :U

(#28) domi007


domi007
őstag

Örülök a sok kommentnek, próbálok válaszolgatni nektek:

Win2000 vs összevisszagányolt XP vs normál XP vs Ubuntu kérdésben:

Win 2000 nem rossz ötlet, de nekem nincs itthon belőle eredeti darab (ami azt illeti tört sem). Ráadásul egy Designed for Windows XP masinán nem szeretnék 2000-ret nézegetni.

Összevisszagányolt XP-ket nem szeretem használni, inkább magam válogatom össze amit akarok, és az XPt most gyalu alá akartam tenni.

Normál XP:
Ez volt, ennek mennie kellett.

Ubuntu:
Hajtott a kíváncsiság. Sokszor használtam már linuxot, és mindig bejött de néha nagyon windows specifikus dolgok kellenek, így asztali gépre szóba sem jöhetett a linux.

És akkor itt van ez a laptop. Nézzük, mire is használom? Net, Office, zene, stb.? Erre egy linux is elég. És akkor találtam a könnyített Ubuntut (Xubuntu) és bár nem tudom miért volt ien hosszú az út, de végül is kisakkoztam egy jó megoldást (azt máig nem értem, h dapperről frissítve miért lett gyorsabb, mint azonnal 8.04-el installálva :F ).

A Compiz pedig rátett még 2 lapáttal erre. Amikor anyukámnak megmutattam, annyit mondott (ő ma már vistás gépet használ): EZEN a gépen ilyet tudsz csinálni??? :DD

Többiek:
HáziPálesz nálam se maradna meg sokáig :DDD

Igen, infóból érettségizem, ezért kell az Office, egyébként sztem is OO ruleeeeeeez :D

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#29) domi007


domi007
őstag

modba nem fért:
Elnézést a képek minőségéért, de jobbak voltak, csak az átméretezés ölte meg őket (logouton 600 pixel a max szélesség).

Majd ha lesz időm, feltolom az eredetieket is, azok jobbak.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#30) hcl válasza domi007 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ráadásul egy Designed for Windows XP masinán nem szeretnék 2000-ret nézegetni."

Ember, nem mondod hogy ez bekerült a szempontok közé :W

És ha Linuxot teszel rá? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) harry válasza domi007 (#28) üzenetére


harry
veterán

Nem rossz az openo, csak sajnos sokszor másképp jelenít meg dolgokat, mint a microsoft office, így aztán cseszhetjük, ha le kell adni valamilyen munkát, és ms of. alatt szétesik, sorköz helyett enter van, más a betűtípus, más a tabolás, stb... (tapasztaltam már ilyeneket sajnos). Mondjuk én ilyen célból virtuális gépet használok, de az itt nyilván nem jöhet szóba.

Oprendszeres kérdés: tudom, nem te hoztad fel, de akkor is - elképzelni sem tudom, hogy jöhetett elő egy win2k... elég nevetséges - főleg, hogy van linux. Amúgy ja, végül is, mehetne rá freedos is ennyi erővel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

a floppy olvasó és DVD-meghajtó elhelyezéses egy közös házban

küldő (hsot) gépen,

Jó a cikk. Egyébként én beletennék egy normális PIIIm procit, sok kraftot nyerhetsz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) Jim Tonic válasza hcl (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pedig igaza van. Csak nem akarod átlátni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) hcl válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

He? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) domi007 válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


domi007
őstag

Thanx, javítva!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#36) Jim Tonic válasza hcl (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elég frusztráló, hogy egy gép, amit XP alá szántak, kénytelen lenne előző generációs oprendszert futtatni ugyanattól a beszállítótól.
Engem is jobban zavarna.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) hcl válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért? Mert a Designed for Mikrofost winnyóz akármi matrica egy olcsó marketingfogás?
Frusztráló inkább az hogy egyáltalán miért is jobb egy open source oprendszer :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Jim Tonic válasza hcl (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, például azért.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) hcl válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De hát, mivel csak marketing, a M$ cuccokat meg ismerjük, nem csoda...

Talán a 7 az első win, ami azonos gépen gyorsabb mint az előző windóz. Dícséretes, de 20 év után sikerült ez :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hajrá oldschool noti :)

(#41) Pttypang válasza ^Clown (#40) üzenetére


Pttypang
veterán

Biza biza..joo cikk..nem is hülyeség..lehet beszerzek egy oolcsó kicsit régi laptopot aztán megbarkácsolom kicsit:) joo lenne az...

Everybody lies.

(#42) télapu


télapu
tag

Floppy ügyben:
Ez esetleg jó bele ?
www.avocomp.hu-n találtam

HP FDD (F2013A)
Cikkszám: 5999999801093
Notebook-floppymeghajtó + kábel Omnibook 6000-es sorozathoz
1000 Ft

(Magára a meghajtóra gondoltam, a műanyag keret szemmel láthatóan nem jó) :))

[ Szerkesztve ]

(#43) télapu


télapu
tag

Mellesleg nálam is van egy xe3, P3 1Ghz, 512M, a többi azonos, teljesen fekete házzal.

Tettem rá win7-et, ment de lassan.
Most Ubuntu 9.04 friss telepítéssel "hasít"..... :)

(#44) domi007 válasza télapu (#42) üzenetére


domi007
őstag

Köszönöm, de célom egy funkcionális társ kialakítása, nem az eredeti állapot visszaállítása.

Egy akksi és egy WiFi kártya kéne, csak az előbbi nagyon drága az értékéhez képest, a másikat meg be kéne kábelezni (antennázni) az meg plusz macera.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#45) hcl válasza domi007 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PCMCIA Wifi?

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) domi007 válasza hcl (#45) üzenetére


domi007
őstag

Csúnyán kilóg :(

Meg a modemet úgyis ki akarom dobni annak a helyén pedig szépen mutatna.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#47) Napfénysüti válasza domi007 (#46) üzenetére

Ebben a gépben a HDD hol van?
Tegnap boltban pont egy ilyen masinát akart szerelni a srác de nem igazán boldogult vele. :DDD

Més que un club!

(#48) domi007 válasza Napfénysüti (#47) üzenetére


domi007
őstag

Tortenelmi igazsag kedveert:
A csuklotamasz alatt, ha jol emlekszem, de lekapva a billentyuzetet konnyu megtalalni.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#49) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szia!

Meghaltak a képek a cikkben. :(

(#50) FerroChrom válasza WonderCSabo (#49) üzenetére


FerroChrom
tag

Én még ennyi év után is szívesen megnézném a képeket... :(

Amúgy én a napokban szereztem be egy HP nx9005-ös gépet. Beledobtam 1GB RAM-or és egy 120GB-os merevlemezt és csak úgy szalad rajta az XP! Még úgy is, hogy SP3 és Avast is fent van.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.